"YAY Festivalı-2016” beynəlxalq uşaq şahmat turniri (Bakı, 27.06-01.07.2016)

"YAY Festivalı-2016” beynəlxalq uşaq şahmat turniri Bakı şəhərinin Respublika şahmat mərkəzində 27 iyun-3 iyul 2016-ci il tarixlərində keçirildi.
Chess-Results
7 turdan sonra yekun sıralama (59 oyunçu)
Rk. SNo Ad Tip FED Rtg Pts.  TB1  TB2  TB3
1 3 Akbarov Aydin U10 AZE 1372 6,5 32,5 23,0 29,75
2 5 Mammadzada Rauf U10 AZE 1272 5,5 30,0 21,0 22,75
3 1 Aliyev Natik U10 AZE 1427 5,5 27,5 20,5 22,00
4 9 Abdullayeva Fidan U10G AZE 1078 5,5 26,0 19,0 21,00
5 2 Ahmadov Vusal U10 AZE 1384 5,5 25,5 18,0 19,75
6 28 Hasanli Fateh U8 AZE 1600 5,0 31,5 23,0 19,50
7 8 Shukurova Aydan U10G AZE 1153 5,0 30,5 21,0 19,00
8 58 Huseynov Huseyn U8 AZE 1136 5,0 26,5 19,0 17,25
9 13 Gozalov Umid U8 AZE 1800 5,0 24,0 18,0 17,00
10 16 Mirishli Ravan U10 AZE 1800 5,0 22,0 16,5 15,25

Click to photo for enlarging
Read more

“Silahlı Quvvələr günü”


"Silahlı Quvvələr günü”-nə həsr olunmuş sürətli (rapid) və ildırımsürətli (blitz) turnirləri 25 və 26 iyun 2016–cı il tarixlərində Respublika Şahmat Mərkəzində keçirilirdi.
Summer-Rapid Final Ranking after 7 Rounds
Rk. SNo Name FED Rtg Pts.  TB1   TB3 
1 1 GM Bajarani Ulvi AZE 2504 6,5 30,0 2171
2 12 FM Bashirli Nail AZE 1979 6,0 26,5 2086
3 2 GM Mammadov Zaur AZE 2427 5,5 31,5 2153
4 6 FM Gadimbayli Abdulla AZE 2110 5,0 29,0 2147
5 22 CM Aslanov Farid AZE 1785 5,0 27,5 2178
6 3 IM Iskandarov Misratdin AZE 2402 5,0 26,5 2007
7 13 FM Muradli Mahammad AZE 1972 5,0 23,5 1856
8 5
Aliyev Elnur AZE 2226 5,0 23,5 1783
9 15 CM Ahmadzada Ahmad AZE 1908 5,0 23,0 2039
10 14 CM Karayev Kanan AZE 1961 4,5 27,5 2074
11 8
Safarov Zirva AZE 2088 4,5 23,5 1890
12 9 WFM Aghasiyeva Fidan AZE 2005 4,5 22,5 1773
13 17
Soyunlu Narmin AZE 1864 4,5 21,0 2035
350;601;kli b246;y252;tm601;k 252;231;252;n 351;601;kl601; t305;klay305;n / Click to photo for enlarging
Summer blitz-Final Ranking after 9 Rounds
Rk. SNo Name FED Rtg Pts.  TB1   TB3 
1 1 GM Bajarani Ulvi AZE 2419 7,5 49,5 2141
2 2 IM Iskandarov Misratdin AZE 2370 7,0 49,5 2121
3 3 FM Zeynalov Farid AZE 2365 7,0 48,5 2119
4 14 CM Karayev Kanan AZE 2013 7,0 43,0 2056
5 24
Manafov Vugar AZE 1821 6,5 49,0 2232
6 5
Bayramov Elkhan AZE 2174 6,5 43,5 2003
7 7 FM Asadli Vugar AZE 2141 6,0 50,0 2146
8 12 FM Bashirli Nail AZE 2027 6,0 47,0 2113
9 13
Baladjaev Gara AZE 2016 6,0 45,5 2132
10 6
Shabanov Nurlan AZE 2150 5,5 44,5 2029
11 22 WFM Balajayeva Khanim AZE 1866 5,5 42,5 2133
Read more

Kişilər və qadınlar arasında Sumqayıtın açıq çempionatı (23-29.06.2016)

9 turdan sonra Yekun sıralama Chess-Results (34 iştirakçı)
Rk. Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 rtg+/-
1 Ibrahimli Murad AZE 2209 8,5 47,0 39,0 7,6
2 Huseynzade Jeyhun AZE 1892 7,5 52,5 39,0 61,2
3 Mehraliyev Sahil AZE 1759 6,5 50,0 37,5 37,2
5 Huseynova Laman AZE 1644 6,0 46,0 34,5 70,8
9 Gasimova Samra AZE 1347 5,5 43,0 36,0 68,0
15 Zulfugarli Mahluga AZE 1320 5,0 38,0 30,5 40,8
Read more

Veteranlar arasında Azərbaycan çempionatı 2016 (28.05-05.06.2016)

9 turdan sonra yekun sıralama
Rk. SNo Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2
1 5 Babayev Asad AZE 1813 7,0 38,5 37,5
2 9 Farajzade Oruj AZE 1741 6,5 35,5 34,5
3 28 Huseynov Faig Ismayil AZE 1540 6,5 30,0 29,0
4 7 Mukhtarov Nazim AZE 1759 6,5 29,5 29,0
5 3 Ismayilov Hamza AZE 1836 6,0 33,5 32,5
6 4 Mammadov Alamdar AZE 1829 6,0 32,5 32,0
7 2 Rzayev Nizami AZE 1888 6,0 30,0 29,0
Chess-Results
Read more