4. Başkent Üniversitesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası (Ankara, TUR, 17-22.06.2019)

Official Site

Final standings after round 9 (A Category, 113 players)
RANK
NAME
RtgFEDBirthPtsBH.SBBHsRes.Vict
1GMBERNADSKIY, VITALIY
2578UKR17.10.19944741,7543406
2IMISKANDAROV, MISRATDIN
2502AZE14.01.1995745½36,7543205
3IMNAGY, GABOR
2471HUN18.09.19645138,0043705
4GMODEEV, HANDSZAR
2386TKM27.01.197249½36,2541805
5IMSARACI, NDERİM
2377KOS16.09.19964733,2540604
6IMANNABERDIEV, MEILIS
2532TKM24.11.198546½36,5043304
7GMBAGATUROV, GIORGI
2422GEO28.11.196446½35,7543004
8IMCAN, IŞIK
2379TUR20.04.20054533,25413½04
9CMYILMAZ, GÖKTAN
2175TUR27.03.200044½30,00426½05
17GMMAMMADOV, ZAUR
2428AZE16.04.199464429,25415½05
19IMBABAYEV, TALIB
2290AZE21.06.197164028,7538705
24IMGULIYEV, LOGMAN
2320AZE01.01.19744426,5040405
30WGMKAZIMOVA, NARMINF2271AZE28.07.199338½24,5038605
80
JAVADOV, HABIL
1806AZE02.10.200543013,50332½02

Final sira (U14 Category, 94 players)
RankNameRtgFEDClubPtsBH.SBBHsRes.Vict
1CİVCER ÖMER FARUK1676TURANKARA85248,5043907
2BABAYEVA NASRİN1451AZEAZERBEYCAN5446,7544606
3TÜRKMEN YUSUF ÇAĞAN1910TURMERSİN46½39,50429½07
4UYLUKÇU BERKAY BAHADIR1506TURKAHRAMANMARAŞ748½38,75433½06
Read more

Xəzər Universiteti Şahmat Akademiyası "Gənclər Kuboku" Reytinq Komanda Yarışı (17-21.06.2019)

Chess-Results

Turnir cədvəlində yekun sıralama
Rk.Komanda123456789TB1TB2TB3
1Gənc istedadlar * ½1222221313,00
2Ulduz * 22½211312,00
3Bakı-Sumqayıt1½ * 1112109,50
4Chess.az001 * 211298,50
5Naxçıvan0½10 * 12288,00
6Elfim001½1 * 2177,00
7Armageddon00100 * 165,00
8I & M½0½1½1½ * 135,00
9Gənc Ulduzlar01½00½11 * 34,00
Read more

European School Chess Championship (Mamaia, ROU, 31.05-08.06.2019)

Official Site
Chess-Results AZE Players

SNo
AdRtgIFED123456789Pts.Rk.Qrup
3
Allahverdi Umid1018AZE0011101116,05Open U7
6
Babayev Yusif0AZE0111101016,04Open U7
12
Mammadov Murad0AZE0010111015,010Open U7
4
Karimli Yusif1401AZE1111111119,01Open U9
6
Bayramli Rafael1338AZE110½011116,53Open U9
15
Mammadli Ali1233AZE011½101015,513Open U9
32
Gabulov Ilkin1326AZE011½1½10½5,515Open U11
15
Kanli Alperen1737AZE11½½0½1015,58Open U13
5FMMammadov Sadig2205AZE11½½½10116,53Boys & Girls U17
5WCMIsmayilova Khanim1124AZE11½1½11½06,53Girls U9
13
Ismayilova Salbinaz1003AZE010101½104,511Girls U9
14
Babayeva Nasrin1503AZE1010110004,012Girls U15

Read more

Bakı Yayı Şahmat Festivalı-2019

Bakı Yayı Şahmat Festivalı-2019


Festival 2-10 iyul 2019-cu il tarixlərində Bakı şəhərində Respublika Şahmat mərkəzində (klubunda) keçiriləcək. Festivalın proqramında olan yarişlar:
A-Beynəlxalq ad normalı turnir-Master– şeveningen sistemi ilə. hər şahmatçıya 90 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə.
B-Açıq turnir (Open)-isveçrə sistemi üzrə,7 tur,
hər şahmatçıya 90 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə.
Mukafat fondu -2000 manat (minimum 60 nəfər iştirakçı olarsa)
C-Uşaq turniri –U12- 2007-ci il və daha kiçik şahmatçılar üçün,isveçrə sistemi üzrə,7 tur,hər şahmatçıya 60 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə.
Mukafat fondu -500 manat (minimum 50 nəfər iştirakçı olarsa)
D-Rapid turniri (10 dəq+5 saniyə).Mukafat fondu -250 manat
E-Blitz turniri (3 dəq+2 saniyə) Mukafat fondu -250 manat
Turnirlər FIDE qaydaları üzrə keçirilir.Turnirlərdə yalnız FİDE İD-si olan şahmatçılar oynaya bilər
Sifarişlər iyunun 20-nə kimi azerichess@gmail.com elektron ünvanına gondərilməlidir. Gecikmiş şahmatçılar yalnız yer olduqda turnirə buraxıla bilər.
Təşkilat komitəsi
Read more