Fuad Сəfərovun xatirəsinə həsr olunmuş açıq turnir (6-12.12.2015)

Chess-results
7 turdan sonra turnir cədvəlində yekun sıralama
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 6
Bayramov Zaur AZE 2114 6,0 31,0 2043 23,0
2 3
Bayramov Elvin AZE 2208 5,5 33,5 2013 25,0
3 13
Isgandarov Shahriyar AZE 1932 5,5 30,5 2066 22,0
4 1
Mustafin Andrey AZE 2231 5,5 30,5 2061 22,0
5 9 CM Aslanov Farid AZE 2025 5,5 29,0 2006 21,5
6 5
Aliyev Elnur AZE 2151 5,5 28,5 1871 20,0
7 10
Manafov Vugar AZE 2021 5,5 28,0 1905 20,0
Read more

Fuad Cəfərovun xatirəsinə həsr olunmuş uşaq şahmat turniri (5-11.12.2015)

Chess-results
7 turdan sonra turnir cədvəlində yekun sıralama
Rk. Ad Rtg FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd Pts.  TB1   TB2 
1 WCM Rzali Sabina 1613 AZE 66w1 42b1 21w1 2b½ 38w1 17w1 9b1 6,5 29,0 20,5
2 Ahmadli Hasan 1460 AZE 53b1 68w1 35b1 1w½ 9b½ 8w1 11b1 6,0 32,0 22,5
3 Mehraliyev Emil 1502 AZE 5w½ 78b1 12w1 17b0 39w1 38b1 10w1 5,5 29,0 21,0
4 Abdullayev Tarlan 1393 AZE 34b1 20w1 11b0 51w1 22b½ 49w+ 18w1 5,5 28,5 21,0
8 CM Samadov Read 1597 AZE 45b1 19w1 14b1 11w½ 7w½ 2b0 23w1 5,0 32,5 23,0
11 Salmanov Polad 1478 AZE 79w1 52b1 4w1 8b½ 10w½ 7b1 2w0 5,0 29,5 21,5
13 Zuqanov Ali 1314 AZE 64w1 21b0 48w1 12b1 23w1 18b0 31w1 5,0 26,5 19,5
22 Huseynova Aydan 1515 AZE 60w1 46b1 23w1 10b0 4w½ 31b½ 7w- 4,0 29,0 21,0
29 Ahmadova Ayan 0 AZE 41b0 15w0 52w1 42b1 12w0 59b1 46w1 4,0 24,5 17,5
33 Ibrahimzade Asmar 0 AZE 23w0 27b0 79w1 72b1 68b+ 24b0 62w1 4,0 22,5 16,5
Read more

"1st RShM Cup" - (Rapid rating tournament) - 29.11.2015

Chess-Results
9 turdan sonra yekun sıralama (88 oyunçu)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 3 GM Rasulov Vugar AZE 2487 8,0 2178 53,0 0,0
2 7
Shahaliyev Ismayil AZE 2336 8,0 2099 56,0 0,0
3 9 IM Heydarli Kanan AZE 2257 7,0 2046 51,5 0,0
4 15
Pirverdiyev Agil AZE 2186 7,0 2023 51,0 0,0
5 4 GM Mammadov Zaur AZE 2449 6,5 2161 51,5 0,0
6 1 GM Mamedov Rauf AZE 2686 6,5 2152 55,5 0,0
7 25 CM Asadli Vugar AZE 2008 6,5 2143 48,0 0,0
8 21
Abbasov Vusal AZE 2118 6,5 2028 47,0 0,0
9 17
Huseynov Shahin AZE 2145 6,5 2025 47,5 0,0
Read more

Bakı №2-li məktəbdə tempo yarış (22.11.2015)

Chess-Results
7 turdan sonra yekun sıralama
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2
1 17 CM Karayev Kanan AZE 1832 6,0 27,5 6,0
2 6 IM Heydarli Kanan AZE 2257 6,0 26,5 6,0
3 2 GM Mammadov Zaur AZE 2439 5,5 34,0 5,0
4 1 GM Bajarani Ulvi AZE 2487 5,5 30,5 5,0
5 5 IM Iskandarov Misratdin AZE 2373 5,5 28,5 5,0
6 4 IM Rzayev Bahruz AZE 2391 5,0 32,0 5,0
7 12
Zeynalli Rashad AZE 2104 5,0 30,0 5,0
8 10
Abbasov Vusal AZE 2143 5,0 30,0 5,0
9 7
Musayev Eldar AZE 2203 5,0 27,5 5,0
10 13 CM Asadli Vugar AZE 2005 5,0 26,0 5,0
Read more

BAKU OPEN-2015 (30.09-8.10.2015)

Final Standings Group A
9 turdan sonra yekun sıralama
Rk. SNo Ad FED RtgI Pts. TB1 we w-we K rtg+/-
1 6 GM Ghaem Maghami Ehsan IRI 2596 6,5 2506 5,54 0,96 10 9,6
2 9 GM Abasov Nijat AZE 2511 6,5 2498 4,65 1,85 10 18,5
3 1 GM Adhiban B. IND 2674 6,5 2446 6,94 -0,44 10 -4,4
4 5 GM Potkin Vladimir RUS 2599 6,0 2483 5,85 0,15 10 1,5
5 15 IM Pourramezanali Amirreza IRI 2453 6,0 2472 4,26 1,74 10 17,4
6 2 GM Sethuraman S.P. IND 2640 6,0 2465 6,44 -0,44 10 -4,4
7 7 GM Romanov Evgeny RUS 2573 6,0 2426 6,14 -0,14 10 -1,4
8 14 GM Aravindh Chithambaram Vr. IND 2487 6,0 2402 5,48 0,52 10 5,2
9 13 IM Tabatabaei M.Amin IRI 2488 6,0 2399 5,58 0,42 10 4,2
10 3 GM Iturrizaga Bonelli Eduardo VEN 2633 5,5 2433 6,78 -1,28 10 -12,8
11 4 GM Oleksiyenko Mykhaylo UKR 2628 5,5 2429 6,75 -1,25 10 -12,5
12 8 GM Lalith Babu M.R. IND 2557 5,5 2425 5,93 -0,43 10 -4,3
13 12 GM Rasulov Vugar AZE 2495 5,5 2354 6,17 -0,67 10 -6,7
14 22
Mirzoev Emil UKR 2407 5,0 2513 3,26 1,74 10 17,4

9 turdan sonra yekun sıralama
Rk. SNo Ad FED RtgI Pts. TB1 we w-we K rtg+/-
1 5
Zeynalli Rashad AZE 2173 7,5 2031 5,92 1,58 20 31,6
2 7
Hasanzade Toghrul AZE 2144 7,5 1801 4,87 0,63 40 25,2
3 1
Hasanov Shahriyar AZE 2219 7,0 2028 6,45 0,55 20 11,0
4 2
Mustafin Andrey AZE 2200 7,0 1992 6,66 0,34 40 13,6
5 3
Ahmadov Fariz AZE 2188 7,0 1988 6,25 0,75 20 15,0
6 18
Karayev Kanan AZE 2047 7,0 1955 5,38 1,62 40 64,8
7 22
Daghli Arash IRI 2000 7,0 1943 3,98 2,02 40 80,8
8 9 FM Afshari Mohammadreza IRI 2138 7,0 1924 6,54 0,46 20 9,2
9 19
Abishli Oghuz AZE 2039 7,0 1899 5,98 1,02 40 40,8

Read more

Gashimov birthday's Memorial, 2015 (24.07-01.08.2015)

Chess-Results
9 turdan sonra turnir cədvəlində yekun sıralama

Rk. SNo   Ad Tip FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3  K rtg+/-
1 13   Ismayilov Muhammad U12 AZE 1756 7.5 7.0 1.0 54.0 40 69.2
2 2 CM Ahmadzada Ahmad U12 AZE 2021 7.5 7.0 0.0 53.0 40 -4.0
3 1 CM Muradli Mahammad U12 AZE 2052 7.0 7.0 0.0 47.0 40 -39.6
4 6 FM Kacharava Nikolozi U12 GEO 1922 7.0 6.0 0.0 54.5 40 17.6
5 5   Mammadov Sadig U12 AZE 1965 7.0 5.0 0.0 48.5 40 -28.8

110 oyunçu

Read more

AROMA COLLECTION SUMMER CUP

AROMA COLLECTION SUMMER CUP FİDE REYTİNQ TURNİRİ

Azərbaycan Şahmat Federasiyası,Bakı şəhər Üzrə Təhsil idarəsi 2№ Uşaq Gənclər Şahmat İdman Məktəbinin Təşkilatçılığı və AROMA COLLECTION kosmetik brendinin sponsorlugu ilə 19-26.08.2015-ilə tarixlərində keciriləcəkdir.

Yarışda 18 yaşadək oglan və qızlar,eləcə də Milli əmsalı 2000 olan (10 yaşdan yuxarı) oğlanlar və 1900 əmsallı (12 yaşdan yuxarı) qız şahmatçılar iştrak edəcəkdir.

Yarışın mükafat fondu 1580 AZN-dir.

Bundan başqa qaliblər kubok, medal ,diplom və qiymətli hədiyyələrlə mukafatlandırılacaqdır.

http://chess-results.com/tnr181214.aspx?lan=1

Ünvan: 6 saylı orta məktəb

e-mail:vip.hüseynov@list.ru, sened@mail.ru

Əlaqə nömrələri: 055 795-79-04/ 492-22-17

Read more