Albert Aqarunovun xatirəsinə həsr olunmuş beynəlxalq reytinq turniri (6-14.07.2021)

Chess-Results

7 turdan sonra yekun sıralama (59 iştirakçı)

Rk. SNo Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 8 Asadov Farrukh AZE 1318 6,5 0,0 6 32,0
2 4 Khalilzade Murad AZE 1382 6,0 0,0 6 31,5
3 2 Novruzov Muhammad AZE 1492 5,5 0,0 5 28,5
4 9 Gurbanov Amin Novruz AZE 1316 5,5 0,0 5 28,5
5 23 Fatullayev Emin AZE 1111 5,0 0,0 5 30,5
6 3 Rahimova Aysel AZE 1470 5,0 0,0 5 25,5
7 7 Shatirov Ravan AZE 1319 5,0 0,0 4 33,0
8 10 Gulumov Muthat AZE 1298 5,0 0,0 4 31,5
9 21 Shikhahmadi Nihat AZE 1134 5,0 0,0 4 27,5
Read more

Qusar Open 2021 (Qusar, AZE, 1-4.07.2021)

Chess-Results

9 turdan sonra yekun sıralama (66 iştirakçı)

Rk. SNo Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 Seyidov Ibrahim AZE 1757 8,0 0,0 52,0 7
2 3 Rustamov Rustam AZE 1485 7,5 0,0 55,0 6
3 2 Alizada Pasham AZE 1537 6,5 0,0 53,5 6
43 Gasimzade Rahim AZE 0 6,5 0,0 53,5 6
5 49 Hamidov Allahverdi AZE 0 6,5 0,0 52,0 5
6 31 Asgarov Sahib AZE 0 6,5 0,0 50,0 6
7 45 Guliyev Turan AZE 0 6,5 0,0 48,5 6
8 12 Isbatov Kanan AZE 1193 6,5 0,0 47,0 6
Read more

SilkwayCup online blitz chess tournament (26-28.05.2020)

Chess-Results

Final Ranking after 15 Rounds

Rk.SNo
NameFEDRtgClub/CityPts.TB1TB2TB3
15GMMamedov RaufAZE2654muisback11,50,087,0116,5
28GMJobava BaadurGEO2603Oligarkh11,00,090,5118,0
34GMAbasov NijatAZE2664AbasovN10,50,089,5117,5
422GMRasulov VugarAZE2478Rasulov Vugar10,01,581,5117,5
51GMMamedyarov ShakhriyarAZE2764Shak10,01,079,5114,0
625GMQuparadze GigaGEO2463GIGA QUPARADZE10,00,585,5116,0
720IMSuleymanli AydinAZE2512SuleymanliAydin19,50,083,5114,0
815GMPantsulaia LevanGEO2553Kutiktau9,50,079,0114,5
96GMMamedov NidjatAZE2609EXpresident9,50,073,0105,0
107GMDurarbayli VasifAZE2606Durarbeyli Vasif9,00,071,0107,5
1127GMSanikidze TornikeGEO2458T-Sanikidze9,00,064,095,5

Read more

Azerbaijan Women's Championship / Qadınlar arasında Azərbaycan Çempionatı (4-13.03.2020)

Chess-Results
Live / Canlı


9 turdan sonra turnir cədvəlində yekun sıralama

Rk.
AdRtgFED12345678910Pts.TB1TB2TB3
1WGMBalajayeva Khanim2358AZE*½½11011117,060,027,50
2WFMBeydullayeva Govhar2237AZE½*10110½116,050,025,00
3IMMammadova Gulnar2386AZE½0*½½½11116,040,022,00
4WGMMamedjarova Turkan2310AZE01½*½½01115,540,021,25
5WGMMamedjarova Zeinab2278AZE00½½*011115,040,016,75
6WGMAbdulla Khayala2276AZE10½½1*0½014,530,021,25
7WFMAllahverdiyeva Ayan2053AZE010101*0½03,530,017,25
8WCMIsmayil Malak1943AZE0½000½1*103,020,011,25
9WGMFataliyeva Ulviyya2377AZE000001½0*12,520,08,25
10WCMRzali Sabina1899AZE000000110*2,020,06,50
Read more

Fuad Cəfərov memorialı 2020

Festival was held in Baku (Republic Chess Centre-Club). The dates were 3-11 January 2020. The festival included following events:

A-Master Tournament (closed, with GM/IM title norm) that was a team round-robin for 9 rounds. The time control was 90m till the end+30s/move starting from move 1.

Chess-Results Master Tournament

B-Open tournament that was a Swiss system tournament for 7 rounds. The prize fund was 2500 AZN in a case when there were at least 60 players. The time control was 90m till the end+30s/move starting from move 1.

Chess-Results Open Tournament

C-Children tournament (U12) – that was a Swiss system tournament for 7 rounds. The tournament was for players who was born after 1 January 2008. The prize fund was 500 AZN in a case when there were at least 60 players. The time control was 60m till the end+30s/move starting from move 1. 

Chess-Results Children Tournament

D-Rapid tournament. The prize fund was 200 AZN. The time control was 10m till the end+5/move starting from move 1.

Chess-Results Rapid Tournament

E-Blitz team tournament. The prize fund was 200 AZN. The time control was 3m till the end+2s/move starting from move 1.


Chess-Results Blitz Team

Tournaments director – International arbiter Ilgar Bajarani.

Read more

YAŞ QRUPLARI SUMQAYIT BİRİNCİLİYİ

YAŞ QRUPLARI SUMQAYIT BİRİNCİLİYİ FİNAL MƏRHƏLƏSİNİN NƏTİCƏLƏRİ:


8 yaş oğlan: http://chess-results.com/tnr496080.aspx?lan=11&art=1

1. Ümid Allahverdi 5-dən 5 xal.

2. Əli Mahmudlu 3 xal.

3. Sadiq Mahmudlu 3 xal.


10 yaş oğlan: http://chess-results.com/tnr496079.aspx?lan=11&art=1

1. Əziz Cəfərli 5-dən 4.

2. Elçin Şəkərəliyev 4 xal.

3. Rəşid Məmmədov d 3,5 xal.


12 yaş oğlan: http://chess-results.com/tnr496078.aspx?lan=11&art=4

1. Tunar Babayev 7-dən 6 xal.

2. Rüstəm Rüstəmov 5,5 xal.

3. Raul İsmixanlı 5 xal.


14 yaş oğlan: http://chess-results.com/tnr496077.aspx?lan=11&art=4

1. Əli Həsənov 7-dən 6 xal.

2. Şamil Məmmədov 6 xal.

3. Murad Ağazadə 4,5 xal.


8 yaş qızlar: http://chess-results.com/tnr496075.aspx?lan=11&art=1

1. Leyla Mirzəliyeva 5-dən 3,5 xal.

2. Fatimə Mirzəliyeva 2,5 xal.

3. Zəhra Abdullazadə 2 xal.


10 yaş qızlar: http://chess-results.com/tnr496074.aspx?lan=11&art=1

1. Nuray Yarəliyeva 9-dan 8 xal.

2. Mədinə İmranlı 8 xal.

3. Nuray Məmmədli 7 xal.


12 yaş qızlar: http://chess-results.com/tnr496072.aspx?lan=11&art=1

1. Nurtən Nuriyeva 4-dən 2,5 xal.

2. Leyla Rzalı 2,5 xal.

3. Jalə Abışlı 1,5 xal.


14 yaş qızlar: http://chess-results.com/tnr496071.aspx?lan=11&art=1

1. Aytac Kərimli 5-dən 3,5 xal.

2. Məhluqə Zülfüqarlı 3 xal.

3. Kamilla Ələsgərova 3 xal.


16 yaş qızlar: http://chess-results.com/tnr496070.aspx?lan=11&art=1

1. Ümman Nəbiyeva 5-dən 4 xal.

2. Elmira Qurbanova 3 xal.

3. Leyla İsayeva 5-dən 2 xal.


BAŞ HAKİM: İLHAM ƏLİYEV.

Read more

Qadınlar arasında Azərbaycan çempionatına seçmə turnir (09-17.12.2019)

Chess-Results

9 turdan sonra yekun sıralama
Rk.SNo
AdFEDRtgPts.TB1TB2TB3
14WIMIbrahimova SabinaAZE22147,060,023,25
25WCMIsmayil MalakAZE19546,550,022,75
38WCMRzali SabinaAZE19165,050,012,50
41
Abdinova NarminAZE15354,040,013,00
52
Safarova AytanAZE16373,530,07,50
69
Jafarova AyselAZE14273,021,08,75
76
Nuriyeva NurtanAZE13733,020,010,50
87WFMHajiyeva LamanAZE20121,510,06,25
93
Heydarova AytajAZE18021,510,05,50
Read more

Mərkəzi Şahmat klubunun dostluq blitz turniri (29.09.2019)

Chess-Results

9 turdan sonra yekun sıralama (62 iştirakçı)
Rk.SNo
AdFEDRtgPts.TB1TB2TB3
11GMGuseinov GadirAZE25937,055,00,06
223FMIbrahimli MuradAZE20987,053,00,06
311IMAhmadzada AhmadAZE22307,052,00,07
45FMBabazada KhazarAZE23017,050,00,05
54IMAsadli VugarAZE23586,551,50,05
69IMGarayev KananAZE22336,549,50,06
76FMManafov VugarAZE22886,549,00,05
82GMAbbasov FaridAZE25306,548,50,06
Read more

Baku Open 2019 Regulation (19-28.09.2019)

Chess-results Group A (19-28.09.2019)
Chess-results Group C (5-13.09.2019)

Final Ranking after 9 Rounds (Group A, 188 players)
Rk.SNo

NameTypsexFEDRtgIPts.TB1TB2TB3rtg+/-
11
GMGuseinov Gadir

AZE26548,0227770,06,1
214
FMIbrahimli MuradU18
AZE24157,5224660,021,3
35
IMAsadli VugarU18
AZE25067,5220270,07,1
43
GMAbbasov Farid

AZE25307,0220350,0-2,0
52
GMBernadskiy Vitaliy

UKR25597,0219450,0-4,5
67
IMMuradli MahammadU16
AZE24557,0217770,04,4
716
IMAbdulov Orkhan

AZE23847,0216650,010,5
89

Gholami Orimi MahdiU18
IRI24417,0205270,0-1,9
923
FMBayramov Elvin

AZE23237,0202670,011,4

Final Ranking after Round 9 (Group C, 96 players)
Rk.SNo
NameFEDRtgClub/CityPts.TB1TB2TB3
13
Suleymanli IsmayilAZE1414
7,570,046,5
25
Rustamov RustamAZE1271Sumqayıt7,560,053,0
316
Babazade AkbarAZE1144RSM7,060,048,5

AZ. Əsasnamə baku-open-2019-az.pdf [98.34 Kb] (downloads: 138)
See the file online: baku-open-2019-az.pdf

EN. Regulation baku-open-2019-eng.pdf [37.05 Kb] (downloads: 71)
See the file online: baku-open-2019-eng.pdf
Read more

Bakı Yayı Şahmat Festivalı-2019

Bakı Yayı Şahmat Festivalı-2019


Festival 2-10 iyul 2019-cu il tarixlərində Bakı şəhərində Respublika Şahmat mərkəzində (klubunda) keçirildi. Festivalın proqramında olan yarışlar:
A1-Beynəlxalq Qrossmeyster normalı turnir – Şiller sistemi üzrə, hər şahmatçıya 90 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə.
A2-Beynəlxalq Master normalı turnir – Şiller sistemi üzrə, hər şahmatçıya 90 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə.
B-Açıq turnir (Open) - İsveçrə sistemi üzrə, 7 tur, hər şahmatçıya 90 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə.
C-Uşaq turniri – U12 – 2007-ci il və daha kiçik şahmatçılar üçün, isveçrə sistemi üzrə, 7 tur, hər şahmatçıya 60 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə.
D-Rapid turniri (10 dəq+5 saniyə).
E-Blitz turniri (3 dəq+2 saniyə).
Read more