Sheikh Russel International Grandmasters Chess Tournament 2021 (Dhaka, BAN, 19-27.10.2021)

Official Site
Chess-Results
Final Ranking after 9 Rounds

Rk. SNo Name FED Rtg RtgI Pts. TB1 TB2 TB3 TB4 Rp rtg+/-
1 4 GM Krasenkow Michal POL 2578 2578 7,0 0,0 43,5 47,0 2429 2626 5,6
2 3 GM Bernadskiy Vitaliy UKR 2580 2580 6,5 0,0 50,0 54,5 2490 2636 6,8
3 7 GM Narayanan Srinath IND 2540 2540 6,5 0,0 48,5 52,5 2501 2641 12,5
4 18 IM Mitrabha Guha IND 2479 2479 6,5 0,0 46,5 51,0 2506 2632 19,1
5 10 GM Shyam Sundar M. IND 2518 2518 6,5 0,0 46,0 50,0 2454 2595 9,7
6 13 IM Mousavi Seyed Khalil IRI 2510 2510 6,5 0,0 46,0 49,5 2485 2622 13,9
7 22 GM Rasulov Vugar AZE 2452 2452 6,5 0,0 44,5 49,0 2461 2589 17,1
8 17 GM Mosadeghpour Masoud IRI 2486 2486 6,0 0,0 50,0 53,5 2529 2615 16,2
9 2 GM Asadli Vugar AZE 2585 2585 6,0 0,0 49,0 54,0 2472 2579 -0,5
10 33 IM Koustav Chatterjee IND 2431 2431 6,0 0,0 47,5 51,0 2524 2597 21,1
11 6 GM Iskandarov Misratdin AZE 2552 2552 6,0 0,0 46,0 50,5 2463 2566 1,8
57 31 GM Mirzoev Azer AZE 2438 2438 4,5 0,0 35,5 38,5 2270 2243 -19,8
66 11 GM Sadikhov Ulvi AZE 2517 2517 4,0 0,0 35,0 38,0 2245 2184 -26,1
Read more

European Youth Chess Championship 2021 (15-21.10.2021)

Official Site
Chess-Results
Player overview for AZE
AZE

SNo Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Rk. Group
1 Ahmad Khagan 2009 AZE 1 1 0 0 1 1 0 1 1 6,0 19 U10: Open
24 Karimli Yusif 1571 AZE 1 1 1 0 1 0 1 1 1 7,0 6 U10: Open
77 Huseynov Ahmed 1216 AZE 0 1 0 1 1 1 0 0 ½ 4,5 46 U10: Open
92 Zeynalzade Jeyhun 1070 AZE 0 0 0 1 ½ 0 1 0 ½ 3,0 93 U10: Open
19 WCM Bashirli Saadat 1284 AZE 1 1 ½ 1 1 1 0 ½ ½ 6,5 3 U10: Girls
25 Huseynova Dinara 1210 AZE 1 0 1 1 0 1 0 1 0 5,0 26 U10: Girls
29 Valiyeva Asnad 1173 AZE 1 ½ 0 1 1 0 1 0 1 5,5 17 U10: Girls
44 Ismayilova Salbinaz 1042 AZE 0 1 ½ 1 0 0 0 1 ½ 4,0 50 U10: Girls
47 Abbaszada Maryam 0 AZE 0 0 1 0 ½ 1 0 0 1 3,5 55 U10: Girls
48 Alakbarli Inji 0 AZE 0 ½ 0 1 1 ½ 0 0 1 4,0 49 U10: Girls
22 Azadaliyev Jahandar 1894 AZE 1 1 0 ½ 1 1 0 ½ 1 6,0 14 U12: Open
60 Mehtizada Murad 1486 AZE ½ 1 0 0 1 ½ ½ 0 1 4,5 49 U12: Open
65 Hasanli Ziya 1445 AZE 0 1 0 1 ½ 0 ½ 1 ½ 4,5 57 U12: Open
70 Shatirov Ravan 1410 AZE 0 1 0 1 0 1 ½ 0 0 3,5 79 U12: Open
73 Isbatov Kanan 1399 AZE ½ 0 0 ½ 1 ½ 1 0 1 4,5 52 U12: Open
89 Sharifov Ramazan 1268 AZE 1 0 0 0 1 0 1 1 1 5,0 42 U12: Open
93 Mirzayev Emil 1223 AZE 0 0 1 ½ 0 1 1 0 0 3,5 72 U12: Open
94 ACM Alizada Agshin 1213 AZE ½ 0 1 0 ½ ½ 0 1 0 3,5 78 U12: Open
26 Huseynova Lala 1475 AZE 1 1 0 1 ½ ½ 1 0 1 6,0 10 U12: Girls
35 Abbasova Zarifa 1387 AZE 1 0 1 0 1 ½ ½ 1 0 5,0 30 U12: Girls
36 WCM Ismayilova Khanim 1378 AZE 1 ½ 1 0 ½ 1 0 1 ½ 5,5 15 U12: Girls
51 Huseynli Ayan 1292 AZE 1 ½ 0 1 ½ 1 0 0 ½ 4,5 37 U12: Girls
36 Valiyev Shahin 1944 AZE 0 1 ½ 1 0 1 ½ 1 0 5,0 32 U14: Open
55 Seyid Huseyn 1781 AZE 0 ½ 1 0 1 1 1 ½ 1 6,0 17 U14: Open
77 Binnatzada Davud 1485 AZE ½ ½ 0 0 0 ½ 0 1 1 3,5 72 U14: Open
80 Mammadov Shamil 1455 AZE 1 0 0 0 ½ 0 1 ½ 0 3,0 77 U14: Open
81 Zuqanov Ali 1428 AZE 0 1 0 0 0 1 0 0 0 2,0 87 U14: Open
82 Baghirov Orkhan 1413 AZE 1 0 0 0 ½ 1 0 ½ 0 3,0 75 U14: Open
86 Asgarov Sahib 1322 AZE 0 0 1 0 1 ½ 0 1 1 4,5 52 U14: Open
30 Abdinova Narmin 1632 AZE 1 1 1 ½ 0 1 1 1 0 6,5 4 U14: Girls
33 WCM Gasimova Samra 1624 AZE 1 0 ½ 1 ½ 1 1 1 ½ 6,5 6 U14: Girls
60 Ismayil Seljan 1293 AZE 0 1 0 1 0 ½ 0 ½ 0 3,0 58 U14: Girls
66 Naghiyeva Laman 1159 AZE 1 ½ 0 0 0 0 ½ ½ ½ 3,0 60 U14: Girls
68 Abbaszada Madina 1091 AZE 0 0 0 0 1 0 ½ 1 0 2,5 66 U14: Girls
24 Talibov Shiroghlan 2148 AZE 1 1 1 1 ½ 0 1 ½ 0 6,0 7 U16: Open
60 Nurahmad Tabriz 1542 AZE 0 ½ ½ 0 0 1 ½ 0 1 3,5 51 U16: Open
63 Asgarov Mahammad 1078 AZE 0 1 0 0 0 ½ 0 0 0 1,5 59 U16: Open
5 WFM Allahverdiyeva Ayan 2051 AZE ½ 1 1 1 1 1 0 1 1 7,5 1 U16: Girls
23 CM Ilyasli Ughur 2079 AZE 1 1 ½ 1 1 1 1 1 0 7,5 1 U18: Open
7 WCM Ismayil Malak 2067 AZE 1 0 ½ 1 1 1 1 ½ 1 7,0 2 U18: Girls
14 WFM Hajiyeva Laman 1974 AZE 0 ½ 1 ½ 1 0 1 1 ½ 5,5 9 U18: Girls
5 IM Ibrahimli Murad 2435 AZE ½ ½ 1 ½ 1 0 ½ 0 0 4,0 15 U20: Open
14 IM Garayev Kanan 2339 AZE 1 1 0 ½ 0 0 1 1 ½ 5,0 7 U20: Open
10 Heydarova Aytaj 1637 AZE 1 0 0 0 1 0 0 ½ ½ 3,0 8 U20: Girls
Read more

36th European Chess Club Cup 2021 (Struga, MKD, 18-24.09.2021)

Official Site
Chess-Results
Final Ranking after 7 Rounds (Open Category, 38 teams)

Rk. SNo FED Team + = - TB1 TB2 TB3 TB4
1 2 RUS Mednyi Vsadnik 6 1 0 13 236,5 29,5 174,0
2 3 CZE AVE Novy Bor 5 2 0 12 201,5 27,5 172,5
3 9 AZE Vugar Gashimov 5 1 1 11 191,0 28,5 164,0
4 4 RUS KPRF 5 0 2 10 201,5 27,5 171,5
5 11 ISL Skakfelag Selfoss 5 0 2 10 188,5 28,0 157,0
6 6 DEN Team XtraCon 5 0 2 10 175,5 26,5 166,5
7 10 SRB Sloven Ruma 5 0 2 10 150,5 24,0 162,5


Team-Composition with round-results

3. Vugar Gashimov (RtgAvg:2562, Captain: Allahverdiyev Anar / TB1: 11 / TB2: 191)
Bo. Name RtgI FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg n w K rtg+/-
1 GM Mamedov Rauf 2654 AZE 13401653 ½ ½ 1 1 ½ 3,5 5 2645 5 3,5 10 9,5
2 GM Shevchenko Kirill 2633 UKR 14129574 ½ ½ 0 1 1 ½ ½ 4,0 7 2569 7 4 10 -0,8
3 GM Asadli Vugar 2578 AZE 13405764 ½ 1 ½ ½ 1 ½ 4,0 6 2530 6 4 10 6,5
4 GM Suleymanli Aydin 2536 AZE 13413937 1 1 ½ ½ ½ ½ 1 5,0 7 2504 7 5 10 12,5
5 GM Sadikhov Ulvi 2509 AZE 13401416 1 1 ½ 0 1 ½ 1 5,0 7 2405 7 5 10 7,5
6 IM Ahmadzada Ahmad 2462 AZE 13413007 ½ 1 ½ 1 1 0 4,0 6 2394 6 4 10 5,1
7 IM Ibrahimli Murad 2436 AZE 13410229 1 1 0 1 3,0 4 2176 4 3 10 -0,5


Read more

European Individual Chess Championship 2021 (Reykjavik, ISL, 26.08-05.09.2021)

Official Site
Chess-Results

Final Ranking after 11 Rounds (180 players)

Rk. Name Typ FED Rtg Pts.  TB1 TB2 TB3 Rp rtg+/-
1 GM Demchenko Anton RUS 2597 8,5 2617 72,5 77,5 2786 28,7
2 GM Keymer Vincent U18 GER 2602 8,5 2577 71,0 76,5 2751 22,5
3 GM Sarana Alexey RUS 2643 8,0 2592 75,5 80,5 2743 14,3
4 GM Deac Bogdan-Daniel U20 ROU 2639 8,0 2510 65,5 71,0 2666 4,3
5 GM Piorun Kacper POL 2608 7,5 2605 71,5 75,5 2701 15,5
6 GM Mamedov Rauf AZE 2654 7,5 2599 72,0 77,5 2711 9,1
17 GM Mamedov Nidjat AZE 2595 7,5 2528 67,5 72,5 2627 9,1
42 GM Abasov Nijat AZE 2656 6,5 2520 63,5 69,0 2571 -11,5
67 IM Suleymanli Aydin U18 AZE 2536 6,0 2478 60,0 64,0 2467 -7,1
91 FM Samadov Read U18 AZE 2360 5,5 2417 60,0 64,0 2412 15,4
171 GM Durarbayli Vasif AZE 2625 2,0 2486 52,0 55,0 2536 -2,8


Read more

European Individual Women’s Chess Championship 2021 (Iasi, ROU, 9-20.08.2021)

Official Site
Chess-Results
Player overview for Azerbaijan (117 players)
AZE

Name RtgI FED Pts. Rk.
IM Mammadzada Gunay 2460 AZE 7,0 15
IM Mammadova Gulnar 2385 AZE 7,5 6
WGM Balajayeva Khanim 2376 AZE 6,5 28
WGM Mamedjarova Turkan 2309 AZE 6,0 52
WIM Beydullayeva Govhar 2282 AZE 6,0 41
WGM Mamedjarova Zeinab 2272 AZE 5,5 58
WGM Abdulla Khayala 2264 AZE 5,5 68
WGM Fataliyeva Ulviyya 2253 AZE 5,5 53
WFM Allahverdiyeva Ayan 2095 AZE 5,0 86
Babayeva Nasrin 1889 AZE 4,5 92
Read more

Elmar Abdullayev - 35 yubiley yarışı

Elmar Abdullayev - 35yubiley yarışı, 2021 

   Azərbaycan Şahmat Bəstəçiliyi Komissiyası  ölkəmizin tanınmış şahmat bəstəçisi Elmar Abdullayevin 35 illiyinə həsr olunmuş çoxgedişli (#N) şahmat məsələlərinin tərtibi üzrə yubiley yarışı keçirir.

   Hakim: Elmar Abdullayev (Sumqayıt, Azərbaycan). Mövzu azaddır. Məsələləri hər müəllifdən üç məsələdən artıq olamayarq abdullaev-elmar@bk.ru elektron ünvanına göndərmək lazımdır.

Mükafat: Şahmat kitabları və fəxri fərmanlar. Son göndəriş tarixi 15.11.2021. Təltifin elanı 2021-cı il.

 

Elmar Abdullayev -35 JT, 2021


   The Azerbaijan Chess Composition Commission announces an International Composing

Jubilee tournament Elmar Abdullayev-35 (Moremovers, #N). Free theme.

Judge: Elmar Abdullayev (Azerbaijan). 

Prize: Chess books (prize places) and diplomas.
Send to (maximum 3 problems): abdullaev-elmar@bk.ru 

Closing date: 15.11.2021. The award - 2021. bet 365

Read more

GM Swiss "Orbis-4 2021" (Paracin, SRB, 24-30.07.2021)

Official Site
Chess-Results
Final Ranking crosstable after 9 Rounds

Rk. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts. TB1 TB2 TB3
1
GM Safarli Eltaj 2604 AZE * ½ ½ 1 1 ½ 1 1 1 0 6,5 28,00 0,0 5
2
GM Kosic Dragan 2419 MNE ½ * 0 ½ 1 1 ½ 1 ½ 1 6,0 25,00 0,0 4
3
IM Aditya Mittal 2438 IND ½ 1 * 0 ½ ½ ½ ½ ½ 1 5,0 21,75 0,0 2
4
GM Abergel Thal 2414 FRA 0 ½ 1 * 0 1 ½ 1 0 1 5,0 21,00 0,0 4
5
IM Rozen Eytan 2386 ISR 0 0 ½ 1 * ½ 1 0 1 1 5,0 19,00 0,5 4
6
IM Ramoutar Alan-Safar 2344 TTO ½ 0 ½ 0 ½ * 1 ½ 1 1 5,0 19,00 0,5 3
7
GM Simantsev Mikhail 2398 UKR 0 ½ ½ ½ 0 0 * 1 1 ½ 4,0 15,25 0,0 2
8
FM Ohanyan Emin 2324 ARM 0 0 ½ 0 1 ½ 0 * ½ 1 3,5 13,75 0,0 2
9
FM Vatsal Singhania 2371 IND 0 ½ ½ 1 0 0 0 ½ * 0 2,5 12,25 0,0 1
10
Prilleltensky Matan 2131 USA 1 0 0 0 0 0 ½ 0 1 * 2,5 11,00 0,0 2
Read more

GM Swiss "Orbis-3 2021" (Paracin, SRB, 17-23.07.2021)

Official Site
Chess-Results
https://paracinchess.weebly.com/
Final Ranking after 9 Rounds (GM-Orbis-3)

Rk. SNo Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 rtg+/-
1 1 GM Safarli Eltaj AZE 2604 6,0 41,0 35,5 4 -8,9
2 4 FM Polschikov Alexey RUS 2420 6,0 39,5 26,5 4 14,6
3 5 GM Kosic Dragan MNE 2419 5,5 39,0 27,0 2 7,3
4 8 FM Khayrullin Denis RUS 2376 5,5 35,0 23,0 4 22,4
5 13 FM Ohanyan Emin ARM 2324 5,0 42,0 29,5 2 34,8
6 6 GM Abergel Thal FRA 2414 5,0 38,5 23,0 4 5,1
7 10 Pranav V IND 2366 5,0 36,5 23,0 3 17,8
8 3 IM Aditya Mittal IND 2438 4,5 41,0 26,0 2 -2,3
9 2 IM Aitbayev Aslan KAZ 2475 4,5 37,5 25,0 2 -8,5
10 11 IM Ramoutar Alan-Safar TTO 2344 4,0 36,0 23,5 2 -0,4
11 7 GM Simantsev Mikhail UKR 2398 4,0 34,0 15,5 3 -6,8
12 12 FM Csiki Endre HUN 2341 3,0 36,0 11,5 1 -18,8
13 14 FM Kurmangaliyeva Liya KAZ 2322 2,5 38,0 16,5 1 -20,6
14 9 FM Vatsal Singhania IND 2371 2,5 36,5 9,5 2 -36,2
Read more

Paracin 2021 (Paracin, SRB, 9-16.07.2021)

Official Site
Chess-Results

Final Ranking after 9 Rounds (Open A, 181 players)

Rk. SNo Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 K rtg+/-
1 21 IM Muradli Mahammad AZE 2461 7,5 48,5 40,0 6 10 27,8
2 6 GM Erigaisi Arjun IND 2567 7,0 48,5 37,0 5 10 10,9
3 10 IM Annaberdiev Meilis TKM 2532 7,0 43,5 33,5 6 10 6,3
4 9 GM Iskandarov Misratdin AZE 2533 7,0 42,0 31,5 6 10 2,0
5 2 GM Petrosyan Manuel ARM 2632 6,5 49,5 35,5 4 10 -3,5
6 5 GM Postny Evgeny ISR 2578 6,5 48,0 35,0 4 10 0,1
7 12 IM Sturt Raven USA 2500 6,5 45,5 37,0 5 10 9,9
8 19 IM Gharibyan Mamikon ARM 2464 6,5 45,5 36,0 5 10 11,1
9 8 GM Aleksandrov Aleksej BLR 2535 6,5 44,5 33,0 4 10 -2,4
10 47 Pranav V IND 2366 6,5 44,5 32,5 5 20 39,0
11 25 IM Ahmadzada Ahmad AZE 2431 6,5 44,0 35,0 5 10 15,0
22 3 GM Safarli Eltaj AZE 2604 6,0 42,5 31,0 3 10 -12,0
30 34 FM Babazada Khazar AZE 2409 5,5 45,0 31,0 4 10 10,2
37 7 IM Suleymanli Aydin AZE 2563 5,5 42,5 29,0 4 10 -16,1
84 80 WIM Beydullayeva Govhar AZE 2264 4,5 38,0 24,0 2 20 -16,0
90 152 CM Orujov Farid AZE 2039 4,5 36,0 22,0 2 40 66,4
101 13 GM Sadikhov Ulvi AZE 2490 4,0 40,5 26,5 3 10 -10,0
133 159 CM Aslanov Umid AZE 2019 3,5 33,5 19,5 1 40 56,4


Read more

Albert Aqarunovun xatirəsinə həsr olunmuş beynəlxalq reytinq turniri (6-14.07.2021)

Chess-Results

7 turdan sonra yekun sıralama (59 iştirakçı)

Rk. SNo Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 8 Asadov Farrukh AZE 1318 6,5 0,0 6 32,0
2 4 Khalilzade Murad AZE 1382 6,0 0,0 6 31,5
3 2 Novruzov Muhammad AZE 1492 5,5 0,0 5 28,5
4 9 Gurbanov Amin Novruz AZE 1316 5,5 0,0 5 28,5
5 23 Fatullayev Emin AZE 1111 5,0 0,0 5 30,5
6 3 Rahimova Aysel AZE 1470 5,0 0,0 5 25,5
7 7 Shatirov Ravan AZE 1319 5,0 0,0 4 33,0
8 10 Gulumov Muthat AZE 1298 5,0 0,0 4 31,5
9 21 Shikhahmadi Nihat AZE 1134 5,0 0,0 4 27,5
Read more

Qusar Open 2021 (Qusar, AZE, 1-4.07.2021)

Chess-Results

9 turdan sonra yekun sıralama (66 iştirakçı)

Rk. SNo Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 Seyidov Ibrahim AZE 1757 8,0 0,0 52,0 7
2 3 Rustamov Rustam AZE 1485 7,5 0,0 55,0 6
3 2 Alizada Pasham AZE 1537 6,5 0,0 53,5 6
43 Gasimzade Rahim AZE 0 6,5 0,0 53,5 6
5 49 Hamidov Allahverdi AZE 0 6,5 0,0 52,0 5
6 31 Asgarov Sahib AZE 0 6,5 0,0 50,0 6
7 45 Guliyev Turan AZE 0 6,5 0,0 48,5 6
8 12 Isbatov Kanan AZE 1193 6,5 0,0 47,0 6
Read more

Serbia Chess Open 2021 (2-8.7.2021)

Official Site
Chess-Results
Final Ranking after 9 Rounds (Masters group, 289 players)

Rk. SNo Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 TB4 Rp rtg+/-
1 8 GM Nihal Sarin IND 2620 7,5 0,0 46,5 40,25 6 2786 17,6
2 6 GM Petrosyan Manuel ARM 2632 7,0 0,0 49,5 41,00 5 2719 9,7
3 1 GM Fedoseev Vladimir RUS 2696 7,0 0,0 49,5 39,50 6 2731 4,3
4 12 GM Shevchenko Kirill UKR 2605 7,0 0,0 47,5 39,25 5 2730 14,4
5 10 GM Bernadskiy Vitaliy UKR 2606 7,0 0,0 47,5 39,00 5 2636 3,9
6 45 GM Sadikhov Ulvi AZE 2490 7,0 0,0 45,0 34,25 6 2699 24,1
7 21 GM Erigaisi Arjun IND 2567 7,0 0,0 44,5 37,00 6 2670 11,1
8 32 GM Iskandarov Misratdin AZE 2533 7,0 0,0 44,5 33,75 6 2679 17,2
9 30 GM Warmerdam Max NED 2535 7,0 0,0 43,5 37,00 6 2648 12,5
10 64 IM Aditya Mittal IND 2438 7,0 0,0 40,0 33,00 6 2626 21,2
13 13 GM Safarli Eltaj AZE 2604 6,5 0,0 46,0 34,50 4 2612 2,1
14 18 GM Asadli Vugar AZE 2574 6,5 0,0 45,5 34,25 5 2603 4,0
32 69 IM Ahmadzada Ahmad AZE 2431 6,0 0,0 44,0 27,75 4 2552 16,1
39 57 IM Muradli Mahammad AZE 2461 6,0 0,0 41,5 27,50 5 2513 6,6
48 121 FM Gasimov Parviz AZE 2353 5,5 0,0 43,0 22,25 5 2493 17,4
49 24 IM Suleymanli Aydin AZE 2563 5,5 0,0 42,5 27,75 3 2463 -10,9
57 84 FM Babazada Khazar AZE 2409 5,5 0,0 42,0 24,50 3 2462 7,6
95 180 WIM Beydullayeva Govhar AZE 2264 5,0 0,0 39,5 23,00 3 2425 33,8
119 132 FM Samadov Read AZE 2332 4,5 0,0 41,5 19,25 3 2364 10,2
240 142 IM Hasanzade Toghrul AZE 2323 3,0 0,0 36,0 12,00 1 2074 -28,7


Read more

Şahmat bəstəçiliyi üzrə 5-ci Azərbaycan kuboku, 2021

Şahmat bəstəçiliyi üzrə 5-ci Azərbaycan kuboku, 2021

5th Azerbaijan Chess Composition Cup, 2021

SON NƏTICƏ / FINAL AWARD

 

 5-ci Azərbaycan kubokunun təşkilatçısı Azərbaycan Şahmat Federasiyası Bəstəçilik komissiyasıdır. Kubok 6 bölmə üzrə (ikigedişli - #2, üçgedişli - #3, çoxgedişli - #N, etüdlər - +=, yardımmat - H#, əks-mat - S#) keçirilirdi. Hər müəllif hər bölməyə yalnız bir orijinal (heç yerdə dərc olunmamış) məsələ və ya etüd göndərə bilərdi.  Bu kubokda ilk dəfə olaraq birgə (həmçinin xarici vətəndaşlarla) əsərlərin iştirakına da icazə verilmişdi. 

 5-ci Azərbaycan kubokunun direktoru beynəlxalq hakim İlham Əliyev (Sumqayıt) idi.

 

5-ci Azərbaycan kubokunun qaliblərini təqdim edirik.
 

1-ci bölmə - İkigedişli – Hakim: Aleksandr Melniçuk (Rusiya). 1-ci yer - Elmar Abdullayev (Sumqayıt), 2-ci yer - Vidadi Zamanov (Göyçay) və Zoltan Labai (Slovakiya), 3-cü yer - Salman Cavadzadə (Gəncə).

2-ci bölmə - Üçgedişli – Hakim: Aleksandr Melniçuk (Rusiya). 1-ci yer: Ülvi Bacarani (Bakı), 2-ci yer: Elmar Abdullayev (Sumqayıt), 3-cü yer: Vidadi Zamanov (Göyçay) və Viktor Volçek (Belarus).                                                 

3-cü bölmə - Çoxgedişli – Hakim: Aleksandr Melniçuk (Rusiya). 1-ci yer - Elmar Abdullayev (Sumqayıt)    2-ci yer - Vidadi Zamanov (Göyçay) və Zoltan Labai (Slovakiya), 3-cü yer - Ülvi Bacarani (Bakı).                                       

4-cü bölmə - Etüdlər – Hakim: İlham Əliyev (Sumqayıt). 1-ci yer - Ülvi Bacarani (Bakı), 2-ci yer - Elmar Qasımov (Bakı), 3-cü yer - Fazil Şükürov (Bakı).

5-ci bölmə - Yardımmat – Hakim: Rauf Əlövəstzadə (ABŞ). 1-ci yer - Salman Cavadzadə (Gəncə), 2-ci yer - Vidadi Zamanov (Göyçay), 3-cü yer - Anatoli Piriverdiyev (Bakı).  

6-cı bölmə - Əks-mat – Hakim: Rauf Əlövəstzadə (ABŞ). 1-ci yer - Salman Cavadzadə (Gəncə), 2-ci yer - Vidadi Zamanov (Göyçay) və Zoltan Labai (Slovakiya), 3-cü yer - Ramil Səfərəliyev (Şabran).

TƏLTİF / AWARD: 5-ci-azerbaycan-kuboku-2021.pdf [1.3 Mb] (downloads: 295)
See the file online: 5-ci-azerbaycan-kuboku-2021.pdf

Read more

2021 Superbet Chess Classic (Bucharest, ROU, 3-15.06.2021)

Official Site

Cross table after round 9

RankNameFed.Rating12345678910Score
1GM Mamedyarov, ShakhriyarAZE2770x1 ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 6.0
2GM Aronian, LevonARM27810 x1 ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 5.0
3GM Grischuk, AlexanderRUS2776½ 0 x½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 5.0
4GM So, WesleyUSA2770½ ½ ½ x½ ½ 1 ½ ½ ½ 5.0
5GM Giri, AnishNED2780½ ½ ½ ½ x½ ½ ½ 1 0 4.5
6GM Radjabov, TeimourAZE2765½ ½ ½ ½ ½ x½ ½ ½ ½ 4.5
7GM Caruana, FabianoUSA28200 ½ ½ 0 ½ ½ x½ ½ 1 4.0
8GM Deac, Bogdan-DanielROU2627½ 0 0 ½ ½ ½ ½ x1 ½ 4.0
9GM Vachier-Lagrave, MaximeFRA2760½ ½ ½ ½ 0 ½ ½ 0 x½ 3.5
10GM Lupulescu, ConstantinROU26560 ½ 0 ½ 1 ½ 0 ½ ½ x3.5

Read more

Women's FIDE Grand Prix Series 2019 (Gibraltar, 22.05-02.06.2021)

Official Site
Chess-Results


Final Ranking crosstable after 11 Rounds
Rk. 
NameRtgFED123456789101112Pts. TB1  TB2  TB3 
1
IMAbdumalik Zhansaya2472KAZ*½½½11½1111½8,50,0643,75
2
GMMuzychuk Mariya2544UKR½*1½½½½0½1117,00,0435,50
3
IMMammadzada Gunay2443AZE½0*1½½01½1½16,51,0432,50
4
GMLagno Kateryna2546RUS½½0*½½½1½1½16,50,0332,25
5
IMPaehtz Elisabeth2456GER0½½½*1½1½0½16,01,0330,00
6
GMDzagnidze Nana2524GEO0½½½0*½½1½116,00,0328,00
7
GMMuzychuk Anna2535UKR½½1½½½*0½10½5,50,0231,25
8
IMKashlinskaya Alina2494RUS01000½1*10½15,00,0424,00
9
GMStefanova Antoaneta2470BUL0½½½½0½0*1104,51,0224,25
10
GMGunina Valentina2421RUS00001½010*114,50,0420,00
11
IMSaduakassova Dinara2500KAZ00½½½01½00*14,00,0219,50
12
IMBulmaga Irina2440ROU½00000½0100*2,00,0111,50
Read more

Simultanément au tournoi de GMI, le Club de Chartres (Chartres, FRA, 21.05.2021)

Official Site

Final Standings (Blitz)

RgTitNomEloFED123456PtsDep.1Dep.2Dep.3
1GMGuliyev Namig2483AZE
***1 ½0 11 01 11 ½7,031,2562625
2GMKamsky Gata2644USA
0 ½***0 10 11 11 16,52662553
3GMLagarde Maxime2630FRA
1 01 0***½ 11 0½ 16,027,2552518
4GMÉdouard Romain2521FRA
0 11 0½ 0***1 00 14,522,542432
5IMCornette Deimanté2285FRA
0 00 00 10 1***1 14,014,542443
6IMSkripchenko Almira2298FRA
0 ½0 0½ 01 00 0***2,01112273

Read more