Fuad Cəfərov memorialı-2019 Blitz


Yarış 3 yanvar 2019-cu il tarixində Bakı şəhərində FIDE qaydaları üzrə keçirildi.
Hər komanda 1 kişi+1 qadın və ya 1 kişi+1 gənc(U14) şahmatçıdan ibarət olmalı idi.
Turnir isveçrə sistemi üzrə 9 turdan ibarət idi. Nəzarət zamanı–hər şahmatçıya 3 dəqiqə + hər gedişə 2 saniyə əlavə olunmaqla təyin olunmuş idi.


Chess-Results

9 turdan sonra yekun sıralama (33 komanda)
Rk.SNoKomandaOyunlar+=-TB1TB2
13Asadli team980115,516
21International962113,514
32Eleven961212,513
46Mad boys952212,012
Read more

Baku Open 2018

Chess-Results Open (23.11-02.12.2018)

9 turdan sonra yekun sıralama (149 iştirakçı)
Rk.SNo
AdFEDRtgIPts.TB1TB2
11GMSafarli EltajAZE26717,523516
22GMGuseinov GadirAZE26647,023395
38IMTsydypov ZhamsaranRUS25307,023055
46GMGareyev TimurUSA25847,022265
55GMPopov IvanRUS25907,022146
618FMAliyev RavanAZE23517,021666
723
Davidov SamirAZE23147,020786

Chess-Results U10 Children (17-25.11.2018)

9 turdan sonra yekun sıralama (78 iştirakçı)
Rk.SNo
AdFEDRtgPts.TB1TB2TB3
11
Assylov MirasKAZ15067,570,052,0
26
Davudov TunarAZE13547,071,053,5
37
Shakaraliyev ElchinAZE13307,070,049,5
48
Karimov NihadAZE13297,060,047,5
Read more

DEBUT OPEN -2018

Chess-Results Open (4-11.10.2018)
Chess-Results Rapid (7.10.2018)
Chess-Results Blitz (14.10.2018)


7 turdan sonra yekun sıralama (Open, 21 iştirakçı)
Rk.SNo
AdFEDRtgPts.TB1TB2TB4Krtg+/-
12
Davidov SamirAZE22846,031,5523,52012,2
23
Abbasov AmilAZE21575,032,0322,52011,2
35
Jafarli BabakAZE21315,030,5321,54012,4
41IMGuliev LogmanAZE23275,028,5420,010-5,4
59CMAslanov UmidAZE16585,026,5419,04056,4
67
Karimov JoshgunAZE17425,026,0417,0208,8

 7 turdan sonra yekun sıralama (Rapid, 37 iştirakçı)
Rk.SNo
AdFEDRtgPts.TB1TB2TB3
18IMAsadli VugarAZE21686,030,050,0
24
Abdullaev MahishAZE22835,525,050,0
39
Jafarli BabakAZE21335,525,050,0
410IMBashirli NailAZE21155,525,040,0

9 turdan sonra yekun sıralama (Blitz, 40 iştirakçı)
Rk.SNo
AdFEDRtgPts.TB1TB2TB3
13IMBashirli NailAZE23307,554,560,0
22IMAsadli VugarAZE23407,552,070,0
38
Davidov SamirAZE21946,553,060,0
46IMAbdulov OrkhanAZE22866,548,060,0
Read more

"Ağ Top" Kuboku / "White Rook" Cup (10-17.08.2018)

Open Chess-Results (11-17.08.2018)
U12 Chess-Results (11-17.08.2018)
Blitz Chess-Results (10.08.2018)


7 turdan sonra yekun sıralama (Open qrupu, 52 iştirakçı)
Rk. SNo Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 Davidov Samir AZE 2243 6,0 31,5 6 0,0
2 4 FM Bayramov Elvin AZE 2172 5,5 33,0 5 0,0
3 6 Jafarli Babak AZE 2123 5,5 29,5 5 0,0
4 5 Abbasov Amil AZE 2151 5,0 30,5 4 0,5
5 7 Hajiyev Kanan AZE 2018 5,0 30,5 4 0,5

7 turdan sonra yekun sıralama (U12 qrupu, 38 iştirakçı)
Rk. SNo Ad Tip FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 8 Gulumov Muthat U10 AZE 1217 5,5 28,0 20,0 4
2 7 Ahmad Khagan U08 AZE 1222 5,5 26,0 19,5 5
3 2 Maharramli Sarkhan U10 AZE 1364 5,0 30,5 22,0 4
4 6 Ismayilov Kamran U12 AZE 1245 5,0 30,0 22,0 3
5 3 Davudov Tunar U10 AZE 1311 5,0 28,5 21,0 4
6 9 Karimli Yusif U08 AZE 1193 5,0 27,0 20,5 4

9 turdan sonra yekun sıralama (Blitz, 28 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 5 IM Gadimbayli Abdulla AZE 2262 7,0 48,0 37,0 6
2 2 IM Asadli Vugar AZE 2334 7,0 46,5 35,5 6
3 3 FM Zeynalov Farid AZE 2292 6,0 50,0 39,0 6
4 1 GM Bajarani Ulvi AZE 2449 6,0 49,5 39,5 5
5 8 FM Garayev Kanan AZE 2168 6,0 44,0 34,0 6
6 7
Davidov Samir AZE 2230 6,0 42,0 33,5 4
Read more

Bakı Yayı 2018 - Baku Summer Festival 2018 (30.06-08.07.2018)


Festival 30 iyun-8 iyul 2018-ci il tarixlərində Bakı şəhərində Respublika Şahmat mərkəzində(klubunda) keçiriləcdi
A-Açıq turnir (Open) 1-8 iyul 2018
B-Uşaq turniri (U11) 1-7 iyul 2018
D-Rapid turniri (10 dəq+5 saniyə) - 30 iyun 2018.
E-Blitz turniri (3 dəq+2 saniyə) - 7 iyul 2018.
summer-open-aze11.pdf [844,01 Kb] (downloads: 149)
See the file online: summer-open-aze11.pdf

summer-open-eng11.pdf [684,51 Kb] (downloads: 100)
See the file online: summer-open-eng11.pdf

Read more