Nakhchivan Open-2014 (3-12 May)

Final Standings Group A

gamesnakh2014.pgn [99.23 Kb] (downloads: 102)

Photogallery

Final Standings Group B
Final Standings Group C

Əsasnaməno-2014-az.pdf [595.63 Kb] (downloads: 429)
See the file online: no-2014-az.pdf

Положенияno-2014-rus.pdf [389.05 Kb] (downloads: 119)
See the file online: no-2014-rus.pdf

Regulationno-2014-eng.pdf [318.68 Kb] (downloads: 269)
See the file online: no-2014-eng.pdf

Read more

Aprel rapid turniri

Aprel Rapid turniri
Turnir Bakı şəhərində Şahmat klubunda
26 aprel 2014-ci il tarixində saat 15-00-də FIDE qaydaları üzrə keçirildi.
Yarış isveçrə sistemi üzrə 7 turdan ibarət oldu
Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 9   Ahmadov Fariz AZE 2140 6.0 34.0 25.5 28.00
2 1 GM Bajarani Ulvi AZE 2466 6.0 30.5 22.0 25.50
3 5   Abdullaev Mahish AZE 2302 6.0 30.0 20.5 27.00
4 2 IM Rzayev Bahruz AZE 2432 6.0 29.5 21.5 23.50
5 10   Shabanov Nurlan Mammad AZE 2112 5.5 29.5 20.5 21.75
6 4   Aghasiyev Kamal AZE 2381 5.5 29.0 21.5 22.25
7 21   Abishli Oguz Vaqif AZE 1860 5.5 27.5 19.5 19.75
8 18   Bunyatov Rustam Faiq AZE 1927 5.0 35.0 25.0 23.75
9 12 WCM Hojjatova Aydan AZE 1987 5.0 34.5 25.0 23.00
10 3 IM Iskandarov Misratdin AZE 2423 5.0 32.5 25.0 20.50
11 6 FM Alakhverdiev Araz GEO 2277 5.0 31.5 23.0 22.00
12 19   Soyunlu Narmin AZE 1903 5.0 29.0 21.0 17.00
13 13   Zeynalzade Vali Imran AZE 1982 5.0 29.0 20.0 18.00
14 15   Abdullayev Asaf Jafar AZE 1973 5.0 28.0 20.0 18.75
15 20   Mustafin Andrey AZE 1869 5.0 24.5 16.5 15.00

Nəzarət zamanı – hər şahmatçıya 10 dəqiqə + hər gedişə 5 saniyə əlavə olunmaqla
Mukafat fondu 200 manat olacaq (ən azı 30 şahmatçı olarsa)
1 yer - 60 manat, 2 yer - 50 manat, 3 yer - 40 manat,
4-yer - 30 manat, 5 yer - 20 manat.Ən yaxşı nəticə göstərmiş qıza-15 manat.

Fotogalereya

Read more

20 yaşa qədər Azərbaycan çempionatı (16-25 aprel)

Oğlanlar Chess-results

Final standing after 9 rounds

Ст.ном Ст.ном.   Имя ФЕД. Рейт. Очки  Доп1   Доп2 
1 7   Bayramov Elvin Shamil AZE 2042 6.0 21.75 4
2 8   Shahaliyev Ismayil Bahram AZE 2101 6.0 20.75 5
3 1   Zeynalli Rashad Hamza AZE 2031 5.0 18.00 4
4 9 FM Gadimbayli Abdulla AZE 2113 4.5 16.00 3
5 3   Shabanov Nurlan Mammad AZE 2112 4.0 15.00 2
6 4   Abbasov Amil Habil AZE 2206 3.5 12.50 3
7 6   Rzayev Chingiz Qafar AZE 1977 2.5 6.75 2
8 5   Bashirli Nail Qoshqar AZE 1986 2.5 6.75 2
9 2   Asadli Vugar Afgan AZE 1974 2.0 9.25 0


u20boys.pgn [27.37 Kb] (downloads: 30)

u20-girls.pgn [2.66 Kb] (downloads: 29)

Read more

Novruz beynəlxalq reytinqli şahmat turniri

Novruz beynəlxalq reytinqli şahmat turnirnin əsasnaməsi.

novruz.pdf [651.37 Kb] (downloads: 76)
See the file online: novruz.pdf


Turnir 16-24 Mart 2014-ci il tarixlərində FIDE qaydaları üzrə keçirildi.
Turnirdə üzvlük haqqı ödəmiş ELO əmsallı və 17 yaşınadək olan şahmatçılar iştirak etdilər.

Yarış Bakı şəhərində AHİTA Şahmat-Dama klubunda keçirildi.
Turnir isveçrə sistemi üzrə 7 turdan ibarət oldu.

Son nəticələr

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 2   Sadiqli Aslan Mubariz AZE 1692 5.5 27.0 19.0 20.75
2 11   Aliyev Aqshin Zaur AZE 0 5.5 25.5 19.0 18.75
3 14   Nasibov Rufat Nasib AZE 0 4.5 29.5 21.5 16.50
4 7   Mammadli Elchin Zafar AZE 1540 4.5 27.5 18.5 15.75
5 3   Mustafayev Farid Farman AZE 1634 4.0 29.5 20.5 16.50
6 10   Alakbarov Emin Azad AZE 0 4.0 27.0 19.0 15.50
7 8   Jafarli Gandab AZE 1472 4.0 25.5 20.0 12.25
8 6 WCM Ismayil Malak AZE 1564 4.0 23.0 17.0 12.00
9 4   Beydullayeva Govhar AZE 1639 3.5 28.5 20.5 11.00
10 15   Savalanli Huseyn Natiq AZE 0 3.5 23.5 17.0 7.50

Nəzarət vaxtı–hər şahmatçıya 90 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə əlavə olunmaqla təyin olundu.

mükafat fondu - 350 manat idi:
1-ci yer - 150 manat, 2 yer - 100 manat, 3 -cü yer - 50 manat, ən yaxşı qız - 50 manat

Read more

Qadınlar arasında Azərbaycan çempionatı (5-15 Mart)

Son Nəticələr Chess-Results  

Final Ranking after 11 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts. TB1 TB2  TB3   rtg+/-
1 12 WIM Abdulla Khayala AZE 2248 8.0 0.0 7 46.00   14.3
2 2 WGM Mammadova Gulnar AZE 2334 7.5 1.0 6 41.25   -10.9
3 5   Amrayeva Aytan AZE 2000 7.5 0.0 7 35.25   70.8
4 8 WFM Mammadzada Gunay AZE 2175 7.0 0.0 5 36.00   14.7
5 10 WIM Umudova Nargiz AZE 2220 6.0 1.5 4 31.75   -9.6
6 7   Huseynova Sahar AZE 2042 6.0 1.0 4 33.50   27.6
7 6 WIM Ibrahimova Sabina AZE 2219 6.0 0.5 5 27.00   -1.5
8 4 WGM Mamedjarova Turkan AZE 2246 5.5 1.0 2 26.00   -15.6
9 11 WFM Khalafova Narmin AZE 2171 5.5 0.0 5 31.75   -11.1
10 3 WIM Kazimova Narmin AZE 2226 4.5 0.0 3 21.50   -33.8
11 1   Guliyeva Sabina AZE 2027 2.0 0.0 1 6.75   -24.6
12 9 WGM Mamedjarova Zeinab AZE 2249 0.5 0.0 0 2.75   -20.3

Read more

«Bahar kuboku-2014»

«Bahar kuboku-2014»
Yarışı sürətli(rapid), İldrımsürətli(blitz) turnirlərdən ibarət oldu və Respublika Şahmat Məktəbində keçirildi.
Sürətli turnir 1 martturnir 7 turdan ibarət isveçrə sistemi üzrə 10 dəq+5 saniyə vaxt nəzarəti ilə keçirildi.

Rank after Round 7

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 10   Davidov Samir AZE 2228 6.5 32.0 23.5 29.25
2 7   Aliakbarov Anar AZE 2239 6.0 31.5 22.5 27.00
3 5 IM Iskandarov Misratdin AZE 2423 6.0 31.0 22.5 25.75
4 3 IM Rzayev Bahruz AZE 2459 5.5 33.0 23.5 24.75
5 1 GM Mirzoev Azer AZE 2540 5.5 33.0 23.5 24.00

Son nəticələr
İldrımsürətli turnir 2 mart da 9 turdan ibarət isveçrə sistemi üzrə5 dəq+3 saniyə vaxt nəzarəti ilə keçirildi.

Rank after Round 9

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 1 GM Abasov Nijat AZE 2445 8.0 52.0 40.0 45.00
2 2 IM Rzayev Bahruz AZE 2407 7.5 49.5 38.5 39.75
3 3 IM Iskandarov Misratdin AZE 2403 7.0 50.5 38.5 39.25
4 4 IM Bajarani Ilgar AZE 2311 6.0 47.5 37.5 27.50
5 9   Asadli Vugar Afgan AZE 1954 6.0 45.5 36.0 24.50

Son nəticələr
Yarışlar beynəlxalq əmsalın hesablanması üçün FİDE-yə göndəriləcək.Turnirin ümumi mükafat fondu 400 manat olmuşdur
(hər yarışda 200 manat)
Fide İD olmayanlar doğum haqda sənədin surətini təqdim etməlidirlər.
e mail-azerichess@gmail.com
mob-055-783 05 22(sms ilə)

Read more

Vugar Gashimov (24.07.1986-11.01.2014)

Bu gün gecə saatlarında istedadlı Azərbaycan şahmatçısı, qrossmeyster, şahmat üzrə üçqat Azərbaycan çempionu Vüqar Həşimov ağır xəstəlikdən sonra dünyasını dəyişib.

Vüqar Həşimov 1986-cı il iyulun 24-də Bakıda anadan olub.
O, 2009-cu ildə Azərbaycan yığmasının heyətində Avropa Çempionu adını qazanıb.

Allah rəhmət eləsin!
27 побед Вугара Гашимова
(из сайта http://chess-news.ru)

Read more

Yeni il turnirləri

Hörmətli şahmat həvəskarları!
3 yanvar Respublika Şahmat Məktəbində ildrımsürətli (blitz) turniri keçirildi
nəzarət zamanı -5 dəq+3 saniyə hər gedişə
cədvəl
Final Ranking after 9 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1 
1 1 GM Bajarani Ulvi AZE 2477 8.5 50.5
2 2 IM Iskandarov Misratdin AZE 2370 8.0 51.5
3 3 IM Bajarani Ilgar AZE 2299 7.0 51.0
4 12   Bunyatov Rustam AZE 1952 6.0 39.5
5 4   Aghasiyev Kamal AZE 2281 5.5 52.5
6 9   Abdullayev Azer AZE 2109 5.5 50.0
7 8   Shabanov Nurlan  AZE 2148 5.5 49.5
8 16   Mursalli Matin AZE 1579 5.5 41.5
9 14   Rahimli Ilkin AZE 1870 5.0 52.0
10 10   Zeynalli Rashad  AZE 2082 5.0 47.0
11 13   Zeynalzade Vali AZE 1904 5.0 42.5
12 5 FM Alakhverdiev Araz GEO 2277 5.0 42.5


4 yanvar 14-00-da "İqtisadçı" şahmat klubunda tempo-yarış keçirildi (nəzarət vaxtı hər bir iştirakçıya 10 dəqiqə).
Yarış 7 turdan ibarət oldu
cədvəl
Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB3 
1 1 GM Mamedyarov Shakhriyar AZE 2757 6.5 33.0 6
2 4 GM Rasulov Vugar AZE 2534 6.0 31.0 6
3 19   Hojjatova Aydan AZE 1987 5.5 26.5 5
4 3 GM Durarbayli Vasif AZE 2580 5.0 33.0 5
5 5 GM Bajarani Ulvi AZE 2504 5.0 32.5 5
6 2 GM Safarli Eltaj AZE 2649 5.0 29.5 5
7 13   Zeynalli Miradil AZE 2142 5.0 27.5 5
8 12   Musayev Eldar AZE 2169 4.5 29.0 4
9 17   Zeynalli Rashad AZE 2023 4.5 25.0 4
10 10 WIM Kazimova Narmin AZE 2229 4.5 24.0 4
11 7 IM Abdulov Orkhan AZE 2336 4.0 32.0 4
12 11   Pirverdiyev Aqil AZE 2215 4.0 27.5 3
13 14   Shabanov Nurlan AZE 2112 4.0 27.0 3
14 8   Idrisov Tabriz AZE 2239 4.0 26.0 4
15 20   Asadli Vuqar AZE 1974 4.0 24.5 4
16 16 FM Gadimbayli Abdulla AZE 2087 4.0 24.5 3


Yarışın mükafat fondu 550 AZN.

Read more

Solidarity Day rapid and blitz

DÜNYA AZƏRBAYCANLILARININ HƏMRƏYLİK GÜNÜNƏ həsr olunmuş Şahmat yarışının Əsasnaməsi.

esasname.pdf [470.28 Kb] (downloads: 120)
See the file online: esasname.pdf


Yarış sürətli(rapid),İldrımsürətli(blitz) turnirlərdən ibarət oldu və Respublika Şahmat Mərkəzində (klubunda) keçirildi.
14 dekabr saat 15-00-da Sürətli turnir
7 turdan ibarətisveçrə sistemi üzrə 10 dəq+5 saniyə vaxt nəzarəti ilə keçirildi.
Son nəticələr sürətli turnir tam
Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 3 IM Iskandarov Misratdin AZE 2410 6.0 32.5 24.0 27.50
2 7   Nuri Murad AZE 2250 6.0 31.5 22.5 26.25
3 18   Bayramov Zaur Asim AZE 2067 6.0 31.0 22.5 25.50
4 1 GM Bajarani Ulvi AZE 2474 5.5 33.5 24.5 24.50
5 4 FM Izzat Kanan AZE 2385 5.5 31.0 22.0 22.50
6 12 WFM Khalafova Narmin AZE 2148 5.5 29.5 22.0 22.75
7 5 IM Abdulov Orkhan AZE 2356 5.0 31.0 22.0 20.50
8 10   Musayev Eldar Elman AZE 2169 5.0 30.5 22.5 19.75
9 13 WFM Mammadzada Gunay AZE 2118 5.0 29.0 20.5 18.25
10 19   Mammadova Narmin AZE 2012 5.0 27.5 20.0 17.50
11 17 FM Gadimbayli Abdulla AZE 2072 5.0 27.0 20.0 16.25
12 34   Ibrahimli Murad Sultanali AZE 1789 5.0 23.5 17.5 15.00
13 81   Abbasov Mehman Yusif AZE 1832 5.0 23.5 17.0 16.00


15 dekabr saat 10-30-da İldırımsürətli turnir 9 turdan ibarət  isveçrə sistemi üzrə 5 dəq+3 saniyə vaxt nəzarəti ilə keçirildi.
Son nəticələr ildırımsurətli turnir
Final Ranking after 9 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 1 GM Bajarani Ulvi AZE 2440 8.0 53.5 41.5 41.0
2 5 IM Iskandarov Misratdin AZE 2334 7.5 51.5 40.5 41.0
3 4   Gashimov Sarkhan AZE 2351 7.0 52.0 39.5 38.0
4 19   Shahaliyev Ismayil Bahram AZE 2091 7.0 44.5 35.0 34.0
5 2 GM Abasov Nijat AZE 2409 6.5 49.5 37.5 33.0
6 28   Ibrahimli Murad Sultanali AZE 1789 6.0 45.0 35.0 27.0
7 16   Shabanov Nurlan AZE 2138 6.0 44.0 34.0 29.0
8 14   Abbasov Vusal Karam AZE 2144 6.0 43.0 33.5 29.0
9 10   Aliakbarov Anar AZE 2240 5.5 48.5 37.5 32.0
10 17 CM Zeynalli Miradil AZE 2136 5.5 46.5 36.0 29.5
11 20   Zeynalli Rashad Hamza AZE 2082 5.5 37.0 30.0 20.5
Read more

Azərbaycan çempionatının 1-ci dəstəsi (26 Noyabr-4 Dekabr)

Püşk və nəticələr

Final Ranking after 9 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 1 IM Iskandarov Misratdin Sum 2410 7.0 2152 47.5 36.5
2 8   Ahmadov Fariz Yev 2197 7.0 2137 46.0 36.0
3 3 FM Sevdimaliyev Urfan NAR 2264 6.5 2188 44.5 34.5
4 4   Nuri Murad Sum 2250 6.0 2191 49.5 39.5
5 5   Aliakbarov Anar Bak 2240 6.0 2088 46.5 36.0
6 25   Mustafin Andrey Bak 1793 5.5 2101 42.0 32.5
7 11 CM Zeynalli Miradil Bak 2136 5.5 2081 43.0 33.5


1-deste-2013all.pgn [91.64 Kb] (downloads: 55)

Read more