Youth Chess Olympiad 2011

Youth Chess Olympiad
AZE Ismayilli, 12-21 July 2011

group A (under 16)

148 players
http://chess-results.com/tnr52990.aspx?art=4&lan=1

Final Ranking crosstable after 10 Rounds
1 Bayramov Elkhan Khayyat Oglu 2055 BAK 8.5 67.5
2 Abbasov Amil Habil Oglu 2137 GNJ 8.5 64.5
3 Abbasli Javid Vidadi Oglu 1956 BLQ 8.5 60.5
4 Fataliyeva Ulviyya Hasil Qizi 2107 GNJ 8.0
5 Baghirova Khatin Mahammad Qizi 1854 UJR 7.5 67.0
6 Rahimli Ilkin Alisaftar Oglu 1841 BAK 7.5 63.0
7 Rzayev Chingiz Qafar Oglu 1954 QUB 7.5 60.0
8 Allahyarov Said Seymur Oglu 1982 GCH 7.5 60.0
9 Aslanov Elnur Jahangir Oglu 1888 AGD 7.5 57.0
10 Babazade Javidan Elnur Oglu 2082 LNK 7.0 66.5

group B(under 12)

275 players
http://chess-results.com/tnr52989.aspx?art=4&lan=1&zeilen=99999

Final Ranking crosstable after 10 Rounds
1 Naqdiyev Niyazi Siyavush Oglu 2015BAK9.5

2 Shahaliyev Ismayil Bahram Oglu 1815BAK9.0
3 Abdullayev Farid Khayyam Oglu 1800AJD8.5
4 Aliyev Kanan Ilqar Oglu1800GNJ8.067.0
5 Abishli Oguz Vagif Oglu2054BAK8.066.5
6 Iskandarov Shahriyar Bagir Oglu 1800QUB8.061.5
7 Jafarli Babak Feruz Oglu2000GNJ8.061.0
8 Asadov Jabrayil Eldaniz Oglu 1800QBD8.058.0
9 Aliyev Ravan Azar Oglu 1600 SMQ7.571.0
10 Agayev Sadiq Taleh Oglu 2000 BAK7.569.0

Read more

Интервью Шахрияра Мамедъярова

Шахрияр Мамедъяров: «Спорту я отдал больше, чем получил взамен»


http://1news.az/interview/formulau/20110613095332109.html

Read more

Интервью Гадира Гусейнова

Гадир Гусейнов: «Я горжусь тем, что выступаю за национальную сборную»



http://1news.az/sport/20110604125922676.html

Read more

Gənclərin Azərbaycan birinciliyi

12 yaş oğlanlar
1 Shahaliyev Ismayil Baki 8.5 7 0.0 37.25
2 Huseynzada Jeyhun Sumqayit 8.0 7 0.0 36.25
3 Abishli Oguz Baki 6.0 4 0.5 26.00
4 Abbasov Zaur Baki 6.0 4 0.5 24.50

10 yaş oğlanlar
1 Qadimbayli Abdulla 1934 Baki 9.0 7 44.75
2 Asadli Vuqar 1988 Baki 8.0 7 37.25
3 Ahadzada Kanan 1800 Lankaran 7.0 6 1.0 31.25
4 Jafarli Babak Ganca 7.0 6 0.0 32.50

8 yaş oğlanlar
1 Muradli Mahammad 1800 Baki 10.0 10 0.0 47.00
2 Ismayilov Mahammad 1800 Baki 9.0 7 0.0 44.00
3 Mammadov Elmir 1800 Bilasuvar 8.5 7 0.0 39.25

12 yaş qızlar
1 Mammadzada Gunay Baki 11.0 11 0.0 55.00
2 Mammadova Narmin Baki 9.5 9 0.0 41.75
3 Hojjatova Aydan Baki 9.0 9 0.0 36.50

10 yaş qızlar
1 Balajayeva Khanim 1700 Qax 8.5 8 0.0 39.00
2 Ibrahimli Leyla 1700 Baki 8.0 8 0.0 39.00
3 Heydarova Aytaj 1700 Baki 7.5 7 0.0 35.00
4 Tahirova Sevil 1700 Quba 7.5 6 0.0 34.25

8 yaş qızlar
1 Ismayilzada Zeynab 1700 Mingacevir 11.0 11 0.0 55.00
2 Heydarova Gulchin 1700 Masalli 7.5 7 0.0 32.50
3 Ismayil Malak 1500 Sumqayit 7.0 7 0.0 32.50
4 Beydullayeva Govhar 1700 Baki 7.0 6 0.0 33.25

#287;lanlar

Read more

Veteranlar arasında İV Azərbaycan Çempionatı

KollektivQalibler1 Məmmədov Ələmdar AZE 7.0
2 Əliyev Tazəttin AZE 6.5
3 Ağayev Nazim AZE 6.0 44.5 36.0
4 Bayramov Tariyel AZE 6.0 44.5 34.5
5 Abdullayev Beydulla AZE 6.0 42.0
6 Fərəczadə Oruc AZE 5.5
7 Çubenko Qennadiy AZE 5.0 47.0
8 Babayev Ravis AZE 5.0 46.5
9 Əhmədov Hidayət AZE 5.0 40.0
10 Həşimzadə Akif AZE 5.0 34.5
11 Agayev Tofik AZE 5.0 32.5
12 Hüseynov Niyazi AZE 4.5
13 Kononenko Konstantin AZE 4.0 48.5
14 Yunusov Ravil AZE 4.0
15 Hümmətov Hümmət AZE 3.5 34.5
16 Dyakonov Vladimir AZE 3.0 45.0
17 Namazov Avtandil AZE 3.0 36.0
18 Yusifov Nəriman AZE 2.5
19 Aryunov Qennadiy AZE 2.0
20 Rzayev Həsənaga AZE 1.5

Results
Offical About Tournament

Read more

İqtisad Universitetində turnir

Iqtisad universiteti turniri

Respublika gününə həsr olunmuş rapid şahmat turniri
30 iştirakçı (4 GM,4 İM, 2 FM)

Final Ranking
1 GM Safarli Eltaj 2624 AZE 6.5
2 GM Mamedyarov Shahriyar 2772 AZE 6
3 Aliakbarov Anar 2152 AZE 5
4 IM Dovliatov Sanan 2411 AZE 5
5 GM Mamedov Rauf 2679 AZE 4.5
6 Rzayev Bahruz 2292 AZE 4.5
7 FM Mammadov Ayaz 2402 AZE 4.5
8 IM Mammadov Zaur 2351 AZE 4.5
9 Agasiyev Kamal 2238 AZE 4.5

http://www.chess-results.com/tnr50751.aspx?art=1&lan=1&wi=1000

Növbəti rapid turniri şənbə günü saat 15-də

İqtisad universitetinin şahmat klubunda keçirildi.
Qalib Məmmdyarov Şəhriyar oldu-6 xal.
2-ci yer Bacarani Ülvi -5.5 xal.

Official Site

Read more

Federasiya kuboku-2011

Azərbaycan Şahmat Federasiyasının kuboku uğrunda
Respublika Gününə həsr olunmuş
komanda şahmat turninin
Əsasnaməsi

1.Yarış 28 - 30 may 2011-ci il tarixində Bakı şəhərində keçirilir.
2.Turnir dairəvi sistem üzrə 4 komandanın iştirakı ilə təşkil olunur.
3.Komandanın tərkibində - 1 kapitan (usta ya qrossmeyster),6 şahmatçıdan - 5 oğlan və 1 qızdan ibarətdir.
4.Kapitan digər komandanın üzvlərinə saatla eynivaxtlı oyun seansı keçirir.
Nəzarət vaxtı - 90 dəqiqə oyunun sonunadək verilir.
5.Xallar kapitanın və uşaqların topladığı xalların cəmi ilə hesablanır.
6.Turnirdə
Nəsimi rayonu şahmat məktəbi (Bakı),
Həmkarlar ittifaqi şahmat məktəbi (Bakı),
Respublika şahmat məktəbi (Bakı) və
Jurnalitlar komandaları iştirak edirlər.
ilk tur - 28 may 11-00 şahmat fedrasiyasinda olacaq
7.Qalib komanda Azərbaycan Şahmat Federasiyasının kuboku ilə mükafatlandırılacaq.
Digər mukafatçilar və qaliblər diplomlar va hədiyyəlar qazanacaq.

CUP of Federation
Round 1-28/05/2011 , 11-00
Olimpiya ehtiyatı - Jurnalistlər 7.5-4.5


Nasimi məktabi - AHITA 6.5-5.5


Round 2 - 29/05/2011, 11-00
Jurnalistlər - AHITA 4-8


Olimpiya ehtiyatı - Nasimi maktabi 7.5-4.5 


Round 3 - 30/05/2011, 11-00

Nasimi məktəbi 8-4 Jurnalistlar

AHITA 5-7 Olimpiya ehtiyatı


Nəticələr
1 Olimpiya ehtiyatı 17+5=22
2 Nəsimi məktəbi 16+3=19
3 AHITA 16+2.5=18.5
4 Jurnalistlər 12.5+0=12.5

Best player (boy) - Aqil Piriverdiev - 2 points from 3
Best player (girl) - Soyunlu Narmin
Best Capitan - Safarli Eltaj - 11 points from 12 - (92 %)

1-turcup.xls [0 b] (downloads: 106)
See the file online: 1-turcup.xls

2-tur.xls [0 b] (downloads: 102)
See the file online: 2-tur.xls

3-turcup.xls [0 b] (downloads: 89)
See the file online: 3-turcup.xls

Read more

Naxçıvan Open 2011

http://chess-results.com/tnr48598.aspx?lan=11

Final Standings A (53 Players)
1 GM Korobov Anton UKR 2647 7.0 2531 6
2 GM Almasi Zoltan HUN 2719 6.5 2621 5
3 GM Vallejo Pons Francisco ESP 2707 6.5 2609 5
4 GM Sokolov Ivan NED 2643 6.5 2582 5
5 IM Ipatov Alexander ESP 2514 6.5 2464 5
6 GM Smirin Ilia ISR 2658 6.0 2557 4
7 GM Guseinov Gadir AZE 2584 Baku 6.0 2545 4
8 GM Landa Konstantin RUS 2609 6.0 2497 4
9 GM Safarli Eltaj AZE 2628 Baku 6.0 2462 3
10 GM Wang Yue CHN 2734 5.5 2560 3
11 GM Ibrahimov Rasul AZE 2526 Baku 5.5 2556 4
12 GM Turov Maxim RUS 2635 5.5 2544 3
13 GM Abbasov Farid AZE 2543 Baku 5.5 2515 5
14 GM Gagunashvili Merab GEO 2599 5.5 2506 4
15 IM Guliev Logman AZE 2468 5.5 2493 5
16 GM Mchedlishvili Mikheil GEO 2629 5.5 2417 4
17 GM Volkov Sergey RUS 2621 5.0 2536 3
18 IM Benidze Davit GEO 2503 5.0 2511 4
19 GM Durarbeyli Vasif AZE 2510 5.0 2492 3
20 Iskandarov Misratdin Mehdi Ogl AZE 2235 Sumqayit 5.0 2490 4
21 IM Rasulov Vugar Ural Oglu AZE 2499 Ganja 5.0 2452 4
22 GM Miroshnichenko Evgenij UKR 2670 5.0 2444 4
23 GM Shanava Konstantine GEO 2560 5.0 2403 4
24 GM Fedorchuk Sergey A UKR 2662 5.0 2365 5
25 GM Aleksandrov Aleksej BLR 2638 4.5 2479 4
26 GM Filippov Anton UZB 2604 4.5 2464 4
27 Abdulov Orkhan Javanshir Oglu AZE 2327 Baku 4.5 2459 4
28 IM Bajarani Ulvi AZE 2437 Baku 4.5 2420 3
29 Rzayev Bahruz Iqbal Oglu AZE 2230 Baku 4.5 2376 4
30 WGM Mamedjarova Turkan AZE 2322 Sumqayit 4.5 2373 4
31 IM Mammadov Zaur Fazahir Oglu AZE 2379 Baku 4.5 2279 4
32 WGM Guramishvili Sopiko GEO 2334 4.0 2494 3
33 Orujov Shujaat Ismiali Oglu AZE 2173 Masalli 4.0 2473 2
34 IM Qashashvili Alexandre GEO 2329 4.0 2425 3
35 WIM Mammadova Gulnar Marfat Qizi AZE 2312 Baku 4.0 2395 3
36 GM Ghane Shojaat IRI 2341 4.0 2395 2

Final Standings B (103 Players)
1 Aliakbarov Anar Samir Oglu AZE 2131 Baku 8.0 1963 7

2 Javadov Ramil Javan Oglu AZE 2159 Ismayilli 7.5 1979 6
3 Bayramov Elkhan Khayyat Oglu AZE 1976 Baku 7.0 1985 6
4 Akhmadzade Fuad Vidadi Oglu AZE 1981 7.0 1882 7
5 Ahmadov Vusal Karimkhan Oglu AZE 1901 Baku 7.0 1810 7
6 Bayramov Elvin Shamil Oglu AZE 1998 Quba 6.5 1999 6
7 Babaev Talyb AZE 2210 Nakhchivan 6.5 1963 6
8 Rzayev Chingiz Qafar Oglu AZE 1935 Quba 6.5 1917 6
9 Asgarova Turan Nizami Qizi AZE 1954 Baku 6.5 1878 5
10 Sevdimaliyev Urfan Adil Oglu AZE 1974 Nakhchivan 6.5 1811 6
11 WFM Mammadzada Gunay Vuqar Qizi AZE 1816 Baku 6.5 1804 6
12 Guliyeva Sabina Ilqar Qizi AZE 2005 Goychay 6.5 1698 6

http://chess-results.com/tnr48558.aspx?lan=11

Read more

Aze Ch U20 Boys / Girls

Boys
Final Standings
1 IM Rasulov Vugar Ural Oglu AZE 2499 6.5
2 GM Abasov Nijat Azad Oglu AZE 2504 5.0
3 Rzayev Bahruz Iqbal Oglu AZE 2230 3.5
4 FM Mammadov Ayaz Arzu Oglu AZE 2409 3.5
5 IM Mammadov Zaur Fazahir Oglu AZE 2379 3.0
6 IM Bajarani Ulvi AZE 2437 3.0
7 Iskandarov Misratdin Mehdi Oglu AZE 2235 2.5
8 FM Izzat Kanan Azar Oglu AZE 2181 1.0


Games aze-ch-u20-boys-2011.pgn [0 b] (downloads: 132)

Girls
Final Standings
1 WFM Fataliyeva Ulviyya Hasil Qizi AZE 2069 6.5
2 WIM Abdulla Khayala Mardan Qizi AZE 2160 5.5
3 Ibrahimova Sabina Oqtay Qizi AZE 2086 5.0
4 WCM Hojjatova Aydan Hikmat Qizi AZE 1849 5.0
5 Khalafova Narmin Ilgar Qizi AZE 2082 4.0
6 Mammadova Aysel Alishiraz Qizi AZE 1964 3.5
7 Amrayeva Aytan Arzuman Qizi AZE 1906 2.5
8 Guliyeva Sabina Ilqar Qizi AZE 2005 2.5
9 Asgarova Turan Nizami Qizi AZE 1954 1.5

Games girlsu20-2011.pgn [0 b] (downloads: 86) Have Not game Khalafova-Hojatova

Chess-Results Boys
Chess-Results Girls

Read more