25th Abu Dhabi International Chess Festival (Abu Dhabi, UAE, 7-15.08.2018)

Official Site
Chess-Results Juniors
Chess-Results Open
Chess-Results Masters
Final Ranking after 9 Rounds (Juniors group, 184 players)
Rk. SNo
Name Typ FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 IM Gukesh D U12 IND 2440 8,0 0,0 57,5 50,25
2 7
Umbetov Kazybek U16 KAZ 2055 7,5 0,0 57,5 45,75
3 3
Pranav V U12 IND 2227 7,5 0,0 56,5 45,50
4 2 FM Aliyev Ravan U16 AZE 2346 7,5 0,0 56,0 44,50
5 5 AGM Srihari L R U14 IND 2135 7,5 0,0 55,0 43,75
6 4 CM Haase Pavel U16 CZE 2177 7,0 0,0 57,0 41,50
7 8
Shanya Mishra U16 IND 1943 7,0 0,0 55,5 40,50
8 6
Mustafayev Farid U14 AZE 2127 7,0 0,0 55,5 40,25

Final Ranking after 9 Rounds (Open group, 236 players)
Rk. SNo
Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 13 WFM Ovezdurdiyeva Jemal TKM 2041 8,0 0,0 56,0 49,25
2 11
Umbetov Kazybek KAZ 2055 8,0 0,0 52,0 45,50
3 19
Gandhi Anish IND 2016 7,5 1,0 53,0 43,50
4 47
Aditya Varun Gampa IND 1874 7,5 0,0 48,5 38,75
5 12 CM Loay Sameer JOR 2043 7,0 0,0 57,0 41,50
6 14
Soham Datar IND 2030 7,0 0,0 54,0 39,00
7 50
Huang Zixiu CHN 1864 7,0 0,0 51,0 38,50
8 2
Mustafayev Farid AZE 2127 7,0 0,0 48,5 37,25

Final Ranking after 9 Rounds (Masters group, 158 players)
Rk. SNo

Name FED Rtg Pts. TB1  TB2  TB3 K rtg+/-
1 6
GM Dubov Daniil RUS 2691 7,5 0,0 2619 54,0 10 18,4
2 10
GM Korobov Anton UKR 2664 7,5 0,0 2610 54,0 10 20,7
3 16
GM Salem A.R. Saleh UAE 2636 7,5 0,0 2577 47,0 10 20,6
40 59 1st woman
IM Mammadzada Gunay AZE 2426 5,5 0,0 2452 40,5 10 2,0
93 82
FM Aliyev Ravan AZE 2346 4,0 0,0 2470 41,5 20 6,8
Read more

Bakı Yayı 2018 - Baku Summer Festival 2018 (30.06-08.07.2018)


Festival 30 iyun-8 iyul 2018-ci il tarixlərində Bakı şəhərində Respublika Şahmat mərkəzində(klubunda) keçiriləcdi
A-Açıq turnir (Open) 1-8 iyul 2018
B-Uşaq turniri (U11) 1-7 iyul 2018
D-Rapid turniri (10 dəq+5 saniyə) - 30 iyun 2018.
E-Blitz turniri (3 dəq+2 saniyə) - 7 iyul 2018.
summer-open-aze11.pdf [844,01 Kb] (downloads: 143)
See the file online: summer-open-aze11.pdf

summer-open-eng11.pdf [684,51 Kb] (downloads: 94)
See the file online: summer-open-eng11.pdf

Read more

Nakhchivan Open 2017 (30.04-10.05.2018)

Chess-Results Group A
Chess-Results Group B (< 2249)
Chess-Results Group C (U12)
Chess-Results Blitz

9 turdan sonra yekun sıralama (A qrupu, 58 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED RtgI Klub/Şəhər Pts. TB1 n rtg+/-
1 4 GM Mamedov Nidjat AZE 2602 Baku 6,5 2543 9 13,1
2 9 GM Tiviakov Sergei NED 2569
6,5 2496 9 11,6
3 2 GM Safarli Eltaj AZE 2657 Baku 6,0 2529 9 0,4
4 3 GM Guseinov Gadir AZE 2654 Shamkir 6,0 2524 9 -0,2
5 10 GM Khenkin Igor GER 2557
6,0 2501 9 8,3
6 1 GM Korobov Anton UKR 2678
6,0 2442 9 -11,1
7 14 GM Ghaem Maghami Ehsan IRI 2531
6,0 2439 9 4,7
8 43 FM Ibrahimli Murad AZE 2305 Sumqayit 6,0 2407 9 54,4
9 27 IM Abdulov Orkhan AZE 2401 Baku 6,0 2375 9 13,2
Read more

5th Vugar Gashimov Memorial 2018 (Shamkir, AZE, 19-28.04.2018)

Official Site
Final Standings after round 9
1. Carlsen, Magnus g NOR 2843 6 2884
2. Ding, Liren g CHN 2778 2846
3. Karjakin, Sergey g RUS 2778 5 2809
4. Radjabov, Teimour g AZE 2748 2770
5. Mamedyarov, Shakhriyar g AZE 2814 2762
6. Wojtaszek, Radoslaw g POL 2744 2770
7. Giri, Anish g NED 2777 2767
8. Mamedov, Rauf g AZE 2704 4 2732
9. Topalov, Veselin g FID 2749 4 2727
10. Navara, David g CZE 2745 2604
Read more

Zəka Sahibləri / Land of Intellegents (Baku, AZE, 16-25.03.2018)

Chess-Results Open
Chess-Results Rapid
Chess-Results Children U12
Chess-Results Blitz Team

7 turdan sonra yekun sıralama (Open, 55 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 2
Bayramov Zaur AZE 2256 6,0 32,0 23,0 5
2 3
Davidov Samir AZE 2216 5,5 34,5 25,0 5
3 4 FM Bayramov Elvin AZE 2215 5,5 30,0 21,5 5
4 6
Huseynov Shahin AZE 2182 5,5 29,5 22,0 4
5 9
Abbasov Amil AZE 2136 5,0 33,0 24,0 4
6 1 FM Ibrahimli Murad AZE 2303 5,0 30,0 21,5 4
7 10
Abishli Oghuz AZE 2123 5,0 28,0 20,0 5
8 24
Abdulkarimli Eljan AZE 1556 5,0 25,0 17,5 3

7 turdan sonra yekun sıralama (Uşaqlar, U12, 59 iştirakçı)
Rk. SNo Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 5 Mehdiyev Alimirza AZE 1370 6,0 32,0 24,0 5
2 9 Zuqanov Ali AZE 1300 6,0 31,5 22,5 6
3 12 Karimov Nihad AZE 1278 6,0 26,5 18,5 6
4 7 Gurbanov Toghrul AZE 1336 5,5 28,0 20,5 5
5 3 Suleymanli Ismayil AZE 1401 5,0 31,0 22,5 5
6 2 Sadigzada Ravan AZE 1413 5,0 28,0 20,5 5
7 18 Orujov Hasan AZE 1162 5,0 26,0 18,0 4
8 29 Azimzada Mahammad AZE 1048 5,0 25,0 17,0 5
9 8 Abaszada Suada AZE 1302 5,0 24,5 17,5 5
10 14 Nurahmadov Tabriz AZE 1213 5,0 24,0 17,0 5

7 turdan sonra yekun sıralama (Rapid, 40 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 2
Bayramov Zaur AZE 2182 6,5 33,0 22,5 6
2 7 FM Ibrahimli Murad AZE 1964 6,5 30,0 21,0 6
3 8
Mehtiyev Elnur AZE 1950 5,5 24,5 19,0 5
4 11
Ilyasli Ughur AZE 1847 5,0 31,0 21,5 5
5 12 WCM Allahverdiyeva Ayan AZE 1735 5,0 26,5 18,0 5

7 turdan sonra yekun sıralama (Blitz, 17 komanda)
Rk. SNo Komanda Oyunlar + = - TB1 TB2 TB3
1 1 Praga 7 6 1 0 13,0 13 0
2 2 Guba chess 7 5 1 1 11,0 11 0
3 3 Sumgait 7 4 2 1 9,5 10 0
4 5 Baku 4 school 7 3 3 1 9,0 9 0
5 11 Favorit 7 3 2 2 8,0 8 0
6 4 RSM 7 3 2 2 7,5 8 0
7 6 Behemoth 7 3 1 3 7,5 7 0
8 16 Antonyms 7 2 1 4 7,5 5 0
Read more