Veteranlar arasında İV Azərbaycan Çempionatı

KollektivQalibler1 Məmmədov Ələmdar AZE 7.0
2 Əliyev Tazəttin AZE 6.5
3 Ağayev Nazim AZE 6.0 44.5 36.0
4 Bayramov Tariyel AZE 6.0 44.5 34.5
5 Abdullayev Beydulla AZE 6.0 42.0
6 Fərəczadə Oruc AZE 5.5
7 Çubenko Qennadiy AZE 5.0 47.0
8 Babayev Ravis AZE 5.0 46.5
9 Əhmədov Hidayət AZE 5.0 40.0
10 Həşimzadə Akif AZE 5.0 34.5
11 Agayev Tofik AZE 5.0 32.5
12 Hüseynov Niyazi AZE 4.5
13 Kononenko Konstantin AZE 4.0 48.5
14 Yunusov Ravil AZE 4.0
15 Hümmətov Hümmət AZE 3.5 34.5
16 Dyakonov Vladimir AZE 3.0 45.0
17 Namazov Avtandil AZE 3.0 36.0
18 Yusifov Nəriman AZE 2.5
19 Aryunov Qennadiy AZE 2.0
20 Rzayev Həsənaga AZE 1.5

Results
Offical About Tournament

Read more

İqtisad Universitetində turnir

Iqtisad universiteti turniri

Respublika gününə həsr olunmuş rapid şahmat turniri
30 iştirakçı (4 GM,4 İM, 2 FM)

Final Ranking
1 GM Safarli Eltaj 2624 AZE 6.5
2 GM Mamedyarov Shahriyar 2772 AZE 6
3 Aliakbarov Anar 2152 AZE 5
4 IM Dovliatov Sanan 2411 AZE 5
5 GM Mamedov Rauf 2679 AZE 4.5
6 Rzayev Bahruz 2292 AZE 4.5
7 FM Mammadov Ayaz 2402 AZE 4.5
8 IM Mammadov Zaur 2351 AZE 4.5
9 Agasiyev Kamal 2238 AZE 4.5

http://www.chess-results.com/tnr50751.aspx?art=1&lan=1&wi=1000

Növbəti rapid turniri şənbə günü saat 15-də

İqtisad universitetinin şahmat klubunda keçirildi.
Qalib Məmmdyarov Şəhriyar oldu-6 xal.
2-ci yer Bacarani Ülvi -5.5 xal.

Official Site

Read more

Federasiya kuboku-2011

Azərbaycan Şahmat Federasiyasının kuboku uğrunda
Respublika Gününə həsr olunmuş
komanda şahmat turninin
Əsasnaməsi

1.Yarış 28 - 30 may 2011-ci il tarixində Bakı şəhərində keçirilir.
2.Turnir dairəvi sistem üzrə 4 komandanın iştirakı ilə təşkil olunur.
3.Komandanın tərkibində - 1 kapitan (usta ya qrossmeyster),6 şahmatçıdan - 5 oğlan və 1 qızdan ibarətdir.
4.Kapitan digər komandanın üzvlərinə saatla eynivaxtlı oyun seansı keçirir.
Nəzarət vaxtı - 90 dəqiqə oyunun sonunadək verilir.
5.Xallar kapitanın və uşaqların topladığı xalların cəmi ilə hesablanır.
6.Turnirdə
Nəsimi rayonu şahmat məktəbi (Bakı),
Həmkarlar ittifaqi şahmat məktəbi (Bakı),
Respublika şahmat məktəbi (Bakı) və
Jurnalitlar komandaları iştirak edirlər.
ilk tur - 28 may 11-00 şahmat fedrasiyasinda olacaq
7.Qalib komanda Azərbaycan Şahmat Federasiyasının kuboku ilə mükafatlandırılacaq.
Digər mukafatçilar və qaliblər diplomlar va hədiyyəlar qazanacaq.

CUP of Federation
Round 1-28/05/2011 , 11-00
Olimpiya ehtiyatı - Jurnalistlər 7.5-4.5


Nasimi məktabi - AHITA 6.5-5.5


Round 2 - 29/05/2011, 11-00
Jurnalistlər - AHITA 4-8


Olimpiya ehtiyatı - Nasimi maktabi 7.5-4.5 


Round 3 - 30/05/2011, 11-00

Nasimi məktəbi 8-4 Jurnalistlar

AHITA 5-7 Olimpiya ehtiyatı


Nəticələr
1 Olimpiya ehtiyatı 17+5=22
2 Nəsimi məktəbi 16+3=19
3 AHITA 16+2.5=18.5
4 Jurnalistlər 12.5+0=12.5

Best player (boy) - Aqil Piriverdiev - 2 points from 3
Best player (girl) - Soyunlu Narmin
Best Capitan - Safarli Eltaj - 11 points from 12 - (92 %)

1-turcup.xls [0 b] (downloads: 100)
See the file online: 1-turcup.xls

2-tur.xls [0 b] (downloads: 92)
See the file online: 2-tur.xls

3-turcup.xls [0 b] (downloads: 82)
See the file online: 3-turcup.xls

Read more

Naxçıvan Open 2011

http://chess-results.com/tnr48598.aspx?lan=11

Final Standings A (53 Players)
1 GM Korobov Anton UKR 2647 7.0 2531 6
2 GM Almasi Zoltan HUN 2719 6.5 2621 5
3 GM Vallejo Pons Francisco ESP 2707 6.5 2609 5
4 GM Sokolov Ivan NED 2643 6.5 2582 5
5 IM Ipatov Alexander ESP 2514 6.5 2464 5
6 GM Smirin Ilia ISR 2658 6.0 2557 4
7 GM Guseinov Gadir AZE 2584 Baku 6.0 2545 4
8 GM Landa Konstantin RUS 2609 6.0 2497 4
9 GM Safarli Eltaj AZE 2628 Baku 6.0 2462 3
10 GM Wang Yue CHN 2734 5.5 2560 3
11 GM Ibrahimov Rasul AZE 2526 Baku 5.5 2556 4
12 GM Turov Maxim RUS 2635 5.5 2544 3
13 GM Abbasov Farid AZE 2543 Baku 5.5 2515 5
14 GM Gagunashvili Merab GEO 2599 5.5 2506 4
15 IM Guliev Logman AZE 2468 5.5 2493 5
16 GM Mchedlishvili Mikheil GEO 2629 5.5 2417 4
17 GM Volkov Sergey RUS 2621 5.0 2536 3
18 IM Benidze Davit GEO 2503 5.0 2511 4
19 GM Durarbeyli Vasif AZE 2510 5.0 2492 3
20 Iskandarov Misratdin Mehdi Ogl AZE 2235 Sumqayit 5.0 2490 4
21 IM Rasulov Vugar Ural Oglu AZE 2499 Ganja 5.0 2452 4
22 GM Miroshnichenko Evgenij UKR 2670 5.0 2444 4
23 GM Shanava Konstantine GEO 2560 5.0 2403 4
24 GM Fedorchuk Sergey A UKR 2662 5.0 2365 5
25 GM Aleksandrov Aleksej BLR 2638 4.5 2479 4
26 GM Filippov Anton UZB 2604 4.5 2464 4
27 Abdulov Orkhan Javanshir Oglu AZE 2327 Baku 4.5 2459 4
28 IM Bajarani Ulvi AZE 2437 Baku 4.5 2420 3
29 Rzayev Bahruz Iqbal Oglu AZE 2230 Baku 4.5 2376 4
30 WGM Mamedjarova Turkan AZE 2322 Sumqayit 4.5 2373 4
31 IM Mammadov Zaur Fazahir Oglu AZE 2379 Baku 4.5 2279 4
32 WGM Guramishvili Sopiko GEO 2334 4.0 2494 3
33 Orujov Shujaat Ismiali Oglu AZE 2173 Masalli 4.0 2473 2
34 IM Qashashvili Alexandre GEO 2329 4.0 2425 3
35 WIM Mammadova Gulnar Marfat Qizi AZE 2312 Baku 4.0 2395 3
36 GM Ghane Shojaat IRI 2341 4.0 2395 2

Final Standings B (103 Players)
1 Aliakbarov Anar Samir Oglu AZE 2131 Baku 8.0 1963 7

2 Javadov Ramil Javan Oglu AZE 2159 Ismayilli 7.5 1979 6
3 Bayramov Elkhan Khayyat Oglu AZE 1976 Baku 7.0 1985 6
4 Akhmadzade Fuad Vidadi Oglu AZE 1981 7.0 1882 7
5 Ahmadov Vusal Karimkhan Oglu AZE 1901 Baku 7.0 1810 7
6 Bayramov Elvin Shamil Oglu AZE 1998 Quba 6.5 1999 6
7 Babaev Talyb AZE 2210 Nakhchivan 6.5 1963 6
8 Rzayev Chingiz Qafar Oglu AZE 1935 Quba 6.5 1917 6
9 Asgarova Turan Nizami Qizi AZE 1954 Baku 6.5 1878 5
10 Sevdimaliyev Urfan Adil Oglu AZE 1974 Nakhchivan 6.5 1811 6
11 WFM Mammadzada Gunay Vuqar Qizi AZE 1816 Baku 6.5 1804 6
12 Guliyeva Sabina Ilqar Qizi AZE 2005 Goychay 6.5 1698 6

http://chess-results.com/tnr48558.aspx?lan=11

Read more

Aze Ch U20 Boys / Girls

Boys
Final Standings
1 IM Rasulov Vugar Ural Oglu AZE 2499 6.5
2 GM Abasov Nijat Azad Oglu AZE 2504 5.0
3 Rzayev Bahruz Iqbal Oglu AZE 2230 3.5
4 FM Mammadov Ayaz Arzu Oglu AZE 2409 3.5
5 IM Mammadov Zaur Fazahir Oglu AZE 2379 3.0
6 IM Bajarani Ulvi AZE 2437 3.0
7 Iskandarov Misratdin Mehdi Oglu AZE 2235 2.5
8 FM Izzat Kanan Azar Oglu AZE 2181 1.0


Games aze-ch-u20-boys-2011.pgn [0 b] (downloads: 128)

Girls
Final Standings
1 WFM Fataliyeva Ulviyya Hasil Qizi AZE 2069 6.5
2 WIM Abdulla Khayala Mardan Qizi AZE 2160 5.5
3 Ibrahimova Sabina Oqtay Qizi AZE 2086 5.0
4 WCM Hojjatova Aydan Hikmat Qizi AZE 1849 5.0
5 Khalafova Narmin Ilgar Qizi AZE 2082 4.0
6 Mammadova Aysel Alishiraz Qizi AZE 1964 3.5
7 Amrayeva Aytan Arzuman Qizi AZE 1906 2.5
8 Guliyeva Sabina Ilqar Qizi AZE 2005 2.5
9 Asgarova Turan Nizami Qizi AZE 1954 1.5

Games girlsu20-2011.pgn [0 b] (downloads: 83) Have Not game Khalafova-Hojatova

Chess-Results Boys
Chess-Results Girls

Read more

Bakı çempionati 8 və 10 yaşadək

8 yaşadək oğlanlar
9 oyundan sonra
1 Manafov Vuqar 1800 8.5
2 Mustafayev Farid 1800 7.5 42.5
3 Ismayilov Mahammad 1800 7.5 40.0
4 Cafarzada Zamiq 1800 7.5 36.5
5 Muradli Mahammad 1800 7.0 38.0
6 Maharramov Yusif 1800 7.0 36.0

8 yaşadək qızlar
9 oyundan sonra
1 Beydullayeva Govhar 1500 7.0 40.0
2 Abbasova Sadaqat 1700 7.0 37.0
3 Mustafazada Nigar 1700 6.5 36.0
4 Ismayilova Gular 1500 6.5 31.0
5 Karimli Aysu 1500 6.0 33.0


10 yaşadək oğlanlar
9 oyundan sonra
1 Qarayev Kanan 2008 8.5
2 Agayev Sadiq 2000 8.0
3 Sadiqli Aslan 1999 7.5
4 Azimov Rashad 1600 7.0


10 yaşadək qızlar
9 oyundan sonra

1 Ibrahimli Leyla 1700 9.0
2 Mustafazada Nigar 2000 7.5
3 Aliyeva Tomris 1700 6.5
4 Heydarova Aytaj 1700 6.0 30.0
5 Qauzer Anna 1500 6.0 28.0

Read more

14/16/18 yaşadək olan qızların və oğlanların Azərbaycan çempionatı

18 yaş oğlanlar
1 Mammadov Zaur Baku 2379 6.0
2 Huseyn Orkhan Baku 2109 5.5
3 Aliakbarov Anar Baku 2131 5.5

16 yaş oğlanlar
1 Abbasov Amil Ganca 2073 9.5
2 Iskandarov Misratdin Sumqayit 2235 8.5
3 Orujov Shujaat Masalli 2173 8.0

14 yaş oğlanlar
1 Sadikhov Ulvi Baku 2078 9.0 (1.0)
2 Bayramov Elkhan Baku 1976 9.0 (0.0)
3 Bayramov Elvin Quba 1998 8.5

18 yaş qızlar
1 WIM Abdulla Khayala Baku 2160 9.5
2 Guliyeva Sabina Goychay 2005 9.0 (1.0)
3 WIM Kazimova Narmin 2277 9.0 (0.0)

16 yaş qızlar
1 Fataliyeva Ulviyya Ganca 2069 10.5
2 Ibrahimova Sabina Ganca 2086 10.0
3 Soyunlu Narmin Baku 1864 9.0


14 yaş qızlar
1 Amrayeva Aytan Baku 1906 9.5 (0.5) 45.50
2 Nasirova Gunay Baku 1473 9.5 (0.5) 44.00
3 Firidunlu Lala Beylaqan 1941 8.0

Read more

AZE Ch 2011 Men


Final Standings
1 GM Mamedov Nidjat 2580 AZE 8
2 GM Bagirov Rufat 2471 AZE 7
3 (3-5) GM Guseinov Gadir 2591 AZE 6½ 5
4 (3-5) GM Durarbeyli Vasif 2504 AZE 6½ 4
5 (3-5) GM Mirzoev Azer 2563 AZE 6½ 3
6 (6-8) GM Abbasov Farid 2537 AZE 5½ 4 29
7 (6-8) IM Bajarani Ulvi 2393 AZE 5½ 4 28.75
8 (6-8) IM Guliev Logman 2464 AZE 5½ 3
9 IM Rasulov Vugar Ural Oglu 2483 AZE 5
10 IM Abasov Nijat Azad Oglu 2486 AZE 4½
11 Abdulov Orkhan Javanshir Oglu 2334 AZE 3
12 Mammadov Zaur Fazahir Oglu 2443 AZE 2½

aze-ch-2011-men.pgn [0 b] (downloads: 265)

http://chess-results.com/tnr43411.aspx
AZE Ch 2011 Men
Read more

AZE Ch 2011 Women

Offical Site
Chess-Results

Final Standings
1-2 WGM Mamedjarova Turkan AZE 2306 8.5 7 0.5 Champion
1-2 WGM Mamedjarova Zeinab AZE 2332 8.5 7 0.5
3 WFM Mammadova Gulnar AZE 2284 8.0
4 WIM Umudova Nargiz AZE 2246 6.5 5 1.0
5 WFM Fataliyeva Ulviyya AZE 2019 6.5 5
6 WIM Kazimova Narmin AZE 2298 6.0
7 WFM Ismayilova Parvana AZE 2089 5.0
8 Guliyeva Sabina AZE 1979 4.0 3
9 WIM Isgandarova Khayala AZE 2167 4.0 2
10 WIM Abdulla Khayala AZE 2205 3.5 3
11 Hasanova Turkan AZE 2056 3.0 2
12 WFM Khalafova Narmin AZE 2130 2.5
Read more