Fuad Cəfərov memorialı

Fuad Cəfərovun xatirəsinə həsr olunmuş beynəlxalq reytinqli şahmat turnirnin əsasnaməsi.
7 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo   Ad FED Rtg Pts.  TB1  K rtg+/-
1 4   Zeynalli Rashad AZE 2130 5.5 33.0 20 27.0
2 9   Abishli Oghuz AZE 2043 5.0 32.0 40 40.8
3 6   Talishzada Orkhan AZE 2060 5.0 28.5 20 11.2
4 24   Huseynzade Kanan AZE 1834 5.0 26.5 40 113.2
5 10   Bayramov Elvin AZE 2043 5.0 26.5 40 24.8
6 3   Ragimov Fuad RUS 2174 5.0 26.0 20 -8.6
7 2 FM Alakhverdiev Araz GEO 2201 5.0 26.0 20 -12.2
8 12   Bashirli Nail AZE 2007 4.5 27.0 40 12.4
9 20   Sadiqli Aslan AZE 1899 4.5 25.0 40 58.0
10 8   Karayev Kanan AZE 2049 4.0 28.0 40 6.4


Fotogalereya

Oyunlarfuad_cafarov-memorial.pgn [69.08 Kb] (downloads: 33)

Turnir 3-9 noyabr 2014-ci il tarixlərində Bakı şəhərində FIDE qaydaları üzrə keçirilir.Yarış Respublika şahmat mərkəzində (klubunda) keçirirdi.

Mükafatalar:

  1. 500 manat,
  2. 400 manat,
  3. 300 manat,
  4. 200 manat,
  5. 100 manat.

16 yaşadək,qadınlar arasında və veteranlar arasında ən yaxşı nəticəyə görə şahmatçılar qiymətli hədiyyələr qazandı.
Mükafatlar tutulmuş yerlərə görə verildi və bölünmürdü.
Hər şahmatçı yalnız bir mükafatı seçə bilərdi.
Play off turniri

1.QM-Bacarani Ülvi
2.QM-Rəsulov Vuqar
3.QM-Məmmədov Nicat
4.BU-Bacarani İlqar
5.QM-Mirzəyev Azər
6.QQM-Məmmədzadə Günay
7.QM-Quliyev Sərxan
8.QBU-Xəyalə Abdulla

Fotogalereya

Təşkilat komitəsi turnirin sponsorları - mərhumun ailəsi, onun dostları və şagirdləri Oqtay Qurbanova və Rəşad Məmmədova minnətdarlığını bildirir.

Azərtac

Read more

FIDE Grand-prix (1-15 October, Baku)

Official Site


 

Rank SNo.   Name Rtg FED Pts Res. Vict  
1 10 GM Caruana Fabiano 2844 ITA ½ 4  
2 4 GM Gelfand Boris 2748 ISR ½ 3  
3 3 GM Karjakin Sergey 2767 RUS 6
4 11 GM Grischuk Alexander 2797 RUS 6 2 3  
5 8 GM Svidler Peter 2732 RUS 6 2 2  
6 2 GM Tomashevsky Evgeny 2701 RUS 6 2 1  
7 5 GM Nakamura Hikaru 2764 USA 6
8 7 GM Radjabov Teimour 2726 AZE    
9 6 GM Mamedyarov Shakhriyar 2764 AZE 5 ½ 1 27.5
10 12 GM Kasimdzhanov Rustam 2706 UZB 5 ½ 1 26.75
11 9 GM Andreikin Dmitry 2722 RUS    
12 1 GM Dominguez Perez Leinier 2751 CUB 3    
Read more

Baku Open 2014

Group A
9 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo   Ad Gr FED RtgI Pts. TB1 TB2 rtg+/-
1 2 GM Inarkiev Ernesto A RUS 2672 7.0 2528 6 9.0
2 12 GM Lupulescu Constantin A ROU 2630 7.0 2512 5 11.8
3 8 GM Berkes Ferenc A HUN 2649 6.5 2502 4 3.0
4 19 GM Onischuk Vladimir A UKR 2593 6.5 2475 5 7.5
5 23 GM Baryshpolets Andrey A UKR 2540 6.0 2566 5 18.9
6 3 GM Areshchenko Alexander A UKR 2664 6.0 2545 4 -0.7
7 10 GM Efimenko Zahar A UKR 2641 6.0 2485 4 -2.7
8 11 GM Krasenkow Michal A POL 2636 6.0 2465 4 -3.7
9 15 GM Smirnov Pavel A RUS 2611 6.0 2461 4 -1.7
10 1 GM Zhigalko Sergei A BLR 2677 6.0 2452 5 -9.3
11 4 GM Kuzubov Yuriy A UKR 2663 6.0 2425 4 -10.6
12 7 GM Kovalenko Igor A LAT 2650 6.0 2331 4 -15.5
13 27 IM Donchenko Alexander A GER 2501 5.5 2597 3 22.1
14 6 GM Artemiev Vladislav A RUS 2650 5.5 2512 5 -6.0
15 16 GM Iordachescu Viorel A MDA 2603 5.5 2497 3 -1.7
16 18 GM Salem A.R. Saleh A UAE 2594 5.5 2466 5 -0.6
17 13 GM Mamedov Nidjat A AZE 2624 5.5 2435 4 -12.9
18 9 GM Volokitin Andrei A UKR 2642 5.5 2387 4 -15.5
19 14 GM Shimanov Aleksandr A RUS 2624 5.5 2372 3 -17.5
20 30 GM Darini Pouria A IRI 2442 5.0 2544 4 17.2
21 28 IM Mammadov Zaur A AZE 2482 5.0 2498 4 7.7
22 48   Maghsoodloo Parham A IRI 2321 5.0 2482 4 46.6
23 24 GM Rasulov Vugar A AZE 2514 5.0 2451 4 -1.6
24 17 GM Wen Yang A CHN 2598 5.0 2451 3 -11.2
25 5 GM Safarli Eltaj A AZE 2655 5.0 2421 2 -19.9
26 39 IM Guliev Logman A AZE 2377 5.0 2407 4 7.8
27 22 GM Malakhatko Vadim A BEL 2542 5.0 2391 2 -9.4
28 35 IM Iskandarov Misratdin A AZE 2398 5.0 2370 5 2.0
29 47 FM Kowsarinia Amir A IRI 2331 5.0 2345 5 12.0
30 34 IM Aghayev Nijat A AZE 2401 5.0 2287 3 -8.2
31 29 IM Yilmazyerli Mert A TUR 2454 4.5 2517 3 7.9
32 46   Asgarizadeh Ahmad A IRI 2335 4.5 2499 2 34.8
33 41   Golubov Saveliy A RUS 2347 4.5 2454 3 21.6
34 42 IM Abdulov Orkhan A AZE 2344 4.5 2453 4 5.6


Group B
9 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo   Ad FED RtgI Klub/Şəhər Pts. TB1 TB2  rtg+/-
1 4 FM Gholami Aryan IRI 2224   8.0 2050 7 34.4
2 7   Allajov Ramil AZE 2143 Sumqayit 7.5 2044 7 40.2
3 3   Orujov Shujaat AZE 2227 Masalli 7.5 1982 7 18.4
4 6   Javadov Ramil AZE 2168 Ismayilli 7.0 1928 6 6.0
5 86   Beydullayeva Govhar AZE 1671 Baku 7.0 1879 7 189.6
6 15   Bayramov Elvin AZE 2064 Guba 7.0 1857 6 11.2
7 45   Abishli Oghuz AZE 1877 Baku 6.5 2016 5 146.4
8 5   Ahmadov Fariz AZE 2200 Aghdam 6.5 1979 6 -5.2
9 51 WCM Balajayeva Khanim AZE 1856 Qakh 6.5 1971 5 144.4
10 8   Zeynalli Rashad AZE 2128 Baku 6.5 1952 5 1.4
11 27 CM Asadli Vugar AZE 1976 Baku 6.5 1862 5 52.0
12 26   Zeynalzade Vali AZE 1977 Baku 6.5 1856 5 30.4
13 1   Asgari Morteza IRI 2245   6.5 1848 6 -19.6
14 10   Hasanova Turkan AZE 2085 Shamkir 6.5 1812 6 -12.2
15 19   Bayramov Zaur AZE 2020 Sumqayit 6.5 1802 6 6.4
16 58   Isgandarov Shahriyar AZE 1795 Guba 6.5 1780 6 93.2
17 24   Rzayev Chingiz AZE 1986 Guba 6.5 1703 5 34.4
18 14   Baladjaev Gara AZE 2068 Sumqayit 6.5 1641 5 -8.8

C turniri(U12)
9 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo Ad FED Rtg Klub/Şəhər Pts. TB1 TB2 TB3
1 2 Ahmadzada Ahmad AZE 1777   8.0 8 55.5 43.5
2 1 Muradli Mahammad AZE 1860   8.0 8 52.5 39.5
3 13 Feyziyev Mirmusa AZE 1582   7.0 7 54.0 41.5
4 22 Sukurov Nurlan AZE 1537 Agdam 7.0 7 48.0 36.5
5 19 Balayev Zaur AZE 1545   6.5 5 48.5 38.0
6 8 Aliyev Aykhan AZE 1641 Quba 6.5 5 43.5 34.5
7 6 Beydullayeva Govhar AZE 1671   6.5 5 42.5 34.5

Əsasnaməbaku_open_2014.docx [1.78 Mb] (downloads: 297)
See the file online: baku_open_2014.docx

Положениеbaku_open_2014_-_rus.doc [88 Kb] (downloads: 121)
See the file online: baku_open_2014_-_rus.doc

Regulationbaku_open_2014_-_eng.doc [72 Kb] (downloads: 59)
See the file online: baku_open_2014_-_eng.doc

Read more

Müstəqilliik gününə həsr olunmuş rapid turniri

Müstəqillik gününə həsr olunmuş rapid turniri

Chess-results

Turnir 20 sentyabr 2014-cü il tarixində Bakı şəhərində Respublika Şahmat mərkəzində(klubunda) FIDE qaydaları üzrə keçirilirdi.
Turnirin ilk 3 qalibi Mustəqillik gününə həsr olunmuş Azərbaycan Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyasının oktyabrda keçirdiyi final turnirinə vəsiqə qazanırlar.

1 1 IM Mammadov Ayaz AZE 2407 6.5 30.5 22.5 28.00
2 18 WCM Balajayeva Khanim AZE 1844 6.0 25.0 18.5 21.50
3 2 IM Aghasiyev Kamal AZE 2374 5.0 35.5 25.5 23.75
4 6 FM Gadimbayli Abdulla AZE 2094 5.0 31.0 21.5 20.00
5 15   Bashirli Nail AZE 1886 5.0 30.0 21.5 18.50
6 3   Eminov Orkhan TUR 2260 5.0 28.5 20.5 20.75
7 9   Zeynalzade Vali AZE 1997 5.0 28.0 19.5 16.50
8 13   Mamedov Mustafa AZE 1912 5.0 27.0 18.5 16.50
9 12   Zeynalli Rashad AZE 1974 5.0 26.5 20.0 16.50
10 10   Bunyatov Rustam AZE 1992 4.5 30.0 22.0 17.75
Read more

1ST ECO CUP Chess Tournament 3-12 September 2014 (Tehran,IRI)

Rəsmi Sayt
Chess-Results
9 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo   Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2  TB3
1 10 GM Ghaem Maghami Ehsan IRI 2591 7.0 0.0 5 28.00
2 5 GM Dzhumaev Marat UZB 2528 6.5 0.5 5 24.75
3 9 GM Mirzoev Azer AZE 2553 6.5 0.5 4 25.00
4 8 IM Khusenkhojaev Muhammad TJK 2402 6.0 0.0 4 21.50
5 4 GM Khusnutdinov Rustam KAZ 2482 4.5 0.0 1 18.50
6 7 FM Tologontegin Semetey KGZ 2382 4.0 0.0 2 14.25
7 3 IM Lodhi Mahmood PAK 2330 3.5 0.0 2 9.75
8 6   Bayramgeldiyev Yusup TKM 2216 3.0 0.5 2 8.75
9 2 FM Emiroglu Cankut TUR 2359 3.0 0.5 0 13.75
10 1   Amini Habiboullah AFG 0 1.0 0.0 0 3.75
Read more

“Yay Tətili” beynəlxalq reytinqli şahmat turniri (1-7 Sentyabr)

Chess-results
Turnir 1-7 sentyabr 2014-ci il tarixlərində Bakı şəhərində Şahmat məktəbində FIDE qaydaları üzrə keçirildi.Turnirdə üzvlük haqqı ödəmiş ELO əmsallı və ya 1-ci dərəcədən yüksək şahmatçılar iştirak etdilər.
Turnir isveçrə sistemi üzrə 7 turdan ibarət oldu.
Nəzarət zamanı–hər şahmatçıya 90 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə əlavə olunmaqla təyin olundu.
Mükafatalar:
1-300 manat, 2-200 manat, 3-150 manat, 4-100 manat,
Mükafatlar tutulmuş yerlərə görə verilirdi və bölünmürdü.
7 turdan sonra yekun sıralama (16 iştirakçı iştirak etmişdir)

1   Ahmadov Fariz AZE 2200 6.5 29.5 21.0 27.25
2   Zeynalzade Vali AZE 1977 5.0 30.0 21.0 19.00
3   Zeynalli Rashad AZE 2128 5.0 30.0 20.5 18.50
4   Talishzada Orkhan AZE 2095 4.5 30.0 20.5 16.75
5   Abishli Oghuz AZE 1877 4.5 28.0 20.0 14.75
Read more

Azərbaycan çempionatının 1/2 finalı (21-29 avqust, Astara)

9 turdan sonra turnir cədvəlində yekun sıralama (Kişilər)

Rk. Ad FED Rtg Klub/Şəhər Pts. TB1 TB2 TB3
1 Aliyev Elnur AZE 2157 Lənkəran 7.0 6 0.0 49.0
2 Bayramov Zaur AZE 2020 Sumqayit 7.0 5 0.0 48.0
3 Rzayev Chingiz AZE 1986 Guba 6.5 5 0.5 49.0
4 Huseynzade Jeyhun AZE 1761 Sumqayit 6.5 5 0.5 48.0
5 Asadov Jabrayil AZE 1724 Qubadli 6.0 5 0.0 42.0

7 turdan sonra turnir cədvəlində yekun sıralama (Qadınlar)

Rk. Ad Rtg FED Pts.  TB1 TB2 TB3 
1 Hasanova Turkan 2085 AZE 6.0 20.75 0.0 5
2 Guliyeva Sabina 1991 AZE 6.0 16.50 0.0 6
Read more

Vugar Gashimov Memorial (24.07-02.08.2014) (Baku, AZE) (U8, U10, U12)

Chess-Results
9 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 3 Garayev Kanan AZE 1881 7.5 7 0.0 52.5
2 1 Aliyev Ravan AZE 1944 7.5 6 0.0 55.5
3 8 Muradli Mahammad AZE 1760 7.5 6 0.0 51.5
4 2 Ibrahimli Murad AZE 1922 7.0 6 0.0 51.0
5 14 Manafov Vugar AZE 1641 7.0 6 0.0 50.5
6 12 Mustafayev Farid AZE 1672 6.5 6 0.0 53.5
7 15 Beydullayeva Govhar AZE 1633 6.5 6 0.0 51.0
8 4 Mammadov Sadig AZE 1820 6.5 5 0.0 51.5
9 5 Ahmadzada Ahmad AZE 1777 6.0 6 0.0 50.5
10 27 Feyziyev Mirmusa AZE 1536 6.0 6 0.0 49.5
Read more

Naxçıvan yay birinciliyi(rapid)

Naxçıvan yay birinciliyi(rapid 26 iyul 2014)

Fotogalereya
7 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 Həmdiyev Fətulla AZE 2100 6.5 34.0 25.0 31.25
2 3 Həsənzadə Toğrul AZE 2000 6.0 34.5 24.0 28.00
3 12 Kətanova Aynur AZE 1900 6.0 31.5 22.0 25.00
4 14 Məmmədov Əli AZE 1900 6.0 28.0 20.0 22.00
5 2 Qasımov Pərviz AZE 2050 5.5 35.5 25.0 26.25
6 13 Mustafayev Həbib AZE 1900 5.5 29.5 21.5 21.75
7 4 Kəngərli Əlibəy AZE 2000 5.5 28.0 20.0 21.25
8 6 Həsənov Orxan AZE 1986 5.0 31.5 22.5 19.00
9 10 Bağırov Siyavuş AZE 1900 5.0 31.0 22.5 20.50
10 9 Kətanov Hatəm AZE 1950 5.0 28.5 20.5 17.00
11 25 Allahverdiyev Zahid AZE 1700 5.0 28.0 20.0 18.00
12 11 Cəfərli Qəndab AZE 1900 5.0 27.5 20.5 16.00
Read more

16 yaşadək yeniyetmələrin Respublika Şahmat Olimpiadası

İsmayıllı,12-23 iyul 2014
16 yaşlılar qrupu
11 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo Ad Tip Gr FED Rtg Klub/Şəhər Pts. TB1 TB2 TB3
1 3 Gasimov Parviz U14 A NAK 1928 Nakhchivan 9.0 76.0 62.5 8
2 4 Mustafin Andrey U14 A SBL 1897 Baku Ugsim-2 8.5 80.0 66.5 6
3 2 Rahimli Ilkin U16 A RSM 1931 Baku Rsm 8.5 79.0 65.0 8
4 6 Mammadov Gulam U16 A NSM 1868 Baku Ioeugsdim-1 8.5 78.5 64.5 7
5 16 Huseynzade Jeyhun U14 A SMQ 1761 Sumqayit 8.5 77.5 63.5 7
6 8 Feyzullayev Tofig U14 A BNG 1835 Baku Ugsim-3 8.5 72.0 59.0 8
7 9 Isgandarov Shahriyar U14 A GUB 1795 Guba 8.5 67.5 56.0 8

12 yaşlılar qrupu
11 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo   Ad Tip FED Rtg Klub/Şəhər Pts. TB1 TB2 TB3
1 1   Ibrahimli Murad U12 SMQ 1922 Sumqayit 11.0 85.0 70.0 11
2 2   Mammadov Sadig U12 NAK 1820 Nakhchivan 9.0 84.0 70.0 8
3 12   Babazada Khazar U10 BLS 1571 Bilasuvar 9.0 84.0 69.5 8
4 9   Aliyev Rahim U10 SMQ 1601 Sumqayit 9.0 81.0 66.5 8
  39   Mehraliyev Sahil U12 SMQ 2000 Sumqayit 9.0 81.0 66.5 8
6 3 CM Aslanov Farid U12 SMQ 1768 Sumqayit 9.0 81.0 65.5 9
7 13   Ismayilov Muhammad U12 UGY 1558 Baku Ugys 9.0 77.0 65.0 7
8 16   Eynullayev Atilla U10 RSM 1445 Baku Rsm 9.0 72.5 59.5 8
Read more

26 iyun rapid turniri

Azərbaycan Silahlı qüvvələri gününə həsr olunmuş Şahmat Rapid yarışı

Turnir iyunun 26-da saat 14-30 da Respublika Şahmat Mərkəzində (klubunda) keçirilirdi.
7 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo   Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 3 IM Iskandarov Misratdin AZE 2411 6.0 33.5 24.5 27.75
2 2 IM Gadjily Raouf AZE 2422 6.0 32.0 23.0 27.50
3 1 GM Bajarani Ulvi AZE 2463 6.0 31.0 23.0 25.75
4 6   Ahmadov Fariz AZE 2180 5.5 33.5 23.5 24.50
5 7   Aliakbarov Anar AZE 2157 5.0 31.0 22.5 19.00
6 21   Mammadov Alamdar AZE 1760 5.0 29.5 20.5 17.50
7 12   Mehtiyev Elnur AZE 1962 5.0 28.0 20.0 16.50
8 14   Ibrahimov Babak AZE 1887 5.0 26.5 19.0 18.75
9 13   Gasimov Elmar AZE 1957 5.0 26.5 18.5 16.50
10 17   Abbasov Mehman AZE 1844 5.0 25.0 18.0 16.00


Read more

Veteranlar arasında Azərbaycan çempionatı

Veteranlar arasında Azərbaycan çempionatı
Bakı şəhərində 12-20 iyunda keçirildi

Chess-results

9 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo Ad FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 4 Aliyev Tazaddin AZE 1838 7.0 34.5 0.0 48.5
2 1 Roustamli Ibragim AZE 2098 6.5 33.5 0.0 49.0
3 31 Rzayev Nizami AZE 0 6.5 31.5 0.0 43.0
4 11 Babayev Ibrahim AZE 1763 6.5 29.5 0.0 44.0
5 13 Farajzade Oruj AZE 1733 6.0 29.5 0.0 51.5
6 28 Mukhtarov Nazim AZE 0 6.0 28.0 0.0 44.0
7 12 Nagiyev Rauf AZE 1754 6.0 27.0 0.0 40.0
Read more

Kişilər arasında Azərbaycan çempionatı (31 May-6 Iyun)

Kişilər arasında Azərbaycan çempionatı


Oyunlarkisilar_ac_2014.pgn [24.35 Kb] (downloads: 59)
7 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo   Ad FED Rtg Klub/Şəhər Pts.  TB1   TB2   TB3  K rtg+/-
1 3 GM Bajarani Ulvi AZE 2471 Baki 5.0 3 0.0 16.50 10 14.8
2 8 GM Abasov Nijat AZE 2516 Baki 4.5 3 0.0 14.50 10 4.8
3 6 GM Mirzoev Azer AZE 2553 Baki 4.0 3 1.0 12.50 10 -4.1
4 1 GM Rasulov Vugar AZE 2512 Ganca 4.0 3 0.0 11.25 10 0.4
5 2 IM Iskandarov Misratdin AZE 2403 Sumqayit 3.0 2 2.0 9.25 10 2.2
6 4 GM Guliev Sarhan AZE 2415 Baki 3.0 2 1.0 10.00 10 0.9
7 5 IM Mammadov Zaur AZE 2453 Baki 3.0 2 -1.0 10.00 10 -3.1
8 7 IM Rzayev Bahruz AZE 2432 Baki 1.5 0 0.0 5.50 10 -15.9
Read more

May kuboku-blitz turniri

«May kuboku-2014» Şahmat Blitz yarışı
mayın 28-də, 9 turdan ibarət isveçrə sistemi üzrə 5 dəq+3 saniyə vaxt nəzarəti ilə keçilirildi.

Chess-results
9 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo   Ad FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 6 IM Aghasiyev Kamal AZE 2263 8.0 48.5 38.0 42.75
2 2 IM Mammadov Zaur AZE 2420 7.0 54.5 41.5 40.25
3 4 IM Iskandarov Misratdin AZE 2399 6.5 51.5 39.5 35.00
4 1 GM Bajarani Ulvi AZE 2495 6.5 50.0 39.0 35.00
5 12   Zeynalli Rashad AZE 2066 6.5 47.5 36.5 32.00
6 10   Ahmadov Fariz AZE 2095 6.5 42.0 33.0 27.25
7 3 IM Rzayev Bahruz AZE 2418 6.0 50.5 39.0 32.25
8 15   Mammadova Narmin AZE 2021 6.0 46.0 36.0 24.50
9 16 FM Gadimbayli Abdulla AZE 1992 5.5 48.5 38.5 26.00
10 13   Gasimov Elmar AZE 2051 5.5 48.0 36.5 27.50
11 11   Bayramov Zaur AZE 2071 5.5 45.5 36.5 23.25
12 9 WIM Ibrahimova Sabina AZE 2149 5.5 44.5 35.0 23.50
13 23   Ahmadzada Ahmad AZE 1713 5.5 44.0 34.5 23.50
14 7 FM Alakhverdiev Araz GEO 2240 5.0 50.0 38.0 26.50
15 5   Aliakbarov Anar AZE 2273 5.0 48.5 37.5 24.75
16 17   Bunyatov Rustam AZE 1931 5.0 44.5 37.0 19.25
17 22   Garayev Kanan AZE 1774 5.0 42.0 32.0 18.50
18 28   Rafili Said AZE 1609 5.0 39.5 31.0 19.00
19 45   Qaziyev Orkhan AZE 0 5.0 39.0 31.5 19.50
20 20   Abishli Oguz Vaqif AZE 1873 5.0 38.0 30.0 17.75
21 21   Mammadov Alamdar AZE 1780 5.0 37.5 29.5 20.00
22 25   Manafov Vugar AZE 1671 5.0 37.5 28.5 17.75

Turnirdə üzvlük haqqı 10 manat, 16 yaşadək uşaqlar və 60 yaşdan yuxarı veteranlar üçün 5 manat idi.
Beynəlxalq ustalar və qrossmeysterlər üzvlük haqqından azad idi.
Yarışlar beynəlxalq əmsalın hesablanması üçün FİDE-yə göndəriləcək.
Turnirin mükafat fondu - 200 manat:
1-ci yer-60 manat
2-ci yer-50 manat
3-cü yer-40 manat
4-cü yer-20 manat
16 yaşadək ən güclü oyunçu-15 manat
11 yaşadək ən güclü oyunçu-15 manat.

Read more

Şahbuz müəllimlər turniri

"Heydər Əliyev-91"müəllimlər turniri-Şahbuz
Final Ranking after 5 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 2   Ağayev Raşid AZE 0 Gömür 4.0 14.5 8.5 11.50
2 14   Sarıyev Əlizadə AZE 0 Biçənək 4.0 14.5 8.5 10.50
3 7   Mustafayev Vusal AZE 0 Yuxarı Qışlaq 4.0 12.0 7.5 9.00
4 17   Ələkbərova Şəlalə AZE 0 Şahbuz 4.0 12.0 7.0 11.00
5 15   Zülfüqarov Arif AZE 0 Kolanı 3.0 15.5 10.5 8.00
6 11   Məmmədov Vətən AZE 0 Nurs 3.0 14.0 9.0 7.00
7 13   Rəhimov İsmayıl AZE 0 Gömür 3.0 12.5 7.5 6.00
8 6   Musayev Yaqub AZE 0 Badamlı 3.0 11.0 6.5 4.00
9 9   Məmmədov Sahib AZE 0 Qızıl Qışlaq 2.5 15.0 10.0 5.75
10 4   Cəfərov Firudin AZE 0 Şahbuz 2.5 13.5 9.0 4.75
11 3   Bayramova Rübabə AZE 0 Şahbuz-2 2.0 12.5 8.0 2.50
12 10   Məmmədov Təyyar AZE 0 Keçili 2.0 12.0 7.0 3.00
13 8   Məhərrəmov Hüseynqulu AZE 0 Kulus 2.0 11.5 7.0 2.00
14 16   Əliyev Famil AZE 0 Mahmudoba 2.0 11.5 6.5 2.50
15 5   Hüseynov Əli AZE 0 Aşağı Qışlaq 1.0 10.5 6.5 1.00
16 12   Nəsirov Vilayət AZE 0 Sələsüz 1.0 10.5 6.5 0.50
17 1   Abbasov Valid AZE 0 Ağbulaq 0.0 9.0 5.0 0.00
Read more