World Youth Under-16 Chess Olympiad-2019 (Corum, TUR, 29.10-05.11)

Official Site
Chess-Results

9 turdan sonra yekun sıralama (48 komanda)
Rk.SNo
KomandaOyunlar+=-TB1TB2TB3TB4
11
AZERBAIJAN972016235,023,095
26
UZBEKISTAN971115230,522,096
315
BELARUS970214234,024,092
2933
AZERBAIJAN-NAHCIVAN - A93248126,018,572

AZE
1. AZERBAIJAN (RtgAvg:2412, Kapitan: GM, FT Abbasov, Farid / TB1: 16 / TB2: 235)
Bo.
AdRtgFEDFideID123456789Pts.OyunlarRtgAvgRpwwew-weKrtg+/-
1IMMuradli Mahammad2459AZE13409301
1½10100½4,082425242544,38-0,3810-3,8
2IMSuleymanli Aydin2426AZE1341393711½½11½½17,092376259675,111,891018,9
3IMAhmadzada Ahmad2406AZE13413007½
1½1½11½6,082265245865,480,52105,2
4FMManafov Vugar2357AZE13410814½0
1½
1½½4,072219226944,75-0,7520-15,0
5WFMBeydullayeva Govhar2289AZE13413015110

0


2,042078210222,86-0,8620-17,2
29. AZERBAIJAN-NAHCIVAN - A (RtgAvg:1977, Kapitan: GM Sevdimaliyev, Urfan / TB1: 8 / TB2: 126)
Bo.
AdRtgFEDFideID123456789Pts.OyunlarRtgAvgRpwwew-weKrtg+/-
1FMBabazada Khazar2408AZE13413554½11½½111½7,092056237876,940,06100,6
2FMMammadov Sadig2216AZE13408712½10½0111½5,59205321715,55,67-0,1720-3,4
3
Garayev Sadig1723AZE134105980110½0½003,091928177532,780,22408,8
4
Ismayilov Arturan1561AZE13410660
½1
0
10½3,061755175531,711,294051,6
5
Babayeva Nasrin1547AZE134166260

0
0


0,03187597200,83-0,8340-33,2
Read more

22nd European Team Chess Championship 2019 (Batumi, GEO, 24.10-2.11)

Official Site
Chess-Results Open
Chess Results Women

9 turdan sonra yekun sıralama (Açıq, 40 komanda)
Rk.SNo
KomandaKomandaOyunlar+=-TB1TB2TB3
11
RussiaRUS963015224,522,5
28
UkraineUKR962114236,522,5
32
EnglandENG962114219,022,5
64
AzerbaijanAZE951311197,520,5

9 turdan sonra yekun sıralama (Qadınlar, 32 komanda)

Rk.SNo
KomandaKomandaOyunlar+=-TB1TB2TB3
11
RussiaRUS972016256,026,0
22
GeorgiaGEO971115257,025,5
35
AzerbaijanAZE962114230,022,5
Read more

Mərkəzi Şahmat klubunun dostluq blitz turniri (29.09.2019)

Chess-Results

9 turdan sonra yekun sıralama (62 iştirakçı)
Rk.SNo
AdFEDRtgPts.TB1TB2TB3
11GMGuseinov GadirAZE25937,055,00,06
223FMIbrahimli MuradAZE20987,053,00,06
311IMAhmadzada AhmadAZE22307,052,00,07
45FMBabazada KhazarAZE23017,050,00,05
54IMAsadli VugarAZE23586,551,50,05
69IMGarayev KananAZE22336,549,50,06
76FMManafov VugarAZE22886,549,00,05
82GMAbbasov FaridAZE25306,548,50,06
Read more

FIDE World Cup 2019 (Khanty-Mansiysk, RUS 9.9 - 4.10.2019)

Official Site

Results of players from Azerbaijan:


Final
Radjabov Teimour (AZE) 6 - 4 Ding Liren (CHN)

Round 6
Vachier-Lagrave Maxime (FRA) 0.5 - 1.5 Radjabov Teimour (AZE)


Round 5
Xiong Jeffery (USA) 0.5 - 1.5 Radjabov Teimour (AZE)

Round 4
Mamedyarov Shakhriyar (AZE) 2.5 - 3.5 Radjabov Teimour (AZE)

Round 3
Safarli Eltaj (AZE) 0.5 - 1.5 Mamedyarov Shakhriyar (AZE)
Radjabov Teimour (AZE) 1.5 - 0.5 Yuffa Daniil (RUS)

Round 2
Mamedyarov Shakhriyar (AZE) 1.5 - 0.5 Kasimdzhanov Rustam (UZB)
Abasov Nijat (AZE) 1 - 3 Dominguez Perez Leinier (USA)
Sjugirov Sanan (RUS) 1.5 - 2.5 Radjabov Teimour (AZE)
Nihal Sarin (IND) 1.5 - 2.5 Safarli Eltaj (AZE)

Round 1
Rakotomaharo Fy Antenaina (MAD) 0 - 2 Mamedyarov Shakhriyar (AZE)
Radjabov Teimour (AZE) 1.5 - 0.5 Ziska Helgi Dam (FAI)
Shankland Sam (USA) 2.5 - 3.5 Safarli Eltaj (AZE)
Huschenbeth Niclas (GER) 2 - 0 Naiditsch Arkadij (AZE)
Abasov Nijat (AZE) 4.5 - 3.5 Piorun Kacper (POL)
Read more

Baku Open 2019 Regulation (19-28.09.2019)

Chess-results Group A (19-28.09.2019)
Chess-results Group C (5-13.09.2019)

Final Ranking after 9 Rounds (Group A, 188 players)
Rk.SNo

NameTypsexFEDRtgIPts.TB1TB2TB3rtg+/-
11
GMGuseinov Gadir

AZE26548,0227770,06,1
214
FMIbrahimli MuradU18
AZE24157,5224660,021,3
35
IMAsadli VugarU18
AZE25067,5220270,07,1
43
GMAbbasov Farid

AZE25307,0220350,0-2,0
52
GMBernadskiy Vitaliy

UKR25597,0219450,0-4,5
67
IMMuradli MahammadU16
AZE24557,0217770,04,4
716
IMAbdulov Orkhan

AZE23847,0216650,010,5
89

Gholami Orimi MahdiU18
IRI24417,0205270,0-1,9
923
FMBayramov Elvin

AZE23237,0202670,011,4

Final Ranking after Round 9 (Group C, 96 players)
Rk.SNo
NameFEDRtgClub/CityPts.TB1TB2TB3
13
Suleymanli IsmayilAZE1414
7,570,046,5
25
Rustamov RustamAZE1271Sumqayıt7,560,053,0
316
Babazade AkbarAZE1144RSM7,060,048,5

AZ. Əsasnamə baku-open-2019-az.pdf [98,34 Kb] (downloads: 115)
See the file online: baku-open-2019-az.pdf

EN. Regulation baku-open-2019-eng.pdf [37,05 Kb] (downloads: 52)
See the file online: baku-open-2019-eng.pdf
Read more

GM Norm Tournament (Saint Petersburg, RUS, 27.08-04.09.2019)

Chess-Results

9 turdan sonra turnir cədvəlində yekun sıralama
Rk.
AdRtgFED12345678910Pts.TB1TB2TB3
1IMKazakovskiy Valeriy2462BLR*0½1½111½½6,00,0425,00
2IMGadimbayli Abdulla2447AZE1*½½½½1½½½5,50,5224,50
3GMLintchevski Daniil2538RUS½½*1½½½1½½5,50,5224,00
4IMAhmadzada Ahmad2431AZE0½0*1½½½115,01,0320,00
5GMVolodin Aleksandr2473EST½½½0*½11½½5,00,0221,00
6GMMirzoev Azer2481AZE0½½½½*½½1½4,50,0119,00
7IMSaveliev Alexei2355RUS00½½0½*½½13,51,0114,00

IMSchekachikhin Maksim2416RUS0½0½0½½*½13,51,0114,00
9IMVlasenko Miroslav2419RUS½½½0½0½½*½3,51,0016,00
10IMDuzhakov Ilya2401RUS½½½0½½00½*3,00,0015,00
Read more