XX Obert Internacional Sant Marti 2018 (Barcelona, ESP, 13-21.07.2018)

Official Site
Chess-Results

9 turdan sonra yekun sıralama (118 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED RtgI Pts. TB1 TB2 TB3 rtg+/-
1 1 GM Guseinov Gadir AZE 2654 7,5 48,5 41,5 6 4,4
2 2 GM Martinez Alcantara Jose Eduardo PER 2545 7,0 51,5 44,0 5 9,9
3 11 IM Aguero Jimenez Luis Lazaro CUB 2473 7,0 48,0 40,5 6 15,7
4 29 FM Mitrabha Guha IND 2299 6,5 50,0 42,5 5 64,8
5 4 GM Quesada Perez Yasser CUB 2531 6,5 49,5 42,0 5 4,1
6 5 GM Alonso Rosell Alvar ESP 2523 6,5 47,0 40,5 5 2,6
7 7 GM Munoz Miguel ESP 2500 6,5 47,0 40,5 4 2,0
8 3 GM Krysa Leandro ARG 2533 6,5 43,5 37,0 6 -10,1
Read more

XLI Open Internacional de Barberà del Vallès (Barberà del Vallès, Barcelona, ESP, 4-12.07.2018)

Chess-Results

9 turdan sonra yekun sıralama (A qrupu, 90 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED RtgI Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 GM Guseinov Gadir AZE 2654 7,5 39,5 50,0 0,0
2 18 IM Iniyan P IND 2451 7,0 41,0 52,5 0,0
3 2 GM Ortiz Suarez Isan Reynaldo CUB 2548 6,5 39,0 50,0 0,0
4 7 GM Stella Andrea ITA 2504 6,5 37,5 48,5 0,0
5 30 GM Gonzales Jayson PHI 2367 6,5 35,5 44,5 0,0
6 6 IM Karthik Venkataraman IND 2514 6,5 33,5 43,0 0,0
7 4 GM Martinez Alcantara Jose Eduardo PER 2545 6,0 42,0 53,0 0,0
8 12 GM Oliva Castaneda Kevel CUB 2491 6,0 36,5 46,5 0,0
9 5 IM Asis Gargatagli Hipolito ESP 2538 6,0 36,0 47,5 0,0
10 8 GM Munoz Miguel ESP 2500 6,0 35,5 46,0 0,0
19 3 GM Guliyev Namig AZE 2545 5,5 34,0 44,5 0,0
Read more

4th Int.Chess Festival "Batumi Municipality Cup-2018" (Batumi, GEO, 2-10.07.2018)

Official Site
Chess-Results

Chess-Results AZE Players
SNo
Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Rk. Group
15
Bashirov Teymur 2379 AZE ½ 0 0 0 1 0 1 ½ 0 3,0 36 A Open
24 FM Garayev Kanan 2300 AZE ½ 0 1 ½ 1 0 1 1 ½ 5,5 10 A Open
26 FM Suleymanli Aydin 2266 AZE ½ ½ 1 ½ ½ ½ 0 ½ 1 5,0 13 A Open
31 WIM Mammadova Narmin 2209 AZE 0 0 ½ 1 ½ ½ 0 1 0 3,5 29 A Open
35 FM Eynullayev Altay 2134 AZE 0 1 ½ 0 0 1 0 0 1 3,5 31 A Open
4
Abdulkarimli Eljan 1566 AZE 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,0 42 C Open
23
Huseynzade Tamerlan 1249 AZE 0 ½ 0 1 ½ 0 1 1 0 4,0 29 C Open
33
Mehdiyev Rasim 1122 AZE 0 0 1 ½ ½ 1 ½ 0 0 3,5 33 C Open
41
Mammadli Zaka 0 AZE 0 1 0 0 0 0 1 0 1 3,0 37 C Open
42
Narimanova Aylin 0 AZE 0 0 1 0 1 0 0 0 0 2,0 39 C Open
7
Eynullayev Atilla 2120 AZE 1 1 0 1 1 1 1 1 ½ 7,5 1 B Open
20
Mammadov Mustafa 2004 AZE 1 1 0 1 0 0 1 1 1 6,0 12 B Open
47 CM Suleymanli Suleyman 1836 AZE 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,0 90 B Open
49
Asgarov Nihad 1817 AZE 1 0 1 1 1 1 0 0 ½ 5,5 17 B Open
54
Farhadli Farhad 1796 AZE 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,0 91 B Open
55
Hajiyev Shahin 1796 AZE ½ 0 1 1 ½ 1 0 0 0 4,0 52 B Open
56
Teymurov Elnur 1792 AZE 1 0 ½ ½ 0 ½ 1 1 0 4,5 42 B Open
57
Mustafayev Nihad 1788 AZE ½ ½ 0 ½ 1 ½ 1 ½ ½ 5,0 31 B Open
58
Khudiyev Sanan 1785 AZE 1 0 0 0 1 0 ½ 1 0 3,5 61 B Open
73
Azadaliyev Jahandar 1641 AZE 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,0 93 B Open
75
Hagverdiyev Gahraman 1626 AZE 0 0 1 1 0 1 0 0 0 3,0 70 B Open
87
Ahmadov Orkhan 1506 AZE 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,0 95 B Open
2
Abasova Aygul 0 AZE 1 1 0 0 1 1 0 0 1 5,0 8 U08G
4
Amirli Inji 0 AZE 0 0 1 0 1 ½ 1 1 0 4,5 10 U08G
4
Seyidli Mirfamil 1131 AZE 1 1 1 0 1 1 0 1 0 6,0 6 U08B
8
Amirli Mirjamil 0 AZE 0 ½ 1 1 0 0 1 0 0 3,5 35 U08B
44
Shahbazov Hamid 0 AZE 0 1 1 0 0 1 0 0 1 4,0 30 U08B
14
Amirova Zarifa 0 AZE 1 0 1 0 0 ½ 1 0 ½ 4,0 21 U10G
27
Shahbazova Sughra 0 AZE 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1,0 28 U10G
5
Hashimov Ahmadagha 1258 AZE 1 1 1 0 1 ½ 0 ½ 1 6,0 8 U10B
13
Amirli Mirteymur 0 AZE 1 0 0 0 1 1 ½ 0 1 4,5 25 U10B
38
Salimli Raul 0 AZE 1 0 0 1 1 ½ 0 0 0 3,5 32 U10B
22
Alizada Uzeyir 0 AZE 0 1 ½ 1 0 0 1 0 1 4,5 19 U12B
16
Malikzada Elnara 0 AZE 0 1 0 1 0 1 0 1 1 5,0 9 U12G
Read more

EUROPEAN SCHOOL CHESS CHAMPIONSHIP (Krakow, POL, 29.06-08.07.2018)

Official Site

Place No. Category
Name Fed. FIDE R 1 R 2 R 3 R 4 R 5 R 6 R 7 R 8 R 9 Total
2 2 U07 Boys BAYRAMLI, Rafael AZE 1173
19b
1
13w
1
1b
0
3w
1
6b
0
15w
1
7w
1
4b
1
5b
½
6.5
3 3 U07 Boys
KARIMLI, Yusif AZE 1184
26w
1
8b
1
7w
0
2b
0
16w
1
10b
1
5w
½
11b
1
1b
½
6.0
2 2 U07 Girls
ISMAYILOVA, Salbinaz AZE 1051
1w
0
4b
1
12w
1
5b
0
9b
1
6w
1
3w
1


5.0
Read more

Bakı Yayı 2018 - Baku Summer Festival 2018 (30.06-08.07.2018)


Festival 30 iyun-8 iyul 2018-ci il tarixlərində Bakı şəhərində Respublika Şahmat mərkəzində(klubunda) keçiriləcdi
A-Açıq turnir (Open) 1-8 iyul 2018
B-Uşaq turniri (U11) 1-7 iyul 2018
D-Rapid turniri (10 dəq+5 saniyə) - 30 iyun 2018.
E-Blitz turniri (3 dəq+2 saniyə) - 7 iyul 2018.
summer-open-aze11.pdf [844.01 Kb] (downloads: 173)
See the file online: summer-open-aze11.pdf

summer-open-eng11.pdf [684.51 Kb] (downloads: 127)
See the file online: summer-open-eng11.pdf

Read more

Gideon Japhet Memorial ACP Open Chess Tournament (Jerusalem, ISR, 1-6.7.2018)

Official Site
Chess-Results

7 turdan sonra yekun sıralama (68 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2
TB3
1 1 GM Naiditsch Arkadij AZE 2697 6,0 33,5 24,0 28,00
2 2 GM Nabaty Tamir ISR 2692 5,5 30,5 21,5 23,75
3 10 IM Zanan Evgeny ISR 2497 5,5 30,0 21,0 22,75
4 7 GM Muzychuk Mariya UKR 2521 5,5 28,0 19,5 21,75
5 8 GM Steinberg Nitzan ISR 2521 5,5 25,5 18,0 20,00
6 6 GM Baron Tal ISR 2530 5,5 25,0 18,0 20,00
Read more

Dubai jn 2018



Chess-Results

15th Dubai Junior Chess Tournament 2018, at Dubai Chess & Culture Club from 26th June - 4th July 2018.

9 turdan sonra yekun sıralama (140 iştirakçı)

Rk. SNo Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 TB4
1 1 FM Sadhwani Raunak IND 2409 8,5 0,0 8 53,0 45,0
2 2 FM Ahmadzada Ahmad AZE 2321 8,0 0,0 7 53,5 45,0
3 4
Hakobyan Eduard ARM 2094 7,5 0,0 7 54,0 45,5
4 3
Babazada Khazar AZE 2234 7,0 0,0 7 52,5 44,0
5 5
Mustafayev Farid AZE 2075 7,0 0,0 7 50,5 42,5
6 19
Hadimani Anoop FID 1368 7,0 0,0 6 47,5 39,0





Read more

6th Cesme International Open Chess Tournament (Cesme, TUR, 26.06-01.07.2018)

Official Site

9 turdan sonra yekun nəticələr (A Kateqoriyası, 90 iştirakçı)
Rank SNo.
Name Rtg FED Club Pts BH. SB Res. Vict
1 7 GM VUGAR, RASULOV 2516 AZE AZERBAIJAN 48½ 35,25 0 5
2 3 GM ANDREY, SUMETS 2575 UKR UKRAINE 47½ 36,25 0 4
3 10 GM VADIM, MALAKHATKO 2499 BEL BELGIUM 47½ 35,50 0 4
4 6 GM YURI, SOLODOVNICHENKO 2531 UKR UKRAINE 47 36,25 0 4
5 2 GM VLADIMIR, BAKLAN 2595 UKR UKRAINE 47 35,25 0 4
6 1 GM MYKHAYLO, OLEKSIYENKO 2604 UKR UKRAINE 45 35,50 0 4
7 8 GM VAHAP, SANAL 2510 TUR ISTANBUL 45 33,75 0 5
8 11 IM ULVI, SADIKHOV 2484 AZE AZERBAIJAN 44½ 32,75 0 5
9 24
RASHAD, ZEYNALLI 2295 AZE AZERBAIJAN 43½ 32,75 0 6
10 18 GM ALEXEI, BARSOV 2371 UZB UZBEKISTAN 37 27,75 0 4
12 27 WGM KHAYALA, ABDULLA 2231 AZE AZERBAIJAN 6 42½ 28,75 0 4
16 13 IM ABDULLA, GADIMBAYLI 2420 AZE AZERBAIJAN 45 28,75 0 3
24 16 IM BAHRUZ, RZAYEV 2405 AZE AZERBAIJAN 35½ 20,75 0 4
25 17 IM NAIL, BASHIRLI 2385 AZE AZERBAIJAN 5 48 26,25 0 4
52 49
NARMIN, SOYUNLU 2060 AZE AZERBAIJAN 34½ 13,50 0 4
56 34
RAMIL, ALLAJOV 2168 AZE AZERBAIJAN 4 41 17,25 0 2
Read more

Paris GCT (Paris, FRA, 20-24.06.2018)

Official Site

Final Standings after 9 Rapid and 18 Blitz rounds

Rk SNo Name Ti FED Rtg RapPts RapScore Blitz Total
1 2 Nakamura, Hikaru g USA 2769 5.5 11 12 23
2 3 Karjakin, Sergey g RUS 2782 5.5 11 10.5 21.5
3 1 So, Wesley g USA 2778 6 12 9 21
4 4 Aronian, Levon g ARM 2764 4.5 9 11 20
5 5 Vachier-Lagrave, Maxime g FRA 2789 4.5 9 10.5 19.5
6 6 Anand, Viswanathan g IND 2759 4.5 9 8 17
7 9 Grischuk, Alexander g RUS 2766 3.5 7 9 16
8 8 Mamedyarov, Shakhriyar g AZE 2808 3.5 7 8.5 15.5
9 7 Caruana, Fabiano g USA 2816 4 8 5.5 13.5
10 10 Kramnik, Vladimir g RUS 2792 3.5 7 6 13
Read more

YourNextMove GCT (Leuven, BEL, 12-16.06.2018)

Official Site

Final Standings after 9 Rapid and 18 Blitz rounds

Rk Name Ti FED Rtg Rapidscore RapidPts Blitz Combined
1 So, Wesley g USA 2778 7.0 14 8.0 22
2 Karjakin, Sergey g RUS 2782 5.0 10 11.5 21.5
3 Vachier-Lagrave, Maxime g FRA 2789 5.5 11 10.5 21.5
4 Nakamura, Hikaru g USA 2769 5.0 10 11.0 21
5 Aronian, Levon g ARM 2764 5.5 11 9.5 20.5
6 Grischuk, Alexander g RUS 2766 4.0 8 9.5 17.5
7 Mamedyarov, Shakhriyar g AZE 2808 4.5 9 8.0 17
8 Anand, Viswanathan g IND 2759 2.5 5 9.5 14.5
9 Caruana, Fabiano g USA 2816 3.5 7 6.5 13.5
10 Giri, Anish g NED 2782 2.5 5 6.0 11
Read more

5th Altibox Norway Chess 2018 (Stavanger, NOR, 27.05-10.06.2018)

Official Site

Final Standings after round 9
1 Caruana, Fabiano 2822 5/8
2 Carlsen, Magnus 2843 4.5/8
3 Nakamura, Hikaru 2769 4.5/8
4 Anand, Viswanathan 2760 4.5/8
5 So, Wesley 2778 4/8
6 Aronian, Levon 2764 4/8
7 Mamedyarov, Shakhriyar 2808 3.5/8
8 Vachier-Lagrave, Maxime 2789 3/8
9 Karjakin, Sergey 2782 3/8
10 GM Ding, Liren 2791 1.5/3

Final Standings after round 9 (Blitz)
1 So, Wesley GM 6
2 Nakamura, Hikaru GM 5.5
3 Anand, Viswanathan GM 5.5
4 Carlsen, Magnus GM 5
5 Mamedyarov, Shakhriyar GM 4.5
6 Vachier Lagrave, Maxime GM 4.5
7 Caruana, Fabiano GM 4.5
8 Karjakin, Sergey GM 3.5
9 Aronian, Levon GM 3
10 Ding, Liren GM 3
Read more

CIRTDAN 2018 (+=, #2, #3, #N)

CIRTDAN 2018 (+=, #2, #3, #N)

 

  Azərbaycan Şahmat Federasiyası Şahmat Bəstəçiliyi Komissiyası məsələ və etüdlərin tərtibi üzrə «CIRTDAN» beynəlxalq yarışının ilkin nəticələrini  elan edir. Cırtdan (RUS – Джыртдан, ENG – Jirtdan) – Azərbaycan nağıllarının ən məşhur qəhrəmanlarından biridir. Azərbaycan şahmat bəstəçiliyində daşların sayı 5-dən artıq olmayan məsələ və etüdlər də "Cırtdan” adlanır. 

Bölmələr və hakimlər:

 

1) += (Etüdlər) – Harold van der Heijden (Hollandiya).

 

2) #2 (İkigedişli) – Mikola Çernyavski (Ukrayna).

 

3) #3 (Üçgedişli) – Elmar Abdullayev (Şirvan, Azərbaycan).

 

4) #N (Çoxgedişli) – Aleksandr Sıqurov (Rusiya). 

 
 

TƏLTİF / AWARD:

 

PDF – jirtdan-2018-studies-2-3-n-award.pdf [922.15 Kb] (downloads: 240)
See the file online: jirtdan-2018-studies-2-3-n-award.pdf

 

PGN (+=) – cirtdan-2018-provisional-award.pgn [13.42 Kb] (downloads: 74)

 

İradları bu tarixə kimi (01.07.2018) aşağıdakı elektron ünvana göndərmək olar. 

 

The award is open for - 01.07.2018. All claims toabdullaev-elmar@bk.ru 


Read more

2018 Summer Chess Classic (Saint Louis, Missouri, USA, 15-23.05.2018)

Official Site

Final Standings after round 9

Rank Name Score M/F Rating TPR W-We 1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 GM Durarbayli, Vasif 6.0 (2.0)
M 2623 2756 +1.58 1 1 1 1 ½ ½ ½ 0 ½
2 GM Akobian, Varuzhan 6.0 (0.0)
M 2647 2753 +1.26 1 1 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½
3 GM Sevian, Samuel 5.5 M 2619 2711 +1.15 1 ½ 1 ½ 0 1 ½ ½ ½
4 GM Xiong, Jeffery 4.5 M 2665 2626 -0.48 1 0 0 ½ 1 0 ½ 1 ½
5 GM Zherebukh, Yaroslav 4.5 M 2640 2629 -0.15 ½ ½ ½ ½ 0 1 ½ 1 0
6 GM Bok, Benjamin 4.5 M 2640 2629 -0.15 ½ ½ 0 ½ 1 ½ ½ ½ ½
7 GM Prohaszka, Peter 4.0 M 2613 2589 -0.26 0 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ 1
8 GM Indjic, Aleksandar 4.0 M 2600 2590 -0.07 0 0 ½ ½ 1 ½ ½ 0 1
9 GM Fridman, Daniel 3.5 M 2639 2549 -1.13 0 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½
10 GM Jumabayev, Rinat 2.5 M 2612 2466 -1.75 0 ½ 0 0 1 0 ½ ½ 0
Read more