Saint-Louis GCT (Saint-Louis, Missouri, USA, 11-16.08.2018)

Official Site

Final Standings after 9 Rapid and 18 Blitz rounds

Rk SNo Name Ti FED Rtg RapPts RapScore Blitz Total
1 2 Nakamura, Hikaru g USA 2812 6 12 10.5 22.5
2 8 Vachier-Lagrave, Maxime g FRA 2796 4 8 13.5 21.5
3 7 Mamedyarov, Shakhriyar g AZE 2808 6 12 9 21
4 10 Caruana, Fabiano g USA 2785 5.5 11 9 20
5 6 Aronian, Levon g ARM 2794 4.5 9 9 18
6 9 Karjakin, Sergey g RUS 2791 4.5 9 8 17
7 5 Dominguez Perez, Leinier g CUB 2754 4.5 9 7 16
8 4 Grischuk, Alexander g RUS 2782 3 6 9.5 15.5
9 1 So, Wesley g USA 2794 3.5 7 8 15
10 3 Anand, Viswanathan g IND 2771 3 6 7.5 13.5
Read more

25th Abu Dhabi International Chess Festival (Abu Dhabi, UAE, 7-15.08.2018)

Official Site
Chess-Results Juniors
Chess-Results Open
Chess-Results Masters
 Final Ranking after 9 Rounds (Juniors group, 184 players)
Rk.SNo
NameTypFEDRtgPts.TB1TB2TB3
11IMGukesh DU12IND24408,00,057,550,25
27
Umbetov KazybekU16KAZ20557,50,057,545,75
33
Pranav VU12IND22277,50,056,545,50
42FMAliyev RavanU16AZE23467,50,056,044,50
55AGMSrihari L RU14IND21357,50,055,043,75
64CMHaase PavelU16CZE21777,00,057,041,50
78
Shanya MishraU16IND19437,00,055,540,50
86
Mustafayev FaridU14AZE21277,00,055,540,25

 Final Ranking after 9 Rounds (Open group, 236 players)
Rk.SNo
NameFEDRtgPts.TB1TB2TB3
113WFMOvezdurdiyeva JemalTKM20418,00,056,049,25
211
Umbetov KazybekKAZ20558,00,052,045,50
319
Gandhi AnishIND20167,51,053,043,50
447
Aditya Varun GampaIND18747,50,048,538,75
512CMLoay SameerJOR20437,00,057,041,50
614
Soham DatarIND20307,00,054,039,00
750
Huang ZixiuCHN18647,00,051,038,50
82
Mustafayev FaridAZE21277,00,048,537,25

 Final Ranking after 9 Rounds (Masters group, 158 players)
Rk.SNo

NameFEDRtgPts.TB1 TB2 TB3Krtg+/-
16
GMDubov DaniilRUS26917,50,0261954,01018,4
210
GMKorobov AntonUKR26647,50,0261054,01020,7
316
GMSalem A.R. SalehUAE26367,50,0257747,01020,6
40591st woman
IMMammadzada GunayAZE24265,50,0245240,5102,0
9382
FMAliyev RavanAZE23464,00,0247041,5206,8
Read more

6. ULUSLARARASI ALTIN KAYISI SATRANÇ TURNUVASI (Malatya, TUR, 6-11.08.2018)

Official Site

9 turdan sonra yekun sıralama (A qrupu, 63 iştirakçı)
Rank
Name Rtg FED Pts TB1 TB2
1 GM SHANAVA KONSTANTINE GEO 2499 7.5 48 43
2 IM JAVANBAKHT NIMA IRI 2439 7 49 40.25
3 FM GASIMOV PARVIZ AZE 2314 7 49 39.75
4 GM MOSADEGHPOUR MASOUD IRI 2525 7 48 38
5 GM RASULOV VUGAR AZE 2526 6.5 48.5 36.5
6 IM GHOLAMI ARYAN IRI 2490 6.5 46.5 33.5
7 WGM BIVOL ALINA RUS 2396 6.5 45.5 31.75
8 GM MAMMADOV ZAUR AZE 2468 6 50 34.5
9 IM ISKANDAROV MISRATDIN AZE 2486 6 46.5 31.25
10 GM ZHIGALKO ANDREY BLR 2558 6 44 26.75
14 WGM KAZIMOVA NARMIN AZE 2270 5.5 41.5 24
16 FM NURI MURAD AZE 2313 5.5 40.5 27.5
19
ABISHLI OGHUZ AZE 2158 5.5 32 15.75

9 turdan sonra yekun sıralama (B qrupu, 197 iştirakçı)
Rank Name Rtg FED Pts TB1
1 GÜR TUBA 1780 TUR 47
2 ÖZBİLİCİ ABDULLAH 1721 TUR 46½
3 SULEYMANOV ZAUR 0 AZE 45½
4 GÜNGÖR CİHAN AKİF 1692 TUR 7 49½
5 BULUT MUHAMMED 1793 TUR 7 49½
6 TAY UĞUR CAN 1742 TUR 7 48
7 ZEYNALOV TURAL 1682 AZE 7 47
19 NASIROV MAHIR 1353 AZE 6 50½
70 NOVRUZOV SABIR 1361 AZE 5 39½
73 BAYRAMOV ALADDIN 1554 AZE 5 39½
109 HATAMOV BAHADDIN 1491 AZE 4 39½
119 KARIMOV HASAN 1456 AZE 4 35

9 turdan sonra yekun sıralama (14 yaş qrupu, 71 iştirakçı)
Rk. SNo
Name FED Rtg Club/City Pts. TB1
1 1
ÇAKIR EGE TUR 1803 ANTALYA 7.5 50.5
2 3
ŞİBLİ MURAT YİĞİT TUR 1699 ADANA 7.5 50
3 4 WCM DURU (WCM)İPEK TUR 1634 BİLECİK 7.5 49.5
4 25
HUMBATOVA NAZLI AZE 1356 AZERBAYCAN 7 45.5
5 8
OĞUR NİDAL HEVİ TUR 1524 ŞANLIURFA 6.5 47
6 10
ATEŞ EMRE TUR 1448 HATAY 6.5 39.5
8 36
RZAYEV PARVIZ AZE 1262 AZERBAYCAN 6 47.5
50 32
BABAYEV GAZANFAR AZE 1307 AZERBAYCAN 4 28
Read more

26.Troya Uluslararasi Açik Satranç Turnuvasi B Kategorisi (Çanakkale, TUR, 6-11.08.2018)

Official Site

Final Sıralama (9 tur, B qrupu, 286 iştirakçı)
SIRA İSİM UKD ELO KULÜP/ŞEHİR DOĞUM TARİHİ TİP PUAN BH. SB BHs Res. Vict
1 KOCAKAPLAN EMRE 1725 1591 SAKARYA 09.05.2003 U16 8 50 47,25 445½ 0 7
2 ŞAR CAN 1779 1786 İSTANBUL 27.08.2002 U16 51½ 45,00 451½ 0 6
3 İLERİ OKTAY 1785 1697 TEKİRDAĞ 14.06.1999
50½ 44,00 435½ 0 7
4 CEYLAN ARDA 1746 1617 ANKARA 10.10.2005 U14 50½ 42,75 468 0 7
5 ÇETİNKAYA UMUT CAN 1756 1593 DENİZLİ 07.06.2002 U16 45½ 40,50 436 0 7
6 AHMEDOV VUSAL   1780 AZERBAYCAN 21.10.1981
7 51½ 40,00 443 0 7
53 AKBAROV AYDIN   1434 AZERBAYCAN 08.02.2007 U12 6 35½ 24,00 366 0 6
Read more

51st Biel Chess Festival 2018 (BIel, SUI, 21.07-01.08.2018)

Official Site

10 turdan sonra yekun nəticələr 1 2 3 4 5 6
1. Mamedyarov, Shakhriyar g AZE 2801 * * ½ 1 1 ½ ½ ½ ½ 1 1 1 2921
2. Carlsen, Magnus g NOR 2842 ½ 0 * * 1 ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 6 2792
3. Vachier-Lagrave, Maxime g FRA 2779 0 ½ 0 ½ * * ½ 1 ½ 1 1 ½ 2768
4. Svidler, Peter g RUS 2753 ½ ½ ½ ½ ½ 0 * * ½ ½ 1 1 2773
5. Navara, David g CZE 2741 ½ 0 0 ½ ½ 0 ½ ½ * * 1 ½ 4 2668
6. Georgiadis, Nico g SUI 2526 0 0 ½ 0 0 ½ 0 0 0 ½ * * 2487
Read more

Çubuk Belediyesi 4.Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası (Ankara, TUR, 23-29.07.2018)

Official Site

9 maçtan sonra final sira (A Kategori, 127 sporcu)
SIRA SOYADI ADI ELO FED PUANLAR BH. SB Res. Vict
1 IM ISKANDAROV MİSRATDİN 2477 AZE 49½ 43,00 0 7
2 GM SHANAVA KONSTANTİNE 2498 GEO 7 49 39,75 0 6
3 IM BALTAG IULİAN 2401 MDA 7 49 39,25 0 5
4 GM QUPARADZE GİGA 2503 GEO 7 48½ 39,50 0 5
5 IM ARAT UFUK SEZEN 2372 TUR 7 46½ 38,00 0 6
6 IM GULİEV LOGMAN 2333 AZE 50 36,25 0 6
7 IM SEMİEV SUHRAB 2260 TKM 47 34,75 0 5
8 GM MAGHALASHVİLİ DAVİT 2508 GEO 46½ 35,50 0 4
9 FM NURİ MURAD 2311 AZE 46½ 33,50 0 6
10 FM GASİMOV PARVİZ 2313 AZE 46½ 32,75 0 6
12 ABİSHLİ OGHUZ 2146 AZE 43½ 31,00 0 5
14 IM BASHIRLI NAİL 2383 AZE 6 48 34,00 0 5
15 IM ABDULOV ORKHAN 2414 AZE 6 48 32,75 0 4
18 IM BABAYEV TALİB 2330 AZE 6 46½ 30,50 0 5
23 WGM KAZİMOVA NARMİN 2299 AZE 6 42 29,25 0 5
24 JAVADOV RAMİL 2112 AZE 6 42 27,50 0 6
25 WGM ABDULLA KHAYALA 2231 AZE 6 41 29,25 0 5
33 ISGANDAROV SHAHRİYAR 2161 AZE 38½ 23,50 0 5
43 WCM BAGHİROVA KHATUN 1848 AZE 5 39½ 21,25 0 4
44 MEHTİYEV ELNUR 1931 AZE 5 39 17,50 0 4
53 FM BAYRAMOV ELVİN 2213 AZE 39½ 18,75 0 3
63 HUSEYNOV SHAMSADDIN 1921 AZE 35 16,25 0 4
70 NOVRUZOV EMİN 1837 AZE 4 41½ 17,00 0 4


9 maçtan sonra final sira (A Kategori, 127 sporcu)
SIRA SOYADI ADI ELO FED PUAN BH. SB Res. Vict
1 GANBARLI SAHİL 1637 AZE 8 48 45,50 0 7
2 ZEYNALOV TURAL 1656 AZE 50½ 44,00 0 6
3 ÜLTANIR GÜRAY 1523 TUR 48 42,75 0 6
4 YILMAZ HASAN 1517 TUR 44 39,00 0 7
6 MAMMADOV ANAR 1697 AZE 7 51½ 41,75 0 6
9 KARİMOV JOSHGUN 1686 AZE 7 46 37,25 0 6
54 MAMMADALİYEV HASAN 1551 AZE 46½ 28,00 0 5
111 BAGHİROVA SAMA 1647 AZE 5 38½ 19,75 0 4
124 ALİYEV HUSEYN 1253 AZE 5 31 14,50 0 5
144 NASİROV MAHİR 1419 AZE 37½ 14,75 0 4
234 IMAMVERDİYEVA IRADA 1674 AZE 3 35½ 12,00 0 2
Read more

44 Open Internacional d'Escacs Vila de Sitges (Sitges, Barcelona, ESP, 22-29.07.2018)

Chess-Results
Official Site

9 turdan sonra yekun sıralama (A qrupu, 105 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED RtgI Pts. TB1 TB2 TB3 TB4
1 1 GM Guseinov Gadir AZE 2654 7,5 0,0 2425 2642 2696
2 10 IM Alarcon Casellas Rolando CUB 2389 6,5 0,0 2444 2455 2459
3 52
Anuj Shrivatri IND 2094 6,5 0,0 2427 2481 2474
4 3 GM Munoz Miguel ESP 2500 6,5 0,0 2399 2496 2550
5 2 GM Volkov Sergey RUS 2574 6,5 0,0 2376 2494 2585
6 17
Abhishek Das IND 2325 6,5 0,0 2304 2404 2480
7 8 IM Argandona Riveiro Inigo ESP 2423 6,5 0,0 2267 2362 2365
Read more

Paris Ch Open (Paris, FRA, 14-21.07.2018)

Official Site

Final Standings after round 9 (54 players)
Pl   Nom Elo Cat. Fede Ligue Club Pts Tr. Perf
1 g MOUSSARD Jules 2559 F SenM IDF Evry Grand Roque 40 2627
2 g GULIYEV Namig 2545 F SenM CVL Chartres Metropole Echecs 41½ 2585
3 m GUILLEUX Fabien 2387 F SenM EST L'Echiquier Chalonnais 39½ 2532
4 m SOCHACKI Christophe 2450 F SenM IDF U.S.Villejuif Echecs 36 2488
5 m SONG Julien 2308 F SenM IDF C.E. de Rueil Malmaison 6 41 2505
6 f ANAND NADAR 2346 F CadM

6 38 2474
7 m RAJESH V A V 2309 F SenM

6 37 2436
8 f GATINEAU Yovann 2373 F MinM EST Mulhouse Philidor 6 35½ 2451
Read more

XX Obert Internacional Sant Marti 2018 (Barcelona, ESP, 13-21.07.2018)

Official Site
Chess-Results

9 turdan sonra yekun sıralama (118 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED RtgI Pts. TB1 TB2 TB3 rtg+/-
1 1 GM Guseinov Gadir AZE 2654 7,5 48,5 41,5 6 4,4
2 2 GM Martinez Alcantara Jose Eduardo PER 2545 7,0 51,5 44,0 5 9,9
3 11 IM Aguero Jimenez Luis Lazaro CUB 2473 7,0 48,0 40,5 6 15,7
4 29 FM Mitrabha Guha IND 2299 6,5 50,0 42,5 5 64,8
5 4 GM Quesada Perez Yasser CUB 2531 6,5 49,5 42,0 5 4,1
6 5 GM Alonso Rosell Alvar ESP 2523 6,5 47,0 40,5 5 2,6
7 7 GM Munoz Miguel ESP 2500 6,5 47,0 40,5 4 2,0
8 3 GM Krysa Leandro ARG 2533 6,5 43,5 37,0 6 -10,1
Read more