Aeroflot Open 2018 (Moscow, RUS, 20.02-01.03.2018)

Chess-Results Group A
Chess-Results Group B
Chess-Results Group C

Azərbaycanlı iştirakçıların nəticələri
SNo
Ad Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Rk. Qrup
4 GM Mamedov Rauf 2709 AZE 0 1 1 0 1 ½ 1 ½ 1 6,0 10 Open A
19 IM Asadli Vugar 2449 AZE 1 ½ 1 1 0 1 1 ½ 0 6,0 12 Open B
104 WGM Khalafova Narmin 2234 AZE ½ 0 0 0 1 0 1 1 1 4,5 58 Open B

Blitz - "Region" Cup

9 iki-oyunluq turdan sonra yekun nəticələr (210 iştirakçı)
Place Title Code Name
Fed. FIDE Total Bch. Wins
1 GM 4168119 Nepomniachtchi, Ian RUS RUS B 2768 15.0 101.00 7
2 GM 2016192 Nakamura, Hikaru USA USA B 2842 14.0 98.00 6
2 GM 13302000 Andriasian, Zaven ARM ARM B 2715 14.0 98.00 6
4 GM 13401653 Mamedov, Rauf AZE AZE B 2690 13.0 103.50 6
5 GM 24101605 Artemiev, Vladislav RUS RUS B 2834 13.0 103.00 6
6 GM 2805677 Gelfand, Boris ISR ISR B 2745 13.0 98.50 6
7 GM 12539929 Maghsoodloo, Parham IRI IRI B 2635 13.0 97.50 5
8 GM 5029465 Vidit, Santosh Gujrathi IND IND B 2706 13.0 96.50 6
9 GM 4189302 Sjugirov, Sanan RUS RUS B 2703 12.5 99.00 6
10 FM 24175439 Esipenko, Andrey RUS RUS B 2683 12.5 92.50 5
11 IM 12573981 Firouzja, Alireza IRI IRI B 2641 12.5 86.00 5
12 GM 13401319 Mamedyarov, Shakhriyar AZE AZE B 2714 12.0 108.50 6
72 IM 13405764 Asadli, Vugar AZE AZE B 2256 10.0 79.50 3
178 WGM 13402625 Khalafova, Narmin AZE AZE B 2145 7.0 59.50 3
Read more

26th International Fajr Festival (Mazandaran, IRI, 3-10.02.2018)

Chess-Results
9 turdan sonra yekun sıralama (82 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 K rtg+/-
1 4 GM Maghsoodloo Parham IRI 2594 7,5 0,0 47,5 42,5 10 13,0
2 5 IM Tabatabaei M.Amin IRI 2577 6,5 0,0 50,0 45,0 10 12,3
3 2 GM Ponkratov Pavel RUS 2605 6,5 0,0 49,0 44,5 10 8,2
4 9 GM Pourramezanali Amirreza IRI 2525 6,5 0,0 48,5 43,5 10 13,7
5 1 GM Kuzubov Yuriy UKR 2695 6,5 0,0 47,5 43,0 10 -3,1
6 6 IM Firouzja Alireza IRI 2549 6,5 0,0 44,0 39,5 10 9,4
7 8 GM Ghaem Maghami Ehsan IRI 2525 6,5 0,0 41,0 37,0 10 2,9
8 12 GM Mirzoev Azer AZE 2500 6,0 0,0 43,5 39,5 10 1,0
Read more

Moscow Open 2018 (Moscow, RUS, 27.01-4.02.2018)

Chess-Results AZE Players

Player overview for AZE
SNo
Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Pts. Rk. Group
67 FM Muradli Mahammad 2376 AZE ½ 1 0 1 1 ½ 1 0 0 5,0 58 A
94 WGM Mammadzada Gunay 2333 AZE 1 ½ ½ 1 1 ½ ½ 0 1 6,0 24 A
105 WFM Balajayeva Khanim 2319 AZE 1 1 ½ ½ 0 0 ½ ½ 1 5,0 72 A
129 FM Garayev Kanan 2260 AZE 0 ½ 1 0 1 ½ 0 1 0 4,0 131 A
132 FM Suleymanli Aydin 2259 AZE 0 ½ 1 0 1 0 1 ½ ½ 4,5 112 A
160
Manafov Vugar 2193 AZE 0 ½ 1 ½ 1 1 0 0 0 4,0 126 A
201 CM Samadov Read 2007 AZE 0 ½ ½ 1 0 1 0 0 ½ 3,5 171 A
212
Atakishiyev Elmar 1914 AZE 0 0 ½ ½ 0 1 0 1 ½ 3,5 179 A
220
Ahmadov Orkhan 1375 AZE 0 0 0 1 1 0 0 0 0 2,0 210 A
12 WFM Hojjatova Aydan 2336 AZE 1 ½ 1 1 1 ½ 1 ½ 0 6,5 7 B
71 WCM Allahverdiyeva Ayan 1958 AZE 1 ½ 0 0 1 0 1 0 1 4,5 58 B
191
Teymurov Elnur 1797 AZE 0 1 1 0 0 1 1 ½ 1 5,5 93 C
229
Mustafayev Nihad 1686 AZE 1 ½ 0 0 0 1 1 1 ½ 5,0 119 C
239
Asgarov Nihad 1640 AZE 1 0 ½ 1 1 0 1 0 1 5,5 76 C
253
Khalilov Emin 1578 AZE 0 0 1 0 0 ½ ½ 1 1 4,0 219 C
Read more

Tata Steel Masters 2018 (Wijk aan Zee, NED, 12-28.01.2018)

Official Site

1 Carlsen, Magnus 9.0 / 13 2834 2885
2 Giri, Anish 9.0 / 13 2752 2891
3 Kramnik, Vladimir 8.5 / 13 2787 2857
4 Mamedyarov, Shakhriyar 8.5 / 13 2804 2856
5 Anand, Viswanathan 8.0 / 13 2767 2836
6 So, Wesley 8.0 / 13 2792 2834
7 Karjakin, Sergey 7.5 / 13 2753 2807
8 Svidler, Peter 6.0 / 13 2768 2720
9 Wei, Yi 5.5 / 13 2743 2694
10 Jones, Gawain C B 5.0 / 13 2640 2672
11 Caruana, Fabiano 5.0 / 13 2811 2659
12 Matlakov, Maxim 5.0 / 13 2718 2666
13 Adhiban, B. 3.5 / 13 2655 2583
14 Hou, Yifan 2.5 / 13 2680 2505
Read more

King Salman World Rapid and Blitz Championships

Men Blitz Chess-Results 29-30.12.2017
21 turdan sonra yekun sıralama (100 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 TB4 Rp K rtg+/-
1 1 GM Carlsen Magnus NOR 2986 16,0 0,0 2742 257,0 10 2924 20 -20,8
2 3 GM Karjakin Sergey RUS 2854 14,5 0,5 2745 253,5 11 2873 20 13,8
3 20 GM Anand Viswanathan IND 2736 14,5 0,5 2712 245,5 11 2844 20 60,8
4 19 GM Wang Hao CHN 2737 14,0 0,0 2716 249,5 11 2832 20 53,0
5 2 GM Aronian Levon ARM 2863 14,0 0,0 2685 239,0 10 2794 20 -30,4
6 5 GM Ding Liren CHN 2837 13,5 0,0 2722 251,5 10 2812 20 -9,6
7 23 GM Petrosian Tigran L. ARM 2705 13,5 0,0 2710 251,0 10 2803 20 57,2
8 25 GM Yu Yangyi CHN 2701 13,5 0,0 2708 251,0 10 2803 20 59,0
9 13 GM Korobov Anton UKR 2760 13,5 0,0 2707 248,5 10 2799 20 24,8
10 12 GM Mamedyarov Shakhriyar AZE 2770 13,5 0,0 2697 242,5 10 2783 20 12,2
17 17 GM Mamedov Rauf AZE 2755 13,0 0,0 2625 223,5 10 2701 20 -29,0
63 26 GM Safarli Eltaj AZE 2695 11,0 0,0 2599 217,0 11 2597 20 -52,0
77 27 GM Guseinov Gadir AZE 2694 10,5 0,0 2596 210,0 10 2581 20 -62,6
98 60 GM Naiditsch Arkadij AZE 2632 9,5 0,0 2588 218,5 11 2520 20 -51,4
119 100 GM Ibrahimov Rasul AZE 2518 8,5 0,0 2505 200,5 11 2399 10 -25,7

Women Blitz Chess-Results 29-30.12.2017
21 turdan sonra yekun sıralama (100 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 TB4
1 12 GM Dzagnidze Nana GEO 2453 16,5 0,0 2431 253,0 10
2 3 GM Gunina Valentina RUS 2543 16,0 0,0 2426 255,0 11
3 2 GM Ju Wenjun CHN 2548 14,0 1,0 2406 249,5 10
4 1 GM Lagno Kateryna RUS 2619 14,0 0,0 2449 260,5 10
5 53 GM Cramling Pia SWE 2326 13,5 0,0 2428 257,0 10
6 4 GM Tan Zhongyi CHN 2543 13,5 0,0 2427 252,0 10
7 6 GM Kosteniuk Alexandra RUS 2526 13,5 0,0 2413 254,5 10
8 19 IM Abdumalik Zhansaya KAZ 2417 13,5 0,0 2395 252,5 11
9 36 WGM Kulon Klaudia POL 2361 13,5 0,0 2361 245,5 11
10 93 WGM Mammadzada Gunay AZE 2037 13,0 0,0 2448 260,0 10
42 64 IM Mammadova Gulnar AZE 2307 11,0 0,0 2312 211,5 10
49 75 WGM Mamedjarova Turkan AZE 2260 10,5 0,0 2341 208,5 10
57 35 WGM Mamedjarova Zeinab AZE 2363 10,5 0,0 2164 191,5 11
92 86 WGM Fataliyeva Ulviyya AZE 2185 9,0 0,0 2159 186,0 11

Men Rapid Chess-Results 26-28.12.2017
15 turdan sonra yekun sıralama (134 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 Rp K rtg+/-
1 12 GM Anand Viswanathan IND 2758 10,5 0,0 2733 129,0 2874 20 46,8
2 8 GM Fedoseev Vladimir RUS 2771 10,5 0,0 2728 129,5 2871 20 39,4
3 7 GM Nepomniachtchi Ian RUS 2780 10,5 0,0 2700 121,5 2843 20 24,8
4 68 GM Bu Xiangzhi CHN 2654 10,0 0,0 2746 130,5 2867 20 85,4
5 1 GM Carlsen Magnus NOR 2908 10,0 0,0 2712 129,0 2823 20 -27,8
6 5 GM Grischuk Alexander RUS 2813 10,0 0,0 2709 124,0 2827 20 5,4
7 45 GM Savchenko Boris RUS 2685 10,0 0,0 2686 123,0 2786 20 42,0
8 37 GM Mamedov Rauf AZE 2695 10,0 0,0 2652 120,0 2753 20 25,6
9 26 GM Guseinov Gadir AZE 2714 10,0 0,0 2648 111,0 2754 20 16,6
23 4 GM Mamedyarov Shakhriyar AZE 2814 9,0 0,0 2680 124,0 2747 20 -25,4
24 39 GM Safarli Eltaj AZE 2694 9,0 0,0 2672 120,5 2725 20 15,2
94 99 GM Ibrahimov Rasul AZE 2518 7,0 0,0 2515 97,0 2439 10 -1,3
101 77 GM Naiditsch Arkadij AZE 2634 6,5 0,0 2563 101,0 2476 20 -50,0

Women Rapid Chess-Results 26-28.12.2017
15 turdan sonra yekun sıralama (100 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 TB4
1 4 GM Ju Wenjun CHN 2537 11,5 0,0 2459 133,5 7
2 17 GM Lei Tingjie CHN 2450 11,0 0,0 2429 127,0 7
3 11 IM Paehtz Elisabeth GER 2467 10,5 0,0 2433 127,0 8
4 24 GM Khotenashvili Bela GEO 2425 10,0 0,0 2449 128,0 7
5 36 IM Pham Le Thao Nguyen VIE 2390 10,0 0,0 2441 131,5 7
6 5 GM Dzagnidze Nana GEO 2508 10,0 0,0 2423 124,0 7
7 92 WGM Fataliyeva Ulviyya AZE 2085 10,0 0,0 2421 110,5 8
8 38 IM Atalik Ekaterina TUR 2389 10,0 0,0 2354 119,5 7
16 75 WGM Mamedjarova Turkan AZE 2286 9,0 0,0 2435 122,0 8
36 59 IM Mammadova Gulnar AZE 2337 8,0 0,0 2423 117,5 7
63 70 WGM Mamedjarova Zeinab AZE 2303 7,0 0,0 2397 104,0 8
77 81 WGM Mammadzada Gunay AZE 2254 6,5 0,0 2347 101,5 7
Read more

2017 Lidums Australian Young Masters GM Norm Event (Adelaide, AUS, 2-8.12.2017)

Official Site
Chess-Results
9 turdan sonra turnir cədvəlində yekun sıralama
Rk.
Ad Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts. TB1 TB2 TB3
1 IM Izzat Kanan 2473 AZE * ½ ½ 1 ½ 1 1 ½ 1 ½ 6,5 0,5 4,0 27,50
2 IM Cheng Bobby 2483 AUS ½ * ½ ½ 1 ½ ½ 1 1 1 6,5 0,5 4,0 25,25
3 GM Papin Vasily 2453 RUS ½ ½ * ½ ½ ½ 1 1 ½ 1 6,0 0,0 3,0 23,75
4 IM Praggnanandhaa R 2517 IND 0 ½ ½ * ½ 1 ½ 1 ½ 1 5,5 0,0 3,0 21,00
5 GM Demuth Adrien 2543 FRA ½ 0 ½ ½ * ½ ½ ½ 1 1 5,0 0,0 2,0 18,75
6 GM Ly Moulthun 2486 AUS 0 ½ ½ 0 ½ * 1 1 1 0 4,5 0,0 3,0 18,25
7 IM Sukandar Irine Kharisma 2384 INA 0 ½ 0 ½ ½ 0 * 1 ½ 1 4,0 0,0 2,0 14,25
8 FM Gong Patrick 2286 AUS ½ 0 0 0 ½ 0 0 * 1 1 3,0 0,0 2,0 9,75
9 FM Wallis Christopher 2380 AUS 0 0 ½ ½ 0 0 ½ 0 * 1 2,5 0,0 1,0 9,25
10 IM Dale Ari 2390 AUS ½ 0 0 0 0 1 0 0 0 * 1,5 0,0 1,0 7,75
Read more