Keşan Belediyesi 16. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası (Keşan, TUR, 12-17.08.2018)

Official Site

Final Sıralama (9 tur, 146 iştirakçı)
SIRA B.NO.
İSİM RTG FED age PUAN BH. SB Res. BHs
1 5 IM SIBASHVILI GIORGI 2410 GEO 20 8 52½ 49,00 0 469
2 2 GM MAGHALASHVİLİ DAVIT 2508 GEO 31 52½ 47,00 0 464
3 13 FM OLÇUM AHMET 2274 TUR 22 49 41,50 0 449½
4 4 IM İSKANDAROV MİSRATDİN 2486 AZE 23 7 49½ 39,50 0 451
5 36
ATAŞ YUNUS 1961 TUR 26 7 45½ 37,00 0 416
6 6 IM MGELADZE TAMAZ 2400 GEO 37 51½ 38,25 0 442½
7 3 GM BENİDZE DAVİT 2488 GEO 27 50 37,00 0 453½
8 11
GUSEYNOV ALİHAN 2329 UZB 22 50 35,25 0 450½
9 7 IM ARAT UFUK SEZEN 2386 TUR 22 48½ 35,50 0 441
10 18
ALİYEV ELNUR 2190 AZE 31 48½ 34,75 0 427
15 14 WGM KAZİMOVA NARMİN 2270 AZE 25 45½ 34,00 0 435
20 17 WGM ABDULLA KHAYALA 2245 AZE 25 6 44 28,50 0 412
22 25
SOYUNLU NARMİN 2061 AZE 22 6 42 28,75 0 422
33 8 FM ALİAKBAROV ANAR 2376 AZE 25 43½ 27,75 0 404½
Read more

Burdur Gölü Uluslararası 4. Açık Satranç Turnuvası (Burdur, TUR, 12-17.08.2018)

Official Site

Final Sıralama (9 tur, A qrupu, 46 iştirakçı)
SIRA B.NO.
İSİM RTG FED PUAN BH. SB BH. Res. Vict
1 2 FM NURI MURAD 2313 AZE 7 45 36,25 49 0 6
2 1
ZEYNALLİ RASHAD 2335 AZE 7 41½ 34,50 45 0 6
3 12
DEMİR ZEKİ 1879 TUR 41 31,00 44½ 0 6
4 7
DERE ABDULLAH DOĞUKAN 1971 TUR 6 47½ 32,50 52 0 6
5 5
GÜDER EYUP SABRİ 2005 TUR 6 46 31,75 50½ 0 5
6 9
İYİOL MEHMET 1917 TUR 6 44½ 28,75 47½ 0 5
7 8
MEHTİYEV ELNUR 1926 AZE 6 37 25,75 40½ 0 5
Read more

Chinggis Invitational-IV (Ulaanbaatar, MGL, 8-16.08.2018)

Chess-Results

9 turdan sonra turnir cədvəlində yekun sıralama
Rk.
Ad Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts. TB1 TB2 TB3 TB4
1 GM Robson Ray 2670 USA * ½ 1 1 ½ ½ 1 1 ½ 1 7,0 0,0 5 28,75 3,5
2 GM Abasov Nijat 2623 AZE ½ * ½ ½ 1 ½ ½ ½ 1 1 6,0 0,0 3 24,50 3,0
3 GM Shomoev Anton 2552 RUS 0 ½ * 1 1 0 1 0 1 ½ 5,0 1,0 4 21,00 2,5
4 GM Durarbayli Vasif 2633 AZE 0 ½ 0 * 0 ½ 1 1 1 1 5,0 0,0 4 18,25 1,0
5 GM Batchuluun Tsegmed 2571 MGL ½ 0 0 1 * ½ ½ 1 0 1 4,5 0,5 3 18,25 2,0
6 GM Izoria Zviad 2606 USA ½ ½ 1 ½ ½ * 0 ½ ½ ½ 4,5 0,5 1 20,75 3,0
7 GM Ganguly Surya Shekhar 2652 IND 0 ½ 0 0 ½ 1 * 0 1 1 4,0 0,0 3 15,25 2,0
8 GM Bocharov Dmitry 2573 RUS 0 ½ 1 0 0 ½ 1 * ½ 0 3,5 0,5 2 16,00 2,0
9 FM Lkhagvasuren Tsedvee 2280 MGL ½ 0 0 0 1 ½ 0 ½ * 1 3,5 0,5 2 14,00 2,0
10 IM Bilguun Sumiya 2479 MGL 0 0 ½ 0 0 ½ 0 1 0 * 2,0 0,0 1 8,25 1,0
Read more

Saint-Louis GCT (Saint-Louis, Missouri, USA, 11-16.08.2018)

Official Site

Final Standings after 9 Rapid and 18 Blitz rounds

Rk SNo Name Ti FED Rtg RapPts RapScore Blitz Total
1 2 Nakamura, Hikaru g USA 2812 6 12 10.5 22.5
2 8 Vachier-Lagrave, Maxime g FRA 2796 4 8 13.5 21.5
3 7 Mamedyarov, Shakhriyar g AZE 2808 6 12 9 21
4 10 Caruana, Fabiano g USA 2785 5.5 11 9 20
5 6 Aronian, Levon g ARM 2794 4.5 9 9 18
6 9 Karjakin, Sergey g RUS 2791 4.5 9 8 17
7 5 Dominguez Perez, Leinier g CUB 2754 4.5 9 7 16
8 4 Grischuk, Alexander g RUS 2782 3 6 9.5 15.5
9 1 So, Wesley g USA 2794 3.5 7 8 15
10 3 Anand, Viswanathan g IND 2771 3 6 7.5 13.5
Read more

6. ULUSLARARASI ALTIN KAYISI SATRANÇ TURNUVASI (Malatya, TUR, 6-11.08.2018)

Official Site

9 turdan sonra yekun sıralama (A qrupu, 63 iştirakçı)
Rank
Name Rtg FED Pts TB1 TB2
1 GM SHANAVA KONSTANTINE GEO 2499 7.5 48 43
2 IM JAVANBAKHT NIMA IRI 2439 7 49 40.25
3 FM GASIMOV PARVIZ AZE 2314 7 49 39.75
4 GM MOSADEGHPOUR MASOUD IRI 2525 7 48 38
5 GM RASULOV VUGAR AZE 2526 6.5 48.5 36.5
6 IM GHOLAMI ARYAN IRI 2490 6.5 46.5 33.5
7 WGM BIVOL ALINA RUS 2396 6.5 45.5 31.75
8 GM MAMMADOV ZAUR AZE 2468 6 50 34.5
9 IM ISKANDAROV MISRATDIN AZE 2486 6 46.5 31.25
10 GM ZHIGALKO ANDREY BLR 2558 6 44 26.75
14 WGM KAZIMOVA NARMIN AZE 2270 5.5 41.5 24
16 FM NURI MURAD AZE 2313 5.5 40.5 27.5
19
ABISHLI OGHUZ AZE 2158 5.5 32 15.75

9 turdan sonra yekun sıralama (B qrupu, 197 iştirakçı)
Rank Name Rtg FED Pts TB1
1 GÜR TUBA 1780 TUR 47
2 ÖZBİLİCİ ABDULLAH 1721 TUR 46½
3 SULEYMANOV ZAUR 0 AZE 45½
4 GÜNGÖR CİHAN AKİF 1692 TUR 7 49½
5 BULUT MUHAMMED 1793 TUR 7 49½
6 TAY UĞUR CAN 1742 TUR 7 48
7 ZEYNALOV TURAL 1682 AZE 7 47
19 NASIROV MAHIR 1353 AZE 6 50½
70 NOVRUZOV SABIR 1361 AZE 5 39½
73 BAYRAMOV ALADDIN 1554 AZE 5 39½
109 HATAMOV BAHADDIN 1491 AZE 4 39½
119 KARIMOV HASAN 1456 AZE 4 35

9 turdan sonra yekun sıralama (14 yaş qrupu, 71 iştirakçı)
Rk. SNo
Name FED Rtg Club/City Pts. TB1
1 1
ÇAKIR EGE TUR 1803 ANTALYA 7.5 50.5
2 3
ŞİBLİ MURAT YİĞİT TUR 1699 ADANA 7.5 50
3 4 WCM DURU (WCM)İPEK TUR 1634 BİLECİK 7.5 49.5
4 25
HUMBATOVA NAZLI AZE 1356 AZERBAYCAN 7 45.5
5 8
OĞUR NİDAL HEVİ TUR 1524 ŞANLIURFA 6.5 47
6 10
ATEŞ EMRE TUR 1448 HATAY 6.5 39.5
8 36
RZAYEV PARVIZ AZE 1262 AZERBAYCAN 6 47.5
50 32
BABAYEV GAZANFAR AZE 1307 AZERBAYCAN 4 28
Read more

26.Troya Uluslararasi Açik Satranç Turnuvasi B Kategorisi (Çanakkale, TUR, 6-11.08.2018)

Official Site

Final Sıralama (9 tur, B qrupu, 286 iştirakçı)
SIRA İSİM UKD ELO KULÜP/ŞEHİR DOĞUM TARİHİ TİP PUAN BH. SB BHs Res. Vict
1 KOCAKAPLAN EMRE 1725 1591 SAKARYA 09.05.2003 U16 8 50 47,25 445½ 0 7
2 ŞAR CAN 1779 1786 İSTANBUL 27.08.2002 U16 51½ 45,00 451½ 0 6
3 İLERİ OKTAY 1785 1697 TEKİRDAĞ 14.06.1999
50½ 44,00 435½ 0 7
4 CEYLAN ARDA 1746 1617 ANKARA 10.10.2005 U14 50½ 42,75 468 0 7
5 ÇETİNKAYA UMUT CAN 1756 1593 DENİZLİ 07.06.2002 U16 45½ 40,50 436 0 7
6 AHMEDOV VUSAL   1780 AZERBAYCAN 21.10.1981
7 51½ 40,00 443 0 7
53 AKBAROV AYDIN   1434 AZERBAYCAN 08.02.2007 U12 6 35½ 24,00 366 0 6
Read more

51st Biel Chess Festival 2018 (BIel, SUI, 21.07-01.08.2018)

Official Site

10 turdan sonra yekun nəticələr 1 2 3 4 5 6
1. Mamedyarov, Shakhriyar g AZE 2801 * * ½ 1 1 ½ ½ ½ ½ 1 1 1 2921
2. Carlsen, Magnus g NOR 2842 ½ 0 * * 1 ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 6 2792
3. Vachier-Lagrave, Maxime g FRA 2779 0 ½ 0 ½ * * ½ 1 ½ 1 1 ½ 2768
4. Svidler, Peter g RUS 2753 ½ ½ ½ ½ ½ 0 * * ½ ½ 1 1 2773
5. Navara, David g CZE 2741 ½ 0 0 ½ ½ 0 ½ ½ * * 1 ½ 4 2668
6. Georgiadis, Nico g SUI 2526 0 0 ½ 0 0 ½ 0 0 0 ½ * * 2487
Read more

Çubuk Belediyesi 4.Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası (Ankara, TUR, 23-29.07.2018)

Official Site

9 maçtan sonra final sira (A Kategori, 127 sporcu)
SIRA SOYADI ADI ELO FED PUANLAR BH. SB Res. Vict
1 IM ISKANDAROV MİSRATDİN 2477 AZE 49½ 43,00 0 7
2 GM SHANAVA KONSTANTİNE 2498 GEO 7 49 39,75 0 6
3 IM BALTAG IULİAN 2401 MDA 7 49 39,25 0 5
4 GM QUPARADZE GİGA 2503 GEO 7 48½ 39,50 0 5
5 IM ARAT UFUK SEZEN 2372 TUR 7 46½ 38,00 0 6
6 IM GULİEV LOGMAN 2333 AZE 50 36,25 0 6
7 IM SEMİEV SUHRAB 2260 TKM 47 34,75 0 5
8 GM MAGHALASHVİLİ DAVİT 2508 GEO 46½ 35,50 0 4
9 FM NURİ MURAD 2311 AZE 46½ 33,50 0 6
10 FM GASİMOV PARVİZ 2313 AZE 46½ 32,75 0 6
12 ABİSHLİ OGHUZ 2146 AZE 43½ 31,00 0 5
14 IM BASHIRLI NAİL 2383 AZE 6 48 34,00 0 5
15 IM ABDULOV ORKHAN 2414 AZE 6 48 32,75 0 4
18 IM BABAYEV TALİB 2330 AZE 6 46½ 30,50 0 5
23 WGM KAZİMOVA NARMİN 2299 AZE 6 42 29,25 0 5
24 JAVADOV RAMİL 2112 AZE 6 42 27,50 0 6
25 WGM ABDULLA KHAYALA 2231 AZE 6 41 29,25 0 5
33 ISGANDAROV SHAHRİYAR 2161 AZE 38½ 23,50 0 5
43 WCM BAGHİROVA KHATUN 1848 AZE 5 39½ 21,25 0 4
44 MEHTİYEV ELNUR 1931 AZE 5 39 17,50 0 4
53 FM BAYRAMOV ELVİN 2213 AZE 39½ 18,75 0 3
63 HUSEYNOV SHAMSADDIN 1921 AZE 35 16,25 0 4
70 NOVRUZOV EMİN 1837 AZE 4 41½ 17,00 0 4


9 maçtan sonra final sira (A Kategori, 127 sporcu)
SIRA SOYADI ADI ELO FED PUAN BH. SB Res. Vict
1 GANBARLI SAHİL 1637 AZE 8 48 45,50 0 7
2 ZEYNALOV TURAL 1656 AZE 50½ 44,00 0 6
3 ÜLTANIR GÜRAY 1523 TUR 48 42,75 0 6
4 YILMAZ HASAN 1517 TUR 44 39,00 0 7
6 MAMMADOV ANAR 1697 AZE 7 51½ 41,75 0 6
9 KARİMOV JOSHGUN 1686 AZE 7 46 37,25 0 6
54 MAMMADALİYEV HASAN 1551 AZE 46½ 28,00 0 5
111 BAGHİROVA SAMA 1647 AZE 5 38½ 19,75 0 4
124 ALİYEV HUSEYN 1253 AZE 5 31 14,50 0 5
144 NASİROV MAHİR 1419 AZE 37½ 14,75 0 4
234 IMAMVERDİYEVA IRADA 1674 AZE 3 35½ 12,00 0 2
Read more

44 Open Internacional d'Escacs Vila de Sitges (Sitges, Barcelona, ESP, 22-29.07.2018)

Chess-Results
Official Site

9 turdan sonra yekun sıralama (A qrupu, 105 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED RtgI Pts. TB1 TB2 TB3 TB4
1 1 GM Guseinov Gadir AZE 2654 7,5 0,0 2425 2642 2696
2 10 IM Alarcon Casellas Rolando CUB 2389 6,5 0,0 2444 2455 2459
3 52
Anuj Shrivatri IND 2094 6,5 0,0 2427 2481 2474
4 3 GM Munoz Miguel ESP 2500 6,5 0,0 2399 2496 2550
5 2 GM Volkov Sergey RUS 2574 6,5 0,0 2376 2494 2585
6 17
Abhishek Das IND 2325 6,5 0,0 2304 2404 2480
7 8 IM Argandona Riveiro Inigo ESP 2423 6,5 0,0 2267 2362 2365
Read more

Paris Ch Open (Paris, FRA, 14-21.07.2018)

Official Site

Final Standings after round 9 (54 players)
Pl   Nom Elo Cat. Fede Ligue Club Pts Tr. Perf
1 g MOUSSARD Jules 2559 F SenM IDF Evry Grand Roque 40 2627
2 g GULIYEV Namig 2545 F SenM CVL Chartres Metropole Echecs 41½ 2585
3 m GUILLEUX Fabien 2387 F SenM EST L'Echiquier Chalonnais 39½ 2532
4 m SOCHACKI Christophe 2450 F SenM IDF U.S.Villejuif Echecs 36 2488
5 m SONG Julien 2308 F SenM IDF C.E. de Rueil Malmaison 6 41 2505
6 f ANAND NADAR 2346 F CadM

6 38 2474
7 m RAJESH V A V 2309 F SenM

6 37 2436
8 f GATINEAU Yovann 2373 F MinM EST Mulhouse Philidor 6 35½ 2451
Read more