Saint Petersburg 2018 GM (Club "Overtime", Saint Petersburg, RUS, 28.08-05.09.2018)


Chess-Results

9 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 4 IM Vokhidov Shamsiddin UZB 2412 6,5 26,25 0,0 6
2 8 GM Bajarani Ulvi AZE 2425 6,0 25,50 0,0 3
3 9 GM Pourramezanali Amirreza IRI 2535 5,5 21,25 0,0 4
4 7 GM Volodin Aleksandr EST 2457 5,0 20,75 0,0 3
5 5
Bykov Oleg RUS 2383 4,5 20,00 0,0 2
6 3 IM Kazakovskiy Valeriy BLR 2406 4,0 18,75 0,0 2
7 10
Saveliev Alexei RUS 2382 4,0 18,00 0,0 1
8 1 IM Duzhakov Ilya RUS 2441 4,0 15,50 0,0 2
9 6
Bazeev German RUS 2431 3,0 11,50 0,0 2
10 2
Palchun Grigory RUS 2451 2,5 10,50 0,0 2
Read more

3RD BASKENT UNIVERSITY INTERNATIONAL OPEN CHESS TOURNAMENT (Ankara, TUR, 27.08-01.09.2018)

Official Site

Final Ranking after round 9 (Category A, 148 players)
Rank S.No. Name IRtg Country/City Points BH. SB BHs Res. Vict
1 5 GM HAZNEDAROĞLU KIVANÇ 2458 BURSA 8 49½ 46,50 429½ 0 8
2 3 IM ISKANDAROV MISRATDIN 2486 AZERBAYCAN 49 41,50 445½ 0 7
3 7 GM BAGATUROV GIORGI 2396 GÜRCİSTAN 7 50½ 41,50 440 0 5
4 16 FM OLÇUM AHMET 2274 BİTLİS 7 48½ 37,50 414 0 7
5 2 GM GLEIZEROV EVGENY 2507 RUSYA 7 46½ 37,00 416 0 7
6 6 GM ODEEV HANDSZAR 2410 TÜRKMENİSTAN 49 36,00 428 0 5
7 11 IM DARBAN MORTEZA 2331 İRAN 48½ 37,50 433 0 4
8 14 FM EMİNOV ORKHAN 2272 DENİZLİ 47 35,25 417 0 5
9 29 RZAYEV ASKAR ALİAKBAR 2061 KARAMAN 42½ 30,50 406 0 5
10 18 WGM ABDULLA KHAYALA F 2245 AZERBAYCAN 42 32,50 402½ 0 5
13 13 FM NURI MURAD 2313 AZERBAYCAN 6 46½ 30,00 402 0 5
14 17 WGM KAZIMOVA NARMIN F 2270 AZERBAYCAN 6 45 30,00 406½ 0 4
26 12 FM GASIMOV PARVIZ 2314 AZERBAYCAN 45 27,25 399½ 0 5
36 23 ALIYEV RASIM 2171 AZERBAYCAN 40 24,75 396 0 4
37 28 JAVADOV RAMIL 2092 AZERBAYCAN 40 24,75 378 0 4
39 27 RZAYEV CHINGIZ 2103 AZERBAYCAN 37½ 24,00 379 0 4
42 34 SOYUNLU NARMIN F 2061 AZERBAYCAN 35½ 24,00 368½ 0 3
47 21 IDRISOV TABRIZ 2200 AZERBAYCAN 5 42 23,75 403 0 4
76 87 TEYMUROV ELNUR 1854 AZERBAYCAN 36½ 16,25 359½ 0 3
98 51 NIFDALIYEV JAHANGIR 1991 AZERBAYCAN 4 34½ 15,00 375½ 0 2
Read more

European Youth Chess Championship 2018 (Riga, LAT, 20-29.08.2018)

Official Site
Chess-Results AZE Players

AZE
SNo
Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Rk. K rtg+/- Group
6
Huseynova Lala 1261 AZE 1 1 0 1 0 ½ 0 1 1 5,5 13 40 -81,20 Girls U08
10 WCM Ismayilova Khanim 1145 AZE 0 1 0 1 1 1 0 ½ 1 5,5 12 40 8,80 Girls U08
17 WCM Bashirli Saadat 1090 AZE 1 ½ 1 0 ½ ½ 1 ½ 1 6,0 8 40 58,80 Girls U08
25
Rahimova Aysel 1303 AZE 1 1 0 0 1 1 1 0 1 6,0 9 40 64,40 Girls U10
34
Abbasova Zarifa 1252 AZE 0 1 1 0 ½ 0 1 1 ½ 5,0 28 40 34,80 Girls U10
36
Zulfugarli Mahluga 1531 AZE 1 0 1 1 ½ 0 0 0 ½ 4,0 51 40 -16,80 Girls U12
45 WCM Gasimova Samra 1437 AZE ½ 0 1 1 ½ 1 ½ ½ 1 6,0 11 40 159,20 Girls U12
59
Jafarova Aysel 1332 AZE 0 1 ½ 0 ½ 1 ½ 1 ½ 5,0 33 40 92,80 Girls U12
9 WCM Allahverdiyeva Ayan 2046 AZE 1 1 1 ½ 1 ½ 1 1 1 8,0 1 40 70,40 Girls U14
42 WCM Ismayil Malak 1772 AZE 1 1 ½ 0 ½ 1 1 ½ 1 6,5 6 40 138,40 Girls U14
81
Pashayeva Jamila 1411 AZE ½ ½ 0 0 0 1 1 ½ 0 3,5 74 40 48,80 Girls U14
5 WFM Beydullayeva Govhar 2184 AZE 1 1 1 0 1 ½ 1 1 0 6,5 4 40 18,00 Girls U16
13
Heydarova Aytaj 2052 AZE 1 1 ½ 0 0 1 0 0 0 3,5 49 40 -104,40 Girls U16
46 WFM Mammadova Susan 1853 AZE ½ 1 ½ 1 0 0 1 1 ½ 5,5 14 40 166,80 Girls U18
2
Azadaliyev Jahandar 1732 AZE 1 1 ½ 1 1 ½ 1 1 1 8,0 1 40 7,60 Open U08
34
Hasanli Ziya 1188 AZE 1 ½ 1 ½ 0 ½ ½ 1 1 6,0 17 40 57,20 Open U08
22 CM Suleymanov Ali 1747 AZE 1 1 ½ ½ 1 ½ 0 0 1 5,5 26 40 -32,40 Open U10
29 CM Orujov Farid 1692 AZE 1 1 1 0 1 0 1 ½ 0 5,5 25 40 28,40 Open U10
50
Abasov Yusif 1534 AZE 1 0 0 1 1 ½ 0 0 1 4,5 72 40 -56,00 Open U10
122
Huseynbayli Valeh 0 AZE 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,0 132 0 0,00 Open U10
24 CM Samadov Read 1997 AZE 1 1 0 1 1 ½ ½ 1 0 6,0 13 40 31,60 Open U12
41
Talibov Shiroghlan 1821 AZE ½ 1 ½ 1 1 ½ ½ ½ 0 5,5 25 40 88,80 Open U12
48 CM Suleymanli Suleyman 1784 AZE 1 1 0 ½ 1 ½ 1 0 0 5,0 38 40 98,40 Open U12
85
Kanli Alperen 1572 AZE 0 1 ½ 0 1 0 ½ ½ 1 4,5 68 40 47,20 Open U12
10 FM Suleymanli Aydin 2323 AZE ½ 1 1 ½ ½ 1 ½ ½ 1 6,5 6 20 -10,00 Open U14
26
Atakishiyev Elmar 2198 AZE 1 ½ 1 0 ½ ½ 0 1 1 5,5 32 40 -68,80 Open U14
71 CM Malikov Farid 1943 AZE 0 ½ 1 0 1 1 1 0 ½ 5,0 51 40 51,20 Open U14
116
Abbasov Azad 1494 AZE 1 0 0 0 0 1 0 ½ 0 2,5 114 40 54,80 Open U14
41 FM Mammadov Sadig 2232 AZE 1 0 0 ½ 1 ½ 1 ½ 0 4,5 58 20 -44,60 Open U16
9 IM Gadimbayli Abdulla 2413 AZE 1 0 1 ½ ½ 1 1 1 ½ 6,5 6 10 5,70 Open U18
Read more

Conca della Presolana 2018 (Bratto, ITA, 18-26.08.2018)

Official Site

Final Standings after round 9 (48 players, masters group)
Pos ID T NAME Rtg PRtg Fed Pts Buc1 BucT S-B ARO.
1 13 IM Sveshnikov Vladimir 2391 2589 LAT LAT 6.5 46.5 50.0 35.00 2423.1
2 2 GM Mirzoev Azer 2510 2589 AZE AZE 6.5 45.5 49.0 33.50 2423.4
3 5 GM Gasanov Eldar 2481 2566 UKR UKR 6.5 45.0 49.5 34.75 2400.3
4 3 GM Maiorov Nikita 2504 2543 BLR BLR 6.0 47.5 51.5 33.25 2417.6
5 4 GM Pakleza Zbigniew 2503 2477 POL POL 6.0 45.5 49.0 31.75 2352.0
6 6 GM Sveshnikov Evgeny 2477 2475 RUS RUS 6.0 44.0 48.0 31.25 2350.1
7 1 GM Werle Jan 2529 2493 NED NED 6.0 44.0 47.0 28.75 2368.2
Read more

V.Korchnoy Memorial (Saint-Peterburg, RUS, 14-27.08.2018)

Chess-Results Open
Chess-Results Fischer Random
Chess-Results Blitz

7 turdan sonra yekun sıralama (Fişer-rendom, 40 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 6 GM Bajarani Ulvi AZE 2479 6,0 30,5 22,0 25,25
2 1 GM Kamsky Gata USA 2738 5,5 33,0 23,5 25,25
3 10 IM Vokhidov Shamsiddin UZB 2299 5,0 33,0 24,0 23,25
4 4 GM Lugovskoy Maxim RUS 2489 5,0 32,0 22,5 21,50
5 7 IM Zakhartsov Vladimir RUS 2477 5,0 31,0 22,5 20,00
6 5 IM Triapishko Alexandr RUS 2480 5,0 29,5 21,0 19,75
7 13 WGM Nebolsina Vera RUS 2210 5,0 24,5 17,0 16,50
Read more

Keşan Belediyesi 16. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası (Keşan, TUR, 12-17.08.2018)

Official Site

Final Sıralama (9 tur, 146 iştirakçı)
SIRA B.NO.
İSİM RTG FED age PUAN BH. SB Res. BHs
1 5 IM SIBASHVILI GIORGI 2410 GEO 20 8 52½ 49,00 0 469
2 2 GM MAGHALASHVİLİ DAVIT 2508 GEO 31 52½ 47,00 0 464
3 13 FM OLÇUM AHMET 2274 TUR 22 49 41,50 0 449½
4 4 IM İSKANDAROV MİSRATDİN 2486 AZE 23 7 49½ 39,50 0 451
5 36
ATAŞ YUNUS 1961 TUR 26 7 45½ 37,00 0 416
6 6 IM MGELADZE TAMAZ 2400 GEO 37 51½ 38,25 0 442½
7 3 GM BENİDZE DAVİT 2488 GEO 27 50 37,00 0 453½
8 11
GUSEYNOV ALİHAN 2329 UZB 22 50 35,25 0 450½
9 7 IM ARAT UFUK SEZEN 2386 TUR 22 48½ 35,50 0 441
10 18
ALİYEV ELNUR 2190 AZE 31 48½ 34,75 0 427
15 14 WGM KAZİMOVA NARMİN 2270 AZE 25 45½ 34,00 0 435
20 17 WGM ABDULLA KHAYALA 2245 AZE 25 6 44 28,50 0 412
22 25
SOYUNLU NARMİN 2061 AZE 22 6 42 28,75 0 422
33 8 FM ALİAKBAROV ANAR 2376 AZE 25 43½ 27,75 0 404½
Read more

Burdur Gölü Uluslararası 4. Açık Satranç Turnuvası (Burdur, TUR, 12-17.08.2018)

Official Site

Final Sıralama (9 tur, A qrupu, 46 iştirakçı)
SIRA B.NO.
İSİM RTG FED PUAN BH. SB BH. Res. Vict
1 2 FM NURI MURAD 2313 AZE 7 45 36,25 49 0 6
2 1
ZEYNALLİ RASHAD 2335 AZE 7 41½ 34,50 45 0 6
3 12
DEMİR ZEKİ 1879 TUR 41 31,00 44½ 0 6
4 7
DERE ABDULLAH DOĞUKAN 1971 TUR 6 47½ 32,50 52 0 6
5 5
GÜDER EYUP SABRİ 2005 TUR 6 46 31,75 50½ 0 5
6 9
İYİOL MEHMET 1917 TUR 6 44½ 28,75 47½ 0 5
7 8
MEHTİYEV ELNUR 1926 AZE 6 37 25,75 40½ 0 5
Read more

"Ağ Top" Kuboku / "White Rook" Cup (10-17.08.2018)

Open Chess-Results (11-17.08.2018)
U12 Chess-Results (11-17.08.2018)
Blitz Chess-Results (10.08.2018)


7 turdan sonra yekun sıralama (Open qrupu, 52 iştirakçı)
Rk. SNo Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 Davidov Samir AZE 2243 6,0 31,5 6 0,0
2 4 FM Bayramov Elvin AZE 2172 5,5 33,0 5 0,0
3 6 Jafarli Babak AZE 2123 5,5 29,5 5 0,0
4 5 Abbasov Amil AZE 2151 5,0 30,5 4 0,5
5 7 Hajiyev Kanan AZE 2018 5,0 30,5 4 0,5

7 turdan sonra yekun sıralama (U12 qrupu, 38 iştirakçı)
Rk. SNo Ad Tip FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 8 Gulumov Muthat U10 AZE 1217 5,5 28,0 20,0 4
2 7 Ahmad Khagan U08 AZE 1222 5,5 26,0 19,5 5
3 2 Maharramli Sarkhan U10 AZE 1364 5,0 30,5 22,0 4
4 6 Ismayilov Kamran U12 AZE 1245 5,0 30,0 22,0 3
5 3 Davudov Tunar U10 AZE 1311 5,0 28,5 21,0 4
6 9 Karimli Yusif U08 AZE 1193 5,0 27,0 20,5 4

9 turdan sonra yekun sıralama (Blitz, 28 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 5 IM Gadimbayli Abdulla AZE 2262 7,0 48,0 37,0 6
2 2 IM Asadli Vugar AZE 2334 7,0 46,5 35,5 6
3 3 FM Zeynalov Farid AZE 2292 6,0 50,0 39,0 6
4 1 GM Bajarani Ulvi AZE 2449 6,0 49,5 39,5 5
5 8 FM Garayev Kanan AZE 2168 6,0 44,0 34,0 6
6 7
Davidov Samir AZE 2230 6,0 42,0 33,5 4
Read more

Chinggis Invitational-IV (Ulaanbaatar, MGL, 8-16.08.2018)

Chess-Results

9 turdan sonra turnir cədvəlində yekun sıralama
Rk.
Ad Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts. TB1 TB2 TB3 TB4
1 GM Robson Ray 2670 USA * ½ 1 1 ½ ½ 1 1 ½ 1 7,0 0,0 5 28,75 3,5
2 GM Abasov Nijat 2623 AZE ½ * ½ ½ 1 ½ ½ ½ 1 1 6,0 0,0 3 24,50 3,0
3 GM Shomoev Anton 2552 RUS 0 ½ * 1 1 0 1 0 1 ½ 5,0 1,0 4 21,00 2,5
4 GM Durarbayli Vasif 2633 AZE 0 ½ 0 * 0 ½ 1 1 1 1 5,0 0,0 4 18,25 1,0
5 GM Batchuluun Tsegmed 2571 MGL ½ 0 0 1 * ½ ½ 1 0 1 4,5 0,5 3 18,25 2,0
6 GM Izoria Zviad 2606 USA ½ ½ 1 ½ ½ * 0 ½ ½ ½ 4,5 0,5 1 20,75 3,0
7 GM Ganguly Surya Shekhar 2652 IND 0 ½ 0 0 ½ 1 * 0 1 1 4,0 0,0 3 15,25 2,0
8 GM Bocharov Dmitry 2573 RUS 0 ½ 1 0 0 ½ 1 * ½ 0 3,5 0,5 2 16,00 2,0
9 FM Lkhagvasuren Tsedvee 2280 MGL ½ 0 0 0 1 ½ 0 ½ * 1 3,5 0,5 2 14,00 2,0
10 IM Bilguun Sumiya 2479 MGL 0 0 ½ 0 0 ½ 0 1 0 * 2,0 0,0 1 8,25 1,0
Read more

Saint-Louis GCT (Saint-Louis, Missouri, USA, 11-16.08.2018)

Official Site

Final Standings after 9 Rapid and 18 Blitz rounds

Rk SNo Name Ti FED Rtg RapPts RapScore Blitz Total
1 2 Nakamura, Hikaru g USA 2812 6 12 10.5 22.5
2 8 Vachier-Lagrave, Maxime g FRA 2796 4 8 13.5 21.5
3 7 Mamedyarov, Shakhriyar g AZE 2808 6 12 9 21
4 10 Caruana, Fabiano g USA 2785 5.5 11 9 20
5 6 Aronian, Levon g ARM 2794 4.5 9 9 18
6 9 Karjakin, Sergey g RUS 2791 4.5 9 8 17
7 5 Dominguez Perez, Leinier g CUB 2754 4.5 9 7 16
8 4 Grischuk, Alexander g RUS 2782 3 6 9.5 15.5
9 1 So, Wesley g USA 2794 3.5 7 8 15
10 3 Anand, Viswanathan g IND 2771 3 6 7.5 13.5
Read more