Сортировать статьи по: дате | популярности | посещаемости | комментариям | алфавиту

3-cü Azərbaycan kuboku, 2017

Автор: ilham от 5-03-2017, 14:37, посмотрело: 582

0

Şahmat bəstəçiliyi üzrə 3-cü Azərbaycan kubokunun

REQLAMENTİ

1.3-cü Azərbaycan kubokunu Azərbaycan Şahmat Federasiyası Bəstəçilik komissiyası keçirir.

2.Yarış 6 bölmə üzrə (ikigedişli-#2, üçgedişli-#3, çoxgedişli-N#, etüdlər -+=, yardımmat – H#, əksmat- S#) keçirilir.

3.Hər müəllif hər bölməyə yalnız bir orijinal (heç yerdə dərc olunmamış) məsələ və ya etüd göndərə bilər. Birgə (şərikli) əsərlərin iştirakına icazə verilmir.

4.Hər hansı bir bölmədə iştirakçıların sayı üç nəfərdən az olarsa, həmin bölmə üzrə yarış keçirilməyəcək.

5.Bəstələr hakimlərə anonim olaraq, yəni müəlliflər göstərilmədən göndəriləcək.

6.Anonimliyi qorumaq üçün 3-cü Azərbaycan kubokunun hakimləri barədə əlavə məlumat veriləcək.

7.Yarışın elan tarixi: 5.03.2017.

8.Şahmat bəstələrinin yarışın direktoruna son göndəriş tarixi – 31.05.2017.

9.Nəticələrin ilkin elanı – 31.06.2017.

10.3-cü Azərbaycan kubokunun direktoru – Elmar Abdullayev (Şirvan).

11.Məsələ və etüdləri aşağıda göstərilən elektron ünvana, vhatsapa və ya telefona göndərmək olar.

E-mail: abdullaev-elmar@bk.ru Tel: 070 324 16 50.

12.Hakimlərlə əlaqə yalnız çempionatın direktoru vasitəsi ilə aparılacaq. Hakimlə birbaşa əlaqə yaradan şəxs cəzalandırılacaq.

13.Yarışda hakimlər yalnız qalib 1-3-cü yerləri müəyyən edəcəklər, təltifə düşməyən digər məsələ və etüdlər müəlliflərə qaytarılacaq və onlar həmin bəstələrdən digər yarışlarda istifadə edə bilərlər.

14.Qaliblər fəxri fərman, medal vəkubokla təltif olunacaqlar.

15.3-ci Azərbaycan kubokunun bağlanışı A.Sarıçevin xatirəsinə həsr olunmuş şahmat həlletməsi 2-ci Azərbaycan kuboku zamanı keçiriləcək.

Azərbaycan Şahmat Federasiyası Bəstəçilik komissiyası

 
3-cü Azərbaycan kuboku, 2017
Kuboklar və medallar


Категория: Chess Composition

 

Aeroflot Open 2017 (Moscow, RUS, 21.02-01.03.2017)

Автор: ulvich от 2-03-2017, 19:02, посмотрело: 626

0 Official Site
Chess-Results Main tournaments AZE Players
Blitz Tournament

Final Standings of Blitz After 9 double rounds  (200 players)
Place Title Name Fed. FIDE Total Bch.
1 GM Korobov, Anton UKR B 2734 15.5 100
2 GM Mamedov, Rauf AZE B 2765 13.5 107
3 GM Dubov, Daniil RUS B 2804 13 96
4 GM Ramirez, Alejandro USA B 2657 13 92.5
5 GM Artemiev, Vladislav RUS B 2785 13 88
6 GM Yu, Yangyi CHN B 2720 12.5 106
7 GM Vitiugov, Nikita RUS B 2670 12.5 98
8 GM Jobava, Baadur GEO B 2758 12.5 96
9 GM Kamsky, Gata USA B 2675 12.5 95.5
10 GM Khismatullin, Denis RUS B 2633 12.5 94.5
11 GM Gunina, Valentina RUS B 2595 12.5 88

Категория: Chess News In The World

 

Sharjah FIDE Grand Prix 2017 (Sharjah, UAE, 18-27.2.2017)

Автор: ulvich от 27-02-2017, 19:49, посмотрело: 484

0 Official Site
Chess-Results
Final Ranking crosstable after 9 Rounds
Rk.
Name Rtg FED Pts. TB1 TB2 TB3
1 GM Grischuk Alexander 2742 RUS 5,5 1,5 2,0 0,0
2 GM Vachier-Lagrave Maxime 2796 FRA 5,5 1,0 2,0 1,0
3 GM Mamedyarov Shakhriyar 2766 AZE 5,5 0,5 3,0 0,0
4 GM Ding Liren 2760 CHN 5,0 0,0 2,0 1,0
5 GM Adams Michael 2751 ENG 5,0 0,0 2,0 0,0
6 GM Jakovenko Dmitry 2709 RUS 5,0 0,0 1,0 1,0
7 GM Nakamura Hikaru 2785 USA 5,0 0,0 1,0 0,0
8 GM Nepomniachtchi Ian 2749 RUS 5,0 0,0 1,0 0,0
9 GM Rapport Richard 2692 HUN 4,5 0,0 2,0 1,0
10 GM Eljanov Pavel 2759 UKR 4,5 0,0 2,0 1,0
11 GM Li Chao B 2720 CHN 4,5 0,0 2,0 0,0
12 GM Vallejo Pons Francisco 2709 ESP 4,5 0,0 0,0 0,0
13 GM Aronian Levon 2785 ARM 4,0 0,0 0,0 0,0
14 GM Hou Yifan 2651 CHN 4,0 0,0 0,0 0,0
15 GM Salem A.R. Saleh 2656 UAE 3,5 1,0 1,0 0,0
16 GM Hammer Jon Ludvig 2628 NOR 3,5 1,0 0,0 0,0
17 GM Tomashevsky Evgeny 2711 RUS 3,5 1,0 0,0 0,0
18 GM Riazantsev Alexander 2671 RUS 3,0 0,0 0,0 0,0

Категория: Chess News In The World

 

Andrey Selivanov-50 JT

Автор: ilham от 23-02-2017, 19:31, посмотрело: 644

0

Юбилейный конкурс АНДРЕЮ СЕЛИВАНОВУ- 50

 
 


Шахматная федерация России и журнал "Шахматная композиция” объявляют конкурс составления
 шахматных композиций, посвящённый 50-ти летнему юбилею вице-президента Российской шахматной федерации, международного гроссмейстера по шахматной композиции, многократного чемпиона мира Андрея Владимировича Селиванова, по шести разделам:

Двухходовки (#2)
Трехходовки (#3)
Многоходовки (#4-7)
Этюды (+-; =)
Задачи на кооперативный мат (h#3-7)
Задачи на обратный мат (s#3-7)

Судья всех разделов – юбиляр.

Установлены призы, почетные и похвальные отзывы. Во всех разделах для призёров установлены книжные призы, оригинальные медали, дипломы.

Композиции, не более 3-х от автора в разделе (включая совместные), до 09.07.2017 следует посылать в адрес директора конкурса Бориса Шорохова по 
e-mail: bbs64@mail.ru (с пометкой «А. Селиванов — 50») и указанием домашнего адреса .
Просьба композиции присылать в формате DOC (не PGN).
Рекомендации по оформлению композиций (не обязательные): шрифты: для диаграмм GoodCompanion, для нотации Ches или английской транскрипцией KQRBS.

Итоги будут опубликованы на сайте www.selivanov.ru и изданы отдельным буклетом в декабре 2017 года.

Категория: Chess Composition

 

Hamlet Rzayev xatirə yarışı (Sumqayıt,18-22.2.2017)

Автор: ilham от 22-02-2017, 20:57, посмотрело: 763

0 Hamlet Rzayev xatirə yarışı

18-22 fevral Sumqayıt şəhərində Sumqayıt Şahmat məktəbinin ilk direktoru Hamlet Rzayevin (17.02.1936- 17.02.2007) xatirəsinə həsr olunmuş beynəlxalq reytinqli şahmat yarışı keçirildi. Yarışda 6 şəhərdən (Bakı, Sumqayıt, Quba, Xırdalan, Qubadlı, Füzuli) 62 şahmatçı qələbə uğrunda öz qüvvəsini sınadı.
Yarışın açılışında H.Rzayevə həsr olunmuş film təqdim edildi:
 
Yarışın qaliblərinə pul mükafatları, kubok, medallar və fəxri fərmanlar təqdim edildi.
 
1-ci yer: Murad İbrahimli (Sumqayıt) 9-dan 8 xal,
2-ci yer: Elvin Bayramov (Quba) 9-dan 7,5 xal,
3-cü yer: Rəşad Zeynallı (Bakı) 9-dan 7 xal.
 
Qadınlar:
1-ci yer: Ləman Hüseynova (Sumqayıt) 9-dan 6 xal,
2-ci yer: Mələk İsmayıl (Sumqayıt) 9-dan 5,5 xal,
3-cü yer: Səbinə Rzalı (Sumqayıt) 9-dan 5,5 xal.
 
Yarış barədə daha ətraflı buradan tanış ola bilərsiniz:
http://chess-results.com/tnr262336.aspx?lan=34&art=1&rd=9&fed=AZE&wi=821

Категория: Chess News In Azerbaijan

 

2N-li Səbail şahmat məktəbində rapid turnir(19.02.2017)

Автор: ulvich от 19-02-2017, 22:56, посмотрело: 507

0 7 turdan sonra yekun sıralama (32 oyunçu)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 5 CM Ahmadzada Ahmad AZE 2027 6,0 30,5 5,0 0,0
2 2 FM Zeynalov Farid AZE 2287 5,5 33,0 5,0 0,0
3 1 GM Bajarani Ulvi AZE 2507 5,0 33,0 3,0 0,0
4 8
Mustafayev Farid AZE 1764 5,0 28,5 4,0 0,0
5 3 FM Asadli Vugar AZE 2186 5,0 28,0 5,0 0,0
6 9
Mustafayev Nihad AZE 1623 5,0 27,5 4,0 0,0

Категория: Chess News In Azerbaijan

 

Qadınlar arasında Azərbaycan çempionatı / Azerbaijan Women's Championship (9-17.2.2017)

Автор: ulvich от 9-02-2017, 18:01, посмотрело: 613

0 Chess-Results
9 turdan sonra yekun sıralama (20 oyunçu)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 n w we w-we
1 2 WGM Mammadzada Gunay AZE 2345 7,0 44,0 0,0 5,0 9 7 5,74 1,26
2 6 WIM Fataliyeva Ulviyya AZE 2268 6,0 47,5 0,0 5,0 9 6 5,07 0,93
3 4 WGM Mamedjarova Zeinab AZE 2322 5,5 48,5 0,0 3,0 9 5,5 5,51 -0,01
4 8 WGM Abdulla Khayala AZE 2231 5,5 47,0 0,0 4,0 9 5,5 4,98 0,52
5 10 WFM Balajayeva Khanim AZE 2189 5,5 43,0 0,0 4,0 9 5,5 5,29 0,21
6 9 WIM Mammadova Narmin AZE 2230 5,5 42,5 0,0 3,0 9 5,5 5,24 0,26

Категория: Chess News In Azerbaijan

 
 
 
 

JAN TİMMAN - 65 İLDÖNÜMÜ YARIŞI (ETÜDLƏR)

Автор: ilham от 17-01-2017, 23:15, посмотрело: 682

0

JAN TİMMAN - 65 YUBİLEY YARIŞI (ETÜDLƏR)

 

 

Məşhur şahmat qrossmeysteri və şahmat bəstəçisi Jan Timman-ın 65 illik ildönümünə həsr edilmiş şahmat etüdlərinin tərtibi üzrə beynəlxalq yarış elan edilib. Yarış iki bölmə üzrə keçirilir:

1. Müəlliflər yalnız əməli (praktik) şahmat üzrə beynəlxalq adları olan şahmatçılar ola bilər (kişilər və qadınlar arasında beynəlxalq qrossmeysterdən FİDE ustasına kimi).

Mövzu: Azaddır.

Hakim: Yochanan Afek və Hans Böhm.

Direktor: Harold van der Heijden.

Mükafat fondu: 1000 Avro.

 

2. Hər kəs iştirak edə bilər.

Mövzu: Fillə mat (və ya fillə mat təhlükəsinə qarşı mübarizə).

Hakim: Jan Timman və Hans Böhm.

Direktor: Harold van der Heijden.

Mükafat fondu: 1000 Avro.

 
 

Orijinal əsərləri 1.07.2017 tarixə kimi yarışların direktorunun elektron ünvanına göndərmək lazımdır (PGN formatda göndərilməyi məsləhət bilinir): heijdenharold@gmail.com

Hər bölmədə hər müəllifdən 3 etüddən artıq göndərmək olmaz. Birgə etüdlər yarışa buraxılır, ancaq o şərtnən ki, 1-ci bölmənin bütün müəllifləri əməli şahmat üzrə beynəlxalq adlara malik olmalıdır.

Son nəticə 14.12.2017 tarixdə, Jan Timmanın 66 illik ildönümünə, məlum olacaq.Yarışın mükafat fondu "Böhm Communications BV” (www.hansbohm.com) şirkəti tərəfindən təqdim edilib. Hans Böhm, bu yolla özünün Jan Timmanla 50 illik yaxın dostluğunu qeyd etməyi qərara alıb.

Категория: Chess Composition

 

2017 Australian Open Championship (Brisbane, AUS, 2-12.01.2017)

Автор: ulvich от 12-01-2017, 20:43, посмотрело: 519

0 Official Site
Final Standings after round 11 (103 players)

Pos ID T NAME Rtg PRtg Fed Pts BucM BucT
1 6 IM Kuybokarov Temur 2480 2523 UZB UZB 8.5 67.5 80.5
2 5 GM Illingworth, Max 2481 2546 AUS AUS 8.5 65.5 79.0
3 8 IM Izzat, Kanan 2454 2505 AZE AZE 8.5 62.5 76.5
4 22 FM Liu, Yi 2250 2416 AUS AUS 8.5 62.0 73.5
5 1 GM Adly Ahmed 2597 2525 EGY EGY 8.0 67.5 81.5
6 2 GM Demuth Adrien 2521 2520 FRA FRA 8.0 66.0 80.5
7 18 IM Brown, Andrew 2285 2267 AUS AUS 8.0 57.5 70.5

Категория: Chess News In The World

 

Fuad Cəfərovun xatirəsinə həsr olunmuş beynəlxalq reytinqli açıq şahmat turniri 2017 (4-11.01.2017)

Автор: ilgar от 11-01-2017, 20:00, посмотрело: 897

0 Yariş Respublika Şahmat mərkəzində(klubunda) keçirildi.
Turnir 4-11 yanvar 2017-ci il tarixində Bakı şəhərində FIDE qaydaları üzrə keçirildi.
Turnirdə üzvlük haqqı ödəmiş ELO əmsallı şahmatçılar iştirak edə bilərdi.
Turnir isveçrə sistemi üzrə 7 turdan ibarət idi.
Nəzarət zamanı –hər şahmatçıya 90 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə əlavə olunmaqla təyin olunmuşdu.
7 turdan sonra yekun sıralama
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 2
Zeynalli Rashad AZE 2225 6,0 34,0 24,5 28,25
2 1 FM Zeynalov Farid AZE 2297 6,0 33,5 23,5 27,75
3 3
Musayev Eldar AZE 2158 5,5 31,5 23,0 22,75
4 5
Sariyev Riad AZE 2017 5,5 31,5 22,5 24,25
5 17
Karimov Joshgun AZE 1753 5,5 30,0 22,0 21,25
6 28
Shahpalangov Aydin AZE 1649 5,5 25,0 19,5 18,25
7 18
Asgarov Nihad AZE 1749 5,0 28,5 19,5 18,75

Chess-Results

Категория: Chess News In Azerbaijan

 

Fuad Jafarov memorial Team tournament (4-10.1.2017)

Автор: ilgar от 11-01-2017, 16:30, посмотрело: 690

0 Fuad Jafarov memorial Team tournament
Team-Composition with round-results

  1. Experts (RtgAvg:2506, TB1: 20,5 / TB2: 17)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 GM Yevseev Denis 2525 RUS 4126378 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 1 6,5 9 2325
2 GM Benidze Davit 2508 GEO 13603086 1 ½ 1 1 ½ + 1 1 ½ 7,5 9 2334
3 GM Bajarani Ulvi 2486 AZE 13403028 1 1 ½ ½ ½ 1 1 0 1 6,5 9 2325
  2. Young stars (RtgAvg:2317, TB1: 12,5 / TB2: 9)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 IM Bashirli Nail 2375 AZE 13406809 ½ ½ ½ ½ 1 1 0 0 1 5,0 9 2388
2 FM Gadimbayli Abdulla 2319 AZE 13404938 0 ½ ½ ½ ½ 0 0 1 ½ 3,5 9 2388
3 FM Muradli Mahammad 2257 AZE 13409301 0 ½ 1 0 ½ 1 0 0 1 4,0 9 2388
  3. Caspian (RtgAvg:2329, TB1: 11,5 / TB2: 4)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 FM Timerkhanov Alexander 2360 RUS 24177938 1 ½ ½ 0 ½ 0 1 0 ½ 4,0 9 2384
2 FM Bayramov Elvin 2319 AZE 13406655 1 ½ ½ 0 ½ 0 0 1 0 3,5 9 2384
3 Idrisov Tabriz 2307 AZE 13402870 1 0 0 1 ½ 1 ½ 0 0 4,0 9 2384
  4. Balion (RtgAvg:2330, TB1: 9,5 / TB2: 6)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 Shahaliyev Ismayil 2377 AZE 13406388 0 ½ ½ 1 ½ 0 ½ 1 ½ 4,5 9 2384
2 WGM Sudakova Irina 2356 RUS 4129903 0 ½ 0 0 ½ 0 0 1 0 2,0 9 2384
3 CM Karayev Kanan 2257 AZE 13406671 0 ½ ½ 1 0 - 1 0 0 3,0 9 2369

Team Experts -Champion!

Категория: Chess News In Azerbaijan

 

Basel Chess Festival (Basel, SUI, 2-8.1.2017)

Автор: ulvich от 9-01-2017, 19:21, посмотрело: 551

0 Official Site
Final Standings After Round 9 (107 Players)

Rang Teilnehmer Titel TWZ Land S R V Punkte PktSu Buchh
1 Safarli,Eltaj GM 2686 AZE 5 4 0 7 37 54.5
2 Bai,Jinshi GM 2560 CHN 5 4 0 7 36 53
3 Bauer, Christian GM 2635 FRA 6 2 1 7 35 48.5
4 Svane,Rasmus GM 2560 GER 5 3 1 6.5 36.5 53.5
5 Gao,Rui GM 2544 CHN 5 3 1 6.5 35 48.5
6 Abasov,Nijat GM 2561 AZE 4 5 0 6.5 34.5 50.5
7 Deepan Chakkravar GM 2485 IND 6 1 2 6.5 33 44.5
8 Van Foreest,Jorde GM 2612 NED 6 1 2 6.5 31.5 50

Категория: Chess News In The World

 

AŞF Bəstəçilik Komissiyasının yarışları - 2017

Автор: ilham от 9-01-2017, 14:15, посмотрело: 656

0
2017-ci il üçün Azərbaycan Şahmat Federasiyası Bəstəçilik Komissiyasının yarışları
HƏLLETMƏ

1.13-cü Beynəlxalq Həlletmə Yarışı, 29 yanvar 2017.
Eyni zamanda, eyni tapşırıqlarla bir çox ölkələrdə keçiriləcək (Sumqayıt, saat 10.30). Yarışda həlletmə üzrə beynəlxalq əmsal hesablanır. 23-31 yanvar Salyan şəhərində keçiriləcək Yaş qrupları Azərbaycan birinciliyi ilə toqquşduğu üçün yarışın tarixi dəyişdiriləcək (böyük ehtimalla - 22 yanvar).
2. Şahmat həlletməsi 38-ci Azərbaycan çempionatı, 8-9 Aprel, 2017.
(Bakı, saat 10.00).
3. Şahmat həlletməsi 2-ci Azərbaycan kuboku, 2 avqust 2017.
(A.Sarıçevin xatirəsinə həsr olunur, Sumqayıt, saat 10.30).
 
TƏRTİB
1. Şahmat bəstəçiliyi üzrə 3-cü Azərbaycan kuboku, 2017 (il ərzində). (Yarışın bağlanışı 02.08.2017 tarixdə Şahmat həlletməsi Azərbaycan kubokunda keçiriləcək).
2. Samir Bədəlov -55 Xatirə yarışı, 2017 (Etüdlər)
3. İslam Kazımov-65 İldönümü yarışı, 2017 (#2, #3)
4. Aqşin Məsimov -55 İldönümü yarışı, 2017 (Etüdlər)
5. Süleyman Abdullayev-50 İldönümü yarışı, 2017 (#2-Miniatür)

Категория: Chess Composition

 

Montebelluna Cup 2017 (Montebelluna, Veneto, ITA, 3-8.1.2017)

Автор: ulvich от 9-01-2017, 07:37, посмотрело: 527

0 Official Site
Montebelluna Cup Final standings After Round 9
1 7 GM Mirzoev Azer 2537 2661 AZE 28.75 4.50 0.00 2450.00
2 5 GM Kveinys Aloyzas 2504 2487 LTU 22.25 3.50 0.00 2457.00
3 5 FM Sonis Francesco 2406 2498 ITA 21.25 2.50 0.00 2450.00
4 4.5 IM Fernandez Daniel Howard 2473 2448 ENG 21.00 3.50 0.00 2450.00
5 4.5 FM Percivaldi Martin 2445 2451 DEN 18.50 2.50 0.00 2457.00
6 4.5 FM Martins David Pires Tavares 2383 2458 POR 18.25 2.50 0.00 2457.00
7 4.5 IM Santos Ruiz Miguel 2484 2447 ESP 17.25 2.00 0.00 2450.00
8 4 GM Cvitan Ognjen 2490 2403 CRO 18.00 3.00 0.00 2457.00
9 3 FM Bove Alessandro 2308 2341 ITA 13.00 2.00 0.00 2450.00
10 3 IM Velten Paul 2473 2323 FRA 12.75 2.00 0.00 2457.00

Категория: Chess News In The World

 

" Fuad Cəfərov memorialı” beynəlxalq reytinqli rapid şahmat turniri 2017 (7.1.2017)

Автор: ilgar от 8-01-2017, 11:42, посмотрело: 737

0 Turnir 7 yanvar 2017-ci il tarixində Bakı şəhərində FIDE qaydaları üzrə keçirildi.
Turnirdə üzvlük haqqı ödəmiş ELO əmsallı şahmatçılar iştirak edə bilərdi.
Turnir isveçrə sistemi üzrə 7 turdan ibarət idi.
Nəzarət zamanı –hər şahmatçıya 10 dəqiqə + hər gedişə 5 saniyə əlavə olunmaqla təyin olunmuşdu.
Chess-Results
7 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 7 CM Ahmadzada Ahmad AZE 2027 6,5 32,0 22,5 29,75
2 8
Zeynalli Rashad AZE 2023 6,0 31,0 21,0 24,50
3 11
Novruzov Emin AZE 1942 5,5 27,5 19,5 20,50
4 9
Babazada Khazar AZE 2005 5,0 32,5 23,0 20,00
5 1
Abdullaev Mahish AZE 2308 5,0 32,5 22,5 21,00

Категория: Chess News In Azerbaijan

 

Fuad Cəfərovun xatirəsinə həsr olunmuş uşaq şahmat turniri 2017 (3-9.1.2017)

Автор: ilgar от 5-01-2017, 20:01, посмотрело: 820

0 Turnir 3-9 yanvar 2017-ci il tarixlərində Bakı şəhərində FIDE qaydaları üzrə keçirildi.
Turnirdə təvəllüdü 2007-ci ildən yuxarı olmayan şahmatçılar iştirak edə bilərdi
Turnir isveçrə sistemi üzrə 7 turdan ibarət idi.
Nəzarət zamanı – hər şahmatçıya 60 dəqiqə + hər gediışə 30 saniyə əlavə olunmaqla təyin olunmuşdu.

Chess-Results
7 turdan sonra yekun sıralama
Rk. SNo Name Typ FED Rtg Pts. TB1 TB2
1 1 Abdulkarimli Eljan U10 AZE 1520 5,5 31,0 22,5
2 6 Suleymanli Ismayil U08 AZE 1237 5,5 29,0 21,0
3 16 Davudov Tunar U08 AZE 1800 5,5 28,0 21,0
4 25 Azimzada Mahammad U08 AZE 1600 5,0 24,0 18,0
5 3 Shukurova Aydan U10 AZE 1294 4,5 31,0 21,5
6 14 Ahmadzada Huseyn U08 AZE 1800 4,5 28,0 19,5
7 18 Ibayev Atilla U08 AZE 1800 4,5 27,5 21,0
8 8 Ahmadov Rovnag U10 AZE 1193 4,5 27,0 19,5
9 13 Ismayilov Murad U10 AZE 1076 4,5 26,0 18,5
10 15 Binnatzada Davud U10 AZE 1800 4,5 25,5 17,5
11 5 Mammadzada Rauf U10 AZE 1238 4,0 31,5 23,0
12 2 Khalilli Elnur U10 AZE 1312 4,0 31,5 22,5
13 11 Mehtizada Murad U08 AZE 1124 4,0 25,0 18,0
14 12 Abdullayeva Fidan U10 AZE 1078 4,0 24,5 17,5
15 7 Rasulzada Murad U10 AZE 1230 3,5 28,0 20,5
16 4 Abaszada Suada U08 AZE 1286 3,5 27,5 19,5
17 19 Isfandiyarli Kamal U10 AZE 1800 3,5 24,0 18,0
18 29 Mammadova Gulay U10 AZE 1500 3,5 23,5 17,0
19 9 Alizada Pasham U08 AZE 1161 3,5 22,0 15,5
20 28 Bayramova Fidan U10 AZE 1500 3,5 21,5 16,0

Категория: Chess News In Azerbaijan

 

"Fuad Cəfərov memorialı" beynəlxalq reytinqli komanda blitz şahmat turniri 2017 (3.1.2017)

Автор: ilgar от 3-01-2017, 19:56, посмотрело: 762

0 Turnir 3 yanvar 2017-ci il tarixində Bakı şəhərində FIDE qaydaları üzrə keçirildi.
Hər komanda 1 kişi +1 qadın və ya 1 kişi+1 gənc(U14)dən ibarət olmalı idi.
Turnir isveçrə sistemi üzrə 7 turdan ibarət idi.
Nəzarət zamanı – hər şahmatçıya 3 dəqiqə + hər gediışə 2 saniyə əlavə olunmaqla təyin olunmuşdu.
Chess-Results
7 turdan sonra yekun sıralama
Rk. SNo Komanda + = - TB1 TB2 TB3
1 1 Peterburg 4 3 0 10,0 11 0
2 5 GreenHeart 4 2 1 10,0 10 0
3 6 Kanan-Xazar 3 4 0 9,5 10 0
4 8 Nasimi 3 3 1 9,0 9 0
5 10 Timerxanov team 3 3 1 8,5 9 0

Категория: Chess News In Azerbaijan

 
 
: