UAE Ramadan Tournaments

24th Sharjah Ramadan International Chess Championship 2019 (Rapid, 146 players, Sharjah, UAE, 13-18.05.2019)
24th Sharjah Ramadan International Chess Championship 2019 (Blitz, 173 players, Sharjah, UAE, 16.05.2019)
Allegiance to Zayed Chess Tournament 2019 (Rapid, 144 players, Dubai, UAE, 8-12.05.2019)


Final Ranking after 9 Rounds (Sharjah,Rapid, 146 players)
Rk.SNo

NameFEDRtgPts.TB1TB2TB3TB4
12
GMSargissian GabrielARM26947,50,054,059,06
21
GMSalem A.R. SalehUAE27207,50,049,553,57
33
GMGuseinov GadirAZE26637,50,049,553,56

Final Ranking after 9 Rounds (Sharjah, Blitz, 173 players)
Rk.SNo

NameFEDRtgPts.TB1TB2TB3
11
GMGuseinov GadirAZE27078,00,552,056,5
27
IMDimakiling OliverPHI24058,00,551,556,0
34
IMKhademalsharieh SarasadatIRI24617,50,052,056,0
43
GMSargissian GabrielARM25997,50,049,053,5
510
IMAl Qudaimi BasheerYEM23997,50,049,053,0

Final Ranking after 9 Rounds (Dubai, Rapid, 144 players)

Rk.SNo

NameFEDRtgPts.TB1TB2TB3TB4TB5Krtg+/-
13
GMGuseinov GadirAZE26638,50,051,043,5842025,0
21
GMSargissian GabrielARM26947,50,054,046,0632011,4
32
GMIordachescu ViorelMDA26707,00,052,044,55220-4,0
45
GMArencibia Rodriguez WalterCUB25387,00,051,543,5642018,2
54
GMMagerramov ElmarAZE25677,00,050,543,06420-6,2
612
IMAli SebbarMAR23767,00,050,042,0752014,4
710
IMEl Adnani MoklissMAR24037,00,049,542,0642015,0
88
IMDimakiling OliverPHI24517,00,049,041,074206,2
99
IMAl Qudaimi BasheerYEM24387,00,047,540,57320-10,2
1013

Hilwani TalalSYR23537,00,044,538,57220-25,0
Read more

Təsnifat turnirləri

VALİDEYNLƏRİN VƏ UŞAQLARIN NƏZƏRİNƏ!

HİRŞDK-NUN “MİLLİ QURTULUŞ GÜNÜ”NƏ    

 HƏSR OLUNMUŞ ŞAHMAT ÜZRƏ AÇIQ BİRİNCİLİYİ

HƏMKARLAR  İTTİFAQLARININ RESPUBLİKA ŞAHMAT-DAMA 

KLUBUNUN  ÜNVANI : Yasamal r-nu, M.SEYİDOV küç., ev 35 D 

(21 SAYLI MƏKTƏBİN YANI)Tel: (012) 505 39 25, (012) 375 52 57; (055) 402 04 49; (050) 373 10 91. E-mail:   shaxklub@mail.ru.                          

SINAQ  YARIŞI

8 YAŞADƏK (2011-Cİ İL TƏVƏLLÜDLÜ VƏ DAHA KİÇİK YAŞLI)

15 İYUN 2019-CU İL – 09.00 – Yarışın açılışı və I tur

16 İYUN 2019-CU İL – 09.00 – II və III tur

17 İYUN 2019-CU İL – 09.00 – IV və V tur

18 İYUN 2019-CU İL – 09.00 – VI və VII tur. Yarışın bağlanışı

IV  DƏRƏCƏ

8 YAŞADƏK (A qrup: 2011-Cİ İL TƏVƏLLÜDLÜ VƏ KİÇİK YAŞLI)

12 YAŞADƏK (B qrup: 2007-Cİ İL TƏVƏLLÜDLÜ VƏ KİÇİK YAŞLI)

15 İYUN 2019-CU İL – 10.00 – Yarışın açılışı və I tur

16 İYUN 2019-CU İL – 10.00 – II və III tur

17 İYUN 2019-CU İL – 10.00 – IV və V tur

18 İYUN 2019-CU İL – 10.00 – VI və VII tur

19 İYUN 2019-CU İL – 10.00 – VIII və IX tur. Yarışın bağlanışı

III  DƏRƏCƏ

10 YAŞADƏK (A qrup: 2009-CU İL TƏVƏLLÜDLÜ VƏ KİÇİK YAŞLI)

16 YAŞADƏK (B qrup: 2003-CÜ İL TƏVƏLLÜDLÜ VƏ KİÇİK YAŞLI)


15 İYUN 2019-CU İL – 12.00 – Yarışın açılışı və I tur

16 İYUN 2019-CU İL – 12.00 – II və III tur

17 İYUN 2019-CU İL – 12.00 – IV və V tur

18 İYUN 2019-CU İL – 12.00 – VI və VII tur

19 İYUN 2019-CU İL – 12.00 – VIII və IX tur. Yarışın bağlanışı

II  DƏRƏCƏ

16 YAŞADƏK (2003-CU İL TƏVƏLLÜDLÜ VƏ KİÇİK YAŞLI)


15 İYUN 2019-CU İL – 14.00 – Yarışın açılışı və I tur

16 İYUN 2019-CU İL – 14.00 – II və III tur

17 İYUN 2019-CU İL – 14.00 – IV və V tur

18 İYUN 2019-CU İL – 14.00 – VI və VII tur

19 İYUN 2019-CU İL – 14.00 – VIII və IX tur. Yarışın bağlanışı


          Sifarlər və ödənişlər iyunun 14-nə kimi olunmalıdır

                                                                                                                                                Müdiriyyət


Read more

Nakhchivan Open 2019 (Nakhchivan, AZE, 30.04-10.05.2019)

Chess-results A qrupu
Chess-results B qrupu
Chess-results C qrupu
Chess-results Blitz qrupu

9 turdan sonra yekun sıralama (A qrupu, 54 iştirakçı)
Rk.
AdFEDRtgIKlub/ŞəhərPts.TB1TB2rtg+/-
1GMGareyev TimurUSA2560
7,52467619,2
2GMAbasov NijatAZE2633Baku7,0248155,3
3GMSanikidze TornikeGEO2488
6,52412410,9
4IMNigmatov OrtikUZB2469
6,02510420,0
5GMMalakhatko VadimBEL2508
6,02502314,5
6IMAsadli VugarAZE2454Baku6,02463316,0
7
Gholami Orimi MahdiIRI2406
6,02444521,6
8IMGadimbayli AbdullaAZE2394Baku6,02442520,0

9 turdan sonra yekun sıralama (B qrupu, 104 iştirakçı)
Rk.
AdFEDRtgIKlub/ŞəhərPts.TB1TB2rtg+/-
1
Bayramov ElkhanAZE2158Baku8,51970854,4
2
Eynullayev AtillaAZE2175Baku7,51813719,6
3
Abbasov AmilAZE2215Ganja / Agstafa7,0195371,4
4
Huseynov ShahinAZE2189Baku7,018747-0,8
5FMBayramov ElvinAZE2181Guba7,018626-0,4

9 turdan sonra yekun sıralama (C qrupu, 188 iştirakçı)
Rk.
AdTipFEDRtgIPts.TB1TB2
1
Mammadov IlgarU12RUS12528,012677
2
Gafarov NiyaziU12AZE13427,512256
3
Talgatov NazarU10KAZ12467,512137
4
Allahverdiyev ZahidU12AZE15647,512126
5
Shikhahmadi NihatU10AZE11697,012795
6
Alizada AgshinU10AZE11687,012446
7
Hasanli UghurU12AZE13297,012176
8
Bayram BanuU12AZE11247,012166
9
Ganbarli HuseynU10AZE12937,012087
10
Tasmukhanov AlanU12KAZ13097,011817

9 turdan sonra yekun sıralama (Blitz qrupu, 74 iştirakçı)
Rk.SNo
AdFEDRtgIKlub/ŞəhərPts.TB1TB2
16GMAbasov NijatAZE2487Baku7,523646
21GMGuseinov GadirAZE2707
7,023016
34GMRasulov VugarAZE2531Ganja7,023005
47GMPourramezanali AmirrezaIRI2464
7,022926
511IMBashirli NailAZE2373Baku6,523816
631IMGarayev KananAZE2148Baku6,523306
78GMSanikidze TornikeGEO2462
6,523106
82GMKovalev VladislavBLR2575
6,522845
Read more

Bakı Yayi Şahmat Fesitavlı-2019

Bakı Yayi Şahmat  Fesitavlı-2019


Festival 2-10 iyul 2019-cu ii tarixlərində BakI şəhərində Respublika Şahmat mərkəzində (klubunda) keçiriləcək. Festivalın proqramında olan yarişlar:
A-Beynəlxalq ad normalı turnir-Master– şeveningen sistemi ilə. hər şahmatçıya 90 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə.
B-Açıq turnir (Open)-isveçrə sistemi üzrə,7 tur,
hər şahmatçıya 90 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə.
Mukafat fondu -2000 manat (minimum 60 тəfər iştirakçı olarsa)
C-Uşaq turniri –U12- 2007-ci il və daha kiçik şahmatçılar üçün,isveçrə sistemi üzrə,7 tur,hər şahmatçıya 60 dəqiqə + hər gedişə 30 saniyə.
Mukafat fondu -500 manat (minimum 50 тəfər iştirakçı olarsa)
D-Rapid turniri (10 dəq+5 saniyə).Mukafat fondu -250 manat
E-Blitz turniri (3 dəq+2 saniyə) Mukafat fondu -250 manat
Turnirlər FIDE qaydaları üzrə keçirilir.Turnirlərdə yalnız FİDE İD-si olan şahmatçılar oynaya bilər
Sifarişlər iyunun 20-nə kimi azerichess@gmail.com elektron ünvanına gondərilməlidir.Gecikmiş şahmatçılar yalniz yer olduqda turnirə buraxıla bilər.
Təşkilat komitəsi
Read more

10th Beirut International Open Chess Championship (Beirut, LBN, 25.04-03.05.2019)

Official Site
Chess-Results

Final Ranking after 9 Rounds (Category A, 55 players)
Rk.
NameFEDRtgPts.TB1TB2TB3TB4rtg+/-
1GMBernadskiy VitaliyUKR25877,50,048,042,566,9
2GMBajarani UlviAZE24706,50,049,043,554,7
3GMKotanjian TigranARM24586,50,048,043,543,5
4GMKarpatchev AleksandrRUS24236,50,048,043,0410,6
5IMKhodashenas MersadIRI24676,50,046,542,053,0
6FMEl Jawich AmroLBN22386,50,043,038,5535,8
Read more

49th International Tournament Bosna 2019 (Sarajevo, BIH, 27.04-05.03.2019)

Official Site
Chess-Results

Final Ranking after 9 Rounds (104 players)

Rk.SNo
NameFEDRtgPts.TB1TB2TB3Rprtg+/-
16IMSadikhov UlviAZE24797,056,043,55264921,3
25GMKadric DenisBIH25427,054,542,5525988,2
31GMPredojevic BorkiBIH26217,053,041,5526283,5
44GMBrkic AnteCRO25606,555,043,5425613,0
52GMKozul ZdenkoCRO25896,551,540,062525-3,2
616FMBorsuk KonstantinUKR23686,549,538,56244122,0
73GMDjukic NikolaMNE25666,549,039,052477-6,7
87GMNestorovic NikolaSRB24736,548,538,5424441,7
910GMDizdarevic EmirBIH24236,548,538,05250710,3
1017IMKlasan VladimirSRB23666,546,036,5523765,5
Read more