Bakı Yayı Şahmat Festivalı-2019

Bakı Yayı Şahmat Festivalı-2019


Festival 2-10 iyul 2019-cu il tarixlərində Bakı şəhərində Respublika Şahmat mərkəzində (klubunda) keçirildi. Festivalın proqramında olan yarışlar:
A1-Beynəlxalq Qrossmeyster normalı turnir – Şiller sistemi üzrə, hər şahmatçıya 90 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə.
A2-Beynəlxalq Master normalı turnir – Şiller sistemi üzrə, hər şahmatçıya 90 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə.
B-Açıq turnir (Open) - İsveçrə sistemi üzrə, 7 tur, hər şahmatçıya 90 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə.
C-Uşaq turniri – U12 – 2007-ci il və daha kiçik şahmatçılar üçün, isveçrə sistemi üzrə, 7 tur, hər şahmatçıya 60 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə.
D-Rapid turniri (10 dəq+5 saniyə).
E-Blitz turniri (3 dəq+2 saniyə).
Read more

7th Çeşme International Open Chess Tournament (Cheshme, TUR, 24-30.06.2019)

Official Site

Final ranking after round 9 (A Category, 95 players)
SIRAB.NO.
İSİMELOFEDPUANBH.SBRes.Vict
14GMQUPARADZE, GIGA2498GEO5044,5006
23IMISKANDAROV, MISRATDIN2502AZE4841,2507
31GMBAKLAN, VLADIMIR2620UKR50½36,0005
418IMCHIGHLADZE, IVERI2317GEO45½32,2506
55GMMAMMADOV, ZAUR2428AZE42½31,2506
611FMTUNCER, TUNA2365TUR4233,0005
77IMGOKERKAN, CEM KAAN2415TUR4232,7505
89GMBARSOV, ALEXEI2397UZB39½30,0005
913GMANNAGELDYEV, ORAZLY2353TKM3829,5005
1410IMBASHIRLI, NAIL2367AZE642½30,0004
2517IMGULIEV, LOGMAN2320AZE36½24,2504
2832
BASHİROV, TEYMUR2238AZE54825,2504
3127WGMKAZIMOVA, NARMIN2271AZE54222,2504
3649
MAMMADOV, GULAM2059AZE53618,2504
4247
ABDULLAYEV, AZER2064AZE4018,5003
5740
ALIYEV, ELNUR2155AZE43716,0003
6515IMRZAYEV, BAHRUZ2340AZE37½13,0002
Read more

Peterburq yayı-2019

Информация 2019

Информация
об открытом шахматном фестивале
«Петербургское лето – 2019»
(возможны незначительные изменения)
 
Время и место проведения
Фестиваль проводится с 13 августа (день приезда) по 26 августа (день отъезда)  2019 года:  Мемориал В.Л. Корчного — 13.08 (день приезда)  - 23.08 (день отъезда);  этап детского Кубка России — 13.08 (день приезда) - 23.08 (день отъезда)  2019 года, этап Гран-при России по рапиду  — 23.08 (день приезда) - 26.08 (день отъезда)  2019 года, в отеле «Азимут» по адресу: Санкт-Петербург, Лермонтовский пр., 43/1
Предварительные заявки на участие принимаются на сайте spbchesstournaments.com до 10.08.2019.

http://spbchesstournaments.com/memorialyi/peterburgleto/informacziya-2019.html 

Программа фестиваля:
14.08.11:00 Турниры B: Детский Кубок России 1 тур17:00 Турнир А: Мемориал В.Л. Корчного 1 тур 
15.0811:00 Турниры В: Детский Кубок России 2 тур17:00 Турнир А: Мемориал В.Л. Корчного2 тур 
16.0811:00 Турниры В: Детский Кубок России 3 тур17:00 Турнир А: Мемориал В.Л. Корчного 3 тур 
17.0811:00 Турниры В: Детский Кубок России 4 тур17:00 Турнир А: Мемориал В.Л. Корчного 4 тур 
18.0811:00 Турниры В: Детский Кубок России 5 тур17:00 Турнир А: Мемориал В.Л. Корчного 5 тур 
19.0811:00 Турниры В: Детский Кубок России 6 тур17:00 Турнир А: Мемориал В.Л. Корчного 6 тур 
20.0811:00 Турниры В: Детский Кубок России 7 тур17:00 Турнир А: Мемориал В.Л. Корчного 7 тур 
21.0811:00 Турниры В: Детский Кубок России 8 тур17:00 Турнир А: Мемориал В.Л. Корчного 8 тур 
22.0810:00 Турниры В: Детский Кубок России 9 тур
15:30 Турниры B - закрытие
17:00 Турнир А: Мемориал В.Л. Корчного 9 тур22:00 Турнир А: Мемориал В.Л. Корчного – закрытие
23.0810:00 Турнир D: Конкурс решения задач 12:00 Турнир E: шахматы Фишера18:00 Турнир F: блиц
24.0811:00 Турнир G: Лекция и сеанс 15:00 Турнир C: Гран-при России по рапиду 1-5 тур 
25.0810:30 Турнир C:Гран-при России по рапиду 6-11 тур 18:30 Турнир С: Гран-при России по рапиду - закрытие 
Read more

4. Başkent Üniversitesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası (Ankara, TUR, 17-22.06.2019)

Official Site

Final standings after round 9 (A Category, 113 players)
RANK
NAMERtgFEDPtsBH.SBBHsRes.Vict
1GMBERNADSKIY, VITALIY2578UKR4741,7543406
2IMISKANDAROV, MISRATDIN2502AZE745½36,7543205
3IMNAGY, GABOR2471HUN5138,0043705
4GMODEEV, HANDSZAR2386TKM49½36,2541805
5IMSARACI, NDERİM2377KOS4733,2540604
6IMANNABERDIEV, MEILIS2532TKM46½36,5043304
7GMBAGATUROV, GIORGI2422GEO46½35,7543004
8IMCAN, IŞIK2379TUR4533,25413½04
9CMYILMAZ, GÖKTAN2175TUR44½30,00426½05
17GMMAMMADOV, ZAUR2428AZE64429,25415½05
19IMBABAYEV, TALIB2290AZE64028,7538705
24IMGULIYEV, LOGMAN2320AZE4426,5040405
30WGMKAZIMOVA, NARMIN2271AZE38½24,5038605
80
JAVADOV, HABIL1806AZE43013,50332½02

Final sira (U14 Category, 94 players)
RankNameRtgFEDPtsBH.SBBHsRes.Vict
1CİVCER ÖMER FARUK1676TUR85248,5043907
2BABAYEVA NASRİN1451AZE5446,7544606
3TÜRKMEN YUSUF ÇAĞAN1910TUR46½39,50429½07
4UYLUKÇU BERKAY BAHADIR1506TUR748½38,75433½06
Read more

Xəzər Universiteti Şahmat Akademiyası "Gənclər Kuboku" Reytinq Komanda Yarışı (17-21.06.2019)

Chess-Results

Turnir cədvəlində yekun sıralama
Rk.Komanda123456789TB1TB2TB3
1Gənc istedadlar * ½1222221313,00
2Ulduz * 22½211312,00
3Bakı-Sumqayıt1½ * 1112109,50
4Chess.az001 * 211298,50
5Naxçıvan0½10 * 12288,00
6Elfim001½1 * 2177,00
7Armageddon00100 * 165,00
8I & M½0½1½1½ * 135,00
9Gənc Ulduzlar01½00½11 * 34,00
Read more

European School Chess Championship (Mamaia, ROU, 31.05-08.06.2019)

Official Site
Chess-Results AZE Players

SNo
AdRtgIFED123456789Pts.Rk.Qrup
3
Allahverdi Umid1018AZE0011101116,05Open U7
6
Babayev Yusif0AZE0111101016,04Open U7
12
Mammadov Murad0AZE0010111015,010Open U7
4
Karimli Yusif1401AZE1111111119,01Open U9
6
Bayramli Rafael1338AZE110½011116,53Open U9
15
Mammadli Ali1233AZE011½101015,513Open U9
32
Gabulov Ilkin1326AZE011½1½10½5,515Open U11
15
Kanli Alperen1737AZE11½½0½1015,58Open U13
5FMMammadov Sadig2205AZE11½½½10116,53Boys & Girls U17
5WCMIsmayilova Khanim1124AZE11½1½11½06,53Girls U9
13
Ismayilova Salbinaz1003AZE010101½104,511Girls U9
14
Babayeva Nasrin1503AZE1010110004,012Girls U15

Read more

Chicago Open (Chicago, USA, 23-27.05.2019)

Official Site

Final Standings after round 9 (Open Section, 120 players)
#NameRtngFedTotPrizeAmount
1GM Vasif Durarbayli2623AZE7.01st$10300.00
2GM Jeffery Xiong2679USA6.52nd-10th$1388.89
3GM Dariusz Swiercz2667USA6.52nd-10th$1388.89
4GM Lazaro Bruzon Batista2664CUB6.52nd-10th$1388.89
5GM Illia Nyzhnyk2644UKR6.52nd-10th$1388.89
6GM Yuniesky Quesada Perez2622CUB6.52nd-10th$1388.89
7GM Hovhannes Gabuzyan2620ARM6.52nd-10th$1388.89
8GM Alex Shimanov2614RUS6.52nd-10th$1388.89
9GM Pavlo Vorontsov2545UKR6.52nd-10th$1388.89
10GM Evgeny Shtembuliak2516UKR6.52nd-10th$1388.89
Read more