Qadınlar arasında Azərbaycan çempionatı / Azerbaijan Women's Championship (9-17.2.2017)

Chess-Results
9 turdan sonra yekun sıralama (20 oyunçu)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 n w we w-we
1 2 WGM Mammadzada Gunay AZE 2345 7,0 44,0 0,0 5,0 9 7 5,74 1,26
2 6 WIM Fataliyeva Ulviyya AZE 2268 6,0 47,5 0,0 5,0 9 6 5,07 0,93
3 4 WGM Mamedjarova Zeinab AZE 2322 5,5 48,5 0,0 3,0 9 5,5 5,51 -0,01
4 8 WGM Abdulla Khayala AZE 2231 5,5 47,0 0,0 4,0 9 5,5 4,98 0,52
5 10 WFM Balajayeva Khanim AZE 2189 5,5 43,0 0,0 4,0 9 5,5 5,29 0,21
6 9 WIM Mammadova Narmin AZE 2230 5,5 42,5 0,0 3,0 9 5,5 5,24 0,26
Read more

Fuad Cəfərovun xatirəsinə həsr olunmuş beynəlxalq reytinqli açıq şahmat turniri 2017 (4-11.01.2017)

Yariş Respublika Şahmat mərkəzində(klubunda) keçirildi.
Turnir 4-11 yanvar 2017-ci il tarixində Bakı şəhərində FIDE qaydaları üzrə keçirildi.
Turnirdə üzvlük haqqı ödəmiş ELO əmsallı şahmatçılar iştirak edə bilərdi.
Turnir isveçrə sistemi üzrə 7 turdan ibarət idi.
Nəzarət zamanı –hər şahmatçıya 90 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə əlavə olunmaqla təyin olunmuşdu.
7 turdan sonra yekun sıralama
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 2
Zeynalli Rashad AZE 2225 6,0 34,0 24,5 28,25
2 1 FM Zeynalov Farid AZE 2297 6,0 33,5 23,5 27,75
3 3
Musayev Eldar AZE 2158 5,5 31,5 23,0 22,75
4 5
Sariyev Riad AZE 2017 5,5 31,5 22,5 24,25
5 17
Karimov Joshgun AZE 1753 5,5 30,0 22,0 21,25
6 28
Shahpalangov Aydin AZE 1649 5,5 25,0 19,5 18,25
7 18
Asgarov Nihad AZE 1749 5,0 28,5 19,5 18,75

Chess-Results

Read more

Fuad Jafarov memorial Team tournament (4-10.1.2017)

Fuad Jafarov memorial Team tournament
Team-Composition with round-results

  1. Experts (RtgAvg:2506, TB1: 20,5 / TB2: 17)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 GM Yevseev Denis 2525 RUS 4126378 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 1 6,5 9 2325
2 GM Benidze Davit 2508 GEO 13603086 1 ½ 1 1 ½ + 1 1 ½ 7,5 9 2334
3 GM Bajarani Ulvi 2486 AZE 13403028 1 1 ½ ½ ½ 1 1 0 1 6,5 9 2325
  2. Young stars (RtgAvg:2317, TB1: 12,5 / TB2: 9)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 IM Bashirli Nail 2375 AZE 13406809 ½ ½ ½ ½ 1 1 0 0 1 5,0 9 2388
2 FM Gadimbayli Abdulla 2319 AZE 13404938 0 ½ ½ ½ ½ 0 0 1 ½ 3,5 9 2388
3 FM Muradli Mahammad 2257 AZE 13409301 0 ½ 1 0 ½ 1 0 0 1 4,0 9 2388
  3. Caspian (RtgAvg:2329, TB1: 11,5 / TB2: 4)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 FM Timerkhanov Alexander 2360 RUS 24177938 1 ½ ½ 0 ½ 0 1 0 ½ 4,0 9 2384
2 FM Bayramov Elvin 2319 AZE 13406655 1 ½ ½ 0 ½ 0 0 1 0 3,5 9 2384
3 Idrisov Tabriz 2307 AZE 13402870 1 0 0 1 ½ 1 ½ 0 0 4,0 9 2384
  4. Balion (RtgAvg:2330, TB1: 9,5 / TB2: 6)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 Shahaliyev Ismayil 2377 AZE 13406388 0 ½ ½ 1 ½ 0 ½ 1 ½ 4,5 9 2384
2 WGM Sudakova Irina 2356 RUS 4129903 0 ½ 0 0 ½ 0 0 1 0 2,0 9 2384
3 CM Karayev Kanan 2257 AZE 13406671 0 ½ ½ 1 0 - 1 0 0 3,0 9 2369

Team Experts -Champion!

Read more

" Fuad Cəfərov memorialı” beynəlxalq reytinqli rapid şahmat turniri 2017 (7.1.2017)

Turnir 7 yanvar 2017-ci il tarixində Bakı şəhərində FIDE qaydaları üzrə keçirildi.
Turnirdə üzvlük haqqı ödəmiş ELO əmsallı şahmatçılar iştirak edə bilərdi.
Turnir isveçrə sistemi üzrə 7 turdan ibarət idi.
Nəzarət zamanı –hər şahmatçıya 10 dəqiqə + hər gedişə 5 saniyə əlavə olunmaqla təyin olunmuşdu.
Chess-Results
7 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 7 CM Ahmadzada Ahmad AZE 2027 6,5 32,0 22,5 29,75
2 8
Zeynalli Rashad AZE 2023 6,0 31,0 21,0 24,50
3 11
Novruzov Emin AZE 1942 5,5 27,5 19,5 20,50
4 9
Babazada Khazar AZE 2005 5,0 32,5 23,0 20,00
5 1
Abdullaev Mahish AZE 2308 5,0 32,5 22,5 21,00
Read more

Fuad Cəfərovun xatirəsinə həsr olunmuş uşaq şahmat turniri 2017 (3-9.1.2017)

Turnir 3-9 yanvar 2017-ci il tarixlərində Bakı şəhərində FIDE qaydaları üzrə keçirildi.
Turnirdə təvəllüdü 2007-ci ildən yuxarı olmayan şahmatçılar iştirak edə bilərdi
Turnir isveçrə sistemi üzrə 7 turdan ibarət idi.
Nəzarət zamanı – hər şahmatçıya 60 dəqiqə + hər gediışə 30 saniyə əlavə olunmaqla təyin olunmuşdu.

Chess-Results
7 turdan sonra yekun sıralama
Rk. SNo Name Typ FED Rtg Pts. TB1 TB2
1 1 Abdulkarimli Eljan U10 AZE 1520 5,5 31,0 22,5
2 6 Suleymanli Ismayil U08 AZE 1237 5,5 29,0 21,0
3 16 Davudov Tunar U08 AZE 1800 5,5 28,0 21,0
4 25 Azimzada Mahammad U08 AZE 1600 5,0 24,0 18,0
5 3 Shukurova Aydan U10 AZE 1294 4,5 31,0 21,5
6 14 Ahmadzada Huseyn U08 AZE 1800 4,5 28,0 19,5
7 18 Ibayev Atilla U08 AZE 1800 4,5 27,5 21,0
8 8 Ahmadov Rovnag U10 AZE 1193 4,5 27,0 19,5
9 13 Ismayilov Murad U10 AZE 1076 4,5 26,0 18,5
10 15 Binnatzada Davud U10 AZE 1800 4,5 25,5 17,5
11 5 Mammadzada Rauf U10 AZE 1238 4,0 31,5 23,0
12 2 Khalilli Elnur U10 AZE 1312 4,0 31,5 22,5
13 11 Mehtizada Murad U08 AZE 1124 4,0 25,0 18,0
14 12 Abdullayeva Fidan U10 AZE 1078 4,0 24,5 17,5
15 7 Rasulzada Murad U10 AZE 1230 3,5 28,0 20,5
16 4 Abaszada Suada U08 AZE 1286 3,5 27,5 19,5
17 19 Isfandiyarli Kamal U10 AZE 1800 3,5 24,0 18,0
18 29 Mammadova Gulay U10 AZE 1500 3,5 23,5 17,0
19 9 Alizada Pasham U08 AZE 1161 3,5 22,0 15,5
20 28 Bayramova Fidan U10 AZE 1500 3,5 21,5 16,0
Read more

"Fuad Cəfərov memorialı" beynəlxalq reytinqli komanda blitz şahmat turniri 2017 (3.1.2017)

Turnir 3 yanvar 2017-ci il tarixində Bakı şəhərində FIDE qaydaları üzrə keçirildi.
Hər komanda 1 kişi +1 qadın və ya 1 kişi+1 gənc(U14)dən ibarət olmalı idi.
Turnir isveçrə sistemi üzrə 7 turdan ibarət idi.
Nəzarət zamanı – hər şahmatçıya 3 dəqiqə + hər gediışə 2 saniyə əlavə olunmaqla təyin olunmuşdu.
Chess-Results
7 turdan sonra yekun sıralama
Rk. SNo Komanda + = - TB1 TB2 TB3
1 1 Peterburg 4 3 0 10,0 11 0
2 5 GreenHeart 4 2 1 10,0 10 0
3 6 Kanan-Xazar 3 4 0 9,5 10 0
4 8 Nasimi 3 3 1 9,0 9 0
5 10 Timerxanov team 3 3 1 8,5 9 0
Read more

Vugar Gashimov Chess Academy Solidarity Day Tournaments


15-25 Dekabr 2016 cı il tarixlərində Vüqar Həşimov Şahmat Akademiyasında Beynəlxalq retinqli (RAPİD, BLİTZ, CLASSİC) Şahmat yarışları keçirildi.
Ümumi mükafat fondu (RAPİD, BLİTZ, CLASSİC) 5000 AZN idi.
Open Chess-Results
Children Chess-Results
7 turdan sonra yekun sıralama - Uşaqlar (34 oyunçu)
Rk. SNo Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 10 Mammadov Ziya AZE 1206 6,0 30,5 5,0 0,0
2 7 Abdinova Narmin AZE 1241 5,5 27,5 5,0 0,0
3 3 Ahmadov Ramil AZE 1299 5,0 31,0 4,0 0,0
4 4 Hasanzade Mahammad AZE 1297 5,0 28,0 4,0 0,0
5 25 Gurbanov Toghrul AZE 0 5,0 25,0 3,0 0,0
6 15 Hasanzada Farid AZE 1076 4,5 29,5 3,0 0,0
7 5 Abaszada Suada AZE 1272 4,5 28,0 4,0 0,0
8 21 Allahverdiyeva Gulshan AZE 0 4,5 26,5 3,0 0,0
9 11 Ahmadov Rovnag AZE 1193 4,5 22,5 4,0 0,0

9 turdan sonra yekun sıralama - Open (89 oyunçu)
Rk. SNo
Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 GM Bajarani Ulvi AZE 2486 7,5 56,5 6,0 0,0
2 10 CM Suleymanli Aydin AZE 2115 7,5 53,5 6,0 0,0
3 3 FM Zeynalov Farid AZE 2303 7,0 54,5 6,0 0,0
4 8
Musayev Eldar AZE 2159 7,0 53,5 5,0 0,0
5 11
Eynullayev Altay AZE 2062 7,0 51,5 6,0 0,0
6 7 FM Muradli Mahammad AZE 2257 6,5 54,5 5,0 0,0
7 13 CM Ahmadzada Ahmad AZE 2016 6,5 50,5 6,0 0,0
8 9
Abbasov Amil AZE 2154 6,5 46,5 6,0 0,0
9 12
Mustafayev Farid AZE 2021 6,5 45,5 5,0 0,0

7 turdan sonra yekun sıralama - Rapid (46 oyunçu)
Rk.
SNo
Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 2 GM Rasulov Vugar AZE 2456 6,0 30,5 5,0 0,0
2 6 FM Zeynalov Farid AZE 2280 5,5 32,5 5,0 0,0
3 3 GM Mammadov Zaur AZE 2435 5,5 32,0 5,0 0,0
4 9 FM Asadli Vugar AZE 2147 5,5 31,5 4,0 0,0
5 16 CM Ahmadzada Ahmad AZE 1974 5,0 29,0 5,0 0,0
6 4 FM Hasanzade Toghrul AZE 2418 5,0 27,5 4,0 0,0
7 1 GM Bajarani Ulvi AZE 2540 5,0 26,5 5,0 0,0
8 19
Eynullayev Altay AZE 1871 5,0 25,5 5,0 0,0
9 14
Aliyev Ravan AZE 1996 5,0 23,0 5,0 0,0

9 turdan sonra yekun sıralama - Blitz (38 oyunçu)
Rk.
SNo
Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 GM Guseinov Gadir AZE 2676 9,0 51,5 9,0 0,0
2 12 IM Bashirli Nail AZE 2107 7,0 49,5 6,0 0,0
3 6 FM Bayramov Elvin AZE 2258 6,5 52,5 6,0 0,0
4 2 GM Rasulov Vugar AZE 2452 6,5 49,0 5,0 0,0
5 11 WIM Khalafova Narmin AZE 2121 6,0 50,5 6,0 0,0
6 15 FM Muradli Mahammad AZE 2016 6,0 45,0 6,0 0,0
7 5 IM Abdulov Orkhan AZE 2294 6,0 45,0 5,0 0,0
esasnamebutunqruplar.pdf [504,65 Kb] (downloads: 173)
See the file online: esasnamebutunqruplar.pdf
Read more