5th Altibox Norway Chess 2018 (Stavanger, NOR, 27.05-10.06.2018)

Official Site

Final Standings after round 9
1 Caruana, Fabiano 2822 5/8
2 Carlsen, Magnus 2843 4.5/8
3 Nakamura, Hikaru 2769 4.5/8
4 Anand, Viswanathan 2760 4.5/8
5 So, Wesley 2778 4/8
6 Aronian, Levon 2764 4/8
7 Mamedyarov, Shakhriyar 2808 3.5/8
8 Vachier-Lagrave, Maxime 2789 3/8
9 Karjakin, Sergey 2782 3/8
10 GM Ding, Liren 2791 1.5/3

Final Standings after round 9 (Blitz)
1 So, Wesley GM 6
2 Nakamura, Hikaru GM 5.5
3 Anand, Viswanathan GM 5.5
4 Carlsen, Magnus GM 5
5 Mamedyarov, Shakhriyar GM 4.5
6 Vachier Lagrave, Maxime GM 4.5
7 Caruana, Fabiano GM 4.5
8 Karjakin, Sergey GM 3.5
9 Aronian, Levon GM 3
10 Ding, Liren GM 3
Read more

CIRTDAN 2018 (+=, #2, #3, #N)

CIRTDAN 2018 (+=, #2, #3, #N)

 

  Azərbaycan Şahmat Federasiyası Şahmat Bəstəçiliyi Komissiyası məsələ və etüdlərin tərtibi üzrə «CIRTDAN» beynəlxalq yarışının ilkin nəticələrini  elan edir. Cırtdan (RUS – Джыртдан, ENG – Jirtdan) – Azərbaycan nağıllarının ən məşhur qəhrəmanlarından biridir. Azərbaycan şahmat bəstəçiliyində daşların sayı 5-dən artıq olmayan məsələ və etüdlər də "Cırtdan” adlanır. 

Bölmələr və hakimlər:

 

1) += (Etüdlər) – Harold van der Heijden (Hollandiya).

 

2) #2 (İkigedişli) – Mikola Çernyavski (Ukrayna).

 

3) #3 (Üçgedişli) – Elmar Abdullayev (Şirvan, Azərbaycan).

 

4) #N (Çoxgedişli) – Aleksandr Sıqurov (Rusiya). 

 
 

TƏLTİF / AWARD:

 

PDF – jirtdan-2018-studies-2-3-n-award.pdf [922,15 Kb] (downloads: 210)
See the file online: jirtdan-2018-studies-2-3-n-award.pdf

 

PGN (+=) – cirtdan-2018-provisional-award.pgn [13,42 Kb] (downloads: 63)

 

İradları bu tarixə kimi (01.07.2018) aşağıdakı elektron ünvana göndərmək olar. Метатрейдер 4 для андроид сайт поддерживает открытие любого типа ордеров, историю торговли, интерактивные диаграммы.

 

The award is open for - 01.07.2018. All claims toabdullaev-elmar@bk.ru 


Read more

2018 Summer Chess Classic (Saint Louis, Missouri, USA, 15-23.05.2018)

Official Site

Final Standings after round 9

Rank Name Score M/F Rating TPR W-We 1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 GM Durarbayli, Vasif 6.0 (2.0)
M 2623 2756 +1.58 1 1 1 1 ½ ½ ½ 0 ½
2 GM Akobian, Varuzhan 6.0 (0.0)
M 2647 2753 +1.26 1 1 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½
3 GM Sevian, Samuel 5.5 M 2619 2711 +1.15 1 ½ 1 ½ 0 1 ½ ½ ½
4 GM Xiong, Jeffery 4.5 M 2665 2626 -0.48 1 0 0 ½ 1 0 ½ 1 ½
5 GM Zherebukh, Yaroslav 4.5 M 2640 2629 -0.15 ½ ½ ½ ½ 0 1 ½ 1 0
6 GM Bok, Benjamin 4.5 M 2640 2629 -0.15 ½ ½ 0 ½ 1 ½ ½ ½ ½
7 GM Prohaszka, Peter 4.0 M 2613 2589 -0.26 0 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ 1
8 GM Indjic, Aleksandar 4.0 M 2600 2590 -0.07 0 0 ½ ½ 1 ½ ½ 0 1
9 GM Fridman, Daniel 3.5 M 2639 2549 -1.13 0 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½
10 GM Jumabayev, Rinat 2.5 M 2612 2466 -1.75 0 ½ 0 0 1 0 ½ ½ 0
Read more

Nakhchivan Open 2017 (30.04-10.05.2018)

Chess-Results Group A
Chess-Results Group B (< 2249)
Chess-Results Group C (U12)
Chess-Results Blitz

9 turdan sonra yekun sıralama (A qrupu, 58 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED RtgI Klub/Şəhər Pts. TB1 n rtg+/-
1 4 GM Mamedov Nidjat AZE 2602 Baku 6,5 2543 9 13,1
2 9 GM Tiviakov Sergei NED 2569
6,5 2496 9 11,6
3 2 GM Safarli Eltaj AZE 2657 Baku 6,0 2529 9 0,4
4 3 GM Guseinov Gadir AZE 2654 Shamkir 6,0 2524 9 -0,2
5 10 GM Khenkin Igor GER 2557
6,0 2501 9 8,3
6 1 GM Korobov Anton UKR 2678
6,0 2442 9 -11,1
7 14 GM Ghaem Maghami Ehsan IRI 2531
6,0 2439 9 4,7
8 43 FM Ibrahimli Murad AZE 2305 Sumqayit 6,0 2407 9 54,4
9 27 IM Abdulov Orkhan AZE 2401 Baku 6,0 2375 9 13,2
Read more

World School Chess Championship 2018 (Durres, ALB, 21-29.04.2018)

Official Site
Chess-Results

AZE
Player overview for AZE
SNo
Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Rk. K rtg+/- Group
4
Bayramli Rafael 1145 AZE 1 0 1 1 1 1 ½ 0 1 6,5 4 40 31,60 U7
5
Alizada Pasham 1119 AZE 1 1 1 1 0 1 0 0 1 6,0 6 40 -8,80 U7
7
Karimli Yusif 1113 AZE 1 1 1 1 1 0 ½ ½ 1 7,0 2 40 71,20 U7
10
Suleymanli Ismayil 1402 AZE 1 0 1 1 0 1 1 1 1 7,0 3 40 39,60 U9
8 CM Orujov Farid 1760 AZE 1 ½ ½ 0 1 1 1 1 ½ 6,5 6 40 -12,00 U11
1
Babazada Khazar 2222 AZE 1 1 1 ½ 1 ½ 0 ½ ½ 6,0 5 40 -58,80 U13
1
Manafov Vugar 2275 AZE 1 1 0 1 ½ 1 ½ 1 0 6,0 5 40 -39,20 U15
26
Ali Ahad 1486 AZE ½ ½ 0 0 ½ ½ ½ 1 1 4,5 22 40 6,00 U15
1 FM Ibrahimli Murad 2305 AZE 1 1 1 1 0 1 1 1 ½ 7,5 1 20 8,20 U17
3 WCM Bashirli Saadat 0 AZE 1 0 1 1 1 1 0 1 0 6,0 4 0 0,00 G7
7 WCM Ismayilova Khanim 1259 AZE 1 0 0 1 1 0 0 0 1 4,0 19 40 -71,60 G9
27
Nasirova Lala 0 AZE ½ 1 0 0 1 0 1 0 0 3,5 22 0 0,00 G9
7 WCM Gasimova Samra 1519 AZE 1 ½ ½ 1 1 1 0 ½ ½ 6,0 4 40 41,20 G11
13
Karimli Zhala 1451 AZE 0 0 1 1 1 1 1 0 ½ 5,5 9 40 38,00 G13
6 WCM Ismayil Malak 1771 AZE 1 0 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 5,5 5 40 -24,40 G15
3
Heydarova Aytaj 1876 AZE 1 1 1 ½ 1 ½ 1 1 1 8,0 2 40 115,20 G17
Read more

FIDE World Amateur Chess Championship 2018 (Cagliari, ITA, 22-29.04.2018)

Official Site
Chess-results
9 turdan sonra yekun nəticələr (U2000 qrupu, 98 iştirakçı)
Rk. SNo Name FED RtgI Pts. TB1  TB2 TB3 TB4 TB5 Rp
1 10 Hajiyev Kanan AZE 1959 9,0 0,0 49,0 53,5 5 9 2692
2 17 Baisynov Islam KGZ 1945 7,0 0,0 49,0 53,5 4 6 2095
3 16 Tavagwisa Lawrence ZIM 1946 7,0 0,0 40,5 43,0 5 7 2042
4 45 Tadevosyan Gevorg ARM 1860 6,5 0,0 46,0 48,5 4 5 2062
5 29 Bonali Leonardo ITA 1901 6,5 0,0 45,5 47,0 4 5 2053
6 11 Nagy Laszlo GER 1958 6,5 0,0 45,0 48,5 5 4 2026
7 23 Boorchi Byaruuzana MGL 1923 6,5 0,0 44,5 48,0 5 6 2035
8 19 Chinguun Otgonbayar MGL 1929 6,5 0,0 40,0 44,5 4 6 1991
Read more

5th Vugar Gashimov Memorial 2018 (Shamkir, AZE, 19-28.04.2018)

Official Site
Final Standings after round 9
1. Carlsen, Magnus g NOR 2843 6 2884
2. Ding, Liren g CHN 2778 2846
3. Karjakin, Sergey g RUS 2778 5 2809
4. Radjabov, Teimour g AZE 2748 2770
5. Mamedyarov, Shakhriyar g AZE 2814 2762
6. Wojtaszek, Radoslaw g POL 2744 2770
7. Giri, Anish g NED 2777 2767
8. Mamedov, Rauf g AZE 2704 4 2732
9. Topalov, Veselin g FID 2749 4 2727
10. Navara, David g CZE 2745 2604
Read more