Mersin Metropolitan Municipality 5th International Chess Tournament (Mersin, TUR, 16.11.-21.11.2021)

Official Site
Chess-Results

Final Ranking after 9 Rounds (Category A, 82 players)

Rk. SNo Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 3 GM KUYBOKAROV TEMUR AUS 2549 7,5 46,0 42,75 406,0
2 12 FM AKHVLEDIANI IRAKLI GEO 2421 7,0 35,5 34,25 416,0
3 10 FM DAGHLI ARASH IRI 2431 6,5 40,5 32,00 414,5
4 6 GM LORPARIZANGENEH SHAHIN IRI 2492 6,5 39,5 31,25 421,5
5 2 GM ISKANDAROV MISRATDIN AZE 2554 6,5 39,0 32,00 422,5
6 18 IM DANESHVAR BARDIYA IRI 2380 6,0 42,0 30,50 397,5
7 5 GM MOSADEGHPOUR MASOUD IRI 2510 6,0 41,5 30,25 411,0
8 15 IM ATABAYEV YUSUP TKM 2415 6,0 41,0 29,25 416,0
9 9 GM MALAKHATKO VADİM BEL 2450 6,0 40,5 30,25 416,0
10 7 IM KRISHNA C R G IND 2479 6,0 38,5 28,25 398,5
11 75 JAFARLI BABAK AZE 2020 6,0 38,0 28,25 387,0
17 34 IM BABAYEV TALIB AZE 2270 5,5 37,5 24,00 372,5
19 22 FM IŞIK ALPARSLAN TUR 2336 5,5 34,0 22,00 387,0
20 26 FM BAYRAMOV ELVIN AZE 2302 5,5 30,5 22,75 383,5
24 8 GM RASULOV VUGAR AZE 2469 5,0 40,0 23,25 389,5
27 70 CM SULEYMANLI SULEYMAN AZE 2038 5,0 37,5 22,00 376,0
28 20 FM GASIMOV PARVIZ AZE 2367 5,0 36,5 21,50 390,0
37 30 IM HASANZADE TOGHRUL AZE 2285 4,5 38,0 20,25 376,0
39 45 ABBASOV AMIL AZE 2172 4,5 36,5 19,00 341,0
52 74 ISGANDAROV SHAHRIYAR AZE 2022 4,0 34,5 17,50 378,5
58 65 GURBANOV ISMAYIL AZE 2059 4,0 31,5 13,50 330,0
64 41 WGM KAZIMOVA NARMIN AZE 2217 3,5 30,5 9,00 346,0
66 61 AHADZADE KANAN AZE 2088 3,5 28,0 8,75 333,5
73 78 BABAYEVA NASRIN AZE 2017 3,0 27,5 9,25 314,5


Final Ranking after 9 Rounds (Category B, 354 Players)

Rk. SNo Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 39 DEMIRTAS ALPER TUR 1784 8,0 47,5 48,25 448,5
2 27 ELASHVILI GIORGI GEO 1845 8,0 45,5 46,00 452,0
3 31 ANACAK HASAN GUNES TUR 1821 7,5 46,5 44,00 435,5
4 29 WFM BAGHIROVA KHATUN AZE 1836 7,5 45,0 42,50 437,0
5 63 KALIAKHMET ELNAZ KAZ 1686 7,5 44,5 42,00 431,5
6 32 ACAR KAAN TUR 1814 7,5 41,5 39,50 425,5
13 41 GARAYEV ILYAS AZE 1760 7,0 44,5 37,75 443,5
16 18 SEYID HUSEYN AZE 1899 7,0 41,5 36,50 423,5
21 11 ALIYEV AYKHAN AZE 1929 6,5 46,0 36,25 433,0
43 141 WCM ISMAYILOVA KHANIM AZE 1494 6,0 42,0 31,50 416,5
54 90 ALLAHVERDIYEV ZAHID AZE 1612 6,0 37,5 26,00 384,0
61 249 SHIKHAHMADI NIHAT AZE 1272 6,0 34,0 24,50 367,5
68 126 HUSEYNOVA LALA AZE 1520 5,5 42,5 28,75 411,5
73 186 BAGHIROV IBRAHIM AZE 1399 5,5 41,0 27,00 403,0
78 171 ALIYEV NATIK AZE 1428 5,5 40,5 27,00 389,0
86 175 HASHIMOV JAVANSHIR AZE 1421 5,5 39,0 25,50 375,5
88 102 MAMMADOV SULEYMAN AZE 1591 5,5 39,0 23,50 402,0
91 59 HUMBATOVA NAZLI AZE 1695 5,5 36,5 24,00 385,5
96 165 WCM BUDAGOVA LEYLA AZE 1437 5,5 33,5 20,00 379,0
108 42 BABAZADE ZHALA AZE 1752 5,0 39,5 23,00 394,5
110 292 GURBANOV HUSEYN AZE 1099 5,0 39,0 24,50 399,0
123 211 WCM BASHIRLI SAADAT AZE 1351 5,0 37,0 21,75 393,0
128 204 GANBARLI HUSEYN AZE 1362 5,0 36,5 20,00 359,5
132 159 ORUJLU FARID AZE 1457 5,0 35,5 20,50 381,0
133 267 SOLTANOV NIHAD AZE 1189 5,0 35,5 19,00 377,5
134 297 MAMMADZADE KENAN AZE 1087 5,0 35,0 20,75 371,0
139 224 BASHIRLI VAHID AZE 1329 5,0 34,0 20,00 375,5
142 128 HASANLI RZA AZE 1518 5,0 33,0 17,50 381,0
152 296 AZIZOV ULVI AZE 1088 5,0 32,0 18,00 372,5
161 174 RASHİDOVA NARGİZ AZE 1424 4,5 39,5 21,25 386,5
176 161 ABBASOV SADIG AZE 1453 4,5 34,0 16,00 364,5
185 192 HATAMOV BAHADDIN AZE 1388 4,5 31,0 16,00 365,5
190 250 NAJAFOVA KHATIN AZE 1265 4,5 28,0 12,25 350,0
196 308 JAMALOVA YAGUT AZE 1016 4,0 36,5 18,00 365,5
198 190 SHARIFOV RAMAZAN AZE 1396 4,0 36,5 16,25 359,0
206 340 MALIKZADE HABIL AZE 0 4,0 34,0 16,25 358,5
209 196 SAFARALIYEV HUSAMADDIN AZE 1382 4,0 34,0 14,50 341,0
212 278 GULIYEVA LEYLA AZE 1144 4,0 33,0 15,75 370,0
224 289 DADASHOV ILKIN AZE 1114 4,0 31,5 14,00 352,0
233 235 ASADOV HUSEYN AZE 1311 4,0 30,0 9,50 329,5
235 232 AGHAYEVA GULSANAM AZE 1316 4,0 29,0 12,00 333,0
254 301 ISMAYILOVA SALBINAZ AZE 1046 3,5 34,0 14,25 350,5
262 261 HASHIMOV ILGAR AZE 1226 3,5 30,0 10,00 333,0
267 346 TAHMAZOVA FIDAN AZE 0 3,5 26,5 10,50 333,5
272 299 GULIYEV YUNUS AZE 1073 3,0 37,0 14,75 364,5
274 200 KARIMOV HASAN AZE 1366 3,0 37,0 12,00 337,5
284 324 ASGAROV MAHAMMADALI AZE 0 3,0 30,5 10,50 329,5
286 268 ALIZADA AYTAN AZE 1188 3,0 29,5 9,75 340,0
292 328 CAFARLI HASAN AZE 0 3,0 28,0 7,50 311,0
314 327 BAKHSHILI EMINA AZE 0 2,5 28,5 9,00 311,0
324 314 ABDULLAYEV RASUL AZE 0 2,0 26,5 3,50 292,5
330 339 KHALILZADE ZAHRA AZE 0 2,0 23,0 3,50 276,0
331 319 AHADZADE TURAL AZE 0 2,0 23,0 3,25 288,0
Read more

23rd European Team Chess Championship 2021 (Catez, SLO, 12-21.11.2021)

Rəsmi sayt
Chess-Results (Açıq qrup)
Chess-Results (Qadınlar)

9 turdan sonra yekun sıralama (Qadınlar, 31 komanda)

Rk. SNo Komanda Oyunlar + = - TB1 TB2 TB3
1 1 Russia 9 9 0 0 18 272,5 29,0
2 3 Georgia 9 7 1 1 15 215,0 22,5
3 5 Azerbaijan 9 5 2 2 12 196,0 22,0
4 2 Ukraine 9 5 2 2 12 187,0 20,0


Komanda iştirakçılarının nəticəsi (Qadınlar)
AZE

3. Azerbaijan (RtgAvg:2383, Kapitan: Sideifzade, Fikret / TB1: 12 / TB2: 196)
Bo. Ad Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Oyunlar RtgAvg Rp K rtg+/-
1 IM Mammadzada Gunay 2459 AZE 13403729 1 1 0 ½ 1 ½ ½ ½ 1 6,0 9 2422 2547 10 10,5
2 IM Mammadova Gulnar 2395 AZE 13403508 1 1 0 1 0 ½ ½ 0 4,0 8 2309 2309 10 -8,4
3 WGM Balajayeva Khanim 2369 AZE 13406396 1 1 ½ 1 ½ ½ 0 4,5 7 2291 2393 20 7,2
4 WGM Fataliyeva Ulviyya 2309 AZE 13403052 1 ½ 1 0 1 3,5 5 2263 2412 20 14,6
5 WIM Beydullayeva Govhar 2278 AZE 13413015 1 ½ 1 0 0 1 ½ 4,0 7 2288 2338 20 12,2


9 turdan sonra yekun sıralama (Açıq, 39 komanda)

Rk. SNo Komanda Oyunlar + = - TB1 TB2 TB3
1 7 Ukraine 9 5 4 0 14 212,5 21,5
2 3 France 9 7 0 2 14 207,5 21,5
3 4 Poland 9 5 3 1 13 192,5 22,5
4 8 Spain 9 4 5 0 13 190,0 20,0
5 2 Azerbaijan 9 4 4 1 12 224,0 21,5
6 1 Russia 9 5 2 2 12 206,5 20,5
7 11 Armenia 9 4 4 1 12 206,0 21,0
8 13 Serbia 9 6 0 3 12 160,5 20,0


Komanda iştirakçılarının nəticəsi (Kişilər)

AZE

5. Azerbaijan (RtgAvg:2717, Kapitan: Safarli, Eltaj / TB1: 12 / TB2: 224)
Bo. Ad Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Oyunlar RtgAvg Rp K rtg+/-
1 GM Mamedyarov Shakhriyar 2765 AZE 13401319 1 1 1 ½ ½ ½ ½ 0 5,0 8 2686 2781 10 1,5
2 GM Radjabov Teimour 2763 AZE 13400924 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 4,0 8 2677 2677 10 -9,5
3 GM Mamedov Rauf 2673 AZE 13401653 1 ½ 1 ½ ½ ½ ½ 4,5 7 2637 2739 10 6,5
4 GM Guseinov Gadir 2665 AZE 13401378 1 ½ 0 ½ ½ ½ 3,0 6 2622 2622 10 -3,6
5 GM Abasov Nijat 2634 AZE 13402960 1 1 ½ ½ 1 ½ ½ 5,0 7 2602 2760 10 11,9
Read more