Mersin Büyükşehir Belediyesi 4. Uluslararası Satranç Turnuvası (Mersin, TUR, 16-22.11.2019)

Official Site

Final sira (A Kategori, 81 sporcu)
SIRA
İSİMCRTGFEDGRPUANBH.SBBHsRes.Vict
1GMABDUSATTOROV NODİRBEK
2633UZB
746½40,75426½05
2IMISKANDAROV MİSRATDİN
2501AZE
743½37,25424½06
3GMPETROV NİKİTA
2590RUS
74035,5041606
4IMANNABERDİEV MEİLİS
2515TKM
738½35,0042905
5GMYILMAZ MUSTAFA
2605TUR
4233,75424½05
6GMBERNADSKİY VİTALİY
2571UKR
38½31,75407½04
14FMBAYRAMOV ELVİN
2314AZE
4127,5038804
17FMGASİMOV PARVİZ
2315AZE
4025,5038404
21GMRASULOV VUGAR
2496AZE
3623,75376½04
28FMEYNULLAYEV ALTAY
2244AZE
53720,50376½04
44WGMKAZİMOVA NARMİNF2230AZE
436½17,0037002
48
EYNULLAYEV ATİLLA
2299AZE
43515,0035803
51FMATAKİSHİYEV ELMAR
2293AZE
43414,75358½02
Read more

35th European Club Cup (Ulcinj, MNE, 10-16.11.2019)

Official Site
Open Chess-Results
Women Chess-Results

Final Ranking after 7 Rounds (66 teams)
Rk.SNoFED
TeamGames+=-TB1TB2TB3TB4TB5
14ITA
Obiettivo Risarcimento Padova770014237,030,5174,5174,5
23CZE
AVE Novy Bor760112214,528,5176,0149,0
32RUS
Mednyi Vsadnik751111225,527,0182,5140,3
41MKD
Alkaloid750210237,530,5161,5104,0
57RUS
Moscow Chess Team750210221,529,5165,5113,5
68NOR
Valerenga750210218,028,0170,0112,0
76RUS
Molodezka750210204,026,5172,0119,0
813AZE
Vugar Gashimov750210194,026,0169,5110,5
910DEN
Koge SK750210184,028,0164,0107,0
105RUS
Primorsky District750210182,527,0161,5108,5
119ISR
Beer Sheva742110173,525,5161,0107,8
1211CZE
SK Joly Lysa nad Labem742110168,023,5180,0123,3
1314SRB
Sloven Ruma750210144,023,0159,5105,0


Team-Composition with round-results
8. Vugar Gashimov (RtgAvg:2485, TB1: 10 / TB2: 194)
Bo.
NameRtgFideID1234567Pts.GamesRtgAvgRpnwwew-weKrtg+/-
1GMMamedov Rauf264813401653111½½½½5,0725942752753,931,071010,7
2GMAsadli Vugar25131340576411½1½015,0725352693753,281,721017,2
3GMSadikhov Ulvi2502134014161½000012,572549244772,53,05-0,5510-5,5
4IMAllahverdiyev Anar240713400347




½½1,0225950210,520,48104,8
6IMBuksa Nataliya2410141236220½010

1,552503235451,51,91-0,4110-4,1
7IMSuleymanli Aydin24291341393711110½15,572487271775,52,972,531025,3
8IMAhmadzada Ahmad2406134130071½1½1½15,572392262275,53,521,981019,8


Team-Composition with round-results
Rk.SNoFED
TeamGames+=-TB1TB2TB3TB4TB5
13GEO
Nona743011130,017,5113,088,0
21UKR
Kyiv Chess Federation742110118,016,5117,082,8
32MNC
Cercle d`Echecs Monte Carlo742110110,516,0113,579,0
46AZE
Odlar Yurdu73319114,017,5105,063,0


Team-Composition with round-results
4. Odlar Yurdu (RtgAvg:2383, TB1: 9 / TB2: 114)
Bo.
NameRtgFideID1234567Pts.GamesRtgAvgRpnwwew-weKrtg+/-
1IMMammadzada Gunay242713403729
0101114,0624722597642,631,371013,7
2WGMFataliyeva Ulviyya236813403052110
1014,0623462471643,190,812016,2
3IMMammadova Gulnar23691340350810
½1½½3,562312236963,53,360,14101,4
4WGMBalajayeva Khanim23681340639611½0
½½3,562318237563,53,300,20204,0
5WGMMamedjarova Zeinab2280134015211
½½½

2,542150224542,52,61-0,1120-2,2
Read more

World Youth Under-16 Chess Olympiad-2019 (Corum, TUR, 29.10-05.11)

Official Site
Chess-Results

9 turdan sonra yekun sıralama (48 komanda)
Rk.SNo
KomandaOyunlar+=-TB1TB2TB3TB4
11
AZERBAIJAN972016235,023,095
26
UZBEKISTAN971115230,522,096
315
BELARUS970214234,024,092
2933
AZERBAIJAN-NAHCIVAN - A93248126,018,572

AZE
1. AZERBAIJAN (RtgAvg:2412, Kapitan: GM, FT Abbasov, Farid / TB1: 16 / TB2: 235)
Bo.
AdRtgFEDFideID123456789Pts.OyunlarRtgAvgRpwwew-weKrtg+/-
1IMMuradli Mahammad2459AZE13409301
1½10100½4,082425242544,38-0,3810-3,8
2IMSuleymanli Aydin2426AZE1341393711½½11½½17,092376259675,111,891018,9
3IMAhmadzada Ahmad2406AZE13413007½
1½1½11½6,082265245865,480,52105,2
4FMManafov Vugar2357AZE13410814½0
1½
1½½4,072219226944,75-0,7520-15,0
5WFMBeydullayeva Govhar2289AZE13413015110

0


2,042078210222,86-0,8620-17,2
29. AZERBAIJAN-NAHCIVAN - A (RtgAvg:1977, Kapitan: GM Sevdimaliyev, Urfan / TB1: 8 / TB2: 126)
Bo.
AdRtgFEDFideID123456789Pts.OyunlarRtgAvgRpwwew-weKrtg+/-
1FMBabazada Khazar2408AZE13413554½11½½111½7,092056237876,940,06100,6
2FMMammadov Sadig2216AZE13408712½10½0111½5,59205321715,55,67-0,1720-3,4
3
Garayev Sadig1723AZE134105980110½0½003,091928177532,780,22408,8
4
Ismayilov Arturan1561AZE13410660
½1
0
10½3,061755175531,711,294051,6
5
Babayeva Nasrin1547AZE134166260

0
0


0,03187597200,83-0,8340-33,2
Read more

22nd European Team Chess Championship 2019 (Batumi, GEO, 24.10-2.11)

Official Site
Chess-Results Open
Chess Results Women

9 turdan sonra yekun sıralama (Açıq, 40 komanda)
Rk.SNo
KomandaKomandaOyunlar+=-TB1TB2TB3
11
RussiaRUS963015224,522,5
28
UkraineUKR962114236,522,5
32
EnglandENG962114219,022,5
64
AzerbaijanAZE951311197,520,5

9 turdan sonra yekun sıralama (Qadınlar, 32 komanda)

Rk.SNo
KomandaKomandaOyunlar+=-TB1TB2TB3
11
RussiaRUS972016256,026,0
22
GeorgiaGEO971115257,025,5
35
AzerbaijanAZE962114230,022,5
Read more

Mərkəzi Şahmat klubunun dostluq blitz turniri (29.09.2019)

Chess-Results

9 turdan sonra yekun sıralama (62 iştirakçı)
Rk.SNo
AdFEDRtgPts.TB1TB2TB3
11GMGuseinov GadirAZE25937,055,00,06
223FMIbrahimli MuradAZE20987,053,00,06
311IMAhmadzada AhmadAZE22307,052,00,07
45FMBabazada KhazarAZE23017,050,00,05
54IMAsadli VugarAZE23586,551,50,05
69IMGarayev KananAZE22336,549,50,06
76FMManafov VugarAZE22886,549,00,05
82GMAbbasov FaridAZE25306,548,50,06
Read more

FIDE World Cup 2019 (Khanty-Mansiysk, RUS 9.9 - 4.10.2019)

Official Site

Results of players from Azerbaijan:


Final
Radjabov Teimour (AZE) 6 - 4 Ding Liren (CHN)

Round 6
Vachier-Lagrave Maxime (FRA) 0.5 - 1.5 Radjabov Teimour (AZE)


Round 5
Xiong Jeffery (USA) 0.5 - 1.5 Radjabov Teimour (AZE)

Round 4
Mamedyarov Shakhriyar (AZE) 2.5 - 3.5 Radjabov Teimour (AZE)

Round 3
Safarli Eltaj (AZE) 0.5 - 1.5 Mamedyarov Shakhriyar (AZE)
Radjabov Teimour (AZE) 1.5 - 0.5 Yuffa Daniil (RUS)

Round 2
Mamedyarov Shakhriyar (AZE) 1.5 - 0.5 Kasimdzhanov Rustam (UZB)
Abasov Nijat (AZE) 1 - 3 Dominguez Perez Leinier (USA)
Sjugirov Sanan (RUS) 1.5 - 2.5 Radjabov Teimour (AZE)
Nihal Sarin (IND) 1.5 - 2.5 Safarli Eltaj (AZE)

Round 1
Rakotomaharo Fy Antenaina (MAD) 0 - 2 Mamedyarov Shakhriyar (AZE)
Radjabov Teimour (AZE) 1.5 - 0.5 Ziska Helgi Dam (FAI)
Shankland Sam (USA) 2.5 - 3.5 Safarli Eltaj (AZE)
Huschenbeth Niclas (GER) 2 - 0 Naiditsch Arkadij (AZE)
Abasov Nijat (AZE) 4.5 - 3.5 Piorun Kacper (POL)
Read more

Baku Open 2019 Regulation (19-28.09.2019)

Chess-results Group A (19-28.09.2019)
Chess-results Group C (5-13.09.2019)

Final Ranking after 9 Rounds (Group A, 188 players)
Rk.SNo

NameTypsexFEDRtgIPts.TB1TB2TB3rtg+/-
11
GMGuseinov Gadir

AZE26548,0227770,06,1
214
FMIbrahimli MuradU18
AZE24157,5224660,021,3
35
IMAsadli VugarU18
AZE25067,5220270,07,1
43
GMAbbasov Farid

AZE25307,0220350,0-2,0
52
GMBernadskiy Vitaliy

UKR25597,0219450,0-4,5
67
IMMuradli MahammadU16
AZE24557,0217770,04,4
716
IMAbdulov Orkhan

AZE23847,0216650,010,5
89

Gholami Orimi MahdiU18
IRI24417,0205270,0-1,9
923
FMBayramov Elvin

AZE23237,0202670,011,4

Final Ranking after Round 9 (Group C, 96 players)
Rk.SNo
NameFEDRtgClub/CityPts.TB1TB2TB3
13
Suleymanli IsmayilAZE1414
7,570,046,5
25
Rustamov RustamAZE1271Sumqayıt7,560,053,0
316
Babazade AkbarAZE1144RSM7,060,048,5

AZ. Əsasnamə baku-open-2019-az.pdf [98,34 Kb] (downloads: 123)
See the file online: baku-open-2019-az.pdf

EN. Regulation baku-open-2019-eng.pdf [37,05 Kb] (downloads: 56)
See the file online: baku-open-2019-eng.pdf
Read more