Nakhchivan Open 2019 (Nakhchivan, AZE, 30.04-10.05.2019)

Chess-results A qrupu
Chess-results B qrupu
Chess-results C qrupu
Chess-results Blitz qrupu

9 turdan sonra yekun sıralama (A qrupu, 54 iştirakçı)
Rk.
AdFEDRtgIKlub/ŞəhərPts.TB1TB2rtg+/-
1GMGareyev TimurUSA2560
7,52467619,2
2GMAbasov NijatAZE2633Baku7,0248155,3
3GMSanikidze TornikeGEO2488
6,52412410,9
4IMNigmatov OrtikUZB2469
6,02510420,0
5GMMalakhatko VadimBEL2508
6,02502314,5
6IMAsadli VugarAZE2454Baku6,02463316,0
7
Gholami Orimi MahdiIRI2406
6,02444521,6
8IMGadimbayli AbdullaAZE2394Baku6,02442520,0

9 turdan sonra yekun sıralama (B qrupu, 104 iştirakçı)
Rk.
AdFEDRtgIKlub/ŞəhərPts.TB1TB2rtg+/-
1
Bayramov ElkhanAZE2158Baku8,51970854,4
2
Eynullayev AtillaAZE2175Baku7,51813719,6
3
Abbasov AmilAZE2215Ganja / Agstafa7,0195371,4
4
Huseynov ShahinAZE2189Baku7,018747-0,8
5FMBayramov ElvinAZE2181Guba7,018626-0,4

9 turdan sonra yekun sıralama (C qrupu, 188 iştirakçı)
Rk.
AdTipFEDRtgIPts.TB1TB2
1
Mammadov IlgarU12RUS12528,012677
2
Gafarov NiyaziU12AZE13427,512256
3
Talgatov NazarU10KAZ12467,512137
4
Allahverdiyev ZahidU12AZE15647,512126
5
Shikhahmadi NihatU10AZE11697,012795
6
Alizada AgshinU10AZE11687,012446
7
Hasanli UghurU12AZE13297,012176
8
Bayram BanuU12AZE11247,012166
9
Ganbarli HuseynU10AZE12937,012087
10
Tasmukhanov AlanU12KAZ13097,011817

9 turdan sonra yekun sıralama (Blitz qrupu, 74 iştirakçı)
Rk.SNo
AdFEDRtgIKlub/ŞəhərPts.TB1TB2
16GMAbasov NijatAZE2487Baku7,523646
21GMGuseinov GadirAZE2707
7,023016
34GMRasulov VugarAZE2531Ganja7,023005
47GMPourramezanali AmirrezaIRI2464
7,022926
511IMBashirli NailAZE2373Baku6,523816
631IMGarayev KananAZE2148Baku6,523306
78GMSanikidze TornikeGEO2462
6,523106
82GMKovalev VladislavBLR2575
6,522845
Read more

Bakı Yayi Şahmat Fesitavlı-2019

Bakı Yayi Şahmat  Fesitavlı-2019


Festival 2-10 iyul 2019-cu ii tarixlərində BakI şəhərində Respublika Şahmat mərkəzində (klubunda) keçiriləcək. Festivalın proqramında olan yarişlar:
A-Beynəlxalq ad normalı turnir-Master– şeveningen sistemi ilə. hər şahmatçıya 90 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə.
B-Açıq turnir (Open)-isveçrə sistemi üzrə,7 tur,
hər şahmatçıya 90 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə.
Mukafat fondu -2000 manat (minimum 60 тəfər iştirakçı olarsa)
C-Uşaq turniri –U12- 2007-ci il və daha kiçik şahmatçılar üçün,isveçrə sistemi üzrə,7 tur,hər şahmatçıya 60 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə.
Mukafat fondu -500 manat (minimum 50 тəfər iştirakçı olarsa)
D-Rapid turniri (10 dəq+5 saniyə).Mukafat fondu -250 manat
E-Blitz turniri (3 dəq+2 saniyə) Mukafat fondu -250 manat
Turnirlər FIDE qaydaları üzrə keçirilir.Turnirlərdə yalnız FİDE İD-si olan şahmatçılar oynaya bilər
Sifarişlər iyunun 20-nə kimi azerichess@gmail.com elektron ünvanına gondərilməlidir.Gecikmiş şahmatçılar yalniz yer olduqda turnirə buraxıla bilər.
Təşkilat komitəsi
Read more