Veteran şahmatçılar arasında Azərbaycan çempionatı (26.5-3.6.2017)

Final Ranking after 9 Rounds (36 players)
Rk. SNo Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 7 Rzayev Nizami AZE 1736 8,0 36,0 36,0
45,5
2 10 Rzayev Khazail AZE 1707 7,0 40,0 39,0
47,5
3 23 Rzayev Hasan-Agha AZE 1589 6,5 33,5 33,0
49,0
4 4 Babayev Asad AZE 1785 6,0 30,5 29,5
46,0
5 3 Ismayilov Hamza AZE 1832 6,0 29,5 29,5
44,0
6 24 Piriverdiyev Anatoli AZE 1577 6,0 28,0 28,0
43,0
Chess-Results
Read more

28-May Respublika Gününə həsr olunmuş "Park-Bulvar Open" Rapid Reytinq Turniri (23.05.2017)

Chess-Results
7 turdan sonra yekun sıralama (70 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 5 GM Mammadov Zaur AZE 2429 6,0 0,0 6,0 33,0
2 2 GM Safarli Eltaj AZE 2686 6,0 0,0 5,0 34,0
3 4 GM Rasulov Vugar AZE 2431 6,0 0,0 5,0 30,5
4 3 GM Abasov Nijat AZE 2545 5,5 0,0 5,0 30,5
5 35
Feyziyev Mirmusa AZE 1704 5,5 0,0 5,0 28,5
6 7 IM Iskandarov Misratdin AZE 2384 5,0 0,0 5,0 32,5
7 18 IM Bashirli Nail AZE 2065 5,0 0,0 5,0 29,5
Read more

Shamkir Chess 2017 (Shamkir, AZE, 20.04-1.05.2017)

Official Site
Final Crosstable After Round 9
Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts Vict Res SB Rank
1 Radosław Wojtaszek 2745 POL * 0 ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 4.5 1 0.5 20.5 VI
2 Veselin Topalov 2741 BUL 1 * ½ 0 1 ½ ½ ½ ½ ½ 5 2 0.5 21.75 IV
3 Wesley So  2822 USA ½ ½ * 1 ½ ½ ½ 0 ½ 1 5 2 0.5 22 III
4 Sergey Karjakin 2783 RUS ½ 1 0 * 1 ½ ½ ½ 0 ½ 4.5 2   19.75 V
5 Pavel Eljanov 2781 UKR ½ 0 ½ 0 * 1 1 0 ½ 0 3.5 2   14.5 IX
6 Teimour Radjabov 2710 AZE ½ ½ ½ ½ 0 * ½ ½ ½ ½ 4 0   18.75 VIII
7 Pentala Harikrishna 2758 IND ½ ½ ½ ½ 0 ½ * ½ ½ 0 3.5 0   16.5 X
8 Shakhriyar Mammadyarov 2772 AZE 0 ½ 1 ½ 1 ½ ½ * ½ 1 5.5 3   24.25 I
9 Michael Adams 2761 ENG ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ * 0 4.5 1 0.5 20 VII
10 Vladimir Kramnik 2811 RUS ½ ½ 0 ½ 1 ½ 1 0 1 * 5 3   20.5 II
Read more

Kişilər arasında Azərbaycan çempionatı / Azerbaijan Men's Championship (7-15.03.2017)

Chess-Results
9 turdan sonra yekun sıralama (24 oyunçu)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2
1 1 GM Abasov Nijat AZE 2583 7,5 2354 45,0
2 3 IM Iskandarov Misratdin AZE 2426 7,0 2364 46,0
3 2 GM Rasulov Vugar AZE 2506 6,0 2383 49,0
4 8 GM Sevdimaliyev Urfan AZE 2376 5,5 2376 47,0
5 9 IM Bashirli Nail AZE 2369 5,5 2286 39,5
Read more

Hamlet Rzayev xatirə yarışı (Sumqayıt,18-22.2.2017)

Hamlet Rzayev xatirə yarışı

18-22 fevral Sumqayıt şəhərində Sumqayıt Şahmat məktəbinin ilk direktoru Hamlet Rzayevin (17.02.1936- 17.02.2007) xatirəsinə həsr olunmuş beynəlxalq reytinqli şahmat yarışı keçirildi. Yarışda 6 şəhərdən (Bakı, Sumqayıt, Quba, Xırdalan, Qubadlı, Füzuli) 62 şahmatçı qələbə uğrunda öz qüvvəsini sınadı.
Yarışın açılışında H.Rzayevə həsr olunmuş film təqdim edildi:
 
Yarışın qaliblərinə pul mükafatları, kubok, medallar və fəxri fərmanlar təqdim edildi.
 
1-ci yer: Murad İbrahimli (Sumqayıt) 9-dan 8 xal,
2-ci yer: Elvin Bayramov (Quba) 9-dan 7,5 xal,
3-cü yer: Rəşad Zeynallı (Bakı) 9-dan 7 xal.
 
Qadınlar:
1-ci yer: Ləman Hüseynova (Sumqayıt) 9-dan 6 xal,
2-ci yer: Mələk İsmayıl (Sumqayıt) 9-dan 5,5 xal,
3-cü yer: Səbinə Rzalı (Sumqayıt) 9-dan 5,5 xal.
 
Yarış barədə daha ətraflı buradan tanış ola bilərsiniz:
http://chess-results.com/tnr262336.aspx?lan=34&art=1&rd=9&fed=AZE&wi=821
Read more