6th Cesme International Open Chess Tournament (Cesme, TUR, 26.06-01.07.2018)

Official Site

9 turdan sonra yekun nəticələr (A Kateqoriyası, 90 iştirakçı)
Rank SNo.
Name Rtg FED Club Pts BH. SB Res. Vict
1 7 GM VUGAR, RASULOV 2516 AZE AZERBAIJAN 48½ 35,25 0 5
2 3 GM ANDREY, SUMETS 2575 UKR UKRAINE 47½ 36,25 0 4
3 10 GM VADIM, MALAKHATKO 2499 BEL BELGIUM 47½ 35,50 0 4
4 6 GM YURI, SOLODOVNICHENKO 2531 UKR UKRAINE 47 36,25 0 4
5 2 GM VLADIMIR, BAKLAN 2595 UKR UKRAINE 47 35,25 0 4
6 1 GM MYKHAYLO, OLEKSIYENKO 2604 UKR UKRAINE 45 35,50 0 4
7 8 GM VAHAP, SANAL 2510 TUR ISTANBUL 45 33,75 0 5
8 11 IM ULVI, SADIKHOV 2484 AZE AZERBAIJAN 44½ 32,75 0 5
9 24
RASHAD, ZEYNALLI 2295 AZE AZERBAIJAN 43½ 32,75 0 6
10 18 GM ALEXEI, BARSOV 2371 UZB UZBEKISTAN 37 27,75 0 4
12 27 WGM KHAYALA, ABDULLA 2231 AZE AZERBAIJAN 6 42½ 28,75 0 4
16 13 IM ABDULLA, GADIMBAYLI 2420 AZE AZERBAIJAN 45 28,75 0 3
24 16 IM BAHRUZ, RZAYEV 2405 AZE AZERBAIJAN 35½ 20,75 0 4
25 17 IM NAIL, BASHIRLI 2385 AZE AZERBAIJAN 5 48 26,25 0 4
52 49
NARMIN, SOYUNLU 2060 AZE AZERBAIJAN 34½ 13,50 0 4
56 34
RAMIL, ALLAJOV 2168 AZE AZERBAIJAN 4 41 17,25 0 2
Read more

Paris GCT (Paris, FRA, 20-24.06.2018)

Official Site

Final Standings after 9 Rapid and 18 Blitz rounds

Rk SNo Name Ti FED Rtg RapPts RapScore Blitz Total
1 2 Nakamura, Hikaru g USA 2769 5.5 11 12 23
2 3 Karjakin, Sergey g RUS 2782 5.5 11 10.5 21.5
3 1 So, Wesley g USA 2778 6 12 9 21
4 4 Aronian, Levon g ARM 2764 4.5 9 11 20
5 5 Vachier-Lagrave, Maxime g FRA 2789 4.5 9 10.5 19.5
6 6 Anand, Viswanathan g IND 2759 4.5 9 8 17
7 9 Grischuk, Alexander g RUS 2766 3.5 7 9 16
8 8 Mamedyarov, Shakhriyar g AZE 2808 3.5 7 8.5 15.5
9 7 Caruana, Fabiano g USA 2816 4 8 5.5 13.5
10 10 Kramnik, Vladimir g RUS 2792 3.5 7 6 13
Read more

YourNextMove GCT (Leuven, BEL, 12-16.06.2018)

Official Site

Final Standings after 9 Rapid and 18 Blitz rounds

Rk Name Ti FED Rtg Rapidscore RapidPts Blitz Combined
1 So, Wesley g USA 2778 7.0 14 8.0 22
2 Karjakin, Sergey g RUS 2782 5.0 10 11.5 21.5
3 Vachier-Lagrave, Maxime g FRA 2789 5.5 11 10.5 21.5
4 Nakamura, Hikaru g USA 2769 5.0 10 11.0 21
5 Aronian, Levon g ARM 2764 5.5 11 9.5 20.5
6 Grischuk, Alexander g RUS 2766 4.0 8 9.5 17.5
7 Mamedyarov, Shakhriyar g AZE 2808 4.5 9 8.0 17
8 Anand, Viswanathan g IND 2759 2.5 5 9.5 14.5
9 Caruana, Fabiano g USA 2816 3.5 7 6.5 13.5
10 Giri, Anish g NED 2782 2.5 5 6.0 11
Read more

5th Altibox Norway Chess 2018 (Stavanger, NOR, 27.05-10.06.2018)

Official Site

Final Standings after round 9
1 Caruana, Fabiano 2822 5/8
2 Carlsen, Magnus 2843 4.5/8
3 Nakamura, Hikaru 2769 4.5/8
4 Anand, Viswanathan 2760 4.5/8
5 So, Wesley 2778 4/8
6 Aronian, Levon 2764 4/8
7 Mamedyarov, Shakhriyar 2808 3.5/8
8 Vachier-Lagrave, Maxime 2789 3/8
9 Karjakin, Sergey 2782 3/8
10 GM Ding, Liren 2791 1.5/3

Final Standings after round 9 (Blitz)
1 So, Wesley GM 6
2 Nakamura, Hikaru GM 5.5
3 Anand, Viswanathan GM 5.5
4 Carlsen, Magnus GM 5
5 Mamedyarov, Shakhriyar GM 4.5
6 Vachier Lagrave, Maxime GM 4.5
7 Caruana, Fabiano GM 4.5
8 Karjakin, Sergey GM 3.5
9 Aronian, Levon GM 3
10 Ding, Liren GM 3
Read more

2018 Summer Chess Classic (Saint Louis, Missouri, USA, 15-23.05.2018)

Official Site

Final Standings after round 9

Rank Name Score M/F Rating TPR W-We 1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 GM Durarbayli, Vasif 6.0 (2.0)
M 2623 2756 +1.58 1 1 1 1 ½ ½ ½ 0 ½
2 GM Akobian, Varuzhan 6.0 (0.0)
M 2647 2753 +1.26 1 1 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½
3 GM Sevian, Samuel 5.5 M 2619 2711 +1.15 1 ½ 1 ½ 0 1 ½ ½ ½
4 GM Xiong, Jeffery 4.5 M 2665 2626 -0.48 1 0 0 ½ 1 0 ½ 1 ½
5 GM Zherebukh, Yaroslav 4.5 M 2640 2629 -0.15 ½ ½ ½ ½ 0 1 ½ 1 0
6 GM Bok, Benjamin 4.5 M 2640 2629 -0.15 ½ ½ 0 ½ 1 ½ ½ ½ ½
7 GM Prohaszka, Peter 4.0 M 2613 2589 -0.26 0 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ 1
8 GM Indjic, Aleksandar 4.0 M 2600 2590 -0.07 0 0 ½ ½ 1 ½ ½ 0 1
9 GM Fridman, Daniel 3.5 M 2639 2549 -1.13 0 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½
10 GM Jumabayev, Rinat 2.5 M 2612 2466 -1.75 0 ½ 0 0 1 0 ½ ½ 0
Read more

World School Chess Championship 2018 (Durres, ALB, 21-29.04.2018)

Official Site
Chess-Results

AZE
Player overview for AZE
SNo
Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Rk. K rtg+/- Group
4
Bayramli Rafael 1145 AZE 1 0 1 1 1 1 ½ 0 1 6,5 4 40 31,60 U7
5
Alizada Pasham 1119 AZE 1 1 1 1 0 1 0 0 1 6,0 6 40 -8,80 U7
7
Karimli Yusif 1113 AZE 1 1 1 1 1 0 ½ ½ 1 7,0 2 40 71,20 U7
10
Suleymanli Ismayil 1402 AZE 1 0 1 1 0 1 1 1 1 7,0 3 40 39,60 U9
8 CM Orujov Farid 1760 AZE 1 ½ ½ 0 1 1 1 1 ½ 6,5 6 40 -12,00 U11
1
Babazada Khazar 2222 AZE 1 1 1 ½ 1 ½ 0 ½ ½ 6,0 5 40 -58,80 U13
1
Manafov Vugar 2275 AZE 1 1 0 1 ½ 1 ½ 1 0 6,0 5 40 -39,20 U15
26
Ali Ahad 1486 AZE ½ ½ 0 0 ½ ½ ½ 1 1 4,5 22 40 6,00 U15
1 FM Ibrahimli Murad 2305 AZE 1 1 1 1 0 1 1 1 ½ 7,5 1 20 8,20 U17
3 WCM Bashirli Saadat 0 AZE 1 0 1 1 1 1 0 1 0 6,0 4 0 0,00 G7
7 WCM Ismayilova Khanim 1259 AZE 1 0 0 1 1 0 0 0 1 4,0 19 40 -71,60 G9
27
Nasirova Lala 0 AZE ½ 1 0 0 1 0 1 0 0 3,5 22 0 0,00 G9
7 WCM Gasimova Samra 1519 AZE 1 ½ ½ 1 1 1 0 ½ ½ 6,0 4 40 41,20 G11
13
Karimli Zhala 1451 AZE 0 0 1 1 1 1 1 0 ½ 5,5 9 40 38,00 G13
6 WCM Ismayil Malak 1771 AZE 1 0 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 5,5 5 40 -24,40 G15
3
Heydarova Aytaj 1876 AZE 1 1 1 ½ 1 ½ 1 1 1 8,0 2 40 115,20 G17
Read more

FIDE World Amateur Chess Championship 2018 (Cagliari, ITA, 22-29.04.2018)

Official Site
Chess-results
9 turdan sonra yekun nəticələr (U2000 qrupu, 98 iştirakçı)
Rk. SNo Name FED RtgI Pts. TB1  TB2 TB3 TB4 TB5 Rp
1 10 Hajiyev Kanan AZE 1959 9,0 0,0 49,0 53,5 5 9 2692
2 17 Baisynov Islam KGZ 1945 7,0 0,0 49,0 53,5 4 6 2095
3 16 Tavagwisa Lawrence ZIM 1946 7,0 0,0 40,5 43,0 5 7 2042
4 45 Tadevosyan Gevorg ARM 1860 6,5 0,0 46,0 48,5 4 5 2062
5 29 Bonali Leonardo ITA 1901 6,5 0,0 45,5 47,0 4 5 2053
6 11 Nagy Laszlo GER 1958 6,5 0,0 45,0 48,5 5 4 2026
7 23 Boorchi Byaruuzana MGL 1923 6,5 0,0 44,5 48,0 5 6 2035
8 19 Chinguun Otgonbayar MGL 1929 6,5 0,0 40,0 44,5 4 6 1991
Read more

European Individual Women Chess Championship 2018 (Vysoke Tatry, SVK, 8-19.04.2018)

Official Site
Chess-Results
11 turdan sonra yekun sıralama (144 iştirakçı)

Rk. SNo
Ad FED RtgI Pts. TB1 TB2 TB3 TB4 n w we w-we K rtg+/-
1 4 GM Gunina Valentina RUS 2507 9,0 0,0 72,5 76,5 2389 11 9 7,10 1,90 10 19,0
2 3 GM Dzagnidze Nana GEO 2507 8,0 0,0 74,5 80,5 2417 11 8 6,83 1,17 10 11,7
3 24 GM Ushenina Anna UKR 2422 8,0 0,0 74,0 78,5 2393 11 8 5,89 2,11 10 21,1
4 17 IM Atalik Ekaterina TUR 2452 8,0 0,0 67,0 71,5 2342 11 8 7,06 0,94 10 9,4
5 8 GM Stefanova Antoaneta FID 2479 8,0 0,0 66,0 71,0 2382 11 8 6,93 1,07 10 10,7
6 13 IM Paehtz Elisabeth GER 2468 8,0 0,0 66,0 70,5 2357 11 8 7,11 0,89 10 8,9
7 65 WGM Kulon Klaudia POL 2319 8,0 0,0 65,5 69,0 2372 11 8 4,58 3,42 10 34,2
8 38 WIM Shuvalova Polina RUS 2389 8,0 0,0 65,0 68,5 2403 11 8 5,27 2,73 10 27,3
9 5 WGM Goryachkina Aleksandra RUS 2495 7,5 0,0 69,0 74,0 2360 11 7,5 7,45 0,05 10 0,5
10 36 IM Mammadzada Gunay AZE 2392 7,5 0,0 67,5 72,5 2424 11 7,5 5,01 2,49 20 49,8
23 52 WGM Mamedjarova Zeinab AZE 2355 7,0 0,0 57,0 61,5 2294 11 7 6,39 0,61 20 12,2
40 49 IM Mammadova Gulnar AZE 2360 6,5 0,0 57,5 61,5 2288 11 6,5 6,48 0,02 10 0,2
44 53 WIM Balajayeva Khanim AZE 2348 6,5 0,0 53,5 57,5 2240 11 6,5 7,02 -0,52 20 -10,4
53 84 WGM Mamedjarova Turkan AZE 2274 6,0 0,0 61,0 65,5 2356 11 6 4,26 1,74 20 34,8
73 48 WGM Fataliyeva Ulviyya AZE 2361 5,5 0,0 57,0 60,5 2302 11 5,5 6,37 -0,87 20 -17,4
Read more

2nd Sharjah Masters International Chess Championship (12-19.04.2018)

Official Site
Chess-Results

9 turdan sonra turnir cədvəlində yekun sıralama (129 iştirakçı)
Rk. SNo
Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 TB4
1 20 GM Maghsoodloo Parham IRI 2615 8,0 0,0 48,0 45,0 7
2 12 GM Safarli Eltaj AZE 2653 7,0 0,5 48,5 45,0 6
3 1 GM Wang Hao CHN 2707 7,0 0,5 48,5 44,5 6
4 17 GM Sethuraman S.P. IND 2631 6,5 0,0 51,0 47,0 6
5 3 GM Artemiev Vladislav RUS 2701 6,5 0,0 49,5 46,0 5
6 2 GM Kryvoruchko Yuriy UKR 2703 6,5 0,0 48,5 45,0 5
7 19 GM Iturrizaga Bonelli Eduardo VEN 2624 6,5 0,0 47,5 44,5 4
8 7 GM Inarkiev Ernesto RUS 2680 6,5 0,0 47,0 45,0 4
9 6 GM Eljanov Pavel UKR 2700 6,5 0,0 46,5 44,5 4
Read more