Saint Petersburg 2018 GM (Club "Overtime", Saint Petersburg, RUS, 28.08-05.09.2018)


Chess-Results

9 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 4 IM Vokhidov Shamsiddin UZB 2412 6,5 26,25 0,0 6
2 8 GM Bajarani Ulvi AZE 2425 6,0 25,50 0,0 3
3 9 GM Pourramezanali Amirreza IRI 2535 5,5 21,25 0,0 4
4 7 GM Volodin Aleksandr EST 2457 5,0 20,75 0,0 3
5 5
Bykov Oleg RUS 2383 4,5 20,00 0,0 2
6 3 IM Kazakovskiy Valeriy BLR 2406 4,0 18,75 0,0 2
7 10
Saveliev Alexei RUS 2382 4,0 18,00 0,0 1
8 1 IM Duzhakov Ilya RUS 2441 4,0 15,50 0,0 2
9 6
Bazeev German RUS 2431 3,0 11,50 0,0 2
10 2
Palchun Grigory RUS 2451 2,5 10,50 0,0 2
Read more

3RD BASKENT UNIVERSITY INTERNATIONAL OPEN CHESS TOURNAMENT (Ankara, TUR, 27.08-01.09.2018)

Official Site

Final Ranking after round 9 (Category A, 148 players)
Rank S.No. Name IRtg Country/City Points BH. SB BHs Res. Vict
1 5 GM HAZNEDAROĞLU KIVANÇ 2458 BURSA 8 49½ 46,50 429½ 0 8
2 3 IM ISKANDAROV MISRATDIN 2486 AZERBAYCAN 49 41,50 445½ 0 7
3 7 GM BAGATUROV GIORGI 2396 GÜRCİSTAN 7 50½ 41,50 440 0 5
4 16 FM OLÇUM AHMET 2274 BİTLİS 7 48½ 37,50 414 0 7
5 2 GM GLEIZEROV EVGENY 2507 RUSYA 7 46½ 37,00 416 0 7
6 6 GM ODEEV HANDSZAR 2410 TÜRKMENİSTAN 49 36,00 428 0 5
7 11 IM DARBAN MORTEZA 2331 İRAN 48½ 37,50 433 0 4
8 14 FM EMİNOV ORKHAN 2272 DENİZLİ 47 35,25 417 0 5
9 29 RZAYEV ASKAR ALİAKBAR 2061 KARAMAN 42½ 30,50 406 0 5
10 18 WGM ABDULLA KHAYALA F 2245 AZERBAYCAN 42 32,50 402½ 0 5
13 13 FM NURI MURAD 2313 AZERBAYCAN 6 46½ 30,00 402 0 5
14 17 WGM KAZIMOVA NARMIN F 2270 AZERBAYCAN 6 45 30,00 406½ 0 4
26 12 FM GASIMOV PARVIZ 2314 AZERBAYCAN 45 27,25 399½ 0 5
36 23 ALIYEV RASIM 2171 AZERBAYCAN 40 24,75 396 0 4
37 28 JAVADOV RAMIL 2092 AZERBAYCAN 40 24,75 378 0 4
39 27 RZAYEV CHINGIZ 2103 AZERBAYCAN 37½ 24,00 379 0 4
42 34 SOYUNLU NARMIN F 2061 AZERBAYCAN 35½ 24,00 368½ 0 3
47 21 IDRISOV TABRIZ 2200 AZERBAYCAN 5 42 23,75 403 0 4
76 87 TEYMUROV ELNUR 1854 AZERBAYCAN 36½ 16,25 359½ 0 3
98 51 NIFDALIYEV JAHANGIR 1991 AZERBAYCAN 4 34½ 15,00 375½ 0 2
Read more

European Youth Chess Championship 2018 (Riga, LAT, 20-29.08.2018)

Official Site
Chess-Results AZE Players

AZE
SNo
Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Rk. K rtg+/- Group
6
Huseynova Lala 1261 AZE 1 1 0 1 0 ½ 0 1 1 5,5 13 40 -81,20 Girls U08
10 WCM Ismayilova Khanim 1145 AZE 0 1 0 1 1 1 0 ½ 1 5,5 12 40 8,80 Girls U08
17 WCM Bashirli Saadat 1090 AZE 1 ½ 1 0 ½ ½ 1 ½ 1 6,0 8 40 58,80 Girls U08
25
Rahimova Aysel 1303 AZE 1 1 0 0 1 1 1 0 1 6,0 9 40 64,40 Girls U10
34
Abbasova Zarifa 1252 AZE 0 1 1 0 ½ 0 1 1 ½ 5,0 28 40 34,80 Girls U10
36
Zulfugarli Mahluga 1531 AZE 1 0 1 1 ½ 0 0 0 ½ 4,0 51 40 -16,80 Girls U12
45 WCM Gasimova Samra 1437 AZE ½ 0 1 1 ½ 1 ½ ½ 1 6,0 11 40 159,20 Girls U12
59
Jafarova Aysel 1332 AZE 0 1 ½ 0 ½ 1 ½ 1 ½ 5,0 33 40 92,80 Girls U12
9 WCM Allahverdiyeva Ayan 2046 AZE 1 1 1 ½ 1 ½ 1 1 1 8,0 1 40 70,40 Girls U14
42 WCM Ismayil Malak 1772 AZE 1 1 ½ 0 ½ 1 1 ½ 1 6,5 6 40 138,40 Girls U14
81
Pashayeva Jamila 1411 AZE ½ ½ 0 0 0 1 1 ½ 0 3,5 74 40 48,80 Girls U14
5 WFM Beydullayeva Govhar 2184 AZE 1 1 1 0 1 ½ 1 1 0 6,5 4 40 18,00 Girls U16
13
Heydarova Aytaj 2052 AZE 1 1 ½ 0 0 1 0 0 0 3,5 49 40 -104,40 Girls U16
46 WFM Mammadova Susan 1853 AZE ½ 1 ½ 1 0 0 1 1 ½ 5,5 14 40 166,80 Girls U18
2
Azadaliyev Jahandar 1732 AZE 1 1 ½ 1 1 ½ 1 1 1 8,0 1 40 7,60 Open U08
34
Hasanli Ziya 1188 AZE 1 ½ 1 ½ 0 ½ ½ 1 1 6,0 17 40 57,20 Open U08
22 CM Suleymanov Ali 1747 AZE 1 1 ½ ½ 1 ½ 0 0 1 5,5 26 40 -32,40 Open U10
29 CM Orujov Farid 1692 AZE 1 1 1 0 1 0 1 ½ 0 5,5 25 40 28,40 Open U10
50
Abasov Yusif 1534 AZE 1 0 0 1 1 ½ 0 0 1 4,5 72 40 -56,00 Open U10
122
Huseynbayli Valeh 0 AZE 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,0 132 0 0,00 Open U10
24 CM Samadov Read 1997 AZE 1 1 0 1 1 ½ ½ 1 0 6,0 13 40 31,60 Open U12
41
Talibov Shiroghlan 1821 AZE ½ 1 ½ 1 1 ½ ½ ½ 0 5,5 25 40 88,80 Open U12
48 CM Suleymanli Suleyman 1784 AZE 1 1 0 ½ 1 ½ 1 0 0 5,0 38 40 98,40 Open U12
85
Kanli Alperen 1572 AZE 0 1 ½ 0 1 0 ½ ½ 1 4,5 68 40 47,20 Open U12
10 FM Suleymanli Aydin 2323 AZE ½ 1 1 ½ ½ 1 ½ ½ 1 6,5 6 20 -10,00 Open U14
26
Atakishiyev Elmar 2198 AZE 1 ½ 1 0 ½ ½ 0 1 1 5,5 32 40 -68,80 Open U14
71 CM Malikov Farid 1943 AZE 0 ½ 1 0 1 1 1 0 ½ 5,0 51 40 51,20 Open U14
116
Abbasov Azad 1494 AZE 1 0 0 0 0 1 0 ½ 0 2,5 114 40 54,80 Open U14
41 FM Mammadov Sadig 2232 AZE 1 0 0 ½ 1 ½ 1 ½ 0 4,5 58 20 -44,60 Open U16
9 IM Gadimbayli Abdulla 2413 AZE 1 0 1 ½ ½ 1 1 1 ½ 6,5 6 10 5,70 Open U18
Read more

Conca della Presolana 2018 (Bratto, ITA, 18-26.08.2018)

Official Site

Final Standings after round 9 (48 players, masters group)
Pos ID T NAME Rtg PRtg Fed Pts Buc1 BucT S-B ARO.
1 13 IM Sveshnikov Vladimir 2391 2589 LAT LAT 6.5 46.5 50.0 35.00 2423.1
2 2 GM Mirzoev Azer 2510 2589 AZE AZE 6.5 45.5 49.0 33.50 2423.4
3 5 GM Gasanov Eldar 2481 2566 UKR UKR 6.5 45.0 49.5 34.75 2400.3
4 3 GM Maiorov Nikita 2504 2543 BLR BLR 6.0 47.5 51.5 33.25 2417.6
5 4 GM Pakleza Zbigniew 2503 2477 POL POL 6.0 45.5 49.0 31.75 2352.0
6 6 GM Sveshnikov Evgeny 2477 2475 RUS RUS 6.0 44.0 48.0 31.25 2350.1
7 1 GM Werle Jan 2529 2493 NED NED 6.0 44.0 47.0 28.75 2368.2
Read more

V.Korchnoy Memorial (Saint-Peterburg, RUS, 14-27.08.2018)

Chess-Results Open
Chess-Results Fischer Random
Chess-Results Blitz

7 turdan sonra yekun sıralama (Fişer-rendom, 40 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 6 GM Bajarani Ulvi AZE 2479 6,0 30,5 22,0 25,25
2 1 GM Kamsky Gata USA 2738 5,5 33,0 23,5 25,25
3 10 IM Vokhidov Shamsiddin UZB 2299 5,0 33,0 24,0 23,25
4 4 GM Lugovskoy Maxim RUS 2489 5,0 32,0 22,5 21,50
5 7 IM Zakhartsov Vladimir RUS 2477 5,0 31,0 22,5 20,00
6 5 IM Triapishko Alexandr RUS 2480 5,0 29,5 21,0 19,75
7 13 WGM Nebolsina Vera RUS 2210 5,0 24,5 17,0 16,50
Read more

Keşan Belediyesi 16. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası (Keşan, TUR, 12-17.08.2018)

Official Site

Final Sıralama (9 tur, 146 iştirakçı)
SIRA B.NO.
İSİM RTG FED age PUAN BH. SB Res. BHs
1 5 IM SIBASHVILI GIORGI 2410 GEO 20 8 52½ 49,00 0 469
2 2 GM MAGHALASHVİLİ DAVIT 2508 GEO 31 52½ 47,00 0 464
3 13 FM OLÇUM AHMET 2274 TUR 22 49 41,50 0 449½
4 4 IM İSKANDAROV MİSRATDİN 2486 AZE 23 7 49½ 39,50 0 451
5 36
ATAŞ YUNUS 1961 TUR 26 7 45½ 37,00 0 416
6 6 IM MGELADZE TAMAZ 2400 GEO 37 51½ 38,25 0 442½
7 3 GM BENİDZE DAVİT 2488 GEO 27 50 37,00 0 453½
8 11
GUSEYNOV ALİHAN 2329 UZB 22 50 35,25 0 450½
9 7 IM ARAT UFUK SEZEN 2386 TUR 22 48½ 35,50 0 441
10 18
ALİYEV ELNUR 2190 AZE 31 48½ 34,75 0 427
15 14 WGM KAZİMOVA NARMİN 2270 AZE 25 45½ 34,00 0 435
20 17 WGM ABDULLA KHAYALA 2245 AZE 25 6 44 28,50 0 412
22 25
SOYUNLU NARMİN 2061 AZE 22 6 42 28,75 0 422
33 8 FM ALİAKBAROV ANAR 2376 AZE 25 43½ 27,75 0 404½
Read more

Burdur Gölü Uluslararası 4. Açık Satranç Turnuvası (Burdur, TUR, 12-17.08.2018)

Official Site

Final Sıralama (9 tur, A qrupu, 46 iştirakçı)
SIRA B.NO.
İSİM RTG FED PUAN BH. SB BH. Res. Vict
1 2 FM NURI MURAD 2313 AZE 7 45 36,25 49 0 6
2 1
ZEYNALLİ RASHAD 2335 AZE 7 41½ 34,50 45 0 6
3 12
DEMİR ZEKİ 1879 TUR 41 31,00 44½ 0 6
4 7
DERE ABDULLAH DOĞUKAN 1971 TUR 6 47½ 32,50 52 0 6
5 5
GÜDER EYUP SABRİ 2005 TUR 6 46 31,75 50½ 0 5
6 9
İYİOL MEHMET 1917 TUR 6 44½ 28,75 47½ 0 5
7 8
MEHTİYEV ELNUR 1926 AZE 6 37 25,75 40½ 0 5
Read more

Chinggis Invitational-IV (Ulaanbaatar, MGL, 8-16.08.2018)

Chess-Results

9 turdan sonra turnir cədvəlində yekun sıralama
Rk.
Ad Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts. TB1 TB2 TB3 TB4
1 GM Robson Ray 2670 USA * ½ 1 1 ½ ½ 1 1 ½ 1 7,0 0,0 5 28,75 3,5
2 GM Abasov Nijat 2623 AZE ½ * ½ ½ 1 ½ ½ ½ 1 1 6,0 0,0 3 24,50 3,0
3 GM Shomoev Anton 2552 RUS 0 ½ * 1 1 0 1 0 1 ½ 5,0 1,0 4 21,00 2,5
4 GM Durarbayli Vasif 2633 AZE 0 ½ 0 * 0 ½ 1 1 1 1 5,0 0,0 4 18,25 1,0
5 GM Batchuluun Tsegmed 2571 MGL ½ 0 0 1 * ½ ½ 1 0 1 4,5 0,5 3 18,25 2,0
6 GM Izoria Zviad 2606 USA ½ ½ 1 ½ ½ * 0 ½ ½ ½ 4,5 0,5 1 20,75 3,0
7 GM Ganguly Surya Shekhar 2652 IND 0 ½ 0 0 ½ 1 * 0 1 1 4,0 0,0 3 15,25 2,0
8 GM Bocharov Dmitry 2573 RUS 0 ½ 1 0 0 ½ 1 * ½ 0 3,5 0,5 2 16,00 2,0
9 FM Lkhagvasuren Tsedvee 2280 MGL ½ 0 0 0 1 ½ 0 ½ * 1 3,5 0,5 2 14,00 2,0
10 IM Bilguun Sumiya 2479 MGL 0 0 ½ 0 0 ½ 0 1 0 * 2,0 0,0 1 8,25 1,0
Read more

Saint-Louis GCT (Saint-Louis, Missouri, USA, 11-16.08.2018)

Official Site

Final Standings after 9 Rapid and 18 Blitz rounds

Rk SNo Name Ti FED Rtg RapPts RapScore Blitz Total
1 2 Nakamura, Hikaru g USA 2812 6 12 10.5 22.5
2 8 Vachier-Lagrave, Maxime g FRA 2796 4 8 13.5 21.5
3 7 Mamedyarov, Shakhriyar g AZE 2808 6 12 9 21
4 10 Caruana, Fabiano g USA 2785 5.5 11 9 20
5 6 Aronian, Levon g ARM 2794 4.5 9 9 18
6 9 Karjakin, Sergey g RUS 2791 4.5 9 8 17
7 5 Dominguez Perez, Leinier g CUB 2754 4.5 9 7 16
8 4 Grischuk, Alexander g RUS 2782 3 6 9.5 15.5
9 1 So, Wesley g USA 2794 3.5 7 8 15
10 3 Anand, Viswanathan g IND 2771 3 6 7.5 13.5
Read more

25th Abu Dhabi International Chess Festival (Abu Dhabi, UAE, 7-15.08.2018)

Official Site
Chess-Results Juniors
Chess-Results Open
Chess-Results Masters
 Final Ranking after 9 Rounds (Juniors group, 184 players)
Rk.SNo
NameTypFEDRtgPts.TB1TB2TB3
11IMGukesh DU12IND24408,00,057,550,25
27
Umbetov KazybekU16KAZ20557,50,057,545,75
33
Pranav VU12IND22277,50,056,545,50
42FMAliyev RavanU16AZE23467,50,056,044,50
55AGMSrihari L RU14IND21357,50,055,043,75
64CMHaase PavelU16CZE21777,00,057,041,50
78
Shanya MishraU16IND19437,00,055,540,50
86
Mustafayev FaridU14AZE21277,00,055,540,25

 Final Ranking after 9 Rounds (Open group, 236 players)
Rk.SNo
NameFEDRtgPts.TB1TB2TB3
113WFMOvezdurdiyeva JemalTKM20418,00,056,049,25
211
Umbetov KazybekKAZ20558,00,052,045,50
319
Gandhi AnishIND20167,51,053,043,50
447
Aditya Varun GampaIND18747,50,048,538,75
512CMLoay SameerJOR20437,00,057,041,50
614
Soham DatarIND20307,00,054,039,00
750
Huang ZixiuCHN18647,00,051,038,50
82
Mustafayev FaridAZE21277,00,048,537,25

 Final Ranking after 9 Rounds (Masters group, 158 players)
Rk.SNo

NameFEDRtgPts.TB1 TB2 TB3Krtg+/-
16
GMDubov DaniilRUS26917,50,0261954,01018,4
210
GMKorobov AntonUKR26647,50,0261054,01020,7
316
GMSalem A.R. SalehUAE26367,50,0257747,01020,6
40591st woman
IMMammadzada GunayAZE24265,50,0245240,5102,0
9382
FMAliyev RavanAZE23464,00,0247041,5206,8
Read more

6. ULUSLARARASI ALTIN KAYISI SATRANÇ TURNUVASI (Malatya, TUR, 6-11.08.2018)

Official Site

9 turdan sonra yekun sıralama (A qrupu, 63 iştirakçı)
Rank
Name Rtg FED Pts TB1 TB2
1 GM SHANAVA KONSTANTINE GEO 2499 7.5 48 43
2 IM JAVANBAKHT NIMA IRI 2439 7 49 40.25
3 FM GASIMOV PARVIZ AZE 2314 7 49 39.75
4 GM MOSADEGHPOUR MASOUD IRI 2525 7 48 38
5 GM RASULOV VUGAR AZE 2526 6.5 48.5 36.5
6 IM GHOLAMI ARYAN IRI 2490 6.5 46.5 33.5
7 WGM BIVOL ALINA RUS 2396 6.5 45.5 31.75
8 GM MAMMADOV ZAUR AZE 2468 6 50 34.5
9 IM ISKANDAROV MISRATDIN AZE 2486 6 46.5 31.25
10 GM ZHIGALKO ANDREY BLR 2558 6 44 26.75
14 WGM KAZIMOVA NARMIN AZE 2270 5.5 41.5 24
16 FM NURI MURAD AZE 2313 5.5 40.5 27.5
19
ABISHLI OGHUZ AZE 2158 5.5 32 15.75

9 turdan sonra yekun sıralama (B qrupu, 197 iştirakçı)
Rank Name Rtg FED Pts TB1
1 GÜR TUBA 1780 TUR 47
2 ÖZBİLİCİ ABDULLAH 1721 TUR 46½
3 SULEYMANOV ZAUR 0 AZE 45½
4 GÜNGÖR CİHAN AKİF 1692 TUR 7 49½
5 BULUT MUHAMMED 1793 TUR 7 49½
6 TAY UĞUR CAN 1742 TUR 7 48
7 ZEYNALOV TURAL 1682 AZE 7 47
19 NASIROV MAHIR 1353 AZE 6 50½
70 NOVRUZOV SABIR 1361 AZE 5 39½
73 BAYRAMOV ALADDIN 1554 AZE 5 39½
109 HATAMOV BAHADDIN 1491 AZE 4 39½
119 KARIMOV HASAN 1456 AZE 4 35

9 turdan sonra yekun sıralama (14 yaş qrupu, 71 iştirakçı)
Rk. SNo
Name FED Rtg Club/City Pts. TB1
1 1
ÇAKIR EGE TUR 1803 ANTALYA 7.5 50.5
2 3
ŞİBLİ MURAT YİĞİT TUR 1699 ADANA 7.5 50
3 4 WCM DURU (WCM)İPEK TUR 1634 BİLECİK 7.5 49.5
4 25
HUMBATOVA NAZLI AZE 1356 AZERBAYCAN 7 45.5
5 8
OĞUR NİDAL HEVİ TUR 1524 ŞANLIURFA 6.5 47
6 10
ATEŞ EMRE TUR 1448 HATAY 6.5 39.5
8 36
RZAYEV PARVIZ AZE 1262 AZERBAYCAN 6 47.5
50 32
BABAYEV GAZANFAR AZE 1307 AZERBAYCAN 4 28
Read more

26.Troya Uluslararasi Açik Satranç Turnuvasi B Kategorisi (Çanakkale, TUR, 6-11.08.2018)

Official Site

Final Sıralama (9 tur, B qrupu, 286 iştirakçı)
SIRA İSİM UKD ELO KULÜP/ŞEHİR DOĞUM TARİHİ TİP PUAN BH. SB BHs Res. Vict
1 KOCAKAPLAN EMRE 1725 1591 SAKARYA 09.05.2003 U16 8 50 47,25 445½ 0 7
2 ŞAR CAN 1779 1786 İSTANBUL 27.08.2002 U16 51½ 45,00 451½ 0 6
3 İLERİ OKTAY 1785 1697 TEKİRDAĞ 14.06.1999
50½ 44,00 435½ 0 7
4 CEYLAN ARDA 1746 1617 ANKARA 10.10.2005 U14 50½ 42,75 468 0 7
5 ÇETİNKAYA UMUT CAN 1756 1593 DENİZLİ 07.06.2002 U16 45½ 40,50 436 0 7
6 AHMEDOV VUSAL   1780 AZERBAYCAN 21.10.1981
7 51½ 40,00 443 0 7
53 AKBAROV AYDIN   1434 AZERBAYCAN 08.02.2007 U12 6 35½ 24,00 366 0 6
Read more

51st Biel Chess Festival 2018 (BIel, SUI, 21.07-01.08.2018)

Official Site

10 turdan sonra yekun nəticələr 1 2 3 4 5 6
1. Mamedyarov, Shakhriyar g AZE 2801 * * ½ 1 1 ½ ½ ½ ½ 1 1 1 2921
2. Carlsen, Magnus g NOR 2842 ½ 0 * * 1 ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 6 2792
3. Vachier-Lagrave, Maxime g FRA 2779 0 ½ 0 ½ * * ½ 1 ½ 1 1 ½ 2768
4. Svidler, Peter g RUS 2753 ½ ½ ½ ½ ½ 0 * * ½ ½ 1 1 2773
5. Navara, David g CZE 2741 ½ 0 0 ½ ½ 0 ½ ½ * * 1 ½ 4 2668
6. Georgiadis, Nico g SUI 2526 0 0 ½ 0 0 ½ 0 0 0 ½ * * 2487
Read more

Çubuk Belediyesi 4.Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası (Ankara, TUR, 23-29.07.2018)

Official Site

9 maçtan sonra final sira (A Kategori, 127 sporcu)
SIRA SOYADI ADI ELO FED PUANLAR BH. SB Res. Vict
1 IM ISKANDAROV MİSRATDİN 2477 AZE 49½ 43,00 0 7
2 GM SHANAVA KONSTANTİNE 2498 GEO 7 49 39,75 0 6
3 IM BALTAG IULİAN 2401 MDA 7 49 39,25 0 5
4 GM QUPARADZE GİGA 2503 GEO 7 48½ 39,50 0 5
5 IM ARAT UFUK SEZEN 2372 TUR 7 46½ 38,00 0 6
6 IM GULİEV LOGMAN 2333 AZE 50 36,25 0 6
7 IM SEMİEV SUHRAB 2260 TKM 47 34,75 0 5
8 GM MAGHALASHVİLİ DAVİT 2508 GEO 46½ 35,50 0 4
9 FM NURİ MURAD 2311 AZE 46½ 33,50 0 6
10 FM GASİMOV PARVİZ 2313 AZE 46½ 32,75 0 6
12 ABİSHLİ OGHUZ 2146 AZE 43½ 31,00 0 5
14 IM BASHIRLI NAİL 2383 AZE 6 48 34,00 0 5
15 IM ABDULOV ORKHAN 2414 AZE 6 48 32,75 0 4
18 IM BABAYEV TALİB 2330 AZE 6 46½ 30,50 0 5
23 WGM KAZİMOVA NARMİN 2299 AZE 6 42 29,25 0 5
24 JAVADOV RAMİL 2112 AZE 6 42 27,50 0 6
25 WGM ABDULLA KHAYALA 2231 AZE 6 41 29,25 0 5
33 ISGANDAROV SHAHRİYAR 2161 AZE 38½ 23,50 0 5
43 WCM BAGHİROVA KHATUN 1848 AZE 5 39½ 21,25 0 4
44 MEHTİYEV ELNUR 1931 AZE 5 39 17,50 0 4
53 FM BAYRAMOV ELVİN 2213 AZE 39½ 18,75 0 3
63 HUSEYNOV SHAMSADDIN 1921 AZE 35 16,25 0 4
70 NOVRUZOV EMİN 1837 AZE 4 41½ 17,00 0 4


9 maçtan sonra final sira (A Kategori, 127 sporcu)
SIRA SOYADI ADI ELO FED PUAN BH. SB Res. Vict
1 GANBARLI SAHİL 1637 AZE 8 48 45,50 0 7
2 ZEYNALOV TURAL 1656 AZE 50½ 44,00 0 6
3 ÜLTANIR GÜRAY 1523 TUR 48 42,75 0 6
4 YILMAZ HASAN 1517 TUR 44 39,00 0 7
6 MAMMADOV ANAR 1697 AZE 7 51½ 41,75 0 6
9 KARİMOV JOSHGUN 1686 AZE 7 46 37,25 0 6
54 MAMMADALİYEV HASAN 1551 AZE 46½ 28,00 0 5
111 BAGHİROVA SAMA 1647 AZE 5 38½ 19,75 0 4
124 ALİYEV HUSEYN 1253 AZE 5 31 14,50 0 5
144 NASİROV MAHİR 1419 AZE 37½ 14,75 0 4
234 IMAMVERDİYEVA IRADA 1674 AZE 3 35½ 12,00 0 2
Read more

44 Open Internacional d'Escacs Vila de Sitges (Sitges, Barcelona, ESP, 22-29.07.2018)

Chess-Results
Official Site

9 turdan sonra yekun sıralama (A qrupu, 105 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED RtgI Pts. TB1 TB2 TB3 TB4
1 1 GM Guseinov Gadir AZE 2654 7,5 0,0 2425 2642 2696
2 10 IM Alarcon Casellas Rolando CUB 2389 6,5 0,0 2444 2455 2459
3 52
Anuj Shrivatri IND 2094 6,5 0,0 2427 2481 2474
4 3 GM Munoz Miguel ESP 2500 6,5 0,0 2399 2496 2550
5 2 GM Volkov Sergey RUS 2574 6,5 0,0 2376 2494 2585
6 17
Abhishek Das IND 2325 6,5 0,0 2304 2404 2480
7 8 IM Argandona Riveiro Inigo ESP 2423 6,5 0,0 2267 2362 2365
Read more

Paris Ch Open (Paris, FRA, 14-21.07.2018)

Official Site

Final Standings after round 9 (54 players)
Pl   Nom Elo Cat. Fede Ligue Club Pts Tr. Perf
1 g MOUSSARD Jules 2559 F SenM IDF Evry Grand Roque 40 2627
2 g GULIYEV Namig 2545 F SenM CVL Chartres Metropole Echecs 41½ 2585
3 m GUILLEUX Fabien 2387 F SenM EST L'Echiquier Chalonnais 39½ 2532
4 m SOCHACKI Christophe 2450 F SenM IDF U.S.Villejuif Echecs 36 2488
5 m SONG Julien 2308 F SenM IDF C.E. de Rueil Malmaison 6 41 2505
6 f ANAND NADAR 2346 F CadM

6 38 2474
7 m RAJESH V A V 2309 F SenM

6 37 2436
8 f GATINEAU Yovann 2373 F MinM EST Mulhouse Philidor 6 35½ 2451
Read more

XX Obert Internacional Sant Marti 2018 (Barcelona, ESP, 13-21.07.2018)

Official Site
Chess-Results

9 turdan sonra yekun sıralama (118 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED RtgI Pts. TB1 TB2 TB3 rtg+/-
1 1 GM Guseinov Gadir AZE 2654 7,5 48,5 41,5 6 4,4
2 2 GM Martinez Alcantara Jose Eduardo PER 2545 7,0 51,5 44,0 5 9,9
3 11 IM Aguero Jimenez Luis Lazaro CUB 2473 7,0 48,0 40,5 6 15,7
4 29 FM Mitrabha Guha IND 2299 6,5 50,0 42,5 5 64,8
5 4 GM Quesada Perez Yasser CUB 2531 6,5 49,5 42,0 5 4,1
6 5 GM Alonso Rosell Alvar ESP 2523 6,5 47,0 40,5 5 2,6
7 7 GM Munoz Miguel ESP 2500 6,5 47,0 40,5 4 2,0
8 3 GM Krysa Leandro ARG 2533 6,5 43,5 37,0 6 -10,1
Read more

XLI Open Internacional de Barberà del Vallès (Barberà del Vallès, Barcelona, ESP, 4-12.07.2018)

Chess-Results

9 turdan sonra yekun sıralama (A qrupu, 90 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED RtgI Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 GM Guseinov Gadir AZE 2654 7,5 39,5 50,0 0,0
2 18 IM Iniyan P IND 2451 7,0 41,0 52,5 0,0
3 2 GM Ortiz Suarez Isan Reynaldo CUB 2548 6,5 39,0 50,0 0,0
4 7 GM Stella Andrea ITA 2504 6,5 37,5 48,5 0,0
5 30 GM Gonzales Jayson PHI 2367 6,5 35,5 44,5 0,0
6 6 IM Karthik Venkataraman IND 2514 6,5 33,5 43,0 0,0
7 4 GM Martinez Alcantara Jose Eduardo PER 2545 6,0 42,0 53,0 0,0
8 12 GM Oliva Castaneda Kevel CUB 2491 6,0 36,5 46,5 0,0
9 5 IM Asis Gargatagli Hipolito ESP 2538 6,0 36,0 47,5 0,0
10 8 GM Munoz Miguel ESP 2500 6,0 35,5 46,0 0,0
19 3 GM Guliyev Namig AZE 2545 5,5 34,0 44,5 0,0
Read more

4th Int.Chess Festival "Batumi Municipality Cup-2018" (Batumi, GEO, 2-10.07.2018)

Official Site
Chess-Results

Chess-Results AZE Players
SNo
Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Rk. Group
15
Bashirov Teymur 2379 AZE ½ 0 0 0 1 0 1 ½ 0 3,0 36 A Open
24 FM Garayev Kanan 2300 AZE ½ 0 1 ½ 1 0 1 1 ½ 5,5 10 A Open
26 FM Suleymanli Aydin 2266 AZE ½ ½ 1 ½ ½ ½ 0 ½ 1 5,0 13 A Open
31 WIM Mammadova Narmin 2209 AZE 0 0 ½ 1 ½ ½ 0 1 0 3,5 29 A Open
35 FM Eynullayev Altay 2134 AZE 0 1 ½ 0 0 1 0 0 1 3,5 31 A Open
4
Abdulkarimli Eljan 1566 AZE 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,0 42 C Open
23
Huseynzade Tamerlan 1249 AZE 0 ½ 0 1 ½ 0 1 1 0 4,0 29 C Open
33
Mehdiyev Rasim 1122 AZE 0 0 1 ½ ½ 1 ½ 0 0 3,5 33 C Open
41
Mammadli Zaka 0 AZE 0 1 0 0 0 0 1 0 1 3,0 37 C Open
42
Narimanova Aylin 0 AZE 0 0 1 0 1 0 0 0 0 2,0 39 C Open
7
Eynullayev Atilla 2120 AZE 1 1 0 1 1 1 1 1 ½ 7,5 1 B Open
20
Mammadov Mustafa 2004 AZE 1 1 0 1 0 0 1 1 1 6,0 12 B Open
47 CM Suleymanli Suleyman 1836 AZE 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,0 90 B Open
49
Asgarov Nihad 1817 AZE 1 0 1 1 1 1 0 0 ½ 5,5 17 B Open
54
Farhadli Farhad 1796 AZE 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,0 91 B Open
55
Hajiyev Shahin 1796 AZE ½ 0 1 1 ½ 1 0 0 0 4,0 52 B Open
56
Teymurov Elnur 1792 AZE 1 0 ½ ½ 0 ½ 1 1 0 4,5 42 B Open
57
Mustafayev Nihad 1788 AZE ½ ½ 0 ½ 1 ½ 1 ½ ½ 5,0 31 B Open
58
Khudiyev Sanan 1785 AZE 1 0 0 0 1 0 ½ 1 0 3,5 61 B Open
73
Azadaliyev Jahandar 1641 AZE 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,0 93 B Open
75
Hagverdiyev Gahraman 1626 AZE 0 0 1 1 0 1 0 0 0 3,0 70 B Open
87
Ahmadov Orkhan 1506 AZE 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,0 95 B Open
2
Abasova Aygul 0 AZE 1 1 0 0 1 1 0 0 1 5,0 8 U08G
4
Amirli Inji 0 AZE 0 0 1 0 1 ½ 1 1 0 4,5 10 U08G
4
Seyidli Mirfamil 1131 AZE 1 1 1 0 1 1 0 1 0 6,0 6 U08B
8
Amirli Mirjamil 0 AZE 0 ½ 1 1 0 0 1 0 0 3,5 35 U08B
44
Shahbazov Hamid 0 AZE 0 1 1 0 0 1 0 0 1 4,0 30 U08B
14
Amirova Zarifa 0 AZE 1 0 1 0 0 ½ 1 0 ½ 4,0 21 U10G
27
Shahbazova Sughra 0 AZE 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1,0 28 U10G
5
Hashimov Ahmadagha 1258 AZE 1 1 1 0 1 ½ 0 ½ 1 6,0 8 U10B
13
Amirli Mirteymur 0 AZE 1 0 0 0 1 1 ½ 0 1 4,5 25 U10B
38
Salimli Raul 0 AZE 1 0 0 1 1 ½ 0 0 0 3,5 32 U10B
22
Alizada Uzeyir 0 AZE 0 1 ½ 1 0 0 1 0 1 4,5 19 U12B
16
Malikzada Elnara 0 AZE 0 1 0 1 0 1 0 1 1 5,0 9 U12G
Read more

EUROPEAN SCHOOL CHESS CHAMPIONSHIP (Krakow, POL, 29.06-08.07.2018)

Official Site

Place No. Category
Name Fed. FIDE R 1 R 2 R 3 R 4 R 5 R 6 R 7 R 8 R 9 Total
2 2 U07 Boys BAYRAMLI, Rafael AZE 1173
19b
1
13w
1
1b
0
3w
1
6b
0
15w
1
7w
1
4b
1
5b
½
6.5
3 3 U07 Boys
KARIMLI, Yusif AZE 1184
26w
1
8b
1
7w
0
2b
0
16w
1
10b
1
5w
½
11b
1
1b
½
6.0
2 2 U07 Girls
ISMAYILOVA, Salbinaz AZE 1051
1w
0
4b
1
12w
1
5b
0
9b
1
6w
1
3w
1


5.0
Read more