Baku Open 2018

Chess-Results Open (23.11-02.12.2018)

9 turdan sonra yekun sıralama (149 iştirakçı)
Rk.SNo
AdFEDRtgIPts.TB1TB2
11GMSafarli EltajAZE26717,523516
22GMGuseinov GadirAZE26647,023395
38IMTsydypov ZhamsaranRUS25307,023055
46GMGareyev TimurUSA25847,022265
55GMPopov IvanRUS25907,022146
618FMAliyev RavanAZE23517,021666
723
Davidov SamirAZE23147,020786

Chess-Results U10 Children (17-25.11.2018)

9 turdan sonra yekun sıralama (78 iştirakçı)
Rk.SNo
AdFEDRtgPts.TB1TB2TB3
11
Assylov MirasKAZ15067,570,052,0
26
Davudov TunarAZE13547,071,053,5
37
Shakaraliyev ElchinAZE13307,070,049,5
48
Karimov NihadAZE13297,060,047,5
Read more

Saint- Petersburg IM norm tournament (Saint- Petersburg, RUS, 6-14.11.2018)

Official Site
Chess-Results

9 turdan sonra turnir cədvəlində yekun sıralama 
Rk.
AdRtgFED12345678910Pts.TB1TB2TB3
1IMUsmanov Vasily2453RUS*½½101½1116,526,250,02,0
2
Azimov Ilyas2162RUS½*01½1½1116,525,750,02,0
3
Mustafayev Farid2109AZE½1*01½½½½15,524,250,02,5
4IMSchekachikhin Maksim2370RUS001*10½1½15,019,750,02,0
5WFMGetman Tatyana2195RUS1½00*11½½04,520,500,01,5
6FMGolikov Daniil2319RUS00½10*½½1½4,015,750,01,5
7IMBajarani Ilgar2310AZE½½½½0½*0½½3,516,750,02,0
8FMSiagodnik Anton2287BLR00½0½½1*½½3,513,500,01,0
9
Sokolov Ilia2150RUS00½½½0½½*½3,012,500,01,5
10FMTokranovs Dmitrijs2306LAT00001½½½½*3,011,500,01,0
Read more

Hoogeveen Open 2018 (Hoogeveen, NED, 20-27.10.2018)

Official Site
Chess-Results

Final Ranking after 9 Rounds (82 players)
Rk.SNo
NameFEDRtgITB1TB2TB3nrtg+/-
11GMAmin BassemEGY268615,5473,4
26GMKryakvin DmitryRUS259525,5478,0
32GMSafarli EltajAZE267635,5470,2
45GMVan Den Doel ErikNED260745,54710,4
53GMGuseinov GadirAZE266706,559-3,4
611IMBeerdsen ThomasNED246006,5599,4
715IMBuckels ValentinGER241306,55911,7
87GMPruijssers RoelandNED250106,5499,3
Read more

ŞAHMAT BƏSTƏÇİLİYİ -15

ŞAHMAT BƏSTƏÇİLİYİ» -15

 

   Azərbaycan Şahmat Federasiyası Şahmat Bəstəçiliyi Komissiyası "Şahmat bəstəçiliyi” jurnalının 15 illiyi ilə əlaqədar məsələ və etüdlərin tərtibi üzrə yubiley yarışı elan edir.

 

Bölmələr və hakimlər:

A) İkigedişli (#2) – Hakim: Elmar Abdullayev (Sumqayıt, Azərbaycan)

B) Üçgedişli (#3) – Hakim: Mübariz Səfərov (Cəlilabad, Azərbaycan).

C) Çoxgedişli (N#) – Hakim: Aleksandr Melniçuk (Rusiya).

D) Etüdlər (+=) – Hakim: Muradxan Muradov (Qobustan, Azərbaycan).

Son göndəriş tarixi – 03.11.2018.  İlkin təltifin dərci 28.12.2018.

Yarışın ilkin və son təltifi www.ulvichess.az saytında yerləşdiriləcək və bütün iştirakçılara göndəriləcək.

Mükafat: fəxri fərmanlar, şahmat CD-ləri və kitablar (yerli iştirakçılar üçün).

Yarışın direktoru: İlham Əliyev (Sumqayıt, Azərbaycan).

Şahmat bəstələrini hər müəllifdən 3-dən artıq olmayaraq 03.11.2018-cı il tarixinədək yarışın direktorunun elektron ünvanına göndərmək lazımdır: e-mail: bestechi@mail.ru

Yerli iştirakçılar üçün (adı, soyadı və təmsil etdiyi yeri göstərməklə): Tel: 050-515-40-99 (WhatSapp, SMS).

 

The Commission of Chess Composition of Azerbaijan announces

International competition in composing – Shahmat bestechiliyi-15 JT.

 

The tournament sections and judges:

A) Twomovers (#2) – Judge: Elmar Abdullaev (Azerbaijan)

B) Threemovers (#3) – Judge: Mubariz Safarov (Azerbaijan).

C) Moremovers (N#) – Judge: Aleksandr Melnichuk (Russia).

D) Studies (+=) – Judge: Muradkhan Muradov (Azerbaijan).

Prizes: Certificates.

Closing date: 03.11.2018.

Awards: 28.12.2018www.ulvichess.az

Director: Ilham Aliev (Azerbaijan).

Send to (please send studies in pgn format) tournament director (no more than three): bestechi@mail.ru

Read more