YAY FESTİFALI Beynəlxalq şahmat Festivalı (23-30 sentyabr 2017-ci il)

Open Chess-Results
Final Ranking after 7 Rounds (44 players)
Rk. SNo Name FED Rtg Pts. TB1
1 3 Zeynalli Rashad AZE 2243 6,0 31,5
2 4 Bayramov Zaur AZE 2239 5,5 32,5
3 7 Musayev Eldar AZE 2207 5,5 30,5
4 11 Eynullayev Atilla AZE 1919 5,5 25,0
5 14 Gurbanov Ismayil AZE 1770 5,0 30,0
6 9 Isgandarov Shahriyar AZE 2030 5,0 26,0

U10 Chess Results
Final Ranking after 7 Rounds (39 players)
Rk. SNo Name FED Rtg Pts. TB1
1 3 Isfandiyarli Kamal AZE 1324 6,0 27,0
2 1 Mehdiyev Alimirza AZE 1370 5,5 32,0
3 2 Hasanzada Farid AZE 1355 5,5 30,5
4 9 Asadli Toghrul AZE 1245 5,5 29,5
5 19 Gupta Sara USA 1072 5,0 29,0
6 32 Karimov Nihad AZE 0 5,0 28,0
7 5 Akbarov Aydin AZE 1285 5,0 26,5
8 33 Khudaverdiyev Huseyn AZE 0 5,0 18,5

Blitz Chess Results (30 September)
Final Ranking after 9 Rounds (60 players)
Rk. SNo
Name FED Rtg Pts. TB1 TB2
1 1 GM Mamedyarov Shakhriyar AZE 2783 8,0 49,0 39,0
2 2 GM Mamedov Rauf AZE 2755 7,0 57,0 44,5
3 8 FM Zeynalov Farid AZE 2292 7,0 52,0 40,5
4 17
Zeynalli Rashad AZE 2117 7,0 50,5 38,5
5 3 GM Safarli Eltaj AZE 2695 6,5 51,0 40,5
6 11 IM Asadli Vugar AZE 2219 6,5 51,0 40,0
7 12 FM Muradli Mahammad AZE 2214 6,5 49,5 38,5
Read more

Aslanov Memorial Rapid (31.08.2017)

Chess-Results
7 turdan sonra yekun sıralama (111 iştirakçı)

Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 GM Mamedov Rauf AZE 2674 6,5 35,0 25,0 6,0
2 5 IM Abdulov Orkhan AZE 2360 6,5 33,5 24,0 6,0
3 14 FM Karayev Kanan AZE 2110 6,0 32,5 23,0 6,0
4 2 GM Abasov Nijat AZE 2539 5,5 35,0 26,5 5,0
5 22 FM Aliyev Ravan AZE 2065 5,5 31,5 23,5 5,0
6 9
Shahaliyev Ismayil AZE 2185 5,5 31,0 22,0 5,0
7 7 FM Zeynalov Farid AZE 2264 5,5 29,5 21,5 5,0
8 21
Abdullayev Elshad AZE 2066 5,5 29,5 21,0 5,0
9 30 FM Eynullayev Altay AZE 1911 5,5 29,5 20,5 5,0
Read more

BURDUR GÖLÜ ULUSLARARASI 3. AÇIK SATRANÇ TURNUVASI (Burdur, TUR, 13-18.08.2017)

Official site

Final standings of A Group after round 9 (49 players)
Sıra SNo. isim Rtg FED İl Puanlar BH. SB Res. Vict
1 2 GM MAGHALASHVILI DAVID 2500 GEO GEO 45½ 40.25 0 6
2 3 GM MAMMADOV ZAUR 2424 AZE AZE 7 49½ 42.00 0 5
3 1 GM SHANAVA KONSTANTIN 2504 GEO GEO 50 35.75 0 5
4 4 GM BAGATUROV GIORGI 2408 GEO GEO 45½ 34.00 0 5
5 9 YELLİGEDİK MURAT 2099 TUR DENİZLİ 45 32.00 0 6
Read more

“Aslanov Memorial” Şahmat festivalı (1-10.8.2017)

Festival 01 (gəlmə günü) - 10 avqust 2017-ci il tarixlərində Sabunçu gənclər evində keçiriləcək.

Classic Open Chess-Results (2-8 august)
9 turdan sonra yekun sıralama (65 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 5
Bayramov Zaur AZE 2207 8,0 1977 53,0 0,0
2 1 FM Ibrahimli Murad AZE 2281 7,0 1991 52,5 0,0
3 6
Asgarov Mushfig AZE 2165 7,0 1957 55,0 0,0
4 13
Mehtiyev Elnur AZE 1886 7,0 1842 50,5 0,0
5 3
Zeynalli Rashad AZE 2242 6,5 2030 54,0 0,0
6 8
Babazada Khazar AZE 2072 6,5 1814 51,5 0,0

Rapid Chess-Results (9 august)

7 turdan sonra yekun sıralama (50 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 13 FM Muradli Mahammad AZE 2021 6,0 0,0 6,0 31,5
2 1 IM Iskandarov Misratdin AZE 2383 6,0 0,0 6,0 30,0
3 5 FM Bayramov Elvin AZE 2146 5,5 0,0 5,0 29,0
4 10
Zeynalli Rashad AZE 2098 5,5 0,0 5,0 27,5
5 17
Atakishiyev Elmar AZE 1801 5,5 0,0 5,0 27,0
 
9 turdan sonra yekun sıralama (58 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 GM Abasov Nijat AZE 2467 8,0 0,0 7,0 54,0
2 9 FM Gadimbayli Abdulla AZE 2206 7,0 0,5 6,0 52,5
3 5 FM Bayramov Elvin AZE 2248 7,0 0,5 6,0 52,0
4 3 IM Bashirli Nail AZE 2290 6,5 0,0 6,0 52,0
5 11
Bayramov Elkhan AZE 2139 6,5 0,0 6,0 47,5
6 4 IM Heydarli Kanan AZE 2269 6,5 0,0 5,0 55,5
7 10 FM Muradli Mahammad AZE 2188 6,5 0,0 5,0 50,5
Read more

Aslanov Memorial- GM

Chess-results
aslanov-memorial.pgn [34,21 Kb] (downloads: 4)
Результаты

1. Experts (РейтСр:2397, Доп1: 26 / Доп2: 10)
Bo.
Имя Рейт. ФЕД. код FIDE 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Очки Партии РейтСр
1 GM Malakhatko Vadim 2511 BEL 14104202 ½ 1 ½ ½ 1 ½ ½ ½ 1 ½ 6,5 10 2290
2 GM Bajarani Ulvi 2451 AZE 13403028 1 ½ 0 ½ 1 1 1 0 1 ½ 6,5 10 2290
3
Idrisov Tabriz 2271 AZE 13402870 0 ½ ½ ½ ½ 0 1 ½ 0 0 3,5 10 2290
4 GM Gaprindashvili Valeriane 2360 GEO 13601091 1 ½ 0 1 ½ ½ ½ 0 ½ ½ 5,0 10 2290
5 GM Sevdimaliyev Urfan 2391 AZE 13402463 0 0 1 1 ½ ½ 1 0 0 ½ 4,5 10 2290
2. Young stars (РейтСр:2290, Доп1: 24 / Доп2: 10)
Bo.
Имя Рейт. ФЕД. код FIDE 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Очки Партии РейтСр
1
Shahaliyev Ismayil 2379 AZE 13406388 ½ 1 1 ½ 0 ½ 0 1 1 ½ 6,0 10 2397
2
Soyunlu Narmin 2011 AZE 13400843 0 0 0 0 ½ 0 ½ 1 ½ 1 3,5 10 2397
3 WFM Hojjatova Aydan 2308 AZE 13401491 1 ½ ½ 0 ½ 1 0 ½ 1 ½ 5,5 10 2397
4 FM Ahmadzada Ahmad 2340 AZE 13413007 0 ½ 1 ½ ½ ½ 0 1 0 ½ 4,5 10 2397
5 FM Gadimbayli Abdulla 2412 AZE 13404938 1 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ 0 ½ 4,5 10 2397
Read more