Nakhchivan Open 2017 (30.04-10.05.2018)

Chess-Results Group A
Chess-Results Group B (< 2249)
Chess-Results Group C (U12)
Chess-Results Blitz

9 turdan sonra yekun sıralama (A qrupu, 58 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED RtgI Klub/Şəhər Pts. TB1 n rtg+/-
1 4 GM Mamedov Nidjat AZE 2602 Baku 6,5 2543 9 13,1
2 9 GM Tiviakov Sergei NED 2569
6,5 2496 9 11,6
3 2 GM Safarli Eltaj AZE 2657 Baku 6,0 2529 9 0,4
4 3 GM Guseinov Gadir AZE 2654 Shamkir 6,0 2524 9 -0,2
5 10 GM Khenkin Igor GER 2557
6,0 2501 9 8,3
6 1 GM Korobov Anton UKR 2678
6,0 2442 9 -11,1
7 14 GM Ghaem Maghami Ehsan IRI 2531
6,0 2439 9 4,7
8 43 FM Ibrahimli Murad AZE 2305 Sumqayit 6,0 2407 9 54,4
9 27 IM Abdulov Orkhan AZE 2401 Baku 6,0 2375 9 13,2
Read more

5th Vugar Gashimov Memorial 2018 (Shamkir, AZE, 19-28.04.2018)

Official Site
Final Standings after round 9
1. Carlsen, Magnus g NOR 2843 6 2884
2. Ding, Liren g CHN 2778 2846
3. Karjakin, Sergey g RUS 2778 5 2809
4. Radjabov, Teimour g AZE 2748 2770
5. Mamedyarov, Shakhriyar g AZE 2814 2762
6. Wojtaszek, Radoslaw g POL 2744 2770
7. Giri, Anish g NED 2777 2767
8. Mamedov, Rauf g AZE 2704 4 2732
9. Topalov, Veselin g FID 2749 4 2727
10. Navara, David g CZE 2745 2604
Read more

9. Uluslararası 5 Nisan Madalya Günü Satranç Turnuvası (3-8.04.2018)

Official Site

FİNAL SIRALAMASI, A Kategorisi (9 maç, 33 Sporcu)
SIRA B.NO. Unv. SOYADI ADI ELO İL / ÜLKESİ PUAN BH. SB Res. Vict
1 2 GM RASULOV VUGAR 2511 AZERBAYCAN 46 34,00 0 5
2 7 IM ISKANDAROV MİSRATDİN 2465 AZERBAYCAN 46 32,00 0 5
3 3 IM ANNABERDİEV MEİLİS 2489 TÜRKMENİSTAN 44 34,75 0 4
4 5 GM QUPARADZE GİGA 2471 GÜRCİSTAN 44 32,00 0 4
8 11 FM GASİMOV PARVİZ 2323 AZERBAYCAN 43½ 25,75 0 4
10 9 IM HASANZADE TOGHRUL 2355 AZERBAYCAN 39 23,00 0 4
11 15 FM RAHMANOV SHAHRİYAR 2252 AZERBAYCAN 34½ 18,25 0 5
13 13 WGM KAZIMOVA NARMİN 2296 AZERBAYCAN 5 42 19,00 0 5
15 8 IM BASHİRLİ NAİL 2380 AZERBAYCAN 46 25,00 0 3
16 16
ALIYEV ELNUR 2200 AZERBAYCAN 42 17,75 0 4
20 20
RAHİMLİ ILKİN 2030 AZERBAYCAN 31 13,25 0 3
27 27 WCM BAGHİROVA KHATUN 1865 AZERBAYCAN 31½ 8,00 0 3

FİNAL SIRALAMASI, 10 YAŞ VE ALTI Kategorisi (7 maç, 105 Sporcu)
SIRA B.NO. SOYADI ADI UKD ELO İL / ÜLKESİ PUAN BH. SB Res. Vict
1 5 GÜLBAHAR EFDAL 1405 1210 KAHRAMANMARAŞ 28½ 28,00 0 6
2 3 SAKMAK KUTAY 1485 1189 GAZİANTEP 6 30½ 26,50 0 5
3 13 UYGUN AHMET SELİM 1348   GAZİANTEP 6 27½ 24,75 0 5
4 11 DEVECİ HÜSEYİN SAİD 1376   ADIYAMAN 6 24 22,00 0 6
5 4 ASLAN DENİZ CİHAN 1482 1335 KARAMAN 29 23,50 0 5
6 17 GANBARLİ HUSEYN   1307 AZERBAYCAN 29 21,75 0 5
Read more

Zəka Sahibləri / Land of Intellegents (Baku, AZE, 16-25.03.2018)

Chess-Results Open
Chess-Results Rapid
Chess-Results Children U12
Chess-Results Blitz Team

7 turdan sonra yekun sıralama (Open, 55 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 2
Bayramov Zaur AZE 2256 6,0 32,0 23,0 5
2 3
Davidov Samir AZE 2216 5,5 34,5 25,0 5
3 4 FM Bayramov Elvin AZE 2215 5,5 30,0 21,5 5
4 6
Huseynov Shahin AZE 2182 5,5 29,5 22,0 4
5 9
Abbasov Amil AZE 2136 5,0 33,0 24,0 4
6 1 FM Ibrahimli Murad AZE 2303 5,0 30,0 21,5 4
7 10
Abishli Oghuz AZE 2123 5,0 28,0 20,0 5
8 24
Abdulkarimli Eljan AZE 1556 5,0 25,0 17,5 3

7 turdan sonra yekun sıralama (Uşaqlar, U12, 59 iştirakçı)
Rk. SNo Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 5 Mehdiyev Alimirza AZE 1370 6,0 32,0 24,0 5
2 9 Zuqanov Ali AZE 1300 6,0 31,5 22,5 6
3 12 Karimov Nihad AZE 1278 6,0 26,5 18,5 6
4 7 Gurbanov Toghrul AZE 1336 5,5 28,0 20,5 5
5 3 Suleymanli Ismayil AZE 1401 5,0 31,0 22,5 5
6 2 Sadigzada Ravan AZE 1413 5,0 28,0 20,5 5
7 18 Orujov Hasan AZE 1162 5,0 26,0 18,0 4
8 29 Azimzada Mahammad AZE 1048 5,0 25,0 17,0 5
9 8 Abaszada Suada AZE 1302 5,0 24,5 17,5 5
10 14 Nurahmadov Tabriz AZE 1213 5,0 24,0 17,0 5

7 turdan sonra yekun sıralama (Rapid, 40 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 2
Bayramov Zaur AZE 2182 6,5 33,0 22,5 6
2 7 FM Ibrahimli Murad AZE 1964 6,5 30,0 21,0 6
3 8
Mehtiyev Elnur AZE 1950 5,5 24,5 19,0 5
4 11
Ilyasli Ughur AZE 1847 5,0 31,0 21,5 5
5 12 WCM Allahverdiyeva Ayan AZE 1735 5,0 26,5 18,0 5

7 turdan sonra yekun sıralama (Blitz, 17 komanda)
Rk. SNo Komanda Oyunlar + = - TB1 TB2 TB3
1 1 Praga 7 6 1 0 13,0 13 0
2 2 Guba chess 7 5 1 1 11,0 11 0
3 3 Sumgait 7 4 2 1 9,5 10 0
4 5 Baku 4 school 7 3 3 1 9,0 9 0
5 11 Favorit 7 3 2 2 8,0 8 0
6 4 RSM 7 3 2 2 7,5 8 0
7 6 Behemoth 7 3 1 3 7,5 7 0
8 16 Antonyms 7 2 1 4 7,5 5 0
Read more

3-cü Hamlet Rzayev Memorialı (Sumqayıt, 3-7.03.2018)

Chess-Results
9 turdan sonra yekun sıralama (63 iştirakçı)
Rk.
Ad Rtg FED Pts. TB1 TB2 TB3
1
Bayramov Zaur 2256 AZE 9,0 53,5 41,0 0,0
2 FM Ibrahimli Murad 2303 AZE 8,0 55,0 43,0 0,0
3
Ilyasli Ughur 1964 AZE 6,5 55,5 42,0 0,0
4
Farhadli Farhad 1901 AZE 6,5 53,0 40,5 0,0
5
Aliyev Rahim 1855 AZE 6,5 53,0 40,5 0,0
6
Yagublu Abil 1536 AZE 6,5 51,0 39,0 0,0
Read more

Qadınlar arasında Azərbaycan çempionatı (18-26.02.2018)

Chess-Results
9 turdan sonra yekun sıralama
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 6 WFM Balajayeva Khanim AZE 2319 6,5 2234 45,5 0,0
2 5 WGM Mammadzada Gunay AZE 2333 6,5 2154 46,0 0,0
3 2 IM Mammadova Gulnar AZE 2357 6,0 2221 47,0 0,0
4 3 WGM Mamedjarova Zeinab AZE 2355 5,5 2264 47,0 0,0
5 7 WGM Mamedjarova Turkan AZE 2255 5,5 2232 44,5 0,0
6 10 WIM Mammadova Narmin AZE 2213 5,5 2064 40,0 0,0
7 4 WFM Hojjatova Aydan AZE 2336 5,0 2262 48,5 0,0
8 1 WGM Fataliyeva Ulviyya AZE 2384 5,0 2225 48,0 0,0
9 9 WIM Ibrahimova Sabina AZE 2222 5,0 2141 47,0 0,0
10 11
Soyunlu Narmin AZE 2008 5,0 2090 43,0 0,0
11 8 WFM Beydullayeva Govhar AZE 2238 4,5 2048 37,0 0,0
12 12 WCM Allahverdiyeva Ayan AZE 1948 4,5 1994 36,5 0,0
13 20
Ahmadova Irada AZE 1641 4,0 2009 40,5 0,0
14 19 WCM Rzali Sabina AZE 1704 4,0 1899 31,0 0,0
15 18 WFM Mammadova Susan AZE 1838 3,5 2007 37,0 0,0
16 14
Heydarova Aytaj AZE 1907 3,5 1940 33,0 0,0
17 15 WFM Katanova Aynur AZE 1893 3,5 1922 33,0 0,0
18 17
Babayeva Samira AZE 1842 2,5 1970 36,0 0,0
19 13
Hajiyeva Laman AZE 1944 2,5 1955 34,5 0,0
20 16
Babazade Zhala AZE 1854 2,0 1959 35,0 0,0
Read more