Bakı №2-li məktəbdə tempo yarış (24.1.2016)

Chess-results
7 turdan sonra yekun sıralama (32 oyunçu)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1  TB2 
1 1 GM Bajarani Ulvi AZE 2517 7,0 29,0 7,0
2 11 CM Karayev Kanan AZE 1868 5,5 30,5 5,0
3 10 FM Bashirli Nail AZE 1892 5,0 34,0 3,0
4 4 IM Aghayev Nijat AZE 2381 5,0 26,5 5,0
5 3 IM Abdulov Orkhan AZE 2387 5,0 26,0 4,0
6 16 CM Suleymanli Aydin AZE 1734 4,5 31,0 4,0
7 12 CM Ahmadzada Ahmad AZE 1781 4,5 27,5 2,0
8 5 WIM Fataliyeva Ulviyya AZE 2295 4,5 23,5 4,0
9 7
Asgarov Mushfig AZE 2241 4,5 23,0 4,0
10 6 IM Heydarli Kanan AZE 2262 4,0 30,0 4,0
11 2 IM Mammadov Ayaz AZE 2403 4,0 28,5 4,0
Read more

UŞAQ VƏ YENİYETMƏLƏR ARASINDA ŞAHMAT ÜZRƏ ŞƏXSİ VƏ KOMANDA BİRİNCİLİYİ (15-23.12.2015)

15 - 23 dekabr 2015-ci il tarixdə Respublika Şahmat Mərkəzində 2005 - 2008-ci il təvəllüdlü (10 yaşadək) və 2000 - 2004-cü il təvəllüdlü (15 yaşadək) uşaq və yeniyetmələr arasında şahmat üzrə şəxsi və komanda birinciliyi keçirilmişdir.
10 yaşadək uşaqlar arasında yarışda RİOEUGŞM, HRŞDK, RŞK, 1 №-li İOEUGŞDİM, 2 №-li UGŞİM, 3 №-li UGŞİM və 19 №-li UGİM-i təmsil edən 46 nəfər (onlardan 6 nəfəri qızlardır) iştirak etmişdir.
15 yaşadək uşaq və yeniyetmələr arasında yarışda RİOEUGŞM, "Neftçi" İK İB, RŞK, 1 №-li İOEUGŞDİM, 2 №-li UGŞİM, 3 №-li UGŞİM, 19 №-li UGİM, "Sərhədçi" İOM-ni təmsil edən 33 nəfər (onlardan 5 nəfəri qızlardır) iştirak etmişdir. Beynəlxalq dərəcəli hakim Nurəli Məmmədzadənin idarə etdiyi II dərəcəli şahmatçılar arasında İsveçrə sistemi üzrə keçirilən hər iki yarış 9 turdan ibarət olmuşdur.
Son turdan əvvəl Bakı Şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsinin baş məsləhətçisi, paytaxtın şahmat idman növü üzrə koordinator-kuratoru Əbdülov Salman tədbir iştirakçıları adından bu günlərdə "Azərbaycan Respublikasının Əməkdar Məşqçisi” fəxri adını almış Ülkər Umudovanı təbrik etmiş, bu il Yunanıstanın Xalkidiki şəhərində keçirilmiş 12 yaşadək oğlanlar arasında Dünya birinciliyinin qalibi olmuş Bakı idmançısı Muradlı Məhəmmədi pul mükafatı ilə mükafatlandırmış, noyabr ayında I dərəcə normasını yerinə yetirmiş Xəlilov Emin, Baxtiyev Əhməd, Məhyəddinov Ağamurad və Aslanov Paşaya dərəcə kitabçaları təqdim edilmişdir. 9 turdan sonra 15 yaşadək uşaq və yeniyetmələr arasında yarışda şəxsi hesabda I yeri 7,0 xalla (əmsal 37,5) Mustafayev Nihat (RİOEUGŞM), II yeri 7,0 xalla (əmsal 32,0) Əsədova Gülbacı (1 №-li İOEUGŞDİM), III yeri 6,5 xalla (əmsal 38,0) İsrafilov Telman (3 №-li UGŞİM) tutmuşdur.
9 turdan sonra 10 yaşadək uşaqlar arasında yarışda şəxsi hesabda I yeri 7,5 xalla (əmsal 34,0) Həsənzadə Məhəmməd (RİOEUGŞM), II yeri 7 xalla (əmsal 37,5) Xanzadəyev Sabir (2 №-li İOEUGŞİM) və III yeri 7,0 xalla (əmsal 37,0) Rəsulzadə Murad (RİOEUGŞM) tutmuşdur. 10 yaşadək uşaqlar arasında yarışda komanda hesabında I yeri 20,0 xalla RİOEUGŞM (Həsənzadə Məhəmməd – 7,5 (34,0), Rəsulzadə Murad - 7,0 (37,0), Məmmədov Elnur - 5,5 (30,5)) komandası, II yeri 19,5 xalla 2 №-li İOEUGŞİM (Xanzadəyev Sabir – 7,0 (37,5), Əsədli Toğrul – 6,5 (29,0), Hüseynov Adil – 6,0 (29,5)) komandası və III yeri 17,0 xalla 1 №-li İOEUGŞDİM (Ağayeva Lalə - 6,0 (29,0), Məmmədov Polad - 5,5 (32,5), Tarverdiyev Rəsul – 5,5 (31,5)) komandası tutmuşdur.
9 turdan ibarət İsveçrə sistemi üzrə keçirilən yarışlarda Mustafayev Nihat (RİOEUGŞM) – 7,0 xal, Əsədova Gülbacı (1 №-li İOEUGŞDİM) – 7,0 xal, Həsənzadə Məhəmməd (RİOEUGŞM) – 7,5 xal, Xanzadəyev Sabir (2 №-li İOEUGŞİM) – 7,0 xal və Rəsulzadə Murad (RİOEUGŞM) – 7,0 xal toplayaraq I dərəcə normasını yerinə yetirmişlər.
Oyunlardan sonra təntənəli bağlanış mərasimi keçirilmişdir. Bakı Şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsinin baş məsləhətçisi, paytaxtın şahmat idman növü üzrə koordinator-kuratoru Əbdülov Salman çıxış edərək şahmatın inkişafında xüsusilə uşaqlar arasında keçirilən yarışların böyük rol oynadığını bildirmişdir.
Sonda yaş qrupları üzrə I, II və III yerləri tutmuş idmançılar, həmçinin qalib komandaların üzvləri Bakı Şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsi tərəfindən müvafiq dərəcəli diplomlarla, medallarla, kubokla və xatirə hədiyyələri ilə təltif olunmuşlar.
Qalibləri təbrik edirik!
Chess-Results 2000-2004
Chess-Results 2005-2008

© Salman Əbdülov
Read more

Fuad Djafarov memorial-team tournament

Baku, 5-14 december 2015-Sheveningen system, double round.
 
Fuad Djafarov team tournament Final ranking
2. Challengers (29 Pts./14 MP)
Bo.   Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts Gam.
1 FM Asadli Vugar 2323 AZE ½ 1 ½ ½ 0 0 1 1 ½ ½ 10
2 FM Gadimbayli Abdulla 2320 AZE 0 ½ ½ 1 ½ ½ 0 ½ 1 1 10
3   Shahaliyev Ismayil 2316 AZE ½ ½ 1 1 1 ½ ½ 0 ½ ½ 6 10
4 WFM Hojjatova Aydan 2288 AZE 1 ½ ½ 0 1 ½ ½ 1 0 1 6 10
5   Zarinfam Arsalan 2247 IRI 0 1 0 1 ½ ½ ½ 1 1 ½ 6 10
1. Experts (21 Pts./6 MP)
Bo.   Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts Gam.
1 GM Bajarani Ulvi 2551 AZE ½ ½ 0 1 ½ 1 1 1 1 ½ 7 10
2 GM Benidze Davit 2497 GEO 1 ½ ½ 0 1 ½ ½ 0 0 ½ 10
3 GM Kekelidze Mikheil 2426 GEO ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ 0 ½ 0 10
4 FM Rzaev Elshad 2319 RUS 0 0 ½ 0 0 ½ ½ 0 0 ½ 2 10
5   Zeynalli Rashad 2286 AZE 1 0 ½ 0 0 ½ 0 ½ ½ 0 3 10

 

Read more

Rapid və Blitz reyting turnirləri

9 turdan sonra yekun sıralama (ildırımsürətli şahmat) (62 oyunçu, 12.12.2015)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 1 GM Bajarani Ulvi AZE 2487 7,5 50,5 0,0 2148
2 7
Bayramov Elvin AZE 2208 7,5 47,5 0,0 2222
3 3 GM Abasov Nijat AZE 2461 7,0 50,5 0,0 2243
4 4 GM Kekelidze Mikheil GEO 2432 7,0 50,0 0,0 2117
5 24 FM Bashirli Nail AZE 1858 6,5 44,0 0,0 2171
6 14
Mehtiyev Elnur AZE 2007 6,5 44,0 0,0 1988
7 15 FM Asadli Vugar AZE 2005 6,5 43,0 0,0 2023
8 17
Hajiyev Kanan AZE 1965 6,5 41,0 0,0 2085
9 2 GM Benidze Davit GEO 2471 6,0 42,5 0,0 2015
10 10 WIM Khalafova Narmin AZE 2166 6,0 37,0 0,0 1677
11 5 WIM Fataliyeva Ulviyya AZE 2295 6,0 36,0 0,0 1699
 
7 turdan sonra yekun sıralama (sürətli şahmat) (72 oyunçu, 5.12.2015)
Rk. SNo Ad FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 17 FM Bashirli Nail AZE 1892 6,0 28,5 0,0 2156
2 5 WGM Abdulla Khayala AZE 2233 6,0 28,0 0,0 1819
3 11 Zeynalli Rashad AZE 2006 6,0 26,0 0,0 1758
4 25 CM Suleymanli Aydin AZE 1734 5,5 30,5 0,0 2327
5 4 WIM Fataliyeva Ulviyya AZE 2295 5,5 27,0 0,0 1854
6 3 Shahaliyev Ismayil AZE 2316 5,5 27,0 0,0 1820
7 6 Bayramov Zaur AZE 2137 5,5 23,5 0,0 1913
Read more

Fuad Сəfərovun xatirəsinə həsr olunmuş açıq turnir (6-12.12.2015)

Chess-results
7 turdan sonra turnir cədvəlində yekun sıralama
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 6
Bayramov Zaur AZE 2114 6,0 31,0 2043 23,0
2 3
Bayramov Elvin AZE 2208 5,5 33,5 2013 25,0
3 13
Isgandarov Shahriyar AZE 1932 5,5 30,5 2066 22,0
4 1
Mustafin Andrey AZE 2231 5,5 30,5 2061 22,0
5 9 CM Aslanov Farid AZE 2025 5,5 29,0 2006 21,5
6 5
Aliyev Elnur AZE 2151 5,5 28,5 1871 20,0
7 10
Manafov Vugar AZE 2021 5,5 28,0 1905 20,0
Read more

Fuad Cəfərovun xatirəsinə həsr olunmuş uşaq şahmat turniri (5-11.12.2015)

Chess-results
7 turdan sonra turnir cədvəlində yekun sıralama
Rk. Ad Rtg FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd Pts.  TB1   TB2 
1 WCM Rzali Sabina 1613 AZE 66w1 42b1 21w1 2b½ 38w1 17w1 9b1 6,5 29,0 20,5
2 Ahmadli Hasan 1460 AZE 53b1 68w1 35b1 1w½ 9b½ 8w1 11b1 6,0 32,0 22,5
3 Mehraliyev Emil 1502 AZE 5w½ 78b1 12w1 17b0 39w1 38b1 10w1 5,5 29,0 21,0
4 Abdullayev Tarlan 1393 AZE 34b1 20w1 11b0 51w1 22b½ 49w+ 18w1 5,5 28,5 21,0
8 CM Samadov Read 1597 AZE 45b1 19w1 14b1 11w½ 7w½ 2b0 23w1 5,0 32,5 23,0
11 Salmanov Polad 1478 AZE 79w1 52b1 4w1 8b½ 10w½ 7b1 2w0 5,0 29,5 21,5
13 Zuqanov Ali 1314 AZE 64w1 21b0 48w1 12b1 23w1 18b0 31w1 5,0 26,5 19,5
22 Huseynova Aydan 1515 AZE 60w1 46b1 23w1 10b0 4w½ 31b½ 7w- 4,0 29,0 21,0
29 Ahmadova Ayan 0 AZE 41b0 15w0 52w1 42b1 12w0 59b1 46w1 4,0 24,5 17,5
33 Ibrahimzade Asmar 0 AZE 23w0 27b0 79w1 72b1 68b+ 24b0 62w1 4,0 22,5 16,5
Read more

"1st RShM Cup" - (Rapid rating tournament) - 29.11.2015

Chess-Results
9 turdan sonra yekun sıralama (88 oyunçu)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 3 GM Rasulov Vugar AZE 2487 8,0 2178 53,0 0,0
2 7
Shahaliyev Ismayil AZE 2336 8,0 2099 56,0 0,0
3 9 IM Heydarli Kanan AZE 2257 7,0 2046 51,5 0,0
4 15
Pirverdiyev Agil AZE 2186 7,0 2023 51,0 0,0
5 4 GM Mammadov Zaur AZE 2449 6,5 2161 51,5 0,0
6 1 GM Mamedov Rauf AZE 2686 6,5 2152 55,5 0,0
7 25 CM Asadli Vugar AZE 2008 6,5 2143 48,0 0,0
8 21
Abbasov Vusal AZE 2118 6,5 2028 47,0 0,0
9 17
Huseynov Shahin AZE 2145 6,5 2025 47,5 0,0
Read more

Bakı №2-li məktəbdə tempo yarış (22.11.2015)

Chess-Results
7 turdan sonra yekun sıralama
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2
1 17 CM Karayev Kanan AZE 1832 6,0 27,5 6,0
2 6 IM Heydarli Kanan AZE 2257 6,0 26,5 6,0
3 2 GM Mammadov Zaur AZE 2439 5,5 34,0 5,0
4 1 GM Bajarani Ulvi AZE 2487 5,5 30,5 5,0
5 5 IM Iskandarov Misratdin AZE 2373 5,5 28,5 5,0
6 4 IM Rzayev Bahruz AZE 2391 5,0 32,0 5,0
7 12
Zeynalli Rashad AZE 2104 5,0 30,0 5,0
8 10
Abbasov Vusal AZE 2143 5,0 30,0 5,0
9 7
Musayev Eldar AZE 2203 5,0 27,5 5,0
10 13 CM Asadli Vugar AZE 2005 5,0 26,0 5,0
Read more