Zirə Open 2016 (9/11/2016, 13/11/2016)

Əziz və hörmətli şahmat həvəskarları!
Zirə Mədəniyyət Mərkəzi EKO-PARKDA 9 və 13 noyabr tarixlərində bayraq gününə həsr olunmuş BLİTS və RAPİD turniri keçirildi.
9 noyabr Blitz Turniri Chess-Results Yekun
13 noyabr Rapid turniri Chess-Results Yekun
Final Ranking after 9 Rounds
Rk. SNo
Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 
1 1 GM Rasulov Vugar AZE 2451 7,5 2002 40,5 0,0
2 2 GM Mammadov Zaur AZE 2364 7,0 2018 41,5 0,0
3 9 FM Asadli Vugar AZE 2156 7,0 1847 36,5 0,0
4 17
Aliyev Ravan AZE 2024 6,5 2016 39,0 0,0
5 12 IM Bashirli Nail AZE 2107 6,5 2011 39,5 0,0
6 4
Bayramov Elvin AZE 2258 6,5 1909 33,0 0,0
7 6
Hasanov Ali AZE 2222 6,5 1903 33,5 0,0
Final Ranking after 9 Rounds rapid
Rk. SNo Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 1 GM Bajarani Ulvi AZE 2540 7,5 2108 44,5 0,0
2 3 GM Mammadov Zaur AZE 2435 7,5 2052 41,0 0,0
3 10 IM Bashirli Nail AZE 2082 7,0 1999 41,5 0,0
4 2 GM Rasulov Vugar AZE 2456 7,0 1823 36,5 0,0
5 19 Babazada Khazar AZE 1927 6,5 1968 38,0 0,0
6 16 Aliyev Ravan AZE 1996 6,5 1867 37,5 0,0
7 15 CM Karayev Kanan AZE 2011 6,5 1855 37,5 0,0
Read more

18 oktyabr - Milli Müstəqillik günü

15-16 oktyabr 2016-cı il tarixlərində Sabunçu rayon Gənclər evində "18 oktyabr - Milli Müstəqillik günü"nə həsr olunmuş Rapid və Blits turnir keçirildi. İlk 10 lövhə chess24.com və chessbomb.com saytlarında canlı yayımlandı.
Qeyd edək ki, turnirdə mükafatçılara əlavə olaraq "NICOS" firmasından hədiyyə dəsti verildi.
Rapid Chess-Results (15 oktyabr)
Blitz Chess-Results (16 oktyabr)
Read more

YAY Festivalı -2016 - open

"Yay Festivalı-2016” Beynəlxalq reytinqli şahmat turniri

Chess-Results

Turnir 27 iyun-3 iyul 2016-ci il tarixlərində Bakı şəhərində FIDE qaydaları üzrə keçirilirdi.

Final Ranking after 7 Rounds (52 players)
Rk. SNo Name Typ sex FED Rtg Pts. TB1 TB2 K rtg+/-
1 8
Mammadova Aysel
w AZE 1899 6,0 26,0 1867 20 28,0
2 5
Huseynov Fazil S50
AZE 1971 5,5 27,5 1836 20 7,4
3 14
Akhundov Teymuraz U14
AZE 1731 5,5 26,5 1900 40 82,8
4 11
Rzazade Kamran U14
AZE 1785 5,5 26,0 1784 40 48,0
5 1
Bayramov Elvin U20
AZE 2275 5,5 25,0 1825 20 -15,6
6 15
Firidunlu Lala U18 w AZE 1722 5,0 27,5 2067 40 116,4
7 17 CM Samadov Read U10
AZE 1670 5,0 24,5 1808 40 66,0
8 12
Hajiyeva Laman U14 w AZE 1774 5,0 23,0 1759 40 26,0
9 3
Aliyev Elnur

AZE 2105 4,5 32,0 1879 20 -24,0
10 4
Baladjaev Gara

AZE 2016 4,5 30,0 1903 20 -9,8
11 6
Abdullayev Asaf S50
AZE 1965 4,5 27,0 1879 20 -6,4
12 7
Isgandarov Shahriyar U16
AZE 1940 4,5 26,0 1745 40 -40,4

Click to photo for enlarging
Read more