3-cü Hamlet Rzayev Memorialı (Sumqayıt, 3-7.03.2018)

Chess-Results
9 turdan sonra yekun sıralama (63 iştirakçı)
Rk.
Ad Rtg FED Pts. TB1 TB2 TB3
1
Bayramov Zaur 2256 AZE 9,0 53,5 41,0 0,0
2 FM Ibrahimli Murad 2303 AZE 8,0 55,0 43,0 0,0
3
Ilyasli Ughur 1964 AZE 6,5 55,5 42,0 0,0
4
Farhadli Farhad 1901 AZE 6,5 53,0 40,5 0,0
5
Aliyev Rahim 1855 AZE 6,5 53,0 40,5 0,0
6
Yagublu Abil 1536 AZE 6,5 51,0 39,0 0,0
Read more

11th Tal Memorial (Moscow, RUS, 2-5.03.2018)

Chess-Results Rapid
Chess-Results Blitz

9 turdan sonra yekun sıralama (Rapid)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 3 GM Anand Viswanathan IND 2805 6,0 0,0 25,50 3,0
2 1 GM Mamedyarov Shakhriyar AZE 2755 5,0 1,0 22,75 3,0
3 5 GM Karjakin Sergey RUS 2724 5,0 1,0 22,00 2,5
4 4 GM Nakamura Hikaru USA 2820 5,0 1,0 21,00 2,5
5 7 GM Gelfand Boris ISR 2644 4,5 0,5 19,75 2,0
6 6 GM Grischuk Alexander RUS 2792 4,5 0,5 19,25 2,0
7 10 GM Kramnik Vladimir RUS 2795 4,0 1,0 17,00 1,5
8 8 GM Dubov Daniil RUS 2663 4,0 0,0 18,25 3,0
9 2 GM Svidler Peter RUS 2770 3,5 0,5 16,25 2,5
10 9 GM Nepomniachtchi Ian RUS 2803 3,5 0,5 15,25 2,0
Read more

Aeroflot Open 2018 (Moscow, RUS, 20.02-01.03.2018)

Chess-Results Group A
Chess-Results Group B
Chess-Results Group C

Azərbaycanlı iştirakçıların nəticələri
SNo
Ad Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Rk. Qrup
4 GM Mamedov Rauf 2709 AZE 0 1 1 0 1 ½ 1 ½ 1 6,0 10 Open A
19 IM Asadli Vugar 2449 AZE 1 ½ 1 1 0 1 1 ½ 0 6,0 12 Open B
104 WGM Khalafova Narmin 2234 AZE ½ 0 0 0 1 0 1 1 1 4,5 58 Open B

Blitz - "Region" Cup

9 iki-oyunluq turdan sonra yekun nəticələr (210 iştirakçı)
Place Title Code Name
Fed. FIDE Total Bch. Wins
1 GM 4168119 Nepomniachtchi, Ian RUS RUS B 2768 15.0 101.00 7
2 GM 2016192 Nakamura, Hikaru USA USA B 2842 14.0 98.00 6
2 GM 13302000 Andriasian, Zaven ARM ARM B 2715 14.0 98.00 6
4 GM 13401653 Mamedov, Rauf AZE AZE B 2690 13.0 103.50 6
5 GM 24101605 Artemiev, Vladislav RUS RUS B 2834 13.0 103.00 6
6 GM 2805677 Gelfand, Boris ISR ISR B 2745 13.0 98.50 6
7 GM 12539929 Maghsoodloo, Parham IRI IRI B 2635 13.0 97.50 5
8 GM 5029465 Vidit, Santosh Gujrathi IND IND B 2706 13.0 96.50 6
9 GM 4189302 Sjugirov, Sanan RUS RUS B 2703 12.5 99.00 6
10 FM 24175439 Esipenko, Andrey RUS RUS B 2683 12.5 92.50 5
11 IM 12573981 Firouzja, Alireza IRI IRI B 2641 12.5 86.00 5
12 GM 13401319 Mamedyarov, Shakhriyar AZE AZE B 2714 12.0 108.50 6
72 IM 13405764 Asadli, Vugar AZE AZE B 2256 10.0 79.50 3
178 WGM 13402625 Khalafova, Narmin AZE AZE B 2145 7.0 59.50 3
Read more

14-cü Beynəlxalq Həlletmə yarışı / 14th International Solving Contest

14-cü Beynəlxalq Həlletmə Yarışı
Bu ilin 28 yanvarında keçirilən 14-cü Beynəlxalq Həlletmə Yarışının son nəticələri elan edilib. Yarışda 31 ölkədən 603 şahmatçı iştirak etdi: 1-ci kateqoriyada 269, 2-ci kateqoriyada 116, 3-cü kateqoriyada 218.

Ceyhun Hüseynzadə (Sumqayıt) 1-ci kateqoriyada ümumi hesabda bir çox məşhur həllçiləri qabaqlayaraq 39 xalla (237 dəq) 20-ci yeri, gənclər arasında isə 3-cü yeri tutdu. Şahmat üzrə beynəlxalq usta Nərmin Məmmədova (Bakı) 1-ci kateqoriyada qadınlar arasında 34,5 xalla (240 dəq) 3-cü yeri tutdu.

Ramil Səfərəliyev (Şabran) 2-ci kateqoriyada 40 xalla 9-cu, Şövkət Səlimov (Sumqayıt) 38 xalla 14-cü oldu.

3-cü kateqoriyada iştirak edən Sumqayıt şahmatçısı Abusəddin Mollayev 30 xal toplayaraq (68 dəq) 100 faizlik nəticə göstərsə də vaxta görə 9-10-cu yerləri bölüşdürdü. Halbuki 1-ci yerə çıxan 10 yaşlı rusiyalı Ekaterina Kurdyaşkina-nın 17 dəqiqəyə bütün tapşırıqları həll etməsi heç də inandırıcı görsənmir və bunu bir çox tanınmış həllçilər də təsdiq edir.

14-cü Beynəlxalq Həlletmə Yarışı / 14th International Solving Contest
NƏTİCƏLƏR
1-ci kateqoriya: http://www.matplus.net/isc.php?px=1519583914&f=r&g=0
2-ci kateqoriya: http://www.matplus.net/isc.php?px=1519583490&f=r&g=1
3-cü kateqoriya: http://www.matplus.net/isc.php?px=1519584006&f=r&g=2
Read more

Qadınlar arasında Azərbaycan çempionatı (18-26.02.2018)

Chess-Results
9 turdan sonra yekun sıralama
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 6 WFM Balajayeva Khanim AZE 2319 6,5 2234 45,5 0,0
2 5 WGM Mammadzada Gunay AZE 2333 6,5 2154 46,0 0,0
3 2 IM Mammadova Gulnar AZE 2357 6,0 2221 47,0 0,0
4 3 WGM Mamedjarova Zeinab AZE 2355 5,5 2264 47,0 0,0
5 7 WGM Mamedjarova Turkan AZE 2255 5,5 2232 44,5 0,0
6 10 WIM Mammadova Narmin AZE 2213 5,5 2064 40,0 0,0
7 4 WFM Hojjatova Aydan AZE 2336 5,0 2262 48,5 0,0
8 1 WGM Fataliyeva Ulviyya AZE 2384 5,0 2225 48,0 0,0
9 9 WIM Ibrahimova Sabina AZE 2222 5,0 2141 47,0 0,0
10 11
Soyunlu Narmin AZE 2008 5,0 2090 43,0 0,0
11 8 WFM Beydullayeva Govhar AZE 2238 4,5 2048 37,0 0,0
12 12 WCM Allahverdiyeva Ayan AZE 1948 4,5 1994 36,5 0,0
13 20
Ahmadova Irada AZE 1641 4,0 2009 40,5 0,0
14 19 WCM Rzali Sabina AZE 1704 4,0 1899 31,0 0,0
15 18 WFM Mammadova Susan AZE 1838 3,5 2007 37,0 0,0
16 14
Heydarova Aytaj AZE 1907 3,5 1940 33,0 0,0
17 15 WFM Katanova Aynur AZE 1893 3,5 1922 33,0 0,0
18 17
Babayeva Samira AZE 1842 2,5 1970 36,0 0,0
19 13
Hajiyeva Laman AZE 1944 2,5 1955 34,5 0,0
20 16
Babazade Zhala AZE 1854 2,0 1959 35,0 0,0
Read more

26th International Fajr Festival (Mazandaran, IRI, 3-10.02.2018)

Chess-Results
9 turdan sonra yekun sıralama (82 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 K rtg+/-
1 4 GM Maghsoodloo Parham IRI 2594 7,5 0,0 47,5 42,5 10 13,0
2 5 IM Tabatabaei M.Amin IRI 2577 6,5 0,0 50,0 45,0 10 12,3
3 2 GM Ponkratov Pavel RUS 2605 6,5 0,0 49,0 44,5 10 8,2
4 9 GM Pourramezanali Amirreza IRI 2525 6,5 0,0 48,5 43,5 10 13,7
5 1 GM Kuzubov Yuriy UKR 2695 6,5 0,0 47,5 43,0 10 -3,1
6 6 IM Firouzja Alireza IRI 2549 6,5 0,0 44,0 39,5 10 9,4
7 8 GM Ghaem Maghami Ehsan IRI 2525 6,5 0,0 41,0 37,0 10 2,9
8 12 GM Mirzoev Azer AZE 2500 6,0 0,0 43,5 39,5 10 1,0
Read more

Moscow Open 2018 (Moscow, RUS, 27.01-4.02.2018)

Chess-Results AZE Players

Player overview for AZE
SNo
Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Pts. Rk. Group
67 FM Muradli Mahammad 2376 AZE ½ 1 0 1 1 ½ 1 0 0 5,0 58 A
94 WGM Mammadzada Gunay 2333 AZE 1 ½ ½ 1 1 ½ ½ 0 1 6,0 24 A
105 WFM Balajayeva Khanim 2319 AZE 1 1 ½ ½ 0 0 ½ ½ 1 5,0 72 A
129 FM Garayev Kanan 2260 AZE 0 ½ 1 0 1 ½ 0 1 0 4,0 131 A
132 FM Suleymanli Aydin 2259 AZE 0 ½ 1 0 1 0 1 ½ ½ 4,5 112 A
160
Manafov Vugar 2193 AZE 0 ½ 1 ½ 1 1 0 0 0 4,0 126 A
201 CM Samadov Read 2007 AZE 0 ½ ½ 1 0 1 0 0 ½ 3,5 171 A
212
Atakishiyev Elmar 1914 AZE 0 0 ½ ½ 0 1 0 1 ½ 3,5 179 A
220
Ahmadov Orkhan 1375 AZE 0 0 0 1 1 0 0 0 0 2,0 210 A
12 WFM Hojjatova Aydan 2336 AZE 1 ½ 1 1 1 ½ 1 ½ 0 6,5 7 B
71 WCM Allahverdiyeva Ayan 1958 AZE 1 ½ 0 0 1 0 1 0 1 4,5 58 B
191
Teymurov Elnur 1797 AZE 0 1 1 0 0 1 1 ½ 1 5,5 93 C
229
Mustafayev Nihad 1686 AZE 1 ½ 0 0 0 1 1 1 ½ 5,0 119 C
239
Asgarov Nihad 1640 AZE 1 0 ½ 1 1 0 1 0 1 5,5 76 C
253
Khalilov Emin 1578 AZE 0 0 1 0 0 ½ ½ 1 1 4,0 219 C
Read more