Opera Euro Rapid (6-14.02.2021)

Official Site

Preliminary Stage

RankPlayer12345678910111213141516RP
1
GM Carlsen, Magnus (2881)

½01½½½½11½11½1015
2
GM Giri, Anish (2731)
½
½½1½½½0½11½½1115
3
GM So, Wesley (2741)
1½
½01½1½1½½0½1½159
4
GM Aronian, Levon (2778)
0½½
1½½0½11½1½0115
5
GM Vachier-Lagrave, Maxime (2860)
½010
½½1½½½½1½½115
6
GM Duda, Jan-Krzysztof (2774)
½½0½½
½1½½0½0111158
7
GM Radjabov, Teimour (2758)
½½½½½½
½½1½½½½½½158
8
GM Dubov, Daniil (2770)
½½0100½
½1½01½½115
9
GM Nakamura, Hikaru (2829)
01½½½½½½
00½½½1115
10
GM Shankland, Sam (2609)
0½00½½001
½1½½11157
11
GM Nepomniachtchi, Ian (2778)
½0½0½1½½1½
½010½157
12
GM Vidit, Santosh Gujrathi (2636)
00½½½½½1½0½
1½½015
13
GM Dominguez Perez, Leinier (2786)
0½1001½0½½10
1½015
14
GM Grischuk, Alexander (2784)
½½½½½0½½½½0½0
½115
15
GM Bluebaum, Matthias (2562)
0001½0½½001½½½
½15
16
GM Ding, Liren (2836)
10½000½000½110½
155

Final Stage


Read more

Airthings Masters 2020 (26.12.2020-03.01.2021)

Official Site

Preliminary Stage

RankPlayer123456789101112RP
1
GM Carlsen, Magnus (2881)

½1½½½½1½½½½11
2
GM So, Wesley (2741)
½
½½½½½1½½1½11
3
GM Nakamura, Hikaru (2829)
0½
½½½½½½11111
4
GM Nepomniachtchi, Ian (2778)
½½½
½½11½0½½116
5
GM Radjabov, Teimour (2758)
½½½½
½½½½½½1116
6
GM Aronian, Levon (2778)
½½½½½
½½½½1011
7
GM Vachier-Lagrave, Maxime (2860)
½½½0½½
½½10½115
8
GM Dubov, Daniil (2770)
00½0½½½
½½11115
9
GM Harikrishna, Pentala (2705)
½½½½½½½½
½0½115
10
GM Grischuk, Alexander (2784)
½½01½½0½½
½½115
11
GM Giri, Anish (2731)
½00½½0101½
½11
12
GM Anton Guijarro, David (2667)
½½0½01½0½½½
11

Final Stage


Read more

World Stars Sharjah Online International Chess Championship 2020 (12-13.06.2020)

Chess-Results

Final Ranking crosstable after 10 Rounds

Rk.
NameRtgFED123456Pts.TB1TB2TB3TB4
1GMMamedyarov Shakhriyar2764AZE***1 ½½ ½1 ½1 1½ 17,50,032,2522754
2GMHarikrishna Pentala2719IND0 ½***1 0½ 1½ 11 16,50,025,5012745
3GMWojtaszek Radoslaw2719POL½ ½0 1***0 ½½ 11 16,00,024,2512745
4GMKasimdzhanov Rustam2661UZB0 ½½ 01 ½***½ 11 ½5,50,022,7522727
5GMSalem A.R. Saleh2682UAE0 0½ 0½ 0½ 0***1 ½3,00,011,2502622
6GMAmin Bassem2686EGY½ 00 00 00 ½0 ½***1,50,08,0002386
Read more

Rauf Məmmədov Fransa çempionu oldu.

Rauf Məmmədov Fransa çempionu oldu

Onlayn blits şahmat üzrə açıq Fransa çempionatı keçirilib.


Apasport.az saytının məlumatına görə, 700-dən çox şahmatçının qatıldığı yarışda Azərbaycan qrossmeysterləri də mübarizə aparıblar.
İsveçrə sistemi ilə keçirilən ilk mərhələ 15 turdan ibarət olub. İlk 16 yerin sahibi final mərhələsinə vəsiqə qazanıb.
Azərbaycan şahmatçılarından yalnız üçü həlledici raunda çıxıb. Eltac Səfərli 4-cü, Qədir Hüseynov 5-ci, Rauf Məmmədov 12-ci yeri tutub. Hər üç şahmatçı 11,5 xal toplayıb.
1/8 finalda Rauf Qədiri 1,5:0,5 hesabı ilə məğlub edib. Eltac isə Evgenios İoannidisi (Yunanıstan) üstələyib – 2:0. Növbəti mərhələdə yenə Azərbaycan dueli baş tutub və Rauf bu dəfə də 1,5:0,5 hesabı ilə qalib gəlib.
Yarımfinalda ilkin mərhələnin qalibi Vasili İvançuk (Ukrayna) üzərində 2:1 hesablı qələbə qazanan Məmmədov finalda Kristian Bauerlə (Fransa) görüşüb. 3:1 hesablı qələbə təmsilçimizə Fransa çempionu titulu qazandırıb.
Qeyd edək ki, turnirdə tanınmış şahmatçılardan Alireza Firuzya, gənclər arasında dünya çempionu Maksim Laqar, Fransa çempionu Sofi Milye kimi iştirakçılar da qüvvəsini sınayıb.

Mənbə:
Apasport.az.
Read more

Aeroflot Open 2020 (Moscow. RUS, 19-27.02.2020)

Chess-Results Group A
Chess-Results Group B

Final Ranking after 9 Rounds (Group A, 97 players)

Rk.SNo
NameTypsexFEDRtgPts.TB1TB2
171IMSuleymanli AydinU18
AZE24746,552622
28GMJumabayev Rinat

KAZ26466,552557
311GMMamedov Rauf

AZE26436,542578
415GMAravindh Chithambaram Vr.

IND26306,542558
538GMAleksandrov Aleksej

BLR25926,052612
656GMAsadli Vugar

AZE25386,052595
76GMAdhiban B.

IND26546,052582
840GMPetrosyan Manuel

ARM25906,042598
929GMYilmaz Mustafa

TUR26076,042574
1017GMParavyan David

RUS26296,042569
4720GMDurarbayli Vasif

AZE26254,552533
5577IMGadimbayli AbdullaU18
AZE24604,542549

Final Ranking after 9 Rounds (Group B, 105 players)
Rk.SNo
NameTypsexFEDRtgPts.TB1TB2
12GMHarutyunian Tigran K.

ARM25387,052438
29IMAfanasiev Nikita

RUS24987,042440
31GMBogdanovich Stanislav

UKR25467,042386
427IMMuradli MahammadU18
AZE24276,552462
7280CMSamadov ReadU18
AZE22734,042349
9862FMBayramov Elvin

AZE23372,532356
Read more

18th Caspian Cup International Chess Festival (Rasht, Iran, 14-19.02.2020)

Chess-Results A Group
Chess-Results U14 Group

Final Ranking after 9 Rounds (202 players)

Rk.SNo
NameFEDRtgClub/CityPts.TB1TB2TB3rtg+/-
11IMIskandarov MisratdinAZE2520Azerbaijan8,00,0264350,514,9
28IMTahbaz ArashIRI2461Gilan7,50,0238646,00,5
39GMHarutjunyan GevorgARM2444Armenia7,00,0255053,013,1
43GMPourramezanali AmirrezaIRI2497Gilan7,00,0250251,06,2
516IMDaneshvar BardiyaIRI2327Tehran7,00,0249750,044,4
66GMRasulov VugarAZE2476Azerbaijan7,00,0244047,01,9
710GMMirzoev AzerAZE2439Azerbaijan7,00,0238047,0-0,9
811
Gholami Orimi MahdiIRI2434Mazandaran7,00,0236948,5-0,1
912FMDaghli ArashIRI2424Gilan7,00,0236945,00,6
1028
Azadi AmirmohammadIRI2155Alborz7,00,0223737,544,0
2275CMSuleymanli SuleymanAZE1968Azerbaijan6,00,0218743,598,8
3139
Ahadzade KananAZE2091Azerbaijan6,00,0207638,5-3,0
4497
Gurbanov IsmayilAZE1888Azerbaijan5,50,0208741,094,8
5779
Novruzov EminAZE1956Azerbaijan5,00,0207141,025,0
99149WCMBaghirova KhatunAZE1812Azerbaijan4,50,0186634,58,2
10086
Valiyev ShahinAZE1932Azerbaijan4,50,0185737,0-35,6
12693
Javadov HabilAZE1901Azerbaijan4,00,0180034,0-42,8

Final Ranking after 9 Rounds (370 players)
Rk.SNo
NameTypFEDRtgClub/CityPts.TB1TB2TB3rtg+/-
124
Baghirov IbrahimU14AZE1372Azerbaijan8,00,048,043,098,4
214
Yazdani AlirezaU12IRI1466Gilan7,50,053,547,582,0
36
Moradi Mohammad SorooshU14IRI1578Kermanshah7,50,052,046,55,6
42
Ghayourifar AmirU12IRI1754Alborz7,50,050,545,0-17,2
511
Moradpour ArtinU12IRI1549Gilan7,50,048,544,048,8
61
Ghanbaralifarzad Mohammad HoseiU14IRI1826Hamedan7,50,047,042,5-13,2
75
Nezamdoust Amir MohammadU14IRI1615Gilan7,50,045,040,5-1,6
2241
Aghayeva GulsanamU14AZE1243Azerbaijan6,50,049,044,085,6
2421WCMBudagova LeylaU12AZE1413Azerbaijan6,50,047,042,524,4
2791
Huseynov NihadU14AZE1143Azerbaijan6,50,045,040,546,0
3747
Hashimov IlgarU12AZE1221Azerbaijan6,00,046,541,54,8
4033
Salifli MirmehdiU14AZE1288Azerbaijan6,00,045,040,5-36,4
5126
Asadov HuseynU12AZE1337Azerbaijan6,00,042,537,5-25,6
5369
Soltanov NihadU14AZE1171Azerbaijan6,00,042,038,018,0
73269
Mammadli NurayU08AZE0Azerbaijan5,50,046,541,5
108105
Guliyev YunusU12AZE1109Azerbaijan5,00,045,041,0-16,4
137297
Mustafa MuhammadaliU08AZE0Azerbaijan5,00,038,034,0
148298
Nahmatova AtlasU14AZE0Azerbaijan5,00,036,032,5
159118
Babayeva AsnaU10AZE1074Azerbaijan4,50,046,041,047,6
272352
Tahmazova FidanU14AZE0Azerbaijan3,50,034,031,0
290170
Ahmadova TahminaU10AZE0Azerbaijan3,00,039,536,0
293256
Khalilzade ZahraU06AZE0Azerbaijan3,00,036,533,5
Read more