Baku Open 2018

Chess-Results Open (23.11-02.12.2018)

9 turdan sonra yekun sıralama (149 iştirakçı)
Rk.SNo
AdFEDRtgIPts.TB1TB2
11GMSafarli EltajAZE26717,523516
22GMGuseinov GadirAZE26647,023395
38IMTsydypov ZhamsaranRUS25307,023055
46GMGareyev TimurUSA25847,022265
55GMPopov IvanRUS25907,022146
618FMAliyev RavanAZE23517,021666
723
Davidov SamirAZE23147,020786

Chess-Results U10 Children (17-25.11.2018)

9 turdan sonra yekun sıralama (78 iştirakçı)
Rk.SNo
AdFEDRtgPts.TB1TB2TB3
11
Assylov MirasKAZ15067,570,052,0
26
Davudov TunarAZE13547,071,053,5
37
Shakaraliyev ElchinAZE13307,070,049,5
48
Karimov NihadAZE13297,060,047,5
Read more

DEBUT OPEN -2018

Chess-Results Open (4-11.10.2018)
Chess-Results Rapid (7.10.2018)
Chess-Results Blitz (14.10.2018)


7 turdan sonra yekun sıralama (Open, 21 iştirakçı)
Rk.SNo
AdFEDRtgPts.TB1TB2TB4Krtg+/-
12
Davidov SamirAZE22846,031,5523,52012,2
23
Abbasov AmilAZE21575,032,0322,52011,2
35
Jafarli BabakAZE21315,030,5321,54012,4
41IMGuliev LogmanAZE23275,028,5420,010-5,4
59CMAslanov UmidAZE16585,026,5419,04056,4
67
Karimov JoshgunAZE17425,026,0417,0208,8

 7 turdan sonra yekun sıralama (Rapid, 37 iştirakçı)
Rk.SNo
AdFEDRtgPts.TB1TB2TB3
18IMAsadli VugarAZE21686,030,050,0
24
Abdullaev MahishAZE22835,525,050,0
39
Jafarli BabakAZE21335,525,050,0
410IMBashirli NailAZE21155,525,040,0

9 turdan sonra yekun sıralama (Blitz, 40 iştirakçı)
Rk.SNo
AdFEDRtgPts.TB1TB2TB3
13IMBashirli NailAZE23307,554,560,0
22IMAsadli VugarAZE23407,552,070,0
38
Davidov SamirAZE21946,553,060,0
46IMAbdulov OrkhanAZE22866,548,060,0
Read more

"Ağ Top" Kuboku / "White Rook" Cup (10-17.08.2018)

Open Chess-Results (11-17.08.2018)
U12 Chess-Results (11-17.08.2018)
Blitz Chess-Results (10.08.2018)


7 turdan sonra yekun sıralama (Open qrupu, 52 iştirakçı)
Rk. SNo Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 Davidov Samir AZE 2243 6,0 31,5 6 0,0
2 4 FM Bayramov Elvin AZE 2172 5,5 33,0 5 0,0
3 6 Jafarli Babak AZE 2123 5,5 29,5 5 0,0
4 5 Abbasov Amil AZE 2151 5,0 30,5 4 0,5
5 7 Hajiyev Kanan AZE 2018 5,0 30,5 4 0,5

7 turdan sonra yekun sıralama (U12 qrupu, 38 iştirakçı)
Rk. SNo Ad Tip FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 8 Gulumov Muthat U10 AZE 1217 5,5 28,0 20,0 4
2 7 Ahmad Khagan U08 AZE 1222 5,5 26,0 19,5 5
3 2 Maharramli Sarkhan U10 AZE 1364 5,0 30,5 22,0 4
4 6 Ismayilov Kamran U12 AZE 1245 5,0 30,0 22,0 3
5 3 Davudov Tunar U10 AZE 1311 5,0 28,5 21,0 4
6 9 Karimli Yusif U08 AZE 1193 5,0 27,0 20,5 4

9 turdan sonra yekun sıralama (Blitz, 28 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 5 IM Gadimbayli Abdulla AZE 2262 7,0 48,0 37,0 6
2 2 IM Asadli Vugar AZE 2334 7,0 46,5 35,5 6
3 3 FM Zeynalov Farid AZE 2292 6,0 50,0 39,0 6
4 1 GM Bajarani Ulvi AZE 2449 6,0 49,5 39,5 5
5 8 FM Garayev Kanan AZE 2168 6,0 44,0 34,0 6
6 7
Davidov Samir AZE 2230 6,0 42,0 33,5 4
Read more

Bakı Yayı 2018 - Baku Summer Festival 2018 (30.06-08.07.2018)


Festival 30 iyun-8 iyul 2018-ci il tarixlərində Bakı şəhərində Respublika Şahmat mərkəzində(klubunda) keçiriləcdi
A-Açıq turnir (Open) 1-8 iyul 2018
B-Uşaq turniri (U11) 1-7 iyul 2018
D-Rapid turniri (10 dəq+5 saniyə) - 30 iyun 2018.
E-Blitz turniri (3 dəq+2 saniyə) - 7 iyul 2018.
summer-open-aze11.pdf [844.01 Kb] (downloads: 173)
See the file online: summer-open-aze11.pdf

summer-open-eng11.pdf [684.51 Kb] (downloads: 126)
See the file online: summer-open-eng11.pdf

Read more

Nakhchivan Open 2017 (30.04-10.05.2018)

Chess-Results Group A
Chess-Results Group B (< 2249)
Chess-Results Group C (U12)
Chess-Results Blitz

9 turdan sonra yekun sıralama (A qrupu, 58 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED RtgI Klub/Şəhər Pts. TB1 n rtg+/-
1 4 GM Mamedov Nidjat AZE 2602 Baku 6,5 2543 9 13,1
2 9 GM Tiviakov Sergei NED 2569
6,5 2496 9 11,6
3 2 GM Safarli Eltaj AZE 2657 Baku 6,0 2529 9 0,4
4 3 GM Guseinov Gadir AZE 2654 Shamkir 6,0 2524 9 -0,2
5 10 GM Khenkin Igor GER 2557
6,0 2501 9 8,3
6 1 GM Korobov Anton UKR 2678
6,0 2442 9 -11,1
7 14 GM Ghaem Maghami Ehsan IRI 2531
6,0 2439 9 4,7
8 43 FM Ibrahimli Murad AZE 2305 Sumqayit 6,0 2407 9 54,4
9 27 IM Abdulov Orkhan AZE 2401 Baku 6,0 2375 9 13,2
Read more

5th Vugar Gashimov Memorial 2018 (Shamkir, AZE, 19-28.04.2018)

Official Site
Final Standings after round 9
1. Carlsen, Magnus g NOR 2843 6 2884
2. Ding, Liren g CHN 2778 2846
3. Karjakin, Sergey g RUS 2778 5 2809
4. Radjabov, Teimour g AZE 2748 2770
5. Mamedyarov, Shakhriyar g AZE 2814 2762
6. Wojtaszek, Radoslaw g POL 2744 2770
7. Giri, Anish g NED 2777 2767
8. Mamedov, Rauf g AZE 2704 4 2732
9. Topalov, Veselin g FID 2749 4 2727
10. Navara, David g CZE 2745 2604
Read more

Zəka Sahibləri / Land of Intellegents (Baku, AZE, 16-25.03.2018)

Chess-Results Open
Chess-Results Rapid
Chess-Results Children U12
Chess-Results Blitz Team

7 turdan sonra yekun sıralama (Open, 55 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 2
Bayramov Zaur AZE 2256 6,0 32,0 23,0 5
2 3
Davidov Samir AZE 2216 5,5 34,5 25,0 5
3 4 FM Bayramov Elvin AZE 2215 5,5 30,0 21,5 5
4 6
Huseynov Shahin AZE 2182 5,5 29,5 22,0 4
5 9
Abbasov Amil AZE 2136 5,0 33,0 24,0 4
6 1 FM Ibrahimli Murad AZE 2303 5,0 30,0 21,5 4
7 10
Abishli Oghuz AZE 2123 5,0 28,0 20,0 5
8 24
Abdulkarimli Eljan AZE 1556 5,0 25,0 17,5 3

7 turdan sonra yekun sıralama (Uşaqlar, U12, 59 iştirakçı)
Rk. SNo Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 5 Mehdiyev Alimirza AZE 1370 6,0 32,0 24,0 5
2 9 Zuqanov Ali AZE 1300 6,0 31,5 22,5 6
3 12 Karimov Nihad AZE 1278 6,0 26,5 18,5 6
4 7 Gurbanov Toghrul AZE 1336 5,5 28,0 20,5 5
5 3 Suleymanli Ismayil AZE 1401 5,0 31,0 22,5 5
6 2 Sadigzada Ravan AZE 1413 5,0 28,0 20,5 5
7 18 Orujov Hasan AZE 1162 5,0 26,0 18,0 4
8 29 Azimzada Mahammad AZE 1048 5,0 25,0 17,0 5
9 8 Abaszada Suada AZE 1302 5,0 24,5 17,5 5
10 14 Nurahmadov Tabriz AZE 1213 5,0 24,0 17,0 5

7 turdan sonra yekun sıralama (Rapid, 40 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 2
Bayramov Zaur AZE 2182 6,5 33,0 22,5 6
2 7 FM Ibrahimli Murad AZE 1964 6,5 30,0 21,0 6
3 8
Mehtiyev Elnur AZE 1950 5,5 24,5 19,0 5
4 11
Ilyasli Ughur AZE 1847 5,0 31,0 21,5 5
5 12 WCM Allahverdiyeva Ayan AZE 1735 5,0 26,5 18,0 5

7 turdan sonra yekun sıralama (Blitz, 17 komanda)
Rk. SNo Komanda Oyunlar + = - TB1 TB2 TB3
1 1 Praga 7 6 1 0 13,0 13 0
2 2 Guba chess 7 5 1 1 11,0 11 0
3 3 Sumgait 7 4 2 1 9,5 10 0
4 5 Baku 4 school 7 3 3 1 9,0 9 0
5 11 Favorit 7 3 2 2 8,0 8 0
6 4 RSM 7 3 2 2 7,5 8 0
7 6 Behemoth 7 3 1 3 7,5 7 0
8 16 Antonyms 7 2 1 4 7,5 5 0
Read more

3-cü Hamlet Rzayev Memorialı (Sumqayıt, 3-7.03.2018)

Chess-Results
9 turdan sonra yekun sıralama (63 iştirakçı)
Rk.
Ad Rtg FED Pts. TB1 TB2 TB3
1
Bayramov Zaur 2256 AZE 9,0 53,5 41,0 0,0
2 FM Ibrahimli Murad 2303 AZE 8,0 55,0 43,0 0,0
3
Ilyasli Ughur 1964 AZE 6,5 55,5 42,0 0,0
4
Farhadli Farhad 1901 AZE 6,5 53,0 40,5 0,0
5
Aliyev Rahim 1855 AZE 6,5 53,0 40,5 0,0
6
Yagublu Abil 1536 AZE 6,5 51,0 39,0 0,0
Read more

Qadınlar arasında Azərbaycan çempionatı (18-26.02.2018)

Chess-Results
9 turdan sonra yekun sıralama
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 6 WFM Balajayeva Khanim AZE 2319 6,5 2234 45,5 0,0
2 5 WGM Mammadzada Gunay AZE 2333 6,5 2154 46,0 0,0
3 2 IM Mammadova Gulnar AZE 2357 6,0 2221 47,0 0,0
4 3 WGM Mamedjarova Zeinab AZE 2355 5,5 2264 47,0 0,0
5 7 WGM Mamedjarova Turkan AZE 2255 5,5 2232 44,5 0,0
6 10 WIM Mammadova Narmin AZE 2213 5,5 2064 40,0 0,0
7 4 WFM Hojjatova Aydan AZE 2336 5,0 2262 48,5 0,0
8 1 WGM Fataliyeva Ulviyya AZE 2384 5,0 2225 48,0 0,0
9 9 WIM Ibrahimova Sabina AZE 2222 5,0 2141 47,0 0,0
10 11
Soyunlu Narmin AZE 2008 5,0 2090 43,0 0,0
11 8 WFM Beydullayeva Govhar AZE 2238 4,5 2048 37,0 0,0
12 12 WCM Allahverdiyeva Ayan AZE 1948 4,5 1994 36,5 0,0
13 20
Ahmadova Irada AZE 1641 4,0 2009 40,5 0,0
14 19 WCM Rzali Sabina AZE 1704 4,0 1899 31,0 0,0
15 18 WFM Mammadova Susan AZE 1838 3,5 2007 37,0 0,0
16 14
Heydarova Aytaj AZE 1907 3,5 1940 33,0 0,0
17 15 WFM Katanova Aynur AZE 1893 3,5 1922 33,0 0,0
18 17
Babayeva Samira AZE 1842 2,5 1970 36,0 0,0
19 13
Hajiyeva Laman AZE 1944 2,5 1955 34,5 0,0
20 16
Babazade Zhala AZE 1854 2,0 1959 35,0 0,0
Read more

Kişilər arasında Azərbaycan çempionatı (15-24.01.2018)

Chess-Results

9 turdan sonra yekun sıralama
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 2 IM Gadimbayli Abdulla AZE 2415 7,0 2307 0,0 6
2 9 FM Aliyev Ravan AZE 2283 7,0 2265 0,0 5
3 5 FM Muradli Mahammad AZE 2376 6,0 2302 0,0 4
4 4 IM Bashirli Nail AZE 2391 6,0 2300 0,0 4
5 13 FM Bayramov Elvin AZE 2180 5,0 2287 0,0 4
6 3
Shahaliyev Ismayil AZE 2404 5,0 2241 0,0 3
7 7 FM Ibrahimli Murad AZE 2302 5,0 2214 0,0 4
8 14
Babazada Khazar AZE 2166 4,5 2303 0,0 4
9 10 FM Garayev Kanan AZE 2260 4,5 2300 0,0 3
10 12 WFM Beydullayeva Govhar AZE 2230 4,5 2282 0,0 3
11 1 IM Asadli Vugar AZE 2470 4,5 2267 0,0 3
12 6 FM Mammadov Sadig AZE 2314 4,5 2229 0,0 3
13 17 FM Eynullayev Altay AZE 2121 4,0 2262 0,0 1
14 8 FM Ahmadzada Ahmad AZE 2297 3,5 2222 0,0 2
15 11 FM Suleymanli Aydin AZE 2259 3,0 2216 0,0 2
16 15
Eynullayev Atilla AZE 2149 2,5 2254 0,0 2
17 18 CM Samadov Read AZE 2007 2,5 2243 0,0 2
18 16
Isgandarov Shahriyar AZE 2122 2,0 2254 0,0 2
Read more