European Individual Chess Championship 2019 (Skopje, MKD, 18-29.03.2019)

Official Site
Chess-Results

11 turdan sonra yekun sıralama

Rk.SNo

AdFEDRtgPts.TB1TB2
11
GMArtemiev VladislavRUS27368,5260070,0
29
GMGrandelius NilsSWE26948,5259571,5
337
GMPiorun KacperPOL26318,0262672,5
413
GMRodshtein MaximISR26738,0262269,5
516
GMBerkes FerencHUN26668,0259567,5
628
GMAnton Guijarro DavidESP26438,0257767,0
714
GMNisipeanu Liviu-DieterGER26708,0256967,0
841
GMMovsesian SergeiARM26278,0253962,5
976
GMHuschenbeth NiclasGER25948,0253162,0
1058
GMOparin GrigoriyRUS26138,0252862,5
1118
GMSafarli EltajAZE26628,0251562,5
1356
GMMamedov RaufAZE27016,0249764,0
154142
IMSadikhov UlviAZE24886,0241056,5
198184
IMMuradli MahammadAZE24445,5240655,5
236234
IMGarayev KananAZE23685,0236059,0
244209
IMGadimbayli AbdullaAZE24045,0232952,0
304355

Azadaliyev JahandarAZE18634,0230551,5
Read more

Aeroflot Open 2019 (Moscow, RUS, 20-27.02.2019)

Chess-Results
Blitz Results
9 turdan sonra yekun sıralama (B qrupu, 126 iştirakçı)
Rk.SNo
AdTipFEDRtgPts.TB1TB2
13GMBogdanovich Stanislav
UKR25367,552446
25IMHarutyunian Tigran K.
ARM25326,552420
329IMMuradli MahammadU18AZE24446,552414
47GMLintchevski Daniil
RUS25176,552412
510GMShyam Sundar M.
IND25126,542434
927IMAsadli VugarU18AZE24496,052372
2187FMSuleymanli AydinU18AZE23175,552434
8244WIMBalajayeva KhanimU18AZE23974,052276
114115CMSamadov ReadU18AZE21803,042335
11584WGMFataliyeva UlviyyaU18AZE23183,042213

9 ikiqat turdan sonra yekun sıralama (Blitz qrupu, 208 iştirakçı)
1GMKarjakin, SergeyRUS278214.5
2GMAnton Guijarro, DavidESP257514.0
3GMIturrizaga Bonelli, EduardoVEN265413.0
4GMMamedov, RaufAZE269913.0
5GMGrischuk, AlexanderRUS276313.0
6GMIndjic, AleksandarSRB266913.0
36FMSuleymanli, AydinAZE209811.0
50GMSafarli, EltajAZE265510.5
97IMAsadli, VugarAZE23909.0
102IMMuradli, MahammadAZE22479.0
152WIMBalajayeva, KhanimAZE19918.0
180WGMFataliyeva, UlviyyaAZE21836.5
185WGMGashimov, SarkhanAZE23206.0
Read more

Şahmat bəstəçiliyi üzrə 4-cü Azərbaycan kuboku, 2019

Şahmat bəstəçiliyi üzrə 4-cü Azərbaycan kubokunun
(4th Azerbaijan Chess Composition Cup, 2019)
ƏSASNAMƏSİ

1. 4-cü Azərbaycan kubokunu  Azərbaycan Şahmat Federasiyası Bəstəçilik komissiyası keçirir.
2. Yarış 6 bölmə üzrə (ikigedişli–#2, üçgedişli–#3, çoxgedişli–#N, etüdlər – +=, yardımmat – H#, əks-mat –S#) keçirilir. 
3. Hər müəllif hər bölməyə yalnız bir orijinal (heç yerdə dərc olunmamış) məsələ və ya etüd göndərə bilər.
Birgə (şərikli) əsərlərin iştirakına icazə verilmir. 
4. Hər hansı bir bölmədə iştirakçıların sayı üç nəfərdən az olarsa həmin bölmə üzrə yarış keçirilməyəcək. 
5. Bəstələr hakimlərə anonim olaraq, yəni müəlliflər göstərilmədən göndəriləcək.
6. Anonimliyi qorumaq üçün 4-cü Azərbaycan kubokunun hakimləri barədə əlavə məlumat veriləcək. 
7. Yarışın elan tarixi: 12.02.2019.
8. Şahmat bəstələrinin yarışın direktoruna son göndəriş tarixi – 25.05.2019.
9. Nəticələrin ilkin elanı – 15.07.2019.
10. 4-cü Azərbaycan kubokunun direktoru – İlham Əliyev (Sumqayıt).
11. Məsələ və etüdləri aşağıda göstərilən elektron ünvana, telefona və ya whatsapp-a göndərmək olar.
E-mail: bestechi@mail.ru Tel: 050 515 40 99.
12. Hakimlərlə əlaqə yalnız çempionatın direktoru vasitəsi ilə aparılacaq. Hakimlə birbaşa əlaqə yaradan yarış iştirakçısı cəzalandırılacaq.
13. Yarışda hakimlər yalnız qalib 1-3-cü yerləri müəyyən edəcəklər, təltifə daxil olmayan digər məsələ və etüdlər müəlliflərə qaytarılacaq və onlar həmin bəstələrdən digər yarışlarda istifadə edə bilərlər.
14. Yarışların son nəticəsi “Şahmat bəstəçiliyi” jurnalında dərc olunacaq.
15. Qaliblər fəxri fərman və medallarla təltif olunacaqlar.

Azərbaycan Şahmat Federasiyası Bəstəçilik Komissiyası
Read more

Azerbaijan Championship Women 2019 (4-12.02.2019)

Chess-Results Women
Live Games


9 turdan sonra yekun sıralama (18 iştirakçı)
Rk.SNo
AdFEDRtgPts.TB1TB2TB3
11IMMammadzada GunayAZE24228,541,50,08
22WIMBalajayeva KhanimAZE23976,544,50,06
38WFMBeydullayeva GovharAZE22396,542,50,05
47WGMAbdulla KhayalaAZE22435,536,50,04
56WGMMamedjarova TurkanAZE22675,045,00,03
611
Soyunlu NarminAZE20295,041,50,04
710
Hajiyeva LamanAZE20405,038,50,04
Read more

Azerbaijan Championship Men 2019 (16-24.01.2019)

Chess-Results Men
Live Games


9 turdan sonra yekun sıralama (20 iştirakçı)
Rk.SNo
AdFEDRtgPts.TB1TB2TB3
12IMMuradli MahammadAZE24326,5236346,05
26
Shahaliyev IsmayilAZE23896,5225741,05
33GMBajarani UlviAZE24216,0230346,54
44IMGadimbayli AbdullaAZE24095,5233846,53
57FMZeynalov FaridAZE23445,5230444,04
610IMBashirli NailAZE23245,5229242,54
715
Jafarli BabakAZE21285,5224736,54
Read more

«Şahmat bəstəçiliyi» jurnalının 21-ci sayı

«Şahmat bəstəçiliyi» jurnalının 21-ci sayı 

 

AŞF Şahmat Bəstəçiliyi Komissiyasının 2003-cü ildən dərc olunan "Şahmat bəstəçiliyi" jurnalının yeni 21-ci sayı işıq üzü gördü. Jurnalda komissiyanın 2018-ci il ərzində gördüyü işlər, həlletmə və tərtib yarışları barədə geniş məlumat verilib, həmçinin Bəstəçilik Komissiyasının sədri İlham Əliyevin geniş müsahibəsi dərc olunub. 64 səhifə, B5 formatı (25,5x18), rəngli üz qabığı, fiqurlu notasiya, çoxsaylı xəbərlər. Tiraj 50 nüsxə. Qiyməti 5 manat.
  Maraqlananlar 050 515 40 99 WhatsApp və bestechi@mail.ru elektron ünvanına yaza bilərlər.

Read more