European Individual Chess Championship 2018 (Batumi, GEO, 17-28.03.2018)

Official Site
Chess-Results
11 turdan sonra yekun sıralama (302 iştirakçı)

Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 Rp K rtg+/-
1 26 GM Saric Ivan CRO 2657 8,5 0,0 67,0 72,5 2796 10 19,6
2 2 GM Wojtaszek Radoslaw POL 2738 8,0 0,0 72,0 77,0 2776 10 5,7
3 29 GM Sjugirov Sanan RUS 2652 8,0 0,0 69,5 74,0 2795 10 20,4
4 30 GM Jones Gawain C B ENG 2651 8,0 0,0 69,0 74,0 2787 10 19,4
5 7 GM Matlakov Maxim RUS 2707 8,0 0,0 67,0 72,0 2737 10 4,5
6 34 GM McShane Luke J ENG 2647 8,0 0,0 67,0 71,5 2768 10 17,2
7 21 GM Korobov Anton UKR 2664 8,0 0,0 66,5 71,0 2766 10 14,4
8 40 GM Safarli Eltaj AZE 2639 8,0 0,0 63,5 69,0 2742 10 14,4
20 64 GM Abasov Nijat AZE 2608 7,5 0,0 66,5 71,0 2700 10 14,2
26 6 GM Mamedov Rauf AZE 2709 7,5 0,0 64,5 69,5 2689 10 -1,5
27 36 GM Guseinov Gadir AZE 2646 7,5 0,0 64,0 69,0 2697 10 8,2
90 163 IM Asadli Vugar AZE 2449 6,5 0,0 56,5 60,5 2529 10 12,2
144 196 IM Muradli Mahammad AZE 2398 5,5 0,0 59,5 63,0 2433 20 18,8
145 199 IM Rzayev Bahruz AZE 2390 5,5 0,0 59,0 63,5 2493 10 15,1
155 180 IM Gadimbayli Abdulla AZE 2416 5,5 0,0 57,5 61,0 2436 10 3,0
184 154 IM Sadikhov Ulvi AZE 2477 5,0 0,0 61,0 65,0 2438 10 -3,8
198 255 FM Suleymanli Aydin AZE 2210 5,0 0,0 54,5 58,5 2384 20 44,6
202 268   Eynullayev Atilla AZE 2147 5,0 0,0 53,0 56,5 2329 40 93,2
214 243   Manafov Vugar AZE 2263 4,5 0,0 58,0 61,0 2275 40 11,6
216 238 FM Ahmadzada Ahmad AZE 2283 4,5 0,0 57,0 60,5 2357 20 19,4
222 201 IM Bashirli Nail AZE 2384 4,5 0,0 55,0 58,5 2335 10 -4,4
238 283   Ismayilov Muhammad AZE 2021 4,5 0,0 46,0 47,5 2199 40 82,0
245 284   Atakishiyev Elmar AZE 1999 4,0 0,0 53,0 56,5 2290 40 112,8
251 245 FM Garayev Kanan AZE 2252 4,0 0,0 50,5 54,5 2255 20 -1,0
255 253   Babazada Khazar AZE 2230 4,0 0,0 49,0 52,5 2216 40 -8,0
260 263 FM Eynullayev Altay AZE 2163 4,0 0,0 46,0 48,0 2124 20 -9,6
264 281   Soyunlu Narmin AZE 2035 4,0 0,0 41,0 43,0 2088 20 8,8
272 287   Ahadzade Kanan AZE 1965 3,5 0,0 47,0 49,0 2081 40 18,0
273 248 WGM Abdulla Khayala AZE 2248 3,5 0,0 47,0 48,5 2154 20 -16,6
280 273 CM Samadov Read AZE 2099 3,5 0,0 43,5 46,0 1976 40 -79,6
286 261   Abdullayev Elshad AZE 2168 3,0 0,0 54,5 58,5 2377 20 35,6
287 186 IM Abdulov Orkhan AZE 2412 3,0 0,0 52,5 56,0 2310 10 -11,2
290 296 CM Suleymanli Suleyman AZE 1763 3,0 0,0 43,0 45,5 2024 40 72,8
293 295 CM Orujov Farid AZE 1770 3,0 0,0 36,5 38,0 1824 40 -9,6
298 301   Valiyev Shahin AZE 1634 2,5 0,0 39,0 40,5 1862 40 11,2
Read more

Candidates Tournament (Berlin, GER, 10-27.03.2018)

Official Site
Chess-Results


14 turdan sonra turnir cədvəlində yekun sıralama
Rk.
Ad Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 Pts. TB1 TB2 TB3
1 GM Caruana Fabiano 2784 USA *** ½ ½ ½ 0 ½ ½ 1 ½ ½ 1 1 ½ 1 1 9,0 0,0 5 57,00
2 GM Mamedyarov Shakhriyar 2809 AZE ½ ½ *** 1 ½ ½ 0 1 ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ 8,0 1,5 3 54,75
3 GM Karjakin Sergey 2763 RUS ½ 1 0 ½ *** ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 ½ 0 1 8,0 0,5 4 54,75
4 GM Ding Liren 2769 CHN ½ ½ ½ 1 ½ ½ *** ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 7,5 0,0 1 52,50
5 GM Kramnik Vladimir 2800 RUS 0 ½ 0 ½ ½ 0 ½ ½ *** 1 0 ½ ½ 1 1 6,5 1,0 3 41,50
6 GM Grischuk Alexander 2767 RUS ½ 0 ½ 0 ½ ½ ½ ½ 0 1 *** 1 ½ ½ ½ 6,5 1,0 2 44,00
7 GM So Wesley 2799 USA 0 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ 0 ½ *** 1 ½ 6,0 0,0 1 40,50
8 GM Aronian Levon 2794 ARM 0 0 ½ ½ 1 0 ½ ½ 0 0 ½ ½ 0 ½ *** 4,5 0,0 1 33,00
Read more

6th IRAQ INTERNATIONAL CHESS CHAMPIONSHIP 2018 (Baghdad, IRQ, 14-19.03.2018)

Official Site
Chess-Results

9 turdan sonra yekun sıralama (Standard, 62 iştirakçı)
Rk. SNo
Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 n w we w-we K rtg+/-
1 1 GM Gagunashvili Merab GEO 2576 7,0 0,5 53,0 41,5 9 7 6,82 0,18 10 1,8
2 18
Koniahli Malek SYR 2211 7,0 0,5 48,5 37,5 9 7 4,30 2,70 40 108,0
3 2 GM Tarlev Konstantin UKR 2546 6,5 0,0 55,0 43,0 9 6,5 6,24 0,26 10 2,6
4 7 IM Khodashenas Mersad IRI 2404 6,5 0,0 54,5 43,0 9 6,5 5,04 1,46 10 14,6
5 4 GM Mirzoev Azer AZE 2501 6,5 0,0 52,0 41,0 9 6,5 6,21 0,29 10 2,9
6 5 GM Karpatchev Aleksandr RUS 2478 6,5 0,0 51,0 40,0 9 6,5 6,61 -0,11 10 -1,1
7 9 IM Al-Saffar Araz Basim Mohammed S IRQ 2368 6,5 0,0 50,5 40,0 9 6,5 5,80 0,70 20 14,0
8 6 IM Gholami Aryan IRI 2473 6,5 0,0 50,5 39,5 9 6,5 5,78 0,72 10 7,2
Read more

11th Tal Memorial (Moscow, RUS, 2-5.03.2018)

Chess-Results Rapid
Chess-Results Blitz

9 turdan sonra yekun sıralama (Rapid)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 3 GM Anand Viswanathan IND 2805 6,0 0,0 25,50 3,0
2 1 GM Mamedyarov Shakhriyar AZE 2755 5,0 1,0 22,75 3,0
3 5 GM Karjakin Sergey RUS 2724 5,0 1,0 22,00 2,5
4 4 GM Nakamura Hikaru USA 2820 5,0 1,0 21,00 2,5
5 7 GM Gelfand Boris ISR 2644 4,5 0,5 19,75 2,0
6 6 GM Grischuk Alexander RUS 2792 4,5 0,5 19,25 2,0
7 10 GM Kramnik Vladimir RUS 2795 4,0 1,0 17,00 1,5
8 8 GM Dubov Daniil RUS 2663 4,0 0,0 18,25 3,0
9 2 GM Svidler Peter RUS 2770 3,5 0,5 16,25 2,5
10 9 GM Nepomniachtchi Ian RUS 2803 3,5 0,5 15,25 2,0
Read more

Aeroflot Open 2018 (Moscow, RUS, 20.02-01.03.2018)

Chess-Results Group A
Chess-Results Group B
Chess-Results Group C

Azərbaycanlı iştirakçıların nəticələri
SNo
Ad Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Rk. Qrup
4 GM Mamedov Rauf 2709 AZE 0 1 1 0 1 ½ 1 ½ 1 6,0 10 Open A
19 IM Asadli Vugar 2449 AZE 1 ½ 1 1 0 1 1 ½ 0 6,0 12 Open B
104 WGM Khalafova Narmin 2234 AZE ½ 0 0 0 1 0 1 1 1 4,5 58 Open B

Blitz - "Region" Cup

9 iki-oyunluq turdan sonra yekun nəticələr (210 iştirakçı)
Place Title Code Name
Fed. FIDE Total Bch. Wins
1 GM 4168119 Nepomniachtchi, Ian RUS RUS B 2768 15.0 101.00 7
2 GM 2016192 Nakamura, Hikaru USA USA B 2842 14.0 98.00 6
2 GM 13302000 Andriasian, Zaven ARM ARM B 2715 14.0 98.00 6
4 GM 13401653 Mamedov, Rauf AZE AZE B 2690 13.0 103.50 6
5 GM 24101605 Artemiev, Vladislav RUS RUS B 2834 13.0 103.00 6
6 GM 2805677 Gelfand, Boris ISR ISR B 2745 13.0 98.50 6
7 GM 12539929 Maghsoodloo, Parham IRI IRI B 2635 13.0 97.50 5
8 GM 5029465 Vidit, Santosh Gujrathi IND IND B 2706 13.0 96.50 6
9 GM 4189302 Sjugirov, Sanan RUS RUS B 2703 12.5 99.00 6
10 FM 24175439 Esipenko, Andrey RUS RUS B 2683 12.5 92.50 5
11 IM 12573981 Firouzja, Alireza IRI IRI B 2641 12.5 86.00 5
12 GM 13401319 Mamedyarov, Shakhriyar AZE AZE B 2714 12.0 108.50 6
72 IM 13405764 Asadli, Vugar AZE AZE B 2256 10.0 79.50 3
178 WGM 13402625 Khalafova, Narmin AZE AZE B 2145 7.0 59.50 3
Read more

26th International Fajr Festival (Mazandaran, IRI, 3-10.02.2018)

Chess-Results
9 turdan sonra yekun sıralama (82 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 K rtg+/-
1 4 GM Maghsoodloo Parham IRI 2594 7,5 0,0 47,5 42,5 10 13,0
2 5 IM Tabatabaei M.Amin IRI 2577 6,5 0,0 50,0 45,0 10 12,3
3 2 GM Ponkratov Pavel RUS 2605 6,5 0,0 49,0 44,5 10 8,2
4 9 GM Pourramezanali Amirreza IRI 2525 6,5 0,0 48,5 43,5 10 13,7
5 1 GM Kuzubov Yuriy UKR 2695 6,5 0,0 47,5 43,0 10 -3,1
6 6 IM Firouzja Alireza IRI 2549 6,5 0,0 44,0 39,5 10 9,4
7 8 GM Ghaem Maghami Ehsan IRI 2525 6,5 0,0 41,0 37,0 10 2,9
8 12 GM Mirzoev Azer AZE 2500 6,0 0,0 43,5 39,5 10 1,0
Read more

Moscow Open 2018 (Moscow, RUS, 27.01-4.02.2018)

Chess-Results AZE Players

Player overview for AZE
SNo
Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Pts. Rk. Group
67 FM Muradli Mahammad 2376 AZE ½ 1 0 1 1 ½ 1 0 0 5,0 58 A
94 WGM Mammadzada Gunay 2333 AZE 1 ½ ½ 1 1 ½ ½ 0 1 6,0 24 A
105 WFM Balajayeva Khanim 2319 AZE 1 1 ½ ½ 0 0 ½ ½ 1 5,0 72 A
129 FM Garayev Kanan 2260 AZE 0 ½ 1 0 1 ½ 0 1 0 4,0 131 A
132 FM Suleymanli Aydin 2259 AZE 0 ½ 1 0 1 0 1 ½ ½ 4,5 112 A
160
Manafov Vugar 2193 AZE 0 ½ 1 ½ 1 1 0 0 0 4,0 126 A
201 CM Samadov Read 2007 AZE 0 ½ ½ 1 0 1 0 0 ½ 3,5 171 A
212
Atakishiyev Elmar 1914 AZE 0 0 ½ ½ 0 1 0 1 ½ 3,5 179 A
220
Ahmadov Orkhan 1375 AZE 0 0 0 1 1 0 0 0 0 2,0 210 A
12 WFM Hojjatova Aydan 2336 AZE 1 ½ 1 1 1 ½ 1 ½ 0 6,5 7 B
71 WCM Allahverdiyeva Ayan 1958 AZE 1 ½ 0 0 1 0 1 0 1 4,5 58 B
191
Teymurov Elnur 1797 AZE 0 1 1 0 0 1 1 ½ 1 5,5 93 C
229
Mustafayev Nihad 1686 AZE 1 ½ 0 0 0 1 1 1 ½ 5,0 119 C
239
Asgarov Nihad 1640 AZE 1 0 ½ 1 1 0 1 0 1 5,5 76 C
253
Khalilov Emin 1578 AZE 0 0 1 0 0 ½ ½ 1 1 4,0 219 C
Read more

Tata Steel Masters 2018 (Wijk aan Zee, NED, 12-28.01.2018)

Official Site

1 Carlsen, Magnus 9.0 / 13 2834 2885
2 Giri, Anish 9.0 / 13 2752 2891
3 Kramnik, Vladimir 8.5 / 13 2787 2857
4 Mamedyarov, Shakhriyar 8.5 / 13 2804 2856
5 Anand, Viswanathan 8.0 / 13 2767 2836
6 So, Wesley 8.0 / 13 2792 2834
7 Karjakin, Sergey 7.5 / 13 2753 2807
8 Svidler, Peter 6.0 / 13 2768 2720
9 Wei, Yi 5.5 / 13 2743 2694
10 Jones, Gawain C B 5.0 / 13 2640 2672
11 Caruana, Fabiano 5.0 / 13 2811 2659
12 Matlakov, Maxim 5.0 / 13 2718 2666
13 Adhiban, B. 3.5 / 13 2655 2583
14 Hou, Yifan 2.5 / 13 2680 2505
Read more