Kişilər arasında Azərbaycan çempionatı / Azerbaijan Men's Championship (7-15.03.2017)

Chess-Results
9 turdan sonra yekun sıralama (24 oyunçu)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2
1 1 GM Abasov Nijat AZE 2583 7,5 2354 45,0
2 3 IM Iskandarov Misratdin AZE 2426 7,0 2364 46,0
3 2 GM Rasulov Vugar AZE 2506 6,0 2383 49,0
4 8 GM Sevdimaliyev Urfan AZE 2376 5,5 2376 47,0
5 9 IM Bashirli Nail AZE 2369 5,5 2286 39,5
Read more

Hamlet Rzayev xatirə yarışı (Sumqayıt,18-22.2.2017)

Hamlet Rzayev xatirə yarışı

18-22 fevral Sumqayıt şəhərində Sumqayıt Şahmat məktəbinin ilk direktoru Hamlet Rzayevin (17.02.1936- 17.02.2007) xatirəsinə həsr olunmuş beynəlxalq reytinqli şahmat yarışı keçirildi. Yarışda 6 şəhərdən (Bakı, Sumqayıt, Quba, Xırdalan, Qubadlı, Füzuli) 62 şahmatçı qələbə uğrunda öz qüvvəsini sınadı.
Yarışın açılışında H.Rzayevə həsr olunmuş film təqdim edildi:
 
Yarışın qaliblərinə pul mükafatları, kubok, medallar və fəxri fərmanlar təqdim edildi.
 
1-ci yer: Murad İbrahimli (Sumqayıt) 9-dan 8 xal,
2-ci yer: Elvin Bayramov (Quba) 9-dan 7,5 xal,
3-cü yer: Rəşad Zeynallı (Bakı) 9-dan 7 xal.
 
Qadınlar:
1-ci yer: Ləman Hüseynova (Sumqayıt) 9-dan 6 xal,
2-ci yer: Mələk İsmayıl (Sumqayıt) 9-dan 5,5 xal,
3-cü yer: Səbinə Rzalı (Sumqayıt) 9-dan 5,5 xal.
 
Yarış barədə daha ətraflı buradan tanış ola bilərsiniz:
http://chess-results.com/tnr262336.aspx?lan=34&art=1&rd=9&fed=AZE&wi=821
Read more

2N-li Səbail şahmat məktəbində rapid turnir(19.02.2017)

7 turdan sonra yekun sıralama (32 oyunçu)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 5 CM Ahmadzada Ahmad AZE 2027 6,0 30,5 5,0 0,0
2 2 FM Zeynalov Farid AZE 2287 5,5 33,0 5,0 0,0
3 1 GM Bajarani Ulvi AZE 2507 5,0 33,0 3,0 0,0
4 8
Mustafayev Farid AZE 1764 5,0 28,5 4,0 0,0
5 3 FM Asadli Vugar AZE 2186 5,0 28,0 5,0 0,0
6 9
Mustafayev Nihad AZE 1623 5,0 27,5 4,0 0,0
Read more

Qadınlar arasında Azərbaycan çempionatı / Azerbaijan Women's Championship (9-17.2.2017)

Chess-Results
9 turdan sonra yekun sıralama (20 oyunçu)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 n w we w-we
1 2 WGM Mammadzada Gunay AZE 2345 7,0 44,0 0,0 5,0 9 7 5,74 1,26
2 6 WIM Fataliyeva Ulviyya AZE 2268 6,0 47,5 0,0 5,0 9 6 5,07 0,93
3 4 WGM Mamedjarova Zeinab AZE 2322 5,5 48,5 0,0 3,0 9 5,5 5,51 -0,01
4 8 WGM Abdulla Khayala AZE 2231 5,5 47,0 0,0 4,0 9 5,5 4,98 0,52
5 10 WFM Balajayeva Khanim AZE 2189 5,5 43,0 0,0 4,0 9 5,5 5,29 0,21
6 9 WIM Mammadova Narmin AZE 2230 5,5 42,5 0,0 3,0 9 5,5 5,24 0,26
Read more

Fuad Cəfərovun xatirəsinə həsr olunmuş beynəlxalq reytinqli açıq şahmat turniri 2017 (4-11.01.2017)

Yariş Respublika Şahmat mərkəzində(klubunda) keçirildi.
Turnir 4-11 yanvar 2017-ci il tarixində Bakı şəhərində FIDE qaydaları üzrə keçirildi.
Turnirdə üzvlük haqqı ödəmiş ELO əmsallı şahmatçılar iştirak edə bilərdi.
Turnir isveçrə sistemi üzrə 7 turdan ibarət idi.
Nəzarət zamanı –hər şahmatçıya 90 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə əlavə olunmaqla təyin olunmuşdu.
7 turdan sonra yekun sıralama
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 2
Zeynalli Rashad AZE 2225 6,0 34,0 24,5 28,25
2 1 FM Zeynalov Farid AZE 2297 6,0 33,5 23,5 27,75
3 3
Musayev Eldar AZE 2158 5,5 31,5 23,0 22,75
4 5
Sariyev Riad AZE 2017 5,5 31,5 22,5 24,25
5 17
Karimov Joshgun AZE 1753 5,5 30,0 22,0 21,25
6 28
Shahpalangov Aydin AZE 1649 5,5 25,0 19,5 18,25
7 18
Asgarov Nihad AZE 1749 5,0 28,5 19,5 18,75

Chess-Results

Read more

Fuad Jafarov memorial Team tournament (4-10.1.2017)

Fuad Jafarov memorial Team tournament
Team-Composition with round-results

  1. Experts (RtgAvg:2506, TB1: 20,5 / TB2: 17)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 GM Yevseev Denis 2525 RUS 4126378 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 1 6,5 9 2325
2 GM Benidze Davit 2508 GEO 13603086 1 ½ 1 1 ½ + 1 1 ½ 7,5 9 2334
3 GM Bajarani Ulvi 2486 AZE 13403028 1 1 ½ ½ ½ 1 1 0 1 6,5 9 2325
  2. Young stars (RtgAvg:2317, TB1: 12,5 / TB2: 9)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 IM Bashirli Nail 2375 AZE 13406809 ½ ½ ½ ½ 1 1 0 0 1 5,0 9 2388
2 FM Gadimbayli Abdulla 2319 AZE 13404938 0 ½ ½ ½ ½ 0 0 1 ½ 3,5 9 2388
3 FM Muradli Mahammad 2257 AZE 13409301 0 ½ 1 0 ½ 1 0 0 1 4,0 9 2388
  3. Caspian (RtgAvg:2329, TB1: 11,5 / TB2: 4)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 FM Timerkhanov Alexander 2360 RUS 24177938 1 ½ ½ 0 ½ 0 1 0 ½ 4,0 9 2384
2 FM Bayramov Elvin 2319 AZE 13406655 1 ½ ½ 0 ½ 0 0 1 0 3,5 9 2384
3 Idrisov Tabriz 2307 AZE 13402870 1 0 0 1 ½ 1 ½ 0 0 4,0 9 2384
  4. Balion (RtgAvg:2330, TB1: 9,5 / TB2: 6)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 Shahaliyev Ismayil 2377 AZE 13406388 0 ½ ½ 1 ½ 0 ½ 1 ½ 4,5 9 2384
2 WGM Sudakova Irina 2356 RUS 4129903 0 ½ 0 0 ½ 0 0 1 0 2,0 9 2384
3 CM Karayev Kanan 2257 AZE 13406671 0 ½ ½ 1 0 - 1 0 0 3,0 9 2369

Team Experts -Champion!

Read more