"Ağ Top" Kuboku / "White Rook" Cup (10-17.08.2018)

Open Chess-Results (11-17.08.2018)
U12 Chess-Results (11-17.08.2018)
Blitz Chess-Results (10.08.2018)


7 turdan sonra yekun sıralama (Open qrupu, 52 iştirakçı)
Rk. SNo Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 Davidov Samir AZE 2243 6,0 31,5 6 0,0
2 4 FM Bayramov Elvin AZE 2172 5,5 33,0 5 0,0
3 6 Jafarli Babak AZE 2123 5,5 29,5 5 0,0
4 5 Abbasov Amil AZE 2151 5,0 30,5 4 0,5
5 7 Hajiyev Kanan AZE 2018 5,0 30,5 4 0,5

7 turdan sonra yekun sıralama (U12 qrupu, 38 iştirakçı)
Rk. SNo Ad Tip FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 8 Gulumov Muthat U10 AZE 1217 5,5 28,0 20,0 4
2 7 Ahmad Khagan U08 AZE 1222 5,5 26,0 19,5 5
3 2 Maharramli Sarkhan U10 AZE 1364 5,0 30,5 22,0 4
4 6 Ismayilov Kamran U12 AZE 1245 5,0 30,0 22,0 3
5 3 Davudov Tunar U10 AZE 1311 5,0 28,5 21,0 4
6 9 Karimli Yusif U08 AZE 1193 5,0 27,0 20,5 4

9 turdan sonra yekun sıralama (Blitz, 28 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 5 IM Gadimbayli Abdulla AZE 2262 7,0 48,0 37,0 6
2 2 IM Asadli Vugar AZE 2334 7,0 46,5 35,5 6
3 3 FM Zeynalov Farid AZE 2292 6,0 50,0 39,0 6
4 1 GM Bajarani Ulvi AZE 2449 6,0 49,5 39,5 5
5 8 FM Garayev Kanan AZE 2168 6,0 44,0 34,0 6
6 7
Davidov Samir AZE 2230 6,0 42,0 33,5 4
Read more

Chinggis Invitational-IV (Ulaanbaatar, MGL, 8-16.08.2018)

Chess-Results

9 turdan sonra turnir cədvəlində yekun sıralama
Rk.
Ad Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts. TB1 TB2 TB3 TB4
1 GM Robson Ray 2670 USA * ½ 1 1 ½ ½ 1 1 ½ 1 7,0 0,0 5 28,75 3,5
2 GM Abasov Nijat 2623 AZE ½ * ½ ½ 1 ½ ½ ½ 1 1 6,0 0,0 3 24,50 3,0
3 GM Shomoev Anton 2552 RUS 0 ½ * 1 1 0 1 0 1 ½ 5,0 1,0 4 21,00 2,5
4 GM Durarbayli Vasif 2633 AZE 0 ½ 0 * 0 ½ 1 1 1 1 5,0 0,0 4 18,25 1,0
5 GM Batchuluun Tsegmed 2571 MGL ½ 0 0 1 * ½ ½ 1 0 1 4,5 0,5 3 18,25 2,0
6 GM Izoria Zviad 2606 USA ½ ½ 1 ½ ½ * 0 ½ ½ ½ 4,5 0,5 1 20,75 3,0
7 GM Ganguly Surya Shekhar 2652 IND 0 ½ 0 0 ½ 1 * 0 1 1 4,0 0,0 3 15,25 2,0
8 GM Bocharov Dmitry 2573 RUS 0 ½ 1 0 0 ½ 1 * ½ 0 3,5 0,5 2 16,00 2,0
9 FM Lkhagvasuren Tsedvee 2280 MGL ½ 0 0 0 1 ½ 0 ½ * 1 3,5 0,5 2 14,00 2,0
10 IM Bilguun Sumiya 2479 MGL 0 0 ½ 0 0 ½ 0 1 0 * 2,0 0,0 1 8,25 1,0
Read more

Saint-Louis GCT (Saint-Louis, Missouri, USA, 11-16.08.2018)

Official Site

Final Standings after 9 Rapid and 18 Blitz rounds

Rk SNo Name Ti FED Rtg RapPts RapScore Blitz Total
1 2 Nakamura, Hikaru g USA 2812 6 12 10.5 22.5
2 8 Vachier-Lagrave, Maxime g FRA 2796 4 8 13.5 21.5
3 7 Mamedyarov, Shakhriyar g AZE 2808 6 12 9 21
4 10 Caruana, Fabiano g USA 2785 5.5 11 9 20
5 6 Aronian, Levon g ARM 2794 4.5 9 9 18
6 9 Karjakin, Sergey g RUS 2791 4.5 9 8 17
7 5 Dominguez Perez, Leinier g CUB 2754 4.5 9 7 16
8 4 Grischuk, Alexander g RUS 2782 3 6 9.5 15.5
9 1 So, Wesley g USA 2794 3.5 7 8 15
10 3 Anand, Viswanathan g IND 2771 3 6 7.5 13.5
Read more

25th Abu Dhabi International Chess Festival (Abu Dhabi, UAE, 7-15.08.2018)

Official Site
Chess-Results Juniors
Chess-Results Open
Chess-Results Masters
Final Ranking after 9 Rounds (Juniors group, 184 players)
Rk. SNo
Name Typ FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 IM Gukesh D U12 IND 2440 8,0 0,0 57,5 50,25
2 7
Umbetov Kazybek U16 KAZ 2055 7,5 0,0 57,5 45,75
3 3
Pranav V U12 IND 2227 7,5 0,0 56,5 45,50
4 2 FM Aliyev Ravan U16 AZE 2346 7,5 0,0 56,0 44,50
5 5 AGM Srihari L R U14 IND 2135 7,5 0,0 55,0 43,75
6 4 CM Haase Pavel U16 CZE 2177 7,0 0,0 57,0 41,50
7 8
Shanya Mishra U16 IND 1943 7,0 0,0 55,5 40,50
8 6
Mustafayev Farid U14 AZE 2127 7,0 0,0 55,5 40,25

Final Ranking after 9 Rounds (Open group, 236 players)
Rk. SNo
Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 13 WFM Ovezdurdiyeva Jemal TKM 2041 8,0 0,0 56,0 49,25
2 11
Umbetov Kazybek KAZ 2055 8,0 0,0 52,0 45,50
3 19
Gandhi Anish IND 2016 7,5 1,0 53,0 43,50
4 47
Aditya Varun Gampa IND 1874 7,5 0,0 48,5 38,75
5 12 CM Loay Sameer JOR 2043 7,0 0,0 57,0 41,50
6 14
Soham Datar IND 2030 7,0 0,0 54,0 39,00
7 50
Huang Zixiu CHN 1864 7,0 0,0 51,0 38,50
8 2
Mustafayev Farid AZE 2127 7,0 0,0 48,5 37,25

Final Ranking after 9 Rounds (Masters group, 158 players)
Rk. SNo

Name FED Rtg Pts. TB1  TB2  TB3 K rtg+/-
1 6
GM Dubov Daniil RUS 2691 7,5 0,0 2619 54,0 10 18,4
2 10
GM Korobov Anton UKR 2664 7,5 0,0 2610 54,0 10 20,7
3 16
GM Salem A.R. Saleh UAE 2636 7,5 0,0 2577 47,0 10 20,6
40 59 1st woman
IM Mammadzada Gunay AZE 2426 5,5 0,0 2452 40,5 10 2,0
93 82
FM Aliyev Ravan AZE 2346 4,0 0,0 2470 41,5 20 6,8
Read more

6. ULUSLARARASI ALTIN KAYISI SATRANÇ TURNUVASI (Malatya, TUR, 6-11.08.2018)

Official Site

9 turdan sonra yekun sıralama (A qrupu, 63 iştirakçı)
Rank
Name Rtg FED Pts TB1 TB2
1 GM SHANAVA KONSTANTINE GEO 2499 7.5 48 43
2 IM JAVANBAKHT NIMA IRI 2439 7 49 40.25
3 FM GASIMOV PARVIZ AZE 2314 7 49 39.75
4 GM MOSADEGHPOUR MASOUD IRI 2525 7 48 38
5 GM RASULOV VUGAR AZE 2526 6.5 48.5 36.5
6 IM GHOLAMI ARYAN IRI 2490 6.5 46.5 33.5
7 WGM BIVOL ALINA RUS 2396 6.5 45.5 31.75
8 GM MAMMADOV ZAUR AZE 2468 6 50 34.5
9 IM ISKANDAROV MISRATDIN AZE 2486 6 46.5 31.25
10 GM ZHIGALKO ANDREY BLR 2558 6 44 26.75
14 WGM KAZIMOVA NARMIN AZE 2270 5.5 41.5 24
16 FM NURI MURAD AZE 2313 5.5 40.5 27.5
19
ABISHLI OGHUZ AZE 2158 5.5 32 15.75

9 turdan sonra yekun sıralama (B qrupu, 197 iştirakçı)
Rank Name Rtg FED Pts TB1
1 GÜR TUBA 1780 TUR 47
2 ÖZBİLİCİ ABDULLAH 1721 TUR 46½
3 SULEYMANOV ZAUR 0 AZE 45½
4 GÜNGÖR CİHAN AKİF 1692 TUR 7 49½
5 BULUT MUHAMMED 1793 TUR 7 49½
6 TAY UĞUR CAN 1742 TUR 7 48
7 ZEYNALOV TURAL 1682 AZE 7 47
19 NASIROV MAHIR 1353 AZE 6 50½
70 NOVRUZOV SABIR 1361 AZE 5 39½
73 BAYRAMOV ALADDIN 1554 AZE 5 39½
109 HATAMOV BAHADDIN 1491 AZE 4 39½
119 KARIMOV HASAN 1456 AZE 4 35

9 turdan sonra yekun sıralama (14 yaş qrupu, 71 iştirakçı)
Rk. SNo
Name FED Rtg Club/City Pts. TB1
1 1
ÇAKIR EGE TUR 1803 ANTALYA 7.5 50.5
2 3
ŞİBLİ MURAT YİĞİT TUR 1699 ADANA 7.5 50
3 4 WCM DURU (WCM)İPEK TUR 1634 BİLECİK 7.5 49.5
4 25
HUMBATOVA NAZLI AZE 1356 AZERBAYCAN 7 45.5
5 8
OĞUR NİDAL HEVİ TUR 1524 ŞANLIURFA 6.5 47
6 10
ATEŞ EMRE TUR 1448 HATAY 6.5 39.5
8 36
RZAYEV PARVIZ AZE 1262 AZERBAYCAN 6 47.5
50 32
BABAYEV GAZANFAR AZE 1307 AZERBAYCAN 4 28
Read more

26.Troya Uluslararasi Açik Satranç Turnuvasi B Kategorisi (Çanakkale, TUR, 6-11.08.2018)

Official Site

Final Sıralama (9 tur, B qrupu, 286 iştirakçı)
SIRA İSİM UKD ELO KULÜP/ŞEHİR DOĞUM TARİHİ TİP PUAN BH. SB BHs Res. Vict
1 KOCAKAPLAN EMRE 1725 1591 SAKARYA 09.05.2003 U16 8 50 47,25 445½ 0 7
2 ŞAR CAN 1779 1786 İSTANBUL 27.08.2002 U16 51½ 45,00 451½ 0 6
3 İLERİ OKTAY 1785 1697 TEKİRDAĞ 14.06.1999
50½ 44,00 435½ 0 7
4 CEYLAN ARDA 1746 1617 ANKARA 10.10.2005 U14 50½ 42,75 468 0 7
5 ÇETİNKAYA UMUT CAN 1756 1593 DENİZLİ 07.06.2002 U16 45½ 40,50 436 0 7
6 AHMEDOV VUSAL   1780 AZERBAYCAN 21.10.1981
7 51½ 40,00 443 0 7
53 AKBAROV AYDIN   1434 AZERBAYCAN 08.02.2007 U12 6 35½ 24,00 366 0 6
Read more

51st Biel Chess Festival 2018 (BIel, SUI, 21.07-01.08.2018)

Official Site

10 turdan sonra yekun nəticələr 1 2 3 4 5 6
1. Mamedyarov, Shakhriyar g AZE 2801 * * ½ 1 1 ½ ½ ½ ½ 1 1 1 2921
2. Carlsen, Magnus g NOR 2842 ½ 0 * * 1 ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 6 2792
3. Vachier-Lagrave, Maxime g FRA 2779 0 ½ 0 ½ * * ½ 1 ½ 1 1 ½ 2768
4. Svidler, Peter g RUS 2753 ½ ½ ½ ½ ½ 0 * * ½ ½ 1 1 2773
5. Navara, David g CZE 2741 ½ 0 0 ½ ½ 0 ½ ½ * * 1 ½ 4 2668
6. Georgiadis, Nico g SUI 2526 0 0 ½ 0 0 ½ 0 0 0 ½ * * 2487
Read more

Çubuk Belediyesi 4.Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası (Ankara, TUR, 23-29.07.2018)

Official Site

9 maçtan sonra final sira (A Kategori, 127 sporcu)
SIRA SOYADI ADI ELO FED PUANLAR BH. SB Res. Vict
1 IM ISKANDAROV MİSRATDİN 2477 AZE 49½ 43,00 0 7
2 GM SHANAVA KONSTANTİNE 2498 GEO 7 49 39,75 0 6
3 IM BALTAG IULİAN 2401 MDA 7 49 39,25 0 5
4 GM QUPARADZE GİGA 2503 GEO 7 48½ 39,50 0 5
5 IM ARAT UFUK SEZEN 2372 TUR 7 46½ 38,00 0 6
6 IM GULİEV LOGMAN 2333 AZE 50 36,25 0 6
7 IM SEMİEV SUHRAB 2260 TKM 47 34,75 0 5
8 GM MAGHALASHVİLİ DAVİT 2508 GEO 46½ 35,50 0 4
9 FM NURİ MURAD 2311 AZE 46½ 33,50 0 6
10 FM GASİMOV PARVİZ 2313 AZE 46½ 32,75 0 6
12 ABİSHLİ OGHUZ 2146 AZE 43½ 31,00 0 5
14 IM BASHIRLI NAİL 2383 AZE 6 48 34,00 0 5
15 IM ABDULOV ORKHAN 2414 AZE 6 48 32,75 0 4
18 IM BABAYEV TALİB 2330 AZE 6 46½ 30,50 0 5
23 WGM KAZİMOVA NARMİN 2299 AZE 6 42 29,25 0 5
24 JAVADOV RAMİL 2112 AZE 6 42 27,50 0 6
25 WGM ABDULLA KHAYALA 2231 AZE 6 41 29,25 0 5
33 ISGANDAROV SHAHRİYAR 2161 AZE 38½ 23,50 0 5
43 WCM BAGHİROVA KHATUN 1848 AZE 5 39½ 21,25 0 4
44 MEHTİYEV ELNUR 1931 AZE 5 39 17,50 0 4
53 FM BAYRAMOV ELVİN 2213 AZE 39½ 18,75 0 3
63 HUSEYNOV SHAMSADDIN 1921 AZE 35 16,25 0 4
70 NOVRUZOV EMİN 1837 AZE 4 41½ 17,00 0 4


9 maçtan sonra final sira (A Kategori, 127 sporcu)
SIRA SOYADI ADI ELO FED PUAN BH. SB Res. Vict
1 GANBARLI SAHİL 1637 AZE 8 48 45,50 0 7
2 ZEYNALOV TURAL 1656 AZE 50½ 44,00 0 6
3 ÜLTANIR GÜRAY 1523 TUR 48 42,75 0 6
4 YILMAZ HASAN 1517 TUR 44 39,00 0 7
6 MAMMADOV ANAR 1697 AZE 7 51½ 41,75 0 6
9 KARİMOV JOSHGUN 1686 AZE 7 46 37,25 0 6
54 MAMMADALİYEV HASAN 1551 AZE 46½ 28,00 0 5
111 BAGHİROVA SAMA 1647 AZE 5 38½ 19,75 0 4
124 ALİYEV HUSEYN 1253 AZE 5 31 14,50 0 5
144 NASİROV MAHİR 1419 AZE 37½ 14,75 0 4
234 IMAMVERDİYEVA IRADA 1674 AZE 3 35½ 12,00 0 2
Read more

44 Open Internacional d'Escacs Vila de Sitges (Sitges, Barcelona, ESP, 22-29.07.2018)

Chess-Results
Official Site

9 turdan sonra yekun sıralama (A qrupu, 105 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED RtgI Pts. TB1 TB2 TB3 TB4
1 1 GM Guseinov Gadir AZE 2654 7,5 0,0 2425 2642 2696
2 10 IM Alarcon Casellas Rolando CUB 2389 6,5 0,0 2444 2455 2459
3 52
Anuj Shrivatri IND 2094 6,5 0,0 2427 2481 2474
4 3 GM Munoz Miguel ESP 2500 6,5 0,0 2399 2496 2550
5 2 GM Volkov Sergey RUS 2574 6,5 0,0 2376 2494 2585
6 17
Abhishek Das IND 2325 6,5 0,0 2304 2404 2480
7 8 IM Argandona Riveiro Inigo ESP 2423 6,5 0,0 2267 2362 2365
Read more