Nakhchivan Open - 2015

International Chess FESTIVAL “Nakhchivan Open - 2015” dedicated to the memory of nationwide leader HEYDAR ALIYEV

Tournament A Chess-Results
Final Ranking after 9 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 7 GM Safarli Eltaj AZE 2640 7.0 2504 5 0.0
2 11 GM Guseinov Gadir AZE 2612 7.0 2413 6 0.0
3 13 GM Pantsulaia Levan GEO 2603 6.5 2539 5 0.0
4 17 GM Idani Pouya IRI 2526 6.0 2537 4 0.0
5 6 GM Tiviakov Sergei NED 2642 6.0 2506 4 0.0
6 4 GM Onischuk Vladimir UKR 2669 6.0 2493 5 0.0
7 12 GM Gupta Abhijeet IND 2603 6.0 2491 3 0.0
8 10 GM Khalifman Alexander RUS 2624 6.0 2476 3 0.0
9 2 GM Bacrot Etienne FRA 2704 6.0 2471 4 0.0
10 1 GM Kasimdzhanov Rustam UZB 2715 6.0 2466 3 0.0
11 3 GM Hou Yifan CHN 2686 6.0 2456 5 0.0
12 8 GM Adhiban B. IND 2636 6.0 2375 5 0.0
13 23 GM Gasanov Eldar UKR 2494 5.5 2491 3 0.0
14 9 GM Baklan Vladimir UKR 2633 5.5 2487 3 0.0
15 15 GM Paichadze Luka GEO 2556 5.5 2484 4 0.0
16 14 GM Romanov Evgeny RUS 2581 5.5 2455 4 0.0
17 51 FM Gadimbayli Abdulla AZE 2301 5.5 2445 5 0.0
18 5 GM Mamedov Rauf AZE 2655 5.5 2445 4 0.0
19 49   Beradze Irakli GEO 2310 5.0 2573 4 0.0
20 21 GM Bajarani Ulvi AZE 2504 5.0 2554 4 0.0
21 24 IM Mammadov Zaur AZE 2487 5.0 2552 3 0.0
22 16 GM Mirzoev Azer AZE 2554 5.0 2488 3 0.0
23 32 FM Mousavi Seyed Khalil IRI 2403 5.0 2452 3 0.0
24 20 IM Sanal Vahap TUR 2508 5.0 2449 4 0.0
25 35 FM Arat Ufuk Sezen TUR 2394 5.0 2444 3 0.0

Tournament B Chess-Results
Tournament С(U12) Chess-Results

Chessbase.com about tournament

Read more

Azerbaijan Chempionship 2015 Women (16-25.01.2015)

9 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo   Ad FED Rtg Klub/Şəhər Pts. TB1 TB2 TB3
1 3 WGM Mamedjarova Zeinab AZE 2289 Sumqayit 7.0 45.0 0.0 7
2 6 WIM Kazimova Narmin AZE 2263 Baku 6.0 48.5 0.0 5
3 8 WCM Mammadova Narmin AZE 2108 Baku 6.0 44.5 0.0 5
4 9   Hasanova Turkan AZE 2072 Shamkir 6.0 44.0 0.0 5
5 2 WIM Fataliyeva Ulviyya AZE 2346 Gandja 5.5 51.5 0.0 4
6 4 WIM Ibrahimova Sabina AZE 2273 Gandja 5.5 47.5 0.0 4
7 5 WIM Abdulla Khayala AZE 2264 Baku 5.5 42.5 1.0 5
8 11 WCM Balajayeva Khanim AZE 2049 Baku 5.5 42.5 0.0 5
9 1 WGM Mammadova Gulnar AZE 2346 Shirvan 5.5 38.5 0.0 5
10 12 WCM Amrayeva Aytan AZE 2032 Baku 4.5 40.5 0.0 3

Chess-results

Read more

Azerbaijan Chempionship 2015 Men (5-15.01.2015)

9 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo   Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 GM Mamedov Rauf BAK 2642 6.5 2539 4 47.5
2 2 GM Safarli Eltaj BAK 2635 6.5 2506 4 47.0
3 3 GM Durarbayli Vasif SUM 2635 6.5 2489 4 48.5
4 4 GM Guseinov Gadir BAK 2610 6.0 2520 3 46.5
5 10 GM Rasulov Vugar GƏN 2491 6.0 2498 4 47.5
6 5 GM Mirzoev Azer BAK 2549 5.5 2525 3 47.5
7 19   Shahaliyev Ismayil BAK 2273 5.0 2424 4 40.5
8 9 GM Bajarani Ulvi BAK 2494 5.0 2408 4 42.0
9 16 IM Guliev Logman BAK 2385 5.0 2367 4 41.0
10 14 FM Sadikhov Ulvi BAK 2414 5.0 2338 3 38.0
11 6 GM Abasov Nijat BAK 2530 4.5 2457 3 44.5
12 22   Bayramov Elvin QUB 2051 4.5 2377 4 39.0

Chess-results

Online games

Read more

Kişilər arasında Azərbaycan çempionatı (1 dəstə) 01-09.12.2014

Chess-Results
9 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo   Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 FM Zeynalov Farid AZE 2299 7.0 2085 47.5 37.0
2 2   Shahaliyev Ismayil AZE 2279 6.5 2080 45.0 34.0
3 10 CM Asadli Vugar AZE 2043 6.0 2085 41.5 32.0
4 7 FM Gadimbayli Abdulla AZE 2111 6.0 2081 45.5 35.0
5 12   Rzayev Chingiz AZE 2033 5.5 2058 44.0 34.0
6 4   Bayramov Zaur AZE 2180 5.5 2008 37.5 29.0
7 18   Jafarli Babak AZE 1897 5.5 1874 35.0 27.0
Read more

Dirçəliş gunu blitz turniri

Turnir Azərbaycan Respublikasının dövlət müstəqilliyinə həsr edildi
Ə S A S N A M Ə

TƏŞKİLATÇILAR
Azərbaycan Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyası və Azərbaycan Şahmat Federasiyası

MÜKAFAT FONDU
Turnirin ümumi mükafat fondu 2000 AZN təşkil etdi

MÜKAFATÇILAR
1-yer - Məmmədyarov Şəhriyar
2-yer - Məmmədov Rauf
3 yer - Rasulov Vuqar
4 yer - İbrahimov Rəsul,
5 yer - Bacarani Ülvi
6 yer - Mirzəyev Azər

ƏLAQƏ
Azərbaycan Dövlət Bədən Tərbiyəsi vəİdman Akademiyası
Ünvan: Fətəli xan Xoyski 98

Tel: (012) 564-92-03 “Şahmatın nəzəriyyəsi və metodikasıkafedrası
www.azdbtia.edu.az

Read more

Bakl çempionatı-2014

10-19 noyabr 2014

Kişilər

9 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo   Ad FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 2   Bayramov Elkhan AZE 2129 7.5 39.5 0.0 49.0
2 1   Zeynalli Rashad AZE 2130 7.5 38.5 0.0 47.5
3 9   Hajiyev Kanan AZE 1918 6.5 32.5 0.0 45.0
4 5   Guliyev Gasan AZE 1979 6.0 29.5 0.0 46.0
5 14   Bayramov Qurban AZE 1799 6.0 28.5 0.0 43.5
6 3   Abdullayev Elshad AZE 2097 5.5 29.5 0.0 46.5
7 18   Akhundov Teymuraz AZE 1702 5.5 24.5 0.0 40.5
8 11   Mehtiyev Elnur AZE 1912 5.5 24.0 0.0 37.0
9 33   Huseynzade Kanan AZE 1834 5.0 30.0 0.0 48.0
10 8 CM Ahmadzada Ahmad AZE 1928 5.0 28.5 0.0 46.0


Qadınlar

11 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo   Ad FED Rtg Pts.
1 3 WCM Mammadova Narmin AZE 2040 10.0
2 9 WFM Ismayilova Parvana AZE 2036 9.5
3 2   Beydullayeva Govhar AZE 2031 8.5
4 6   Soyunlu Narmin AZE 1887 7.0
5 12 WCM Baghirova Khatun AZE 1872 6.5
6 8   Ahmadova Fatima AZE 1771 5.5
Read more

Fuad Cəfərov memorialı

Fuad Cəfərovun xatirəsinə həsr olunmuş beynəlxalq reytinqli şahmat turnirnin əsasnaməsi.
7 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo   Ad FED Rtg Pts.  TB1  K rtg+/-
1 4   Zeynalli Rashad AZE 2130 5.5 33.0 20 27.0
2 9   Abishli Oghuz AZE 2043 5.0 32.0 40 40.8
3 6   Talishzada Orkhan AZE 2060 5.0 28.5 20 11.2
4 24   Huseynzade Kanan AZE 1834 5.0 26.5 40 113.2
5 10   Bayramov Elvin AZE 2043 5.0 26.5 40 24.8
6 3   Ragimov Fuad RUS 2174 5.0 26.0 20 -8.6
7 2 FM Alakhverdiev Araz GEO 2201 5.0 26.0 20 -12.2
8 12   Bashirli Nail AZE 2007 4.5 27.0 40 12.4
9 20   Sadiqli Aslan AZE 1899 4.5 25.0 40 58.0
10 8   Karayev Kanan AZE 2049 4.0 28.0 40 6.4


Fotogalereya

Oyunlarfuad_cafarov-memorial.pgn [69.08 Kb] (downloads: 33)

Turnir 3-9 noyabr 2014-ci il tarixlərində Bakı şəhərində FIDE qaydaları üzrə keçirilir.Yarış Respublika şahmat mərkəzində (klubunda) keçirirdi.

Mükafatalar:

  1. 500 manat,
  2. 400 manat,
  3. 300 manat,
  4. 200 manat,
  5. 100 manat.

16 yaşadək,qadınlar arasında və veteranlar arasında ən yaxşı nəticəyə görə şahmatçılar qiymətli hədiyyələr qazandı.
Mükafatlar tutulmuş yerlərə görə verildi və bölünmürdü.
Hər şahmatçı yalnız bir mükafatı seçə bilərdi.
Play off turniri

1.QM-Bacarani Ülvi
2.QM-Rəsulov Vuqar
3.QM-Məmmədov Nicat
4.BU-Bacarani İlqar
5.QM-Mirzəyev Azər
6.QQM-Məmmədzadə Günay
7.QM-Quliyev Sərxan
8.QBU-Xəyalə Abdulla

Fotogalereya

Təşkilat komitəsi turnirin sponsorları - mərhumun ailəsi, onun dostları və şagirdləri Oqtay Qurbanova və Rəşad Məmmədova minnətdarlığını bildirir.

Azərtac

Read more