Kişilər arasında Azərbaycan çempionatı (15-24.01.2018)

Chess-Results

9 turdan sonra yekun sıralama
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 2 IM Gadimbayli Abdulla AZE 2415 7,0 2307 0,0 6
2 9 FM Aliyev Ravan AZE 2283 7,0 2265 0,0 5
3 5 FM Muradli Mahammad AZE 2376 6,0 2302 0,0 4
4 4 IM Bashirli Nail AZE 2391 6,0 2300 0,0 4
5 13 FM Bayramov Elvin AZE 2180 5,0 2287 0,0 4
6 3
Shahaliyev Ismayil AZE 2404 5,0 2241 0,0 3
7 7 FM Ibrahimli Murad AZE 2302 5,0 2214 0,0 4
8 14
Babazada Khazar AZE 2166 4,5 2303 0,0 4
9 10 FM Garayev Kanan AZE 2260 4,5 2300 0,0 3
10 12 WFM Beydullayeva Govhar AZE 2230 4,5 2282 0,0 3
11 1 IM Asadli Vugar AZE 2470 4,5 2267 0,0 3
12 6 FM Mammadov Sadig AZE 2314 4,5 2229 0,0 3
13 17 FM Eynullayev Altay AZE 2121 4,0 2262 0,0 1
14 8 FM Ahmadzada Ahmad AZE 2297 3,5 2222 0,0 2
15 11 FM Suleymanli Aydin AZE 2259 3,0 2216 0,0 2
16 15
Eynullayev Atilla AZE 2149 2,5 2254 0,0 2
17 18 CM Samadov Read AZE 2007 2,5 2243 0,0 2
18 16
Isgandarov Shahriyar AZE 2122 2,0 2254 0,0 2
Read more

Fuad Cəfərov memorialı 2018

Open tournament
7 turdan sonra yekun sıralama (117 iştirakçı)
Rk. SNo Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 5 Huseynov Shahin AZE 2184 6,0 33,0 23,5 28,50
2 3 Davidov Samir AZE 2203 6,0 33,0 23,5 27,75
3 2 Orujov Shujaat AZE 2247 6,0 32,5 23,0 27,00
4 15 Ahadzade Kanan AZE 1910 6,0 28,5 21,0 23,50

U10 Children tournament
7 turdan sonra yekun sıralama (58 iştirakçı)
Rk. SNo Ad Tip Cins FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 58 Zeynalov Said U10
AZE 0 6,0 32,0 23,0 27,25
2 12 Yeganegi Barad U08
IRI 1215 6,0 25,0 18,5 20,00
3 4 Jalalvand Amir Hesam U08
IRI 1327 5,5 32,0 23,5 23,25
4 11 Keshani Kian U08
IRI 1218 5,5 29,0 20,5 21,25
5 1 Suleymanli Ismayil U10
AZE 1420 5,0 35,5 25,5 24,00
6 2 Davidov Ughur U10
AZE 1352 5,0 29,0 21,0 19,25
7 3 Abaszada Suada U10 w AZE 1330 5,0 28,0 20,0 19,25
8 9 Ismayilova Khanim U08 w AZE 1235 5,0 26,5 18,5 17,50
9 20 Mehtizada Murad U08
AZE 1124 5,0 26,0 18,5 18,50
10 23 Aychichek Tahir Ali U10
AZE 1108 5,0 22,5 16,0 18,00

Master tournament
9 turdan sonra yekun sıralama (22 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 4 IM Tahbaz Arash IRI 2442 6,5 44,0 34,5 31,00
2 1 GM Mirzoev Azer AZE 2503 6,0 46,0 35,0 30,00
3 2 GM Benidze Davit GEO 2501 5,5 46,0 36,0 27,75
4 10 GM Kekelidze Mikheil GEO 2387 5,5 42,5 33,5 25,50
5 20
Nadimifar Adnan IRI 2222 5,5 42,5 32,5 25,25
6 7
Shahaliyev Ismayil AZE 2404 5,5 38,5 29,5 23,50

Blitz tournament
7 turdan sonra yekun sıralama (33 komanda)
Rk. SNo Komanda Oyunlar + = - TB1 TB2 TB3
1 4 Young stars 7 5 2 0 12 10,5 0
2 1 Old Guards 7 4 3 0 11 10,0 0
3 2 Alekhine 7 4 3 0 11 10,0 0
4 5 Dentist 7 4 2 1 10 10,5 0
Read more

Azərbaycan çempionatı 1-ci dəstə (27.11-3.12.2017)

Chess-Results

7 turdan sonra yekun sıralama
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1
TB2 TB3
1 1 FM Eynullayev Altay AZE 2178 5,0 4,0 0,5 27,5
2 4
Eynullayev Atilla AZE 1975 5,0 4,0 0,5 26,0
3 7
Novruzov Emin AZE 1808 4,5 3,0 0,0 25,5
4 6
Gurbanov Ismayil AZE 1845 4,5 3,0 0,0 25,0
5 3
Ismayilov Muhammad AZE 2003 4,5 2,0 0,0 28,5
6 12
Garayev Khagani AZE 1631 4,5 2,0 0,0 23,0
7 5
Salimov Shovkat AZE 1930 4,0 3,0 0,0 29,5
8 11
Mammadov Anar AZE 1656 3,0 3,0 0,0 24,0
9 14
Azadaliyev Jahandar AZE 1404 3,0 2,0 0,0 24,0
10 2
Ilyasli Ughur AZE 2027 3,0 1,0 0,0 22,0
11 10
Abdullayev Beytulla AZE 1688 2,5 2,0 0,0 22,0
12 9
Khudiyev Sanan AZE 1719 1,5 0,0 0,0 23,5
13 8 WCM Rzali Sabina AZE 1774 1,0 1,0 1,0 21,0
14 13
Hasanov Mirmusa AZE 1617 1,0 1,0 0,0 21,5
Read more

Baku Open (12-21.11.2017)

Chess-Results Open
9 turdan sonra yekun sıralama (Open, 125 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED RtgI Pts.  TB1  TB2
1 2 GM Abasov Nijat AZE 2596 7,5 2370 6
2 13 IM Bashirli Nail AZE 2363 7,0 2327 5
3 10 IM Abdulov Orkhan AZE 2407 7,0 2122 6

Chess-Results Children
9 turdan sonra yekun sıralama (Uşaqlar, 91 iştirakçı)
Rk.
Name Rtg FED Pts. TB1 TB2 TB3
1
Abdulkarimli Eljan 1450 AZE 8,0 7,0 0,0 52,0
2
Israilov Agil 1621 AZE 7,0 7,0 0,0 49,0
3
Alasgarli Ibrahim 1382 AZE 7,0 6,0 0,0 53,5
4
Nasibova Narmin 1278 AZE 6,5 6,0 0,0 44,5
5
Asadli Toghrul 1245 AZE 6,5 6,0 0,0 41,5
6
Abdinov Matin 1138 AZE 6,5 5,0 2,0 53,5
7
Bashirov Kemal 1579 UKR 6,5 5,0 0,0 47,5
8
Mammadli Ilkin 1352 AZE 6,5 5,0 0,0 44,0
Read more

YAY FESTİFALI Beynəlxalq şahmat Festivalı (23-30 sentyabr 2017-ci il)

Open Chess-Results
Final Ranking after 7 Rounds (44 players)
Rk. SNo Name FED Rtg Pts. TB1
1 3 Zeynalli Rashad AZE 2243 6,0 31,5
2 4 Bayramov Zaur AZE 2239 5,5 32,5
3 7 Musayev Eldar AZE 2207 5,5 30,5
4 11 Eynullayev Atilla AZE 1919 5,5 25,0
5 14 Gurbanov Ismayil AZE 1770 5,0 30,0
6 9 Isgandarov Shahriyar AZE 2030 5,0 26,0

U10 Chess Results
Final Ranking after 7 Rounds (39 players)
Rk. SNo Name FED Rtg Pts. TB1
1 3 Isfandiyarli Kamal AZE 1324 6,0 27,0
2 1 Mehdiyev Alimirza AZE 1370 5,5 32,0
3 2 Hasanzada Farid AZE 1355 5,5 30,5
4 9 Asadli Toghrul AZE 1245 5,5 29,5
5 19 Gupta Sara USA 1072 5,0 29,0
6 32 Karimov Nihad AZE 0 5,0 28,0
7 5 Akbarov Aydin AZE 1285 5,0 26,5
8 33 Khudaverdiyev Huseyn AZE 0 5,0 18,5

Blitz Chess Results (30 September)
Final Ranking after 9 Rounds (60 players)
Rk. SNo
Name FED Rtg Pts. TB1 TB2
1 1 GM Mamedyarov Shakhriyar AZE 2783 8,0 49,0 39,0
2 2 GM Mamedov Rauf AZE 2755 7,0 57,0 44,5
3 8 FM Zeynalov Farid AZE 2292 7,0 52,0 40,5
4 17
Zeynalli Rashad AZE 2117 7,0 50,5 38,5
5 3 GM Safarli Eltaj AZE 2695 6,5 51,0 40,5
6 11 IM Asadli Vugar AZE 2219 6,5 51,0 40,0
7 12 FM Muradli Mahammad AZE 2214 6,5 49,5 38,5
Read more

Aslanov Memorial Rapid (31.08.2017)

Chess-Results
7 turdan sonra yekun sıralama (111 iştirakçı)

Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 GM Mamedov Rauf AZE 2674 6,5 35,0 25,0 6,0
2 5 IM Abdulov Orkhan AZE 2360 6,5 33,5 24,0 6,0
3 14 FM Karayev Kanan AZE 2110 6,0 32,5 23,0 6,0
4 2 GM Abasov Nijat AZE 2539 5,5 35,0 26,5 5,0
5 22 FM Aliyev Ravan AZE 2065 5,5 31,5 23,5 5,0
6 9
Shahaliyev Ismayil AZE 2185 5,5 31,0 22,0 5,0
7 7 FM Zeynalov Farid AZE 2264 5,5 29,5 21,5 5,0
8 21
Abdullayev Elshad AZE 2066 5,5 29,5 21,0 5,0
9 30 FM Eynullayev Altay AZE 1911 5,5 29,5 20,5 5,0
Read more