Fuad Cəfərov memorialı-2019 Uşaqlar U11


Yarış 3-9 yanvar 2019-cu il tarixlərində Bakı şəhərində FIDE qaydaları üzrə keçirildi. Yarışda 1 yanvar 2008 və sonrakı tarixlərdə doğulmuş şahmatçılar iştirak edə bilərdilər. Turnir isveçrə sistemi üzrə 7 turdan ibarət idi. Nəzarət zamanı–hər şahmatçıya 60 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə əlavə olunmaqla təyin olunmuş idi.

Chess-Results

7 turdan sonra yekun sıralama (37 iştirakçı)
Rk.SNo
AdFEDRtgPts.TB1TB2Kateqoriya
12
Karimov NihadAZE14046,032,529,5U11
213
Alizada AgshinAZE10885,530,527,0U11
34
Huseynova LalaAZE11995,529,026,0U11G
41
Davudov TunarAZE14785,028,526,0U11
832
Mirzazada AydinAZE04,529,026,5U9
105
Isbatov KananAZE11924,031,528,5U9
1110
Gadirli OmarAZE11424,027,526,0U9
167WCMIsmayilova KhanimAZE11814,022,521,0U9G
1816
Huseynli AyanAZE10243,532,028,5U11G
196
Huseynova FirangizAZE11913,524,523,5U9G
2027
Mahmudova AynaAZE03,523,021,0U11G
2715
Ismayilova SalbinazAZE10283,020,018,5U9G
Read more

Fuad Cəfərov memorialı-2019 Rapid


Yarış 5 yanvar 2019-cu il tarixində Bakı şəhərində FIDE qaydaları üzrə keçirildi. Turnir isveçrə sistemi üzrə 7 turdan ibarət idi. Nəzarət zamanı–hər şahmatçıya 10 dəqiqə + hər gedişə 5 saniyə əlavə olunmaqla təyin olunmuş idi.

Chess-Results

7 turdan sonra yekun sıralama (79 iştirakçı)
Rk.SNo
AdFEDRtgPts.TB1TB2TB3
112CMSamadov ReadAZE20197,030,028,030,00
25IMGuliev LogmanAZE22526,033,530,026,50
39FMAhmadzada AhmadAZE21015,529,526,522,25
43IMTahbaz ArashIRI23315,528,025,021,25
522
Eynullayev AtillaAZE17865,528,025,020,75
610
Babazada KhazarAZE20825,527,524,521,25
Read more

Fuad Cəfərov memorialı-2019 Blitz


Yarış 3 yanvar 2019-cu il tarixində Bakı şəhərində FIDE qaydaları üzrə keçirildi.
Hər komanda 1 kişi+1 qadın və ya 1 kişi+1 gənc(U14) şahmatçıdan ibarət olmalı idi.
Turnir isveçrə sistemi üzrə 9 turdan ibarət idi. Nəzarət zamanı–hər şahmatçıya 3 dəqiqə + hər gedişə 2 saniyə əlavə olunmaqla təyin olunmuş idi.


Chess-Results

9 turdan sonra yekun sıralama (33 komanda)
Rk.SNoKomandaOyunlar+=-TB1TB2
13Asadli team980115,516
21International962113,514
32Eleven961212,513
46Mad boys952212,012
Read more

ŞAHMAT BƏSTƏÇİLİYİ–15 YUBİLEY YARIŞI, 2018 (#2, #3, N#, +=)

ŞAHMAT BƏSTƏÇİLİYİ–15 YUBİLEY YARIŞI, 2018 (#2, #3, N#, +=)
 
SON TƏLTIF / FINAL AWARD


 Təşkilatçı / Organizers: Azərbaycan Şahmat Bəstəçiliyi Komissiyası / Azerbaijan Chess Composition Commission.
 Yarışın direktoru / Tournament director: İlham Əliyev (Sumqayıt, Azərbaycan).
 Təltifin dərci / Award publication: 
http://ulvichess.az/chess-composition
 
 Yarışın bölmələri və hakimlər / The tournament sections and judges:
 A) Twomovers (#2) – Judge: Elmar Abdullayev (Sumgayit, Azerbaijan).
 B) Threemovers (#3) – Judge: Mubariz Safarov (Jalilabad, Azerbaijan).
 C) Moremovers (N#) – Judge: Aleksandr Melnichuk (Russia).
 D) Studies (+=) – Judge: Muradkhan Muradov (Gobustan, Azerbaijan).
 Məsələ və etüdlər hakimlərə anonim surətdə, yəni müəlliflər göstərilmədən göndərilmişdi / Problems and studies was sent to judges anonym.
 PDF: shahmat-bestechiliyi-15-jt-2018-2-3-n-award.pdf [1,41 Mb] (downloads: 95)
See the file online: shahmat-bestechiliyi-15-jt-2018-2-3-n-award.pdf

 PGN: shahmat-bestechiliyi-15-jt-final-award.pgn [15,22 Kb] (downloads: 13)

Qeyd / Note: 3 bölmədə (#3, #N, +=) dəyişiklik var / There is a change in 3 section (#3, #N, +=).
Read more

King Salman World Blitz Championship 2018 (Saint Petersburg, RUS, 26-30.12.2018)

Official Site
Chess-Results Rapid Open
Chess-Results Rapid Women
Chess-Results Blitz Open
Chess-Results Blitz Women

15 turdan sonra yekun sıralama (Rapid Open, 206 iştirakçı)
Rk.SNo
AdFEDRtgIPts.TB1TB2
125GMDubov DaniilRUS272311,02860132,5
26GMMamedyarov ShakhriyarAZE278610,52846131,5
32GMNakamura HikaruUSA284410,52833125,5
43GMArtemiev VladislavRUS281210,52828131,5
51GMCarlsen MagnusNOR290310,52779121,5
3720GMGuseinov GadirAZE27329,02702116,5
7717GMMamedov RaufAZE27398,02604111,5

17 turdan sonra yekun sıralama (Blitz Qadınlar, 125 iştirakçı)
Rk.SNo
AdFEDRtgPts.TB1TB2
12GMLagno KaterynaRUS256013,52616174,0
225IMKhademalsharieh SarasadatIRI237713,02562171,0
312GMLei TingjieCHN245812,52558170,5
410GMGunina ValentinaRUS248912,02490166,5
58GMTan ZhongyiCHN249411,52479164,0
614GMGoryachkina AleksandraRUS242211,52463160,5
715GMUshenina AnnaUKR241911,52442174,0
1052WGMMamedjarova ZeinabAZE227111,02494166,0
2341IMMammadova GulnarAZE231110,52339147,0
2555IMMammadzada GunayAZE225610,02388147,0
2746WGMMamedjarova TurkanAZE230010,02357146,5
Read more

ŞAHMAT BƏSTƏÇİLİYİ–15 YUBİLEY YARIŞI, 2018 (#2, #3, N#, +=)

ŞAHMAT BƏSTƏÇİLİYİ–15 YUBİLEY YARIŞI, 2018 (#2, #3, N#, +=)
İLKİN TƏLTIF / PROVISIONAL AWARD
Təşkilatçı / Organizers:
Azərbaycan Şahmat Bəstəçiliyi Komissiyası / Azerbaijan Chess Composition Commission.
Yarışın direktoru / Tournament director: İlham Əliyev (Sumqayıt, Azərbaycan).
Təltifin dərci / Award publication: http://ulvichess.az/chess-composition

Yarışın bölmələri və hakimlər / The tournament sections and judges:
A) Twomovers (#2) – Judge: Elmar Abdullayev (Sumgayit, Azerbaijan).
B) Threemovers (#3) – Judge: Mubariz Safarov (Jalilabad, Azerbaijan).
C) Moremovers (N#) – Judge: Aleksandr Melnichuk (Russia).
D) Studies (+=) – Judge: Muradkhan Muradov (Gobustan, Azerbaijan).
Məsələ və etüdlər hakimlərə anonim surətdə, yəni müəlliflər göstərilmədən göndərilmişdi.
İradları bu tarixə kimi (30.12.2018) aşağıdakı elektron ünvana göndərmək olar.
PDF: shahmat-bestechiliyi-15-jt-2018-2-3-n-award.pdf [1,37 Mb] (downloads: 210)
See the file online: shahmat-bestechiliyi-15-jt-2018-2-3-n-award.pdf

PGN: shahmat-bestechiliyi-15-jt-award.pgn [15,22 Kb] (downloads: 40)
Read more

European Individual Blitz and Rapid Chess Championships 2018 (Skopje, MKD, 6-9.12.2018)

Official Site

Chess-Results Blitz (6-7.12.2018)

Final Ranking after 22 Rounds (324 players)
Rk.SNo
AdFEDRtgPts.TB1TB2TB3Rprtg+/-
11GMArtemiev VladislavRUS282518,50,0316,5327,0282014,4
218GMCheparinov IvanGEO261817,00,0292,5304,0265329,2
34GMNavara DavidCZE270716,50,0297,0307,026938,0
435IMDemidov MikhailRUS254616,00,0306,0317,0267477,6
53GMGuseinov GadirAZE270816,00,0303,5313,0271315,6
66GMEsipenko AndreyRUS267316,00,0285,5297,02596-6,4
72GMMamedov RaufAZE274116,00,0282,5293,02664-24,4

Chess-Results Rapid (8-9.12.2018)
Read more

Pavlodar Open 2018 (Pavlodar, KAZ, 23.11-1.12.2018)

Official Site
​​​​
Chess-Results
​​​​
Final Ranking after 10 Rounds (107 players)

Rk.SNo
NameFEDRtgClub/CityPts.TB1TB2TB3
114GMKostenko PetrKAZ2449Костанай8,066,00,06
22GMVorobiov Evgeny E.RUS2557Рф7,564,50,05
36
Utegaliyev AzamatKAZ2518Уральск7,561,50,06
423FMSuleymenov AlisherKAZ2326Павлодар7,559,50,07
57IMKhanin SemenRUS2510РФ7,065,50,06
63GMKorneev OlegESP2551Испания7,062,50,04

5GMBurmakin VladimirRUS2531РФ7,062,50,04
810GMMirzoev AzerAZE2489Азербайджан7,061,50,05
94GMMalakhatko VadimBEL2545Бельгия7,059,51,06
1027
Sisabayev KuanyshKAZ2279Павлодар7,059,50,05
Read more