Baku Open 2011


Baku Open 2011 will take place 5-14 August in Azerbaijan. The tournament will be in "AF HOTEL" (near Caspian Sea, Novkhani),
and will feature a prize fund of 50 000 EUR.

Final Standings of A Tournament
1 GM Zhigalko Sergei BLR 2689 7.0 2588
2 GM Andreikin Dmitry RUS 2696 6.5 2607
3 GM Sutovsky Emil ISR 2700 6.5 2539
4 GM Bruzon Batista Lazaro CUB 2673 6.0 2608
5 GM Mchedlishvili Mikheil GEO 2618 6.0 2574
6 GM Romanov Evgeny RUS 2624 6.0 2574
7 GM Guliev Sarhan AZE 2500 6.0 2565 (1st AZE Player)
8 GM Mamedyarov Shakhriyar AZE 2765 6.0 2534 (2nd AZE Player)
9 GM Dreev Aleksey RUS 2711 6.0 2533
10 GM Iordachescu Viorel MDA 2646 6.0 2493
11 GM Mamedov Rauf AZE 2679 6.0 2478 (3rd AZE Player)
12 GM Volkov Sergey RUS 2607 6.0 2477
13 IM Maghalashvili Davit GEO 2463 6.0 2465
14 GM Smirin Ilia ISR 2676 6.0 2435
15 GM Vallejo Pons Francisco ESP 2724 5.5 2565
16 GM Dominguez Perez Leinier CUB 2719 5.5 2543
17 GM Safarli Eltaj AZE 2622 5.5 2541
18 GM Cheparinov Ivan BUL 2669 5.5 2516
19 GM Najer Evgeniy RUS 2643 5.5 2484
20 IM Nigalidze Gaioz GEO 2448 5.5 2369
21 GM Sanikidze Tornike GEO 2525 5.0 2517
22-23 IM Bajarani Ulvi AZE 2424 5.0 2481 (Best Junior U18)
22-23 FM Mammadov Ayaz Arzu Oglu AZE 2382 5.0 2481
24 FM Idani Pouya IRI 2406 5.0 2460
25 FM Izzat Kanan Azar Oglu AZE 2185 5.0 2439
26 Abdulov Orkhan Javanshir Oglu AZE 2377 5.0 2437
27 IM Dovliatov Sanan AZE 2411 5.0 2425
28 GM Ibrahimov Rasul AZE 2547 5.0 2413
29 IM Sharbaf Mohsen IRI 2402 5.0 2392
34 GM Zhukova Natalia UKR 2412 4.5 2447 (1st women)
45 WGM Mamedjarova Zeinab AZE 2289 4.0 2373 (2nd women)
48 WIM Isgandarova Khayala Ilqar Qizi AZE 2163 4.0 2288 (3rd women)

Final Standings of B Tournament
1 Ahmadov Fariz Khatir Oglu AZE 2220 7.5 2025 6
2 Sadikhov Ulvi Ramil Oglu AZE 2127 7.5 2002 7
3 Hasanova Turkan Zakir Qizi AZE 2046 7.5 1983 6
4 Abbasov Vusal AZE 2154 7.0 1995 5
5 Hajiyev Shahin Qabil Oglu AZE 2143 7.0 1983 6
6 Guliyev Murad Natiq Oglu AZE 2112 7.0 1963 7
7 Musayev Eldar Elman Oglu AZE 2120 7.0 1909 5
8 Mehtiyev Sadig Nuru Oglu AZE 2112 7.0 1801 6
9 Bayramov Elkhan Khayyat Oglu AZE 2055 6.5 1924 6
10 Abdullayev Rashad Elchin Oglu AZE 1975 6.5 1907 6
11 Momeni E IRI 2211 6.5 1775 6
12 Gurbanov Fuad Gulyar Oglu AZE 2065 6.5 1706 5
13 WCM Hojjatova Aydan Hikmat Qizi AZE 1896 6.5 1687 6

Final Standings of Children Tournament
1 Shahaliyev Ismayil Bahram oglu 1815 7.5 45.0
2 Mustafin Andrey Sergeyevich 2000 7.5 43.5
3 Huseynzada Jeyhun Qalib oglu 2000 Sumqayit 7.0 43.0
4 Styopin Sergey Sergeyevich 1902 7.0 41.0
5 Abbasov Zaur Shahin oglu AZE 1866 7.0 40.5
6-7 Qarayev Kanan Farzali oglu 1989 6.5 37.0
6-7 Bayramov Ilkin Arzuman oglu 1977 6.5 37.0
8 Afandiyev Rasul Nasir oglu 1911 6.5 35.5
9 Kazimov Emin Aga oglu 2000 6.5 31.0
10 Naqdiyev Niyazi Siyavush oglu 2015 6.5 39.5
11 Abishli Oguz Vaqif oglu 2054 6.5 38.5
12 Sadiqli Aslan Mubariz oglu 1966 6.5 37.5

Chess-Results A Tournament

Chess-Results B Tournament

Chess-Results Child Tournament

Official websites: www.chess.az and www.azerichess.az

span style=span style=font-size: small;

Read more

Youth Chess Olympiad 2011

Youth Chess Olympiad
AZE Ismayilli, 12-21 July 2011

group A (under 16)

148 players
http://chess-results.com/tnr52990.aspx?art=4&lan=1

Final Ranking crosstable after 10 Rounds
1 Bayramov Elkhan Khayyat Oglu 2055 BAK 8.5 67.5
2 Abbasov Amil Habil Oglu 2137 GNJ 8.5 64.5
3 Abbasli Javid Vidadi Oglu 1956 BLQ 8.5 60.5
4 Fataliyeva Ulviyya Hasil Qizi 2107 GNJ 8.0
5 Baghirova Khatin Mahammad Qizi 1854 UJR 7.5 67.0
6 Rahimli Ilkin Alisaftar Oglu 1841 BAK 7.5 63.0
7 Rzayev Chingiz Qafar Oglu 1954 QUB 7.5 60.0
8 Allahyarov Said Seymur Oglu 1982 GCH 7.5 60.0
9 Aslanov Elnur Jahangir Oglu 1888 AGD 7.5 57.0
10 Babazade Javidan Elnur Oglu 2082 LNK 7.0 66.5

group B(under 12)

275 players
http://chess-results.com/tnr52989.aspx?art=4&lan=1&zeilen=99999

Final Ranking crosstable after 10 Rounds
1 Naqdiyev Niyazi Siyavush Oglu 2015BAK9.5

2 Shahaliyev Ismayil Bahram Oglu 1815BAK9.0
3 Abdullayev Farid Khayyam Oglu 1800AJD8.5
4 Aliyev Kanan Ilqar Oglu1800GNJ8.067.0
5 Abishli Oguz Vagif Oglu2054BAK8.066.5
6 Iskandarov Shahriyar Bagir Oglu 1800QUB8.061.5
7 Jafarli Babak Feruz Oglu2000GNJ8.061.0
8 Asadov Jabrayil Eldaniz Oglu 1800QBD8.058.0
9 Aliyev Ravan Azar Oglu 1600 SMQ7.571.0
10 Agayev Sadiq Taleh Oglu 2000 BAK7.569.0

Read more

Интервью Шахрияра Мамедъярова

Шахрияр Мамедъяров: «Спорту я отдал больше, чем получил взамен»


http://1news.az/interview/formulau/20110613095332109.html

Read more

Интервью Гадира Гусейнова

Гадир Гусейнов: «Я горжусь тем, что выступаю за национальную сборную»



http://1news.az/sport/20110604125922676.html

Read more

Gənclərin Azərbaycan birinciliyi

12 yaş oğlanlar
1 Shahaliyev Ismayil Baki 8.5 7 0.0 37.25
2 Huseynzada Jeyhun Sumqayit 8.0 7 0.0 36.25
3 Abishli Oguz Baki 6.0 4 0.5 26.00
4 Abbasov Zaur Baki 6.0 4 0.5 24.50

10 yaş oğlanlar
1 Qadimbayli Abdulla 1934 Baki 9.0 7 44.75
2 Asadli Vuqar 1988 Baki 8.0 7 37.25
3 Ahadzada Kanan 1800 Lankaran 7.0 6 1.0 31.25
4 Jafarli Babak Ganca 7.0 6 0.0 32.50

8 yaş oğlanlar
1 Muradli Mahammad 1800 Baki 10.0 10 0.0 47.00
2 Ismayilov Mahammad 1800 Baki 9.0 7 0.0 44.00
3 Mammadov Elmir 1800 Bilasuvar 8.5 7 0.0 39.25

12 yaş qızlar
1 Mammadzada Gunay Baki 11.0 11 0.0 55.00
2 Mammadova Narmin Baki 9.5 9 0.0 41.75
3 Hojjatova Aydan Baki 9.0 9 0.0 36.50

10 yaş qızlar
1 Balajayeva Khanim 1700 Qax 8.5 8 0.0 39.00
2 Ibrahimli Leyla 1700 Baki 8.0 8 0.0 39.00
3 Heydarova Aytaj 1700 Baki 7.5 7 0.0 35.00
4 Tahirova Sevil 1700 Quba 7.5 6 0.0 34.25

8 yaş qızlar
1 Ismayilzada Zeynab 1700 Mingacevir 11.0 11 0.0 55.00
2 Heydarova Gulchin 1700 Masalli 7.5 7 0.0 32.50
3 Ismayil Malak 1500 Sumqayit 7.0 7 0.0 32.50
4 Beydullayeva Govhar 1700 Baki 7.0 6 0.0 33.25

#287;lanlar

Read more

Veteranlar arasında İV Azərbaycan Çempionatı

KollektivQalibler1 Məmmədov Ələmdar AZE 7.0
2 Əliyev Tazəttin AZE 6.5
3 Ağayev Nazim AZE 6.0 44.5 36.0
4 Bayramov Tariyel AZE 6.0 44.5 34.5
5 Abdullayev Beydulla AZE 6.0 42.0
6 Fərəczadə Oruc AZE 5.5
7 Çubenko Qennadiy AZE 5.0 47.0
8 Babayev Ravis AZE 5.0 46.5
9 Əhmədov Hidayət AZE 5.0 40.0
10 Həşimzadə Akif AZE 5.0 34.5
11 Agayev Tofik AZE 5.0 32.5
12 Hüseynov Niyazi AZE 4.5
13 Kononenko Konstantin AZE 4.0 48.5
14 Yunusov Ravil AZE 4.0
15 Hümmətov Hümmət AZE 3.5 34.5
16 Dyakonov Vladimir AZE 3.0 45.0
17 Namazov Avtandil AZE 3.0 36.0
18 Yusifov Nəriman AZE 2.5
19 Aryunov Qennadiy AZE 2.0
20 Rzayev Həsənaga AZE 1.5

Results
Offical About Tournament

Read more

İqtisad Universitetində turnir

Iqtisad universiteti turniri

Respublika gününə həsr olunmuş rapid şahmat turniri
30 iştirakçı (4 GM,4 İM, 2 FM)

Final Ranking
1 GM Safarli Eltaj 2624 AZE 6.5
2 GM Mamedyarov Shahriyar 2772 AZE 6
3 Aliakbarov Anar 2152 AZE 5
4 IM Dovliatov Sanan 2411 AZE 5
5 GM Mamedov Rauf 2679 AZE 4.5
6 Rzayev Bahruz 2292 AZE 4.5
7 FM Mammadov Ayaz 2402 AZE 4.5
8 IM Mammadov Zaur 2351 AZE 4.5
9 Agasiyev Kamal 2238 AZE 4.5

http://www.chess-results.com/tnr50751.aspx?art=1&lan=1&wi=1000

Növbəti rapid turniri şənbə günü saat 15-də

İqtisad universitetinin şahmat klubunda keçirildi.
Qalib Məmmdyarov Şəhriyar oldu-6 xal.
2-ci yer Bacarani Ülvi -5.5 xal.

Official Site

Read more

Federasiya kuboku-2011

Azərbaycan Şahmat Federasiyasının kuboku uğrunda
Respublika Gününə həsr olunmuş
komanda şahmat turninin
Əsasnaməsi

1.Yarış 28 - 30 may 2011-ci il tarixində Bakı şəhərində keçirilir.
2.Turnir dairəvi sistem üzrə 4 komandanın iştirakı ilə təşkil olunur.
3.Komandanın tərkibində - 1 kapitan (usta ya qrossmeyster),6 şahmatçıdan - 5 oğlan və 1 qızdan ibarətdir.
4.Kapitan digər komandanın üzvlərinə saatla eynivaxtlı oyun seansı keçirir.
Nəzarət vaxtı - 90 dəqiqə oyunun sonunadək verilir.
5.Xallar kapitanın və uşaqların topladığı xalların cəmi ilə hesablanır.
6.Turnirdə
Nəsimi rayonu şahmat məktəbi (Bakı),
Həmkarlar ittifaqi şahmat məktəbi (Bakı),
Respublika şahmat məktəbi (Bakı) və
Jurnalitlar komandaları iştirak edirlər.
ilk tur - 28 may 11-00 şahmat fedrasiyasinda olacaq
7.Qalib komanda Azərbaycan Şahmat Federasiyasının kuboku ilə mükafatlandırılacaq.
Digər mukafatçilar və qaliblər diplomlar va hədiyyəlar qazanacaq.

CUP of Federation
Round 1-28/05/2011 , 11-00
Olimpiya ehtiyatı - Jurnalistlər 7.5-4.5


Nasimi məktabi - AHITA 6.5-5.5


Round 2 - 29/05/2011, 11-00
Jurnalistlər - AHITA 4-8


Olimpiya ehtiyatı - Nasimi maktabi 7.5-4.5 


Round 3 - 30/05/2011, 11-00

Nasimi məktəbi 8-4 Jurnalistlar

AHITA 5-7 Olimpiya ehtiyatı


Nəticələr
1 Olimpiya ehtiyatı 17+5=22
2 Nəsimi məktəbi 16+3=19
3 AHITA 16+2.5=18.5
4 Jurnalistlər 12.5+0=12.5

Best player (boy) - Aqil Piriverdiev - 2 points from 3
Best player (girl) - Soyunlu Narmin
Best Capitan - Safarli Eltaj - 11 points from 12 - (92 %)

1-turcup.xls [0 b] (downloads: 123)
See the file online: 1-turcup.xls

2-tur.xls [0 b] (downloads: 121)
See the file online: 2-tur.xls

3-turcup.xls [0 b] (downloads: 108)
See the file online: 3-turcup.xls

Read more

Naxçıvan Open 2011

http://chess-results.com/tnr48598.aspx?lan=11

Final Standings A (53 Players)
1 GM Korobov Anton UKR 2647 7.0 2531 6
2 GM Almasi Zoltan HUN 2719 6.5 2621 5
3 GM Vallejo Pons Francisco ESP 2707 6.5 2609 5
4 GM Sokolov Ivan NED 2643 6.5 2582 5
5 IM Ipatov Alexander ESP 2514 6.5 2464 5
6 GM Smirin Ilia ISR 2658 6.0 2557 4
7 GM Guseinov Gadir AZE 2584 Baku 6.0 2545 4
8 GM Landa Konstantin RUS 2609 6.0 2497 4
9 GM Safarli Eltaj AZE 2628 Baku 6.0 2462 3
10 GM Wang Yue CHN 2734 5.5 2560 3
11 GM Ibrahimov Rasul AZE 2526 Baku 5.5 2556 4
12 GM Turov Maxim RUS 2635 5.5 2544 3
13 GM Abbasov Farid AZE 2543 Baku 5.5 2515 5
14 GM Gagunashvili Merab GEO 2599 5.5 2506 4
15 IM Guliev Logman AZE 2468 5.5 2493 5
16 GM Mchedlishvili Mikheil GEO 2629 5.5 2417 4
17 GM Volkov Sergey RUS 2621 5.0 2536 3
18 IM Benidze Davit GEO 2503 5.0 2511 4
19 GM Durarbeyli Vasif AZE 2510 5.0 2492 3
20 Iskandarov Misratdin Mehdi Ogl AZE 2235 Sumqayit 5.0 2490 4
21 IM Rasulov Vugar Ural Oglu AZE 2499 Ganja 5.0 2452 4
22 GM Miroshnichenko Evgenij UKR 2670 5.0 2444 4
23 GM Shanava Konstantine GEO 2560 5.0 2403 4
24 GM Fedorchuk Sergey A UKR 2662 5.0 2365 5
25 GM Aleksandrov Aleksej BLR 2638 4.5 2479 4
26 GM Filippov Anton UZB 2604 4.5 2464 4
27 Abdulov Orkhan Javanshir Oglu AZE 2327 Baku 4.5 2459 4
28 IM Bajarani Ulvi AZE 2437 Baku 4.5 2420 3
29 Rzayev Bahruz Iqbal Oglu AZE 2230 Baku 4.5 2376 4
30 WGM Mamedjarova Turkan AZE 2322 Sumqayit 4.5 2373 4
31 IM Mammadov Zaur Fazahir Oglu AZE 2379 Baku 4.5 2279 4
32 WGM Guramishvili Sopiko GEO 2334 4.0 2494 3
33 Orujov Shujaat Ismiali Oglu AZE 2173 Masalli 4.0 2473 2
34 IM Qashashvili Alexandre GEO 2329 4.0 2425 3
35 WIM Mammadova Gulnar Marfat Qizi AZE 2312 Baku 4.0 2395 3
36 GM Ghane Shojaat IRI 2341 4.0 2395 2

Final Standings B (103 Players)
1 Aliakbarov Anar Samir Oglu AZE 2131 Baku 8.0 1963 7

2 Javadov Ramil Javan Oglu AZE 2159 Ismayilli 7.5 1979 6
3 Bayramov Elkhan Khayyat Oglu AZE 1976 Baku 7.0 1985 6
4 Akhmadzade Fuad Vidadi Oglu AZE 1981 7.0 1882 7
5 Ahmadov Vusal Karimkhan Oglu AZE 1901 Baku 7.0 1810 7
6 Bayramov Elvin Shamil Oglu AZE 1998 Quba 6.5 1999 6
7 Babaev Talyb AZE 2210 Nakhchivan 6.5 1963 6
8 Rzayev Chingiz Qafar Oglu AZE 1935 Quba 6.5 1917 6
9 Asgarova Turan Nizami Qizi AZE 1954 Baku 6.5 1878 5
10 Sevdimaliyev Urfan Adil Oglu AZE 1974 Nakhchivan 6.5 1811 6
11 WFM Mammadzada Gunay Vuqar Qizi AZE 1816 Baku 6.5 1804 6
12 Guliyeva Sabina Ilqar Qizi AZE 2005 Goychay 6.5 1698 6

http://chess-results.com/tnr48558.aspx?lan=11

Read more

Aze Ch U20 Boys / Girls

Boys
Final Standings
1 IM Rasulov Vugar Ural Oglu AZE 2499 6.5
2 GM Abasov Nijat Azad Oglu AZE 2504 5.0
3 Rzayev Bahruz Iqbal Oglu AZE 2230 3.5
4 FM Mammadov Ayaz Arzu Oglu AZE 2409 3.5
5 IM Mammadov Zaur Fazahir Oglu AZE 2379 3.0
6 IM Bajarani Ulvi AZE 2437 3.0
7 Iskandarov Misratdin Mehdi Oglu AZE 2235 2.5
8 FM Izzat Kanan Azar Oglu AZE 2181 1.0


Games aze-ch-u20-boys-2011.pgn [0 b] (downloads: 143)

Girls
Final Standings
1 WFM Fataliyeva Ulviyya Hasil Qizi AZE 2069 6.5
2 WIM Abdulla Khayala Mardan Qizi AZE 2160 5.5
3 Ibrahimova Sabina Oqtay Qizi AZE 2086 5.0
4 WCM Hojjatova Aydan Hikmat Qizi AZE 1849 5.0
5 Khalafova Narmin Ilgar Qizi AZE 2082 4.0
6 Mammadova Aysel Alishiraz Qizi AZE 1964 3.5
7 Amrayeva Aytan Arzuman Qizi AZE 1906 2.5
8 Guliyeva Sabina Ilqar Qizi AZE 2005 2.5
9 Asgarova Turan Nizami Qizi AZE 1954 1.5

Games girlsu20-2011.pgn [0 b] (downloads: 97) Have Not game Khalafova-Hojatova

Chess-Results Boys
Chess-Results Girls

Read more

Bakı çempionati 8 və 10 yaşadək

8 yaşadək oğlanlar
9 oyundan sonra
1 Manafov Vuqar 1800 8.5
2 Mustafayev Farid 1800 7.5 42.5
3 Ismayilov Mahammad 1800 7.5 40.0
4 Cafarzada Zamiq 1800 7.5 36.5
5 Muradli Mahammad 1800 7.0 38.0
6 Maharramov Yusif 1800 7.0 36.0

8 yaşadək qızlar
9 oyundan sonra
1 Beydullayeva Govhar 1500 7.0 40.0
2 Abbasova Sadaqat 1700 7.0 37.0
3 Mustafazada Nigar 1700 6.5 36.0
4 Ismayilova Gular 1500 6.5 31.0
5 Karimli Aysu 1500 6.0 33.0


10 yaşadək oğlanlar
9 oyundan sonra
1 Qarayev Kanan 2008 8.5
2 Agayev Sadiq 2000 8.0
3 Sadiqli Aslan 1999 7.5
4 Azimov Rashad 1600 7.0


10 yaşadək qızlar
9 oyundan sonra

1 Ibrahimli Leyla 1700 9.0
2 Mustafazada Nigar 2000 7.5
3 Aliyeva Tomris 1700 6.5
4 Heydarova Aytaj 1700 6.0 30.0
5 Qauzer Anna 1500 6.0 28.0

Read more

14/16/18 yaşadək olan qızların və oğlanların Azərbaycan çempionatı

18 yaş oğlanlar
1 Mammadov Zaur Baku 2379 6.0
2 Huseyn Orkhan Baku 2109 5.5
3 Aliakbarov Anar Baku 2131 5.5

16 yaş oğlanlar
1 Abbasov Amil Ganca 2073 9.5
2 Iskandarov Misratdin Sumqayit 2235 8.5
3 Orujov Shujaat Masalli 2173 8.0

14 yaş oğlanlar
1 Sadikhov Ulvi Baku 2078 9.0 (1.0)
2 Bayramov Elkhan Baku 1976 9.0 (0.0)
3 Bayramov Elvin Quba 1998 8.5

18 yaş qızlar
1 WIM Abdulla Khayala Baku 2160 9.5
2 Guliyeva Sabina Goychay 2005 9.0 (1.0)
3 WIM Kazimova Narmin 2277 9.0 (0.0)

16 yaş qızlar
1 Fataliyeva Ulviyya Ganca 2069 10.5
2 Ibrahimova Sabina Ganca 2086 10.0
3 Soyunlu Narmin Baku 1864 9.0


14 yaş qızlar
1 Amrayeva Aytan Baku 1906 9.5 (0.5) 45.50
2 Nasirova Gunay Baku 1473 9.5 (0.5) 44.00
3 Firidunlu Lala Beylaqan 1941 8.0

Read more

AZE Ch 2011 Men


Final Standings
1 GM Mamedov Nidjat 2580 AZE 8
2 GM Bagirov Rufat 2471 AZE 7
3 (3-5) GM Guseinov Gadir 2591 AZE 6½ 5
4 (3-5) GM Durarbeyli Vasif 2504 AZE 6½ 4
5 (3-5) GM Mirzoev Azer 2563 AZE 6½ 3
6 (6-8) GM Abbasov Farid 2537 AZE 5½ 4 29
7 (6-8) IM Bajarani Ulvi 2393 AZE 5½ 4 28.75
8 (6-8) IM Guliev Logman 2464 AZE 5½ 3
9 IM Rasulov Vugar Ural Oglu 2483 AZE 5
10 IM Abasov Nijat Azad Oglu 2486 AZE 4½
11 Abdulov Orkhan Javanshir Oglu 2334 AZE 3
12 Mammadov Zaur Fazahir Oglu 2443 AZE 2½

aze-ch-2011-men.pgn [0 b] (downloads: 280)

http://chess-results.com/tnr43411.aspx
AZE Ch 2011 Men
Read more

AZE Ch 2011 Women

Offical Site
Chess-Results

Final Standings
1-2 WGM Mamedjarova Turkan AZE 2306 8.5 7 0.5 Champion
1-2 WGM Mamedjarova Zeinab AZE 2332 8.5 7 0.5
3 WFM Mammadova Gulnar AZE 2284 8.0
4 WIM Umudova Nargiz AZE 2246 6.5 5 1.0
5 WFM Fataliyeva Ulviyya AZE 2019 6.5 5
6 WIM Kazimova Narmin AZE 2298 6.0
7 WFM Ismayilova Parvana AZE 2089 5.0
8 Guliyeva Sabina AZE 1979 4.0 3
9 WIM Isgandarova Khayala AZE 2167 4.0 2
10 WIM Abdulla Khayala AZE 2205 3.5 3
11 Hasanova Turkan AZE 2056 3.0 2
12 WFM Khalafova Narmin AZE 2130 2.5
Read more

"Azerbaijanian Solidarity Day"-2010

Dedicated Of "Azerbaijanian Solidarity Day"

Tournament Date 22-29 December 2010


Final Standings
1.Team A 25.5
1 GM Gasanov Eldar 2488 UKR 4.5/10
2 GM Abbasov Farid 2538 AZE 7.5/10
3 IM Benidze Davit 2524 GEO 4.5/10
4 GM Bagirov Rufat 2470 AZE 5.5/10
5 FM Heydarli Kanan Beyukkishi Oglu 2402 AZE 3.5/10

2.Team B 24.5
1 IM Bajarani Ulvi 2413 AZE 5.5/10
2 Orujov Shujaat Ismiali Oglu 2152 AZE 1.5/10
3 IM Abasov Nijat Azad Oglu 2505 AZE 8.0/10 GM Norm
4 IM Rasulov Vugar Ural Oglu 2483 AZE 7.0/10 GM Norm
5 Mammadov Zaur Fazahir Oglu 2443 AZE 2.5/10


Games & Results

solidarity-day-2010.pgn [0 b] (downloads: 120)

Read more