King Salman World Rapid and Blitz Championships

Men Blitz Chess-Results 29-30.12.2017
21 turdan sonra yekun sıralama (100 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 TB4 Rp K rtg+/-
1 1 GM Carlsen Magnus NOR 2986 16,0 0,0 2742 257,0 10 2924 20 -20,8
2 3 GM Karjakin Sergey RUS 2854 14,5 0,5 2745 253,5 11 2873 20 13,8
3 20 GM Anand Viswanathan IND 2736 14,5 0,5 2712 245,5 11 2844 20 60,8
4 19 GM Wang Hao CHN 2737 14,0 0,0 2716 249,5 11 2832 20 53,0
5 2 GM Aronian Levon ARM 2863 14,0 0,0 2685 239,0 10 2794 20 -30,4
6 5 GM Ding Liren CHN 2837 13,5 0,0 2722 251,5 10 2812 20 -9,6
7 23 GM Petrosian Tigran L. ARM 2705 13,5 0,0 2710 251,0 10 2803 20 57,2
8 25 GM Yu Yangyi CHN 2701 13,5 0,0 2708 251,0 10 2803 20 59,0
9 13 GM Korobov Anton UKR 2760 13,5 0,0 2707 248,5 10 2799 20 24,8
10 12 GM Mamedyarov Shakhriyar AZE 2770 13,5 0,0 2697 242,5 10 2783 20 12,2
17 17 GM Mamedov Rauf AZE 2755 13,0 0,0 2625 223,5 10 2701 20 -29,0
63 26 GM Safarli Eltaj AZE 2695 11,0 0,0 2599 217,0 11 2597 20 -52,0
77 27 GM Guseinov Gadir AZE 2694 10,5 0,0 2596 210,0 10 2581 20 -62,6
98 60 GM Naiditsch Arkadij AZE 2632 9,5 0,0 2588 218,5 11 2520 20 -51,4
119 100 GM Ibrahimov Rasul AZE 2518 8,5 0,0 2505 200,5 11 2399 10 -25,7

Women Blitz Chess-Results 29-30.12.2017
21 turdan sonra yekun sıralama (100 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 TB4
1 12 GM Dzagnidze Nana GEO 2453 16,5 0,0 2431 253,0 10
2 3 GM Gunina Valentina RUS 2543 16,0 0,0 2426 255,0 11
3 2 GM Ju Wenjun CHN 2548 14,0 1,0 2406 249,5 10
4 1 GM Lagno Kateryna RUS 2619 14,0 0,0 2449 260,5 10
5 53 GM Cramling Pia SWE 2326 13,5 0,0 2428 257,0 10
6 4 GM Tan Zhongyi CHN 2543 13,5 0,0 2427 252,0 10
7 6 GM Kosteniuk Alexandra RUS 2526 13,5 0,0 2413 254,5 10
8 19 IM Abdumalik Zhansaya KAZ 2417 13,5 0,0 2395 252,5 11
9 36 WGM Kulon Klaudia POL 2361 13,5 0,0 2361 245,5 11
10 93 WGM Mammadzada Gunay AZE 2037 13,0 0,0 2448 260,0 10
42 64 IM Mammadova Gulnar AZE 2307 11,0 0,0 2312 211,5 10
49 75 WGM Mamedjarova Turkan AZE 2260 10,5 0,0 2341 208,5 10
57 35 WGM Mamedjarova Zeinab AZE 2363 10,5 0,0 2164 191,5 11
92 86 WGM Fataliyeva Ulviyya AZE 2185 9,0 0,0 2159 186,0 11

Men Rapid Chess-Results 26-28.12.2017
15 turdan sonra yekun sıralama (134 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 Rp K rtg+/-
1 12 GM Anand Viswanathan IND 2758 10,5 0,0 2733 129,0 2874 20 46,8
2 8 GM Fedoseev Vladimir RUS 2771 10,5 0,0 2728 129,5 2871 20 39,4
3 7 GM Nepomniachtchi Ian RUS 2780 10,5 0,0 2700 121,5 2843 20 24,8
4 68 GM Bu Xiangzhi CHN 2654 10,0 0,0 2746 130,5 2867 20 85,4
5 1 GM Carlsen Magnus NOR 2908 10,0 0,0 2712 129,0 2823 20 -27,8
6 5 GM Grischuk Alexander RUS 2813 10,0 0,0 2709 124,0 2827 20 5,4
7 45 GM Savchenko Boris RUS 2685 10,0 0,0 2686 123,0 2786 20 42,0
8 37 GM Mamedov Rauf AZE 2695 10,0 0,0 2652 120,0 2753 20 25,6
9 26 GM Guseinov Gadir AZE 2714 10,0 0,0 2648 111,0 2754 20 16,6
23 4 GM Mamedyarov Shakhriyar AZE 2814 9,0 0,0 2680 124,0 2747 20 -25,4
24 39 GM Safarli Eltaj AZE 2694 9,0 0,0 2672 120,5 2725 20 15,2
94 99 GM Ibrahimov Rasul AZE 2518 7,0 0,0 2515 97,0 2439 10 -1,3
101 77 GM Naiditsch Arkadij AZE 2634 6,5 0,0 2563 101,0 2476 20 -50,0

Women Rapid Chess-Results 26-28.12.2017
15 turdan sonra yekun sıralama (100 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 TB4
1 4 GM Ju Wenjun CHN 2537 11,5 0,0 2459 133,5 7
2 17 GM Lei Tingjie CHN 2450 11,0 0,0 2429 127,0 7
3 11 IM Paehtz Elisabeth GER 2467 10,5 0,0 2433 127,0 8
4 24 GM Khotenashvili Bela GEO 2425 10,0 0,0 2449 128,0 7
5 36 IM Pham Le Thao Nguyen VIE 2390 10,0 0,0 2441 131,5 7
6 5 GM Dzagnidze Nana GEO 2508 10,0 0,0 2423 124,0 7
7 92 WGM Fataliyeva Ulviyya AZE 2085 10,0 0,0 2421 110,5 8
8 38 IM Atalik Ekaterina TUR 2389 10,0 0,0 2354 119,5 7
16 75 WGM Mamedjarova Turkan AZE 2286 9,0 0,0 2435 122,0 8
36 59 IM Mammadova Gulnar AZE 2337 8,0 0,0 2423 117,5 7
63 70 WGM Mamedjarova Zeinab AZE 2303 7,0 0,0 2397 104,0 8
77 81 WGM Mammadzada Gunay AZE 2254 6,5 0,0 2347 101,5 7
Read more

2017 Lidums Australian Young Masters GM Norm Event (Adelaide, AUS, 2-8.12.2017)

Official Site
Chess-Results
9 turdan sonra turnir cədvəlində yekun sıralama
Rk.
Ad Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts. TB1 TB2 TB3
1 IM Izzat Kanan 2473 AZE * ½ ½ 1 ½ 1 1 ½ 1 ½ 6,5 0,5 4,0 27,50
2 IM Cheng Bobby 2483 AUS ½ * ½ ½ 1 ½ ½ 1 1 1 6,5 0,5 4,0 25,25
3 GM Papin Vasily 2453 RUS ½ ½ * ½ ½ ½ 1 1 ½ 1 6,0 0,0 3,0 23,75
4 IM Praggnanandhaa R 2517 IND 0 ½ ½ * ½ 1 ½ 1 ½ 1 5,5 0,0 3,0 21,00
5 GM Demuth Adrien 2543 FRA ½ 0 ½ ½ * ½ ½ ½ 1 1 5,0 0,0 2,0 18,75
6 GM Ly Moulthun 2486 AUS 0 ½ ½ 0 ½ * 1 1 1 0 4,5 0,0 3,0 18,25
7 IM Sukandar Irine Kharisma 2384 INA 0 ½ 0 ½ ½ 0 * 1 ½ 1 4,0 0,0 2,0 14,25
8 FM Gong Patrick 2286 AUS ½ 0 0 0 ½ 0 0 * 1 1 3,0 0,0 2,0 9,75
9 FM Wallis Christopher 2380 AUS 0 0 ½ ½ 0 0 ½ 0 * 1 2,5 0,0 1,0 9,25
10 IM Dale Ari 2390 AUS ½ 0 0 0 0 1 0 0 0 * 1,5 0,0 1,0 7,75
Read more

European Team Chess Championship 2017 (28.10-06.11.2017, Crete, GRE)

Official Site

Men Chess-Results
9 turdan sonra yekun sıralama
Rk. SNo FED Komanda + = - TB1 TB2
1 2 AZE Azerbaijan 6 2 1 14 230,0
2 1 RUS Russia 7 0 2 14 217,5
3 3 UKR Ukraine 6 1 2 13 210,0

Women Chess-Results
9 turdan sonra yekun sıralama
Rk. SNo FED Komanda + = - TB1 TB2
1 1 RUS Russia 8 1 0 17 258,0
2 2 GEO Georgia 7 0 2 14 251,0
3 3 UKR Ukraine 6 1 2 13 223,5
8 8 AZE Azerbaijan 4 3 2 11 163,5
Read more

2017 International Istanbul Open Chess Tournament (Istanbul, TUR, 11-17.09.2017)

Official Site

Final ranking of A Category after round 9 (86 players)
Rank Name Rtg FED City age Pts BH. SB Res. Vict
1 GM ABASOV, NIJAT 2575 AZE AZE 22 50 44,75 0 6
2 GM BENIDZE, DAVIT 2520 GEO GEO 26 7 51½ 40,50 0 6
3 GM BOGDANOVICH, STANISLAV 2593 UKR UKR 24 7 48 38,75 0 6
4
GUSEYNOV, ALİHAN 2333 UZB UZB 21 7 46½ 38,75 0 5
5 IM MORTEZA, DARBAN 2300 IRI IRI 35 48 36,00 0 5
6 GM PETROV, MARIAN 2470 BUL BUL 41 46 34,75 0 6
7
EREN, ATABERK 2087 TUR İSTANBUL 18 41 28,50 0 6
8 GM RASULOV, VUGAR 2504 AZE AZE 26 6 50½ 33,75 0 5
12 IM BASHIRLI, NAIL 2352 AZE AZE 16 6 46½ 29,00 0 6
13 FM NURİ, MURAD 2285 AZE AZE 20 6 45 32,00 0 4
42
SOYUNLU, NARMİN 2059 AZE AZE 21 34 17,50 0 3

Final ranking of U10 Category after round 7 (68 players)
Rank Name Rtg FED Pts BH. SB Res. Vict
1 JALİLZADA, OMER 1611 AZE 6 29½ 27,75 0 5
2 ÇOLAK, DEMİR 1525 TUR 28 24,00 0 5
3 BÜYÜK, ECRİN EFSA 1649 TUR 28 22,00 0 5
4 ARSLAN, EGE 1435 TUR 25 21,00 0 5
18 SHUKUROVA, AYDAN 1165 AZE 21 13,50 0 4
Read more

Oskar blitz tournament (Paris, FRA, 16.09.2017)

Official Site
Final Standings After Round 9 (226 players)
1 g GULIYEV Namig 2690 R SenM CVL Chartres Metropole Echecs 8 46½ 2866
2 g MOUSSARD Jules 2660 R SenM IDF Evry Grand Roque 8 45 2794
3 g LAGARDE Maxime 2780 R SenM PAC ETUDIANT 46 2756
4 g ZUBOV Alexander 2630 R SenM

45 2684
5 g LIBISZEWSKI Fabien 2550 R SenM PAC Grasse Echecs 43 2680
Read more

European Youth Chess Championship 2017 (Mamaia, ROU, 5-14.9.2017)

Official Site
Chess-Results AZE Players

Azərbaycan şahmatçılarının nəticələri / Final Results of AZE players
SNo Ad RtgI FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Rk. Qrup
9 Suleymanli Ismayil 1483 AZE 1 1 0 1 0 0 1 1 1 6,0 20 Open U08
19 Azadaliyev Jahandar 1423 AZE 1 1 1 0 0 0 1 1 0 5,0 37 Open U08
22 CM Mammadov Ziya 1402 AZE 1 1 0 0 1 0 1 1 0 5,0 39 Open U08
12 CM Samadov Read 1848 AZE 1 1 1 ½ 1 ½ ½ 1 1 7,5 2 Open U10
57 CM Suleymanov Ali 1556 AZE ½ 1 1 1 ½ 0 1 ½ 0 5,5 23 Open U10
61 CM Orujov Farid 1531 AZE 1 1 0 ½ 0 0 1 1 ½ 5,0 53 Open U10
1 CM Suleymanli Aydin 2351 AZE 1 1 1 1 ½ 1 1 ½ ½ 7,5 1 Open U12
13 Babazada Khazar 2122 AZE 1 ½ ½ ½ 1 1 ½ 0 1 6,0 14 Open U12
110 Abbasov Azad 1536 AZE 0 ½ ½ ½ 0 ½ 1 0 ½ 3,5 102 Open U12
29 Manafov Vugar 2204 AZE 1 ½ 1 0 ½ 1 1 ½ ½ 6,0 19 Open U14
48 Mammadov Sadig 2099 AZE 1 1 ½ 1 0 ½ 1 0 ½ 5,5 22 Open U14
36 FM Mustafin Andrey 2262 AZE 1 0 1 0 0 1 0 1 1 5,0 34 Open U16
50 Jafarli Babak 2177 AZE 0 ½ 1 0 1 ½ ½ 0 ½ 4,0 58 Open U16
52 FM Karayev Kanan 2266 AZE 0 ½ ½ 1 1 0 ½ 1 ½ 5,0 33 Open U18
8 Abaszada Suada 1295 AZE 1 1 1 1 0 0 0 1 ½ 5,5 13 Girls 08
21 Abbasova Zarifa 1083 AZE 1 0 1 0 1 1 1 0 1 6,0 9 Girls 08
4 WCM Gasimova Samra 1578 AZE 1 1 ½ 1 ½ 1 0 1 1 7,0 2 Girls 10
19 WCM Budagova Leyla 1442 AZE 1 0 1 1 0 0 1 1 ½ 5,5 26 Girls 10
1 WCM Allahverdiyeva Ayan 2042 AZE 0 1 1 1 1 1 1 1 0 7,0 3 Girls 12
61 Pashayeva Jamila 1451 AZE ½ 0 0 1 ½ 0 ½ ½ 1 4,0 67 Girls 12
63 Karimli Zhala 1416 AZE 0 ½ ½ ½ 0 1 1 ½ 0 4,0 63 Girls 12
77 Zulfugarli Mahluga 1277 AZE 0 ½ 0 1 0 0 1 ½ ½ 3,5 78 Girls 12
2 WFM Beydullayeva Govhar 2164 AZE 1 1 ½ 1 1 1 1 1 1 8,5 1 Girls 14
27 Hajiyeva Laman 1818 AZE 1 1 0 1 1 0 1 0 0 5,0 21 Girls 14
36 WCM Rzali Sabina 1792 AZE 1 ½ 0 1 0 ½ 0 1 1 5,0 26 Girls 14
45 Heydarova Aytaj 1850 AZE 0 1 1 0 1 ½ 0 0 1 4,5 40 Girls 16
61 WCM Tahirova Sevil 1756 AZE 0 1 ½ ½ 1 0 0 0 1 4,0 48 Girls 16
2 WFM Balajayeva Khanim 2342 AZE ½ ½ ½ 1 ½ 1 ½ 1 1 6,5 4 Girls 18
Read more