Mərkəzi Şahmat klubunun dostluq blitz turniri (29.09.2019)

Chess-Results

9 turdan sonra yekun sıralama (62 iştirakçı)
Rk.SNo
AdFEDRtgPts.TB1TB2TB3
11GMGuseinov GadirAZE25937,055,00,06
223FMIbrahimli MuradAZE20987,053,00,06
311IMAhmadzada AhmadAZE22307,052,00,07
45FMBabazada KhazarAZE23017,050,00,05
54IMAsadli VugarAZE23586,551,50,05
69IMGarayev KananAZE22336,549,50,06
76FMManafov VugarAZE22886,549,00,05
82GMAbbasov FaridAZE25306,548,50,06
Read more

Baku Open 2019 Regulation (19-28.09.2019)

Chess-results Group A (19-28.09.2019)
Chess-results Group C (5-13.09.2019)

Final Ranking after 9 Rounds (Group A, 188 players)
Rk.SNo

NameTypsexFEDRtgIPts.TB1TB2TB3rtg+/-
11
GMGuseinov Gadir

AZE26548,0227770,06,1
214
FMIbrahimli MuradU18
AZE24157,5224660,021,3
35
IMAsadli VugarU18
AZE25067,5220270,07,1
43
GMAbbasov Farid

AZE25307,0220350,0-2,0
52
GMBernadskiy Vitaliy

UKR25597,0219450,0-4,5
67
IMMuradli MahammadU16
AZE24557,0217770,04,4
716
IMAbdulov Orkhan

AZE23847,0216650,010,5
89

Gholami Orimi MahdiU18
IRI24417,0205270,0-1,9
923
FMBayramov Elvin

AZE23237,0202670,011,4

Final Ranking after Round 9 (Group C, 96 players)
Rk.SNo
NameFEDRtgClub/CityPts.TB1TB2TB3
13
Suleymanli IsmayilAZE1414
7,570,046,5
25
Rustamov RustamAZE1271Sumqayıt7,560,053,0
316
Babazade AkbarAZE1144RSM7,060,048,5

AZ. Əsasnamə baku-open-2019-az.pdf [98,34 Kb] (downloads: 115)
See the file online: baku-open-2019-az.pdf

EN. Regulation baku-open-2019-eng.pdf [37,05 Kb] (downloads: 52)
See the file online: baku-open-2019-eng.pdf
Read more

Bakı Yayı Şahmat Festivalı-2019

Bakı Yayı Şahmat Festivalı-2019


Festival 2-10 iyul 2019-cu il tarixlərində Bakı şəhərində Respublika Şahmat mərkəzində (klubunda) keçirildi. Festivalın proqramında olan yarışlar:
A1-Beynəlxalq Qrossmeyster normalı turnir – Şiller sistemi üzrə, hər şahmatçıya 90 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə.
A2-Beynəlxalq Master normalı turnir – Şiller sistemi üzrə, hər şahmatçıya 90 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə.
B-Açıq turnir (Open) - İsveçrə sistemi üzrə, 7 tur, hər şahmatçıya 90 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə.
C-Uşaq turniri – U12 – 2007-ci il və daha kiçik şahmatçılar üçün, isveçrə sistemi üzrə, 7 tur, hər şahmatçıya 60 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə.
D-Rapid turniri (10 dəq+5 saniyə).
E-Blitz turniri (3 dəq+2 saniyə).
Read more

Xəzər Universiteti Şahmat Akademiyası "Gənclər Kuboku" Reytinq Komanda Yarışı (17-21.06.2019)

Chess-Results

Turnir cədvəlində yekun sıralama
Rk.Komanda123456789TB1TB2TB3
1Gənc istedadlar * ½1222221313,00
2Ulduz * 22½211312,00
3Bakı-Sumqayıt1½ * 1112109,50
4Chess.az001 * 211298,50
5Naxçıvan0½10 * 12288,00
6Elfim001½1 * 2177,00
7Armageddon00100 * 165,00
8I & M½0½1½1½ * 135,00
9Gənc Ulduzlar01½00½11 * 34,00
Read more