Enez Kaymakamlığı 2. Uluslararası Açik Satranç Turnuvası (Istanbul, TUR, 15-20.09.2018)

Official Site

9 maçdan sonra final sıralama (92 sporcu)
SIRA B.NO.
İSİM RTG FED KULÜP/ŞEHİR PUAN BH. SB BHs Res. Vict
1 1 GM MAMMADOV ZAUR 2467 AZE AZERBAYCAN 51 44,00 461½ 0 6
2 4 IM BOGDANOV EGOR 2379 UKR UKRAYNA 51 43,50 447 0 6
3 2 IM MIRZOEV EMIL 2442 UKR UKRAYNA 7 51 41,50 443 0 5
4 5 IM DARBAN MORTEZA 2333 IRI İRAN 7 49 39,00 447½ 0 5
5 9
ALİYEV ELNUR 2203 AZE AZERBAYCAN 7 48½ 38,50 443 0 6
Read more

Mersin Büyükşehir Belediyesi 3.Uluslararası Satranç Turnuvası (Mersin, TUR, 9-15.09.2018)

Official Site

9 maçdan sonra final sıralama (53 sporcu)
SIRA unvan İSİM RTG FED PUAN BH. SB Res. Vict
1 GM RASULOV VUGAR 2527 AZE 7 45½ 38,00 0 5
2 GM SHİSHKİN VADİM 2443 UKR 48 35,25 0 4
3 IM ISKANDAROV MİSRATDİN 2482 AZE 47 36,25 0 5
4 IM KHODASHENAS MERSAD 2452 IRI 47 35,75 0 5
5 IM ANNABERDİEV MEİLİS 2514 TKM 43½ 33,25 0 5
12 FM ZEYNALLİ RASHAD 2318 AZE 41½ 25,00 0 5
15 WGM KAZİMOVA NARMİN F 2264 AZE 5 45 25,25 0 2
24 FM GASİMOV PARVİZ 2341 AZE 39½ 17,75 0 4
27 SOYUNLU NARMİN F 2051 AZE 37½ 17,75 0 4
32 WGM ABDULLA KHAYALA F 2229 AZE 33 15,25 0 4
Read more

17.İzmi̇r açık Bornova beledi̇yesi̇ İzmi̇r’in kurtuluşu uluslararası satranç turnuvası (Izmir, TUR, 09-13.09.2018)

Official Site

9 maçdan sonra final sıralama (164 sporçu)
SIRA UNV SOYADI ADI RTG ELO FED ŞEHİR/ÜLKE PUAN BH. SB BHs Res. Vict
1 IM MAMMADOV AYAZ 2411 2411 AZE AZERBAYCAN 53 46,25 460½ 0 6
2
GUSEYNOV ALİHAN 2297 2297 UZB ÖZBEKİSTAN 50 44,00 448 0 6
3 FM IŞIK ALPARSLAN 2215 2210 TUR İSTANBUL 7 52½ 42,00 446½ 0 6
4 IM YILMAZYERLİ MERT 2477 2450 TUR İZMİR 7 52½ 41,75 452½ 0 5
5 FM MOHANNAD FARHAN 2201 2201 JOR ÜRDÜN 7 49½ 40,00 459½ 0 5
6
GÜNCAN BERKE 2045 1946 TUR DENİZLİ 7 49½ 39,00 436½ 0 6
7 IM ARAT UFUK SEZEN 2385 2385 TUR İZMİR 7 48½ 39,25 450½ 0 6
8 IM DARBAN MORTEZA 2333 2333 IRI İRAN 7 46½ 40,25 426 0 6
9
BİÇER ATAKAN MERT 1952 1843 TUR ADANA 7 44½ 35,00 433 0 7
Read more

Chernivtsi Autumn 2018 (Blitz, Chernivtsi, UKR, 06.09.2018)

Official Site
Chess-Results

11 turdan sonra yekun sıralama (Blitz, 68 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 11 GM Safarli Eltaj AZE 2600 9,5 76,5 72,5 67,0
2 7 GM Guseinov Gadir AZE 2669 8,5 77,5 73,0 68,5
3 3 GM Bogdanovich Stanislav UKR 2697 8,0 78,0 72,5 67,0
4 2 GM Zubov Alexander UKR 2722 8,0 78,0 72,5 66,5
5 1 GM Mamedov Rauf AZE 2745 8,0 75,0 71,5 66,0
Read more

Saint Petersburg 2018 GM (Club "Overtime", Saint Petersburg, RUS, 28.08-05.09.2018)


Chess-Results

9 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 4 IM Vokhidov Shamsiddin UZB 2412 6,5 26,25 0,0 6
2 8 GM Bajarani Ulvi AZE 2425 6,0 25,50 0,0 3
3 9 GM Pourramezanali Amirreza IRI 2535 5,5 21,25 0,0 4
4 7 GM Volodin Aleksandr EST 2457 5,0 20,75 0,0 3
5 5
Bykov Oleg RUS 2383 4,5 20,00 0,0 2
6 3 IM Kazakovskiy Valeriy BLR 2406 4,0 18,75 0,0 2
7 10
Saveliev Alexei RUS 2382 4,0 18,00 0,0 1
8 1 IM Duzhakov Ilya RUS 2441 4,0 15,50 0,0 2
9 6
Bazeev German RUS 2431 3,0 11,50 0,0 2
10 2
Palchun Grigory RUS 2451 2,5 10,50 0,0 2
Read more

3RD BASKENT UNIVERSITY INTERNATIONAL OPEN CHESS TOURNAMENT (Ankara, TUR, 27.08-01.09.2018)

Official Site

Final Ranking after round 9 (Category A, 148 players)
Rank S.No. Name IRtg Country/City Points BH. SB BHs Res. Vict
1 5 GM HAZNEDAROĞLU KIVANÇ 2458 BURSA 8 49½ 46,50 429½ 0 8
2 3 IM ISKANDAROV MISRATDIN 2486 AZERBAYCAN 49 41,50 445½ 0 7
3 7 GM BAGATUROV GIORGI 2396 GÜRCİSTAN 7 50½ 41,50 440 0 5
4 16 FM OLÇUM AHMET 2274 BİTLİS 7 48½ 37,50 414 0 7
5 2 GM GLEIZEROV EVGENY 2507 RUSYA 7 46½ 37,00 416 0 7
6 6 GM ODEEV HANDSZAR 2410 TÜRKMENİSTAN 49 36,00 428 0 5
7 11 IM DARBAN MORTEZA 2331 İRAN 48½ 37,50 433 0 4
8 14 FM EMİNOV ORKHAN 2272 DENİZLİ 47 35,25 417 0 5
9 29 RZAYEV ASKAR ALİAKBAR 2061 KARAMAN 42½ 30,50 406 0 5
10 18 WGM ABDULLA KHAYALA F 2245 AZERBAYCAN 42 32,50 402½ 0 5
13 13 FM NURI MURAD 2313 AZERBAYCAN 6 46½ 30,00 402 0 5
14 17 WGM KAZIMOVA NARMIN F 2270 AZERBAYCAN 6 45 30,00 406½ 0 4
26 12 FM GASIMOV PARVIZ 2314 AZERBAYCAN 45 27,25 399½ 0 5
36 23 ALIYEV RASIM 2171 AZERBAYCAN 40 24,75 396 0 4
37 28 JAVADOV RAMIL 2092 AZERBAYCAN 40 24,75 378 0 4
39 27 RZAYEV CHINGIZ 2103 AZERBAYCAN 37½ 24,00 379 0 4
42 34 SOYUNLU NARMIN F 2061 AZERBAYCAN 35½ 24,00 368½ 0 3
47 21 IDRISOV TABRIZ 2200 AZERBAYCAN 5 42 23,75 403 0 4
76 87 TEYMUROV ELNUR 1854 AZERBAYCAN 36½ 16,25 359½ 0 3
98 51 NIFDALIYEV JAHANGIR 1991 AZERBAYCAN 4 34½ 15,00 375½ 0 2
Read more

European Youth Chess Championship 2018 (Riga, LAT, 20-29.08.2018)

Official Site
Chess-Results AZE Players

AZE
SNo
Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Rk. K rtg+/- Group
6
Huseynova Lala 1261 AZE 1 1 0 1 0 ½ 0 1 1 5,5 13 40 -81,20 Girls U08
10 WCM Ismayilova Khanim 1145 AZE 0 1 0 1 1 1 0 ½ 1 5,5 12 40 8,80 Girls U08
17 WCM Bashirli Saadat 1090 AZE 1 ½ 1 0 ½ ½ 1 ½ 1 6,0 8 40 58,80 Girls U08
25
Rahimova Aysel 1303 AZE 1 1 0 0 1 1 1 0 1 6,0 9 40 64,40 Girls U10
34
Abbasova Zarifa 1252 AZE 0 1 1 0 ½ 0 1 1 ½ 5,0 28 40 34,80 Girls U10
36
Zulfugarli Mahluga 1531 AZE 1 0 1 1 ½ 0 0 0 ½ 4,0 51 40 -16,80 Girls U12
45 WCM Gasimova Samra 1437 AZE ½ 0 1 1 ½ 1 ½ ½ 1 6,0 11 40 159,20 Girls U12
59
Jafarova Aysel 1332 AZE 0 1 ½ 0 ½ 1 ½ 1 ½ 5,0 33 40 92,80 Girls U12
9 WCM Allahverdiyeva Ayan 2046 AZE 1 1 1 ½ 1 ½ 1 1 1 8,0 1 40 70,40 Girls U14
42 WCM Ismayil Malak 1772 AZE 1 1 ½ 0 ½ 1 1 ½ 1 6,5 6 40 138,40 Girls U14
81
Pashayeva Jamila 1411 AZE ½ ½ 0 0 0 1 1 ½ 0 3,5 74 40 48,80 Girls U14
5 WFM Beydullayeva Govhar 2184 AZE 1 1 1 0 1 ½ 1 1 0 6,5 4 40 18,00 Girls U16
13
Heydarova Aytaj 2052 AZE 1 1 ½ 0 0 1 0 0 0 3,5 49 40 -104,40 Girls U16
46 WFM Mammadova Susan 1853 AZE ½ 1 ½ 1 0 0 1 1 ½ 5,5 14 40 166,80 Girls U18
2
Azadaliyev Jahandar 1732 AZE 1 1 ½ 1 1 ½ 1 1 1 8,0 1 40 7,60 Open U08
34
Hasanli Ziya 1188 AZE 1 ½ 1 ½ 0 ½ ½ 1 1 6,0 17 40 57,20 Open U08
22 CM Suleymanov Ali 1747 AZE 1 1 ½ ½ 1 ½ 0 0 1 5,5 26 40 -32,40 Open U10
29 CM Orujov Farid 1692 AZE 1 1 1 0 1 0 1 ½ 0 5,5 25 40 28,40 Open U10
50
Abasov Yusif 1534 AZE 1 0 0 1 1 ½ 0 0 1 4,5 72 40 -56,00 Open U10
122
Huseynbayli Valeh 0 AZE 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,0 132 0 0,00 Open U10
24 CM Samadov Read 1997 AZE 1 1 0 1 1 ½ ½ 1 0 6,0 13 40 31,60 Open U12
41
Talibov Shiroghlan 1821 AZE ½ 1 ½ 1 1 ½ ½ ½ 0 5,5 25 40 88,80 Open U12
48 CM Suleymanli Suleyman 1784 AZE 1 1 0 ½ 1 ½ 1 0 0 5,0 38 40 98,40 Open U12
85
Kanli Alperen 1572 AZE 0 1 ½ 0 1 0 ½ ½ 1 4,5 68 40 47,20 Open U12
10 FM Suleymanli Aydin 2323 AZE ½ 1 1 ½ ½ 1 ½ ½ 1 6,5 6 20 -10,00 Open U14
26
Atakishiyev Elmar 2198 AZE 1 ½ 1 0 ½ ½ 0 1 1 5,5 32 40 -68,80 Open U14
71 CM Malikov Farid 1943 AZE 0 ½ 1 0 1 1 1 0 ½ 5,0 51 40 51,20 Open U14
116
Abbasov Azad 1494 AZE 1 0 0 0 0 1 0 ½ 0 2,5 114 40 54,80 Open U14
41 FM Mammadov Sadig 2232 AZE 1 0 0 ½ 1 ½ 1 ½ 0 4,5 58 20 -44,60 Open U16
9 IM Gadimbayli Abdulla 2413 AZE 1 0 1 ½ ½ 1 1 1 ½ 6,5 6 10 5,70 Open U18
Read more

Conca della Presolana 2018 (Bratto, ITA, 18-26.08.2018)

Official Site

Final Standings after round 9 (48 players, masters group)
Pos ID T NAME Rtg PRtg Fed Pts Buc1 BucT S-B ARO.
1 13 IM Sveshnikov Vladimir 2391 2589 LAT LAT 6.5 46.5 50.0 35.00 2423.1
2 2 GM Mirzoev Azer 2510 2589 AZE AZE 6.5 45.5 49.0 33.50 2423.4
3 5 GM Gasanov Eldar 2481 2566 UKR UKR 6.5 45.0 49.5 34.75 2400.3
4 3 GM Maiorov Nikita 2504 2543 BLR BLR 6.0 47.5 51.5 33.25 2417.6
5 4 GM Pakleza Zbigniew 2503 2477 POL POL 6.0 45.5 49.0 31.75 2352.0
6 6 GM Sveshnikov Evgeny 2477 2475 RUS RUS 6.0 44.0 48.0 31.25 2350.1
7 1 GM Werle Jan 2529 2493 NED NED 6.0 44.0 47.0 28.75 2368.2
Read more

V.Korchnoy Memorial (Saint-Peterburg, RUS, 14-27.08.2018)

Chess-Results Open
Chess-Results Fischer Random
Chess-Results Blitz

7 turdan sonra yekun sıralama (Fişer-rendom, 40 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 6 GM Bajarani Ulvi AZE 2479 6,0 30,5 22,0 25,25
2 1 GM Kamsky Gata USA 2738 5,5 33,0 23,5 25,25
3 10 IM Vokhidov Shamsiddin UZB 2299 5,0 33,0 24,0 23,25
4 4 GM Lugovskoy Maxim RUS 2489 5,0 32,0 22,5 21,50
5 7 IM Zakhartsov Vladimir RUS 2477 5,0 31,0 22,5 20,00
6 5 IM Triapishko Alexandr RUS 2480 5,0 29,5 21,0 19,75
7 13 WGM Nebolsina Vera RUS 2210 5,0 24,5 17,0 16,50
Read more