Zirə Open 2016 (9/11/2016, 13/11/2016)

Əziz və hörmətli şahmat həvəskarları!
Zirə Mədəniyyət Mərkəzi EKO-PARKDA 9 və 13 noyabr tarixlərində bayraq gününə həsr olunmuş BLİTS və RAPİD turniri keçirildi.
9 noyabr Blitz Turniri Chess-Results Yekun
13 noyabr Rapid turniri Chess-Results Yekun
Final Ranking after 9 Rounds
Rk. SNo
Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 
1 1 GM Rasulov Vugar AZE 2451 7,5 2002 40,5 0,0
2 2 GM Mammadov Zaur AZE 2364 7,0 2018 41,5 0,0
3 9 FM Asadli Vugar AZE 2156 7,0 1847 36,5 0,0
4 17
Aliyev Ravan AZE 2024 6,5 2016 39,0 0,0
5 12 IM Bashirli Nail AZE 2107 6,5 2011 39,5 0,0
6 4
Bayramov Elvin AZE 2258 6,5 1909 33,0 0,0
7 6
Hasanov Ali AZE 2222 6,5 1903 33,5 0,0
Final Ranking after 9 Rounds rapid
Rk. SNo Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 1 GM Bajarani Ulvi AZE 2540 7,5 2108 44,5 0,0
2 3 GM Mammadov Zaur AZE 2435 7,5 2052 41,0 0,0
3 10 IM Bashirli Nail AZE 2082 7,0 1999 41,5 0,0
4 2 GM Rasulov Vugar AZE 2456 7,0 1823 36,5 0,0
5 19 Babazada Khazar AZE 1927 6,5 1968 38,0 0,0
6 16 Aliyev Ravan AZE 1996 6,5 1867 37,5 0,0
7 15 CM Karayev Kanan AZE 2011 6,5 1855 37,5 0,0
Read more

18 oktyabr - Milli Müstəqillik günü

15-16 oktyabr 2016-cı il tarixlərində Sabunçu rayon Gənclər evində "18 oktyabr - Milli Müstəqillik günü"nə həsr olunmuş Rapid və Blits turnir keçirildi. İlk 10 lövhə chess24.com və chessbomb.com saytlarında canlı yayımlandı.
Qeyd edək ki, turnirdə mükafatçılara əlavə olaraq "NICOS" firmasından hədiyyə dəsti verildi.
Rapid Chess-Results (15 oktyabr)
Blitz Chess-Results (16 oktyabr)
Read more

YAY Festivalı -2016 - open

"Yay Festivalı-2016” Beynəlxalq reytinqli şahmat turniri

Chess-Results

Turnir 27 iyun-3 iyul 2016-ci il tarixlərində Bakı şəhərində FIDE qaydaları üzrə keçirilirdi.

Final Ranking after 7 Rounds (52 players)
Rk. SNo Name Typ sex FED Rtg Pts. TB1 TB2 K rtg+/-
1 8
Mammadova Aysel
w AZE 1899 6,0 26,0 1867 20 28,0
2 5
Huseynov Fazil S50
AZE 1971 5,5 27,5 1836 20 7,4
3 14
Akhundov Teymuraz U14
AZE 1731 5,5 26,5 1900 40 82,8
4 11
Rzazade Kamran U14
AZE 1785 5,5 26,0 1784 40 48,0
5 1
Bayramov Elvin U20
AZE 2275 5,5 25,0 1825 20 -15,6
6 15
Firidunlu Lala U18 w AZE 1722 5,0 27,5 2067 40 116,4
7 17 CM Samadov Read U10
AZE 1670 5,0 24,5 1808 40 66,0
8 12
Hajiyeva Laman U14 w AZE 1774 5,0 23,0 1759 40 26,0
9 3
Aliyev Elnur

AZE 2105 4,5 32,0 1879 20 -24,0
10 4
Baladjaev Gara

AZE 2016 4,5 30,0 1903 20 -9,8
11 6
Abdullayev Asaf S50
AZE 1965 4,5 27,0 1879 20 -6,4
12 7
Isgandarov Shahriyar U16
AZE 1940 4,5 26,0 1745 40 -40,4

Click to photo for enlarging
Read more

"YAY Festivalı-2016” beynəlxalq uşaq şahmat turniri (Bakı, 27.06-01.07.2016)

"YAY Festivalı-2016” beynəlxalq uşaq şahmat turniri Bakı şəhərinin Respublika şahmat mərkəzində 27 iyun-3 iyul 2016-ci il tarixlərində keçirildi.
Chess-Results
7 turdan sonra yekun sıralama (59 oyunçu)
Rk. SNo Ad Tip FED Rtg Pts.  TB1  TB2  TB3
1 3 Akbarov Aydin U10 AZE 1372 6,5 32,5 23,0 29,75
2 5 Mammadzada Rauf U10 AZE 1272 5,5 30,0 21,0 22,75
3 1 Aliyev Natik U10 AZE 1427 5,5 27,5 20,5 22,00
4 9 Abdullayeva Fidan U10G AZE 1078 5,5 26,0 19,0 21,00
5 2 Ahmadov Vusal U10 AZE 1384 5,5 25,5 18,0 19,75
6 28 Hasanli Fateh U8 AZE 1600 5,0 31,5 23,0 19,50
7 8 Shukurova Aydan U10G AZE 1153 5,0 30,5 21,0 19,00
8 58 Huseynov Huseyn U8 AZE 1136 5,0 26,5 19,0 17,25
9 13 Gozalov Umid U8 AZE 1800 5,0 24,0 18,0 17,00
10 16 Mirishli Ravan U10 AZE 1800 5,0 22,0 16,5 15,25

Click to photo for enlarging
Read more

“Silahlı Quvvələr günü”


"Silahlı Quvvələr günü”-nə həsr olunmuş sürətli (rapid) və ildırımsürətli (blitz) turnirləri 25 və 26 iyun 2016–cı il tarixlərində Respublika Şahmat Mərkəzində keçirilirdi.
Summer-Rapid Final Ranking after 7 Rounds
Rk. SNo Name FED Rtg Pts.  TB1   TB3 
1 1 GM Bajarani Ulvi AZE 2504 6,5 30,0 2171
2 12 FM Bashirli Nail AZE 1979 6,0 26,5 2086
3 2 GM Mammadov Zaur AZE 2427 5,5 31,5 2153
4 6 FM Gadimbayli Abdulla AZE 2110 5,0 29,0 2147
5 22 CM Aslanov Farid AZE 1785 5,0 27,5 2178
6 3 IM Iskandarov Misratdin AZE 2402 5,0 26,5 2007
7 13 FM Muradli Mahammad AZE 1972 5,0 23,5 1856
8 5
Aliyev Elnur AZE 2226 5,0 23,5 1783
9 15 CM Ahmadzada Ahmad AZE 1908 5,0 23,0 2039
10 14 CM Karayev Kanan AZE 1961 4,5 27,5 2074
11 8
Safarov Zirva AZE 2088 4,5 23,5 1890
12 9 WFM Aghasiyeva Fidan AZE 2005 4,5 22,5 1773
13 17
Soyunlu Narmin AZE 1864 4,5 21,0 2035
350;601;kli b246;y252;tm601;k 252;231;252;n 351;601;kl601; t305;klay305;n / Click to photo for enlarging
Summer blitz-Final Ranking after 9 Rounds
Rk. SNo Name FED Rtg Pts.  TB1   TB3 
1 1 GM Bajarani Ulvi AZE 2419 7,5 49,5 2141
2 2 IM Iskandarov Misratdin AZE 2370 7,0 49,5 2121
3 3 FM Zeynalov Farid AZE 2365 7,0 48,5 2119
4 14 CM Karayev Kanan AZE 2013 7,0 43,0 2056
5 24
Manafov Vugar AZE 1821 6,5 49,0 2232
6 5
Bayramov Elkhan AZE 2174 6,5 43,5 2003
7 7 FM Asadli Vugar AZE 2141 6,0 50,0 2146
8 12 FM Bashirli Nail AZE 2027 6,0 47,0 2113
9 13
Baladjaev Gara AZE 2016 6,0 45,5 2132
10 6
Shabanov Nurlan AZE 2150 5,5 44,5 2029
11 22 WFM Balajayeva Khanim AZE 1866 5,5 42,5 2133
Read more

Kişilər və qadınlar arasında Sumqayıtın açıq çempionatı (23-29.06.2016)

9 turdan sonra Yekun sıralama Chess-Results (34 iştirakçı)
Rk. Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 rtg+/-
1 Ibrahimli Murad AZE 2209 8,5 47,0 39,0 7,6
2 Huseynzade Jeyhun AZE 1892 7,5 52,5 39,0 61,2
3 Mehraliyev Sahil AZE 1759 6,5 50,0 37,5 37,2
5 Huseynova Laman AZE 1644 6,0 46,0 34,5 70,8
9 Gasimova Samra AZE 1347 5,5 43,0 36,0 68,0
15 Zulfugarli Mahluga AZE 1320 5,0 38,0 30,5 40,8
Read more

Veteranlar arasında Azərbaycan çempionatı 2016 (28.05-05.06.2016)

9 turdan sonra yekun sıralama
Rk. SNo Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2
1 5 Babayev Asad AZE 1813 7,0 38,5 37,5
2 9 Farajzade Oruj AZE 1741 6,5 35,5 34,5
3 28 Huseynov Faig Ismayil AZE 1540 6,5 30,0 29,0
4 7 Mukhtarov Nazim AZE 1759 6,5 29,5 29,0
5 3 Ismayilov Hamza AZE 1836 6,0 33,5 32,5
6 4 Mammadov Alamdar AZE 1829 6,0 32,5 32,0
7 2 Rzayev Nizami AZE 1888 6,0 30,0 29,0
Chess-Results
Read more

Kişilər və qadınlar arasında Azərbaycan çempionatının yüksək dəstəsi

Əsasnamə (Kişilər / Qadınlar)

Chess-Results (Kişilər (Men) / Qadınlar (Women)

9 turdan sonra yekun sıralama (Kişilər, 33 iştirakçı)
Rk. SNo Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 GM Safarli Eltaj AZE 2663 8,0 2425 7 48,5
2 4 GM Abasov Nijat AZE 2559 6,5 2491 4 50,5
3 20 FM Bashirli Nail AZE 2332 6,5 2410 6 48,0
4 3 GM Durarbayli Vasif AZE 2600 6,0 2452 4 49,0
5 11 IM Rzayev Bahruz AZE 2411 5,5 2435 4 50,0
6 23 FM Muradli Mahammad AZE 2310 5,5 2396 5 40,5
7 24 FM Hasanzade Toghrul AZE 2306 5,5 2279 4 34,5

9 turdan sonra yekun sıralama (Qadınlar, 22 iştirakçı)
Rk. SNo Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 4 WGM Kazimova Narmin AZE 2317 8,0 46,5 0,0 7,0
2 3 WFM Hojjatova Aydan AZE 2323 6,0 46,0 0,0 4,0
3 2 WGM Mammadova Gulnar AZE 2327 6,0 38,5 0,0 6,0
4 6 WIM Fataliyeva Ulviyya AZE 2295 5,5 48,0 0,0 4,0
5 7 WGM Mamedjarova Turkan AZE 2245 5,5 47,0 0,0 3,0
6 1 WGM Mammadzada Gunay AZE 2345 5,5 45,5 0,0 4,0
7 5 WGM Umudova Nargiz AZE 2296 5,5 44,5 0,0 5,0
Read more