» Материалы за Март 2018 года

 
 
 
Сортировать статьи по: дате | популярности | посещаемости | комментариям | алфавиту

European Individual Chess Championship 2018 (Batumi, GEO, 17-28.03.2018)

Автор: ulvich от 28-03-2018, 21:48, посмотрело: 294

0 Official Site
Chess-Results
11 turdan sonra yekun sıralama (302 iştirakçı)

Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 Rp K rtg+/-
1 26 GM Saric Ivan CRO 2657 8,5 0,0 67,0 72,5 2796 10 19,6
2 2 GM Wojtaszek Radoslaw POL 2738 8,0 0,0 72,0 77,0 2776 10 5,7
3 29 GM Sjugirov Sanan RUS 2652 8,0 0,0 69,5 74,0 2795 10 20,4
4 30 GM Jones Gawain C B ENG 2651 8,0 0,0 69,0 74,0 2787 10 19,4
5 7 GM Matlakov Maxim RUS 2707 8,0 0,0 67,0 72,0 2737 10 4,5
6 34 GM McShane Luke J ENG 2647 8,0 0,0 67,0 71,5 2768 10 17,2
7 21 GM Korobov Anton UKR 2664 8,0 0,0 66,5 71,0 2766 10 14,4
8 40 GM Safarli Eltaj AZE 2639 8,0 0,0 63,5 69,0 2742 10 14,4
20 64 GM Abasov Nijat AZE 2608 7,5 0,0 66,5 71,0 2700 10 14,2
26 6 GM Mamedov Rauf AZE 2709 7,5 0,0 64,5 69,5 2689 10 -1,5
27 36 GM Guseinov Gadir AZE 2646 7,5 0,0 64,0 69,0 2697 10 8,2
90 163 IM Asadli Vugar AZE 2449 6,5 0,0 56,5 60,5 2529 10 12,2
144 196 IM Muradli Mahammad AZE 2398 5,5 0,0 59,5 63,0 2433 20 18,8
145 199 IM Rzayev Bahruz AZE 2390 5,5 0,0 59,0 63,5 2493 10 15,1
155 180 IM Gadimbayli Abdulla AZE 2416 5,5 0,0 57,5 61,0 2436 10 3,0
184 154 IM Sadikhov Ulvi AZE 2477 5,0 0,0 61,0 65,0 2438 10 -3,8
198 255 FM Suleymanli Aydin AZE 2210 5,0 0,0 54,5 58,5 2384 20 44,6
202 268   Eynullayev Atilla AZE 2147 5,0 0,0 53,0 56,5 2329 40 93,2
214 243   Manafov Vugar AZE 2263 4,5 0,0 58,0 61,0 2275 40 11,6
216 238 FM Ahmadzada Ahmad AZE 2283 4,5 0,0 57,0 60,5 2357 20 19,4
222 201 IM Bashirli Nail AZE 2384 4,5 0,0 55,0 58,5 2335 10 -4,4
238 283   Ismayilov Muhammad AZE 2021 4,5 0,0 46,0 47,5 2199 40 82,0
245 284   Atakishiyev Elmar AZE 1999 4,0 0,0 53,0 56,5 2290 40 112,8
251 245 FM Garayev Kanan AZE 2252 4,0 0,0 50,5 54,5 2255 20 -1,0
255 253   Babazada Khazar AZE 2230 4,0 0,0 49,0 52,5 2216 40 -8,0
260 263 FM Eynullayev Altay AZE 2163 4,0 0,0 46,0 48,0 2124 20 -9,6
264 281   Soyunlu Narmin AZE 2035 4,0 0,0 41,0 43,0 2088 20 8,8
272 287   Ahadzade Kanan AZE 1965 3,5 0,0 47,0 49,0 2081 40 18,0
273 248 WGM Abdulla Khayala AZE 2248 3,5 0,0 47,0 48,5 2154 20 -16,6
280 273 CM Samadov Read AZE 2099 3,5 0,0 43,5 46,0 1976 40 -79,6
286 261   Abdullayev Elshad AZE 2168 3,0 0,0 54,5 58,5 2377 20 35,6
287 186 IM Abdulov Orkhan AZE 2412 3,0 0,0 52,5 56,0 2310 10 -11,2
290 296 CM Suleymanli Suleyman AZE 1763 3,0 0,0 43,0 45,5 2024 40 72,8
293 295 CM Orujov Farid AZE 1770 3,0 0,0 36,5 38,0 1824 40 -9,6
298 301   Valiyev Shahin AZE 1634 2,5 0,0 39,0 40,5 1862 40 11,2

Категория: Chess News In The World

 

ULVI BAJARANI

Автор: ilgar от 28-03-2018, 20:26, посмотрело: 80022

ULVI BAJARANI

Date and Place of Birth: 27th January, 1995, Baku, Azerbaijan
General background:
He is a chess player since he was 5.

1-st category from 7 years old
Fide master from 10 years old
International master from 14 years old
Grand master from 16 years old

Coachs:Ilgar Bajarani (IM) father

Results:
Winner of the autumn championship of Republic Chess Centre U14, Baku (November,2004)
Champion of Baku in the category under 10 years old–boys (2004 and 2005)
3 time Champion in the category U12 in Abu-Dhabi (UAE, August, 2005,2006 and 2007)
Winner in the category U10 years old in the int. chess tournament in Tehran (Iran, February,2005)
Winner in the category U14 in the int. chess tournament ”President cup” in Baku (May, 2006)
Prize-winner in the open-chess tournament in Abu-Dhabi (UAE, August, 2006)
Winner in the category U16 in the int. chess tournament ”Caspian cup” in Rasht, Iran (December,2007)
Winner in the category of in the tournament in Dubai-U12 (July,2007)
Winner in the category U20 in the int. chess tournament ”Ramadan cup” in Abu-Dhabi,UAE (September,2008)
Winner in the category U14 in the int. open chess tournament ”Capella La Grande” in France (March,2009)
Winner in the category U14 and U20 in Azerbaijan Junior championship,Baku (April,2009)
Winner in the int. U14 open chess tournament ”Dubai-Open” in UAE (July,2009)
Winner in the int. U18 chess tournament ”Aeroflot -Open” in Moscow, Group A2(February, 2010)
Second place in tournament "PETROVSKAYA LADYA" (Petergof, Russia,July 2010)
Prize-winner in the "World youth stars" tournament in Kirishi (Russia,May 2011)
Prize-winner in Open of Avicenna CUP (Hamedan, Iran, July, 2011)
Winner U18 category in Baku-open 2011 (Baku, Azerbaijan,August, 2011)
Winner of Solidarity Day close tournament (Baku, Azerbaijan,December, 2011)
Winner in the 1-st league of Azerbaijan(Baku,November-December 2012)
Winner in the category 18 in Azerbaijan Junior championship,Baku (March,2013)
Winner of Abu-Dhabi ramadan blitz tournament (July,2013)
Winner of Alushta GM Autumn tournament Ukraina, september 2013)
Winner of İndependence Day open tournament (Baku, Azerbaijan,October, 2013)
Winner of Solidarity Day blitz tournament (Baku, December, 2013)
Winner of men championship of Azerbaijan (June, 2014)
Winner of Memorial of Fuad Djafarov (play off) (Baku, November, 2014)
Winner U20 category in Najdorf Memorial Open A 2014 (Warsaw, Poland, July, 2015)
Prize-winner in the Blitz tournament in Arad (Romania, August, 2015)
Prize-winner in the open-chess tournament in Arad (Romania, August, 2015)
Winner of Brasschat open (Belgium, august, 2015)
Winner of Memorial of Fuad Djafarov (blitz) (Baku, December, 2015)
Winner of Army day rapid tournament (Baku, June, 2016)
Winner of Army day blitz tournament (Baku, June, 2016)
Winner of Chess day rapid tournament (Poselok Molodejnaya, July, 2016)
Winner of Chess day IM norm tournament (Poselok Molodejnaya, July, 2016)
Winner of Zire Open Flag day rapid tournament (Baku, November, 2016)
Winner of Solidarity Day - Vugar Gashimov Chess Academy Classic tournament (Baku, December, 2016)
Prize-winner in the Stockholm Chess Chellenge (Sweden, March, 2017)
ULVI BAJARANIULVI BAJARANI ULVI BAJARANI
He has 3 medals from Europe Youth and 1 medal from World Youth.
Silver medal in Europe Youth U10 boy group (2005)
Bronze medal in World youth U10 boy group (2005)
Bronze medal in Europe youth U12 boy group (2006)
Silver medal in Europe Youth U12 boy group (2007)
4th place in World youth U-14 boy group (Vietnam, 2008)

Категория: ---

 

Mid-America Open 2018 (St. Louis, Missouri, USA, 23-25.03.2018)

Автор: ulvich от 26-03-2018, 16:33, посмотрело: 330

0 Official Site

Final Standings – Major Section (5 Rounds, 50 players)
# Name ID Rtng Team St Tot
1 GM Vasif Durarbayli 15491606 2694 RASDUR MO 4.5
2 GM Alex Shimanov 15325977 2707
MO 4.0
3 GM Priyadharshan Kannappan 14955836 2596 AIRKAN MO 4.0
4 GM Fidel Corrales Jimenez 14958890 2593 WULJIM MO 4.0

Категория: Chess News In The World

 

Candidates Tournament (Berlin, GER, 10-27.03.2018)

Автор: ulvich от 22-03-2018, 11:19, посмотрело: 450

0 Official Site
Chess-Results


14 turdan sonra turnir cədvəlində yekun sıralama
Rk.
Ad Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 Pts. TB1 TB2 TB3
1 GM Caruana Fabiano 2784 USA *** ½ ½ ½ 0 ½ ½ 1 ½ ½ 1 1 ½ 1 1 9,0 0,0 5 57,00
2 GM Mamedyarov Shakhriyar 2809 AZE ½ ½ *** 1 ½ ½ 0 1 ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ 8,0 1,5 3 54,75
3 GM Karjakin Sergey 2763 RUS ½ 1 0 ½ *** ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 ½ 0 1 8,0 0,5 4 54,75
4 GM Ding Liren 2769 CHN ½ ½ ½ 1 ½ ½ *** ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 7,5 0,0 1 52,50
5 GM Kramnik Vladimir 2800 RUS 0 ½ 0 ½ ½ 0 ½ ½ *** 1 0 ½ ½ 1 1 6,5 1,0 3 41,50
6 GM Grischuk Alexander 2767 RUS ½ 0 ½ 0 ½ ½ ½ ½ 0 1 *** 1 ½ ½ ½ 6,5 1,0 2 44,00
7 GM So Wesley 2799 USA 0 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ 0 ½ *** 1 ½ 6,0 0,0 1 40,50
8 GM Aronian Levon 2794 ARM 0 0 ½ ½ 1 0 ½ ½ 0 0 ½ ½ 0 ½ *** 4,5 0,0 1 33,00

Категория: Chess News In The World

 

Zəka Sahibləri / Land of Intellegents (Baku, AZE, 16-25.03.2018)

Автор: ulvich от 21-03-2018, 19:52, посмотрело: 726

0 Chess-Results Open
Chess-Results Rapid
Chess-Results Children U12
Chess-Results Blitz Team

7 turdan sonra yekun sıralama (Open, 55 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 2
Bayramov Zaur AZE 2256 6,0 32,0 23,0 5
2 3
Davidov Samir AZE 2216 5,5 34,5 25,0 5
3 4 FM Bayramov Elvin AZE 2215 5,5 30,0 21,5 5
4 6
Huseynov Shahin AZE 2182 5,5 29,5 22,0 4
5 9
Abbasov Amil AZE 2136 5,0 33,0 24,0 4
6 1 FM Ibrahimli Murad AZE 2303 5,0 30,0 21,5 4
7 10
Abishli Oghuz AZE 2123 5,0 28,0 20,0 5
8 24
Abdulkarimli Eljan AZE 1556 5,0 25,0 17,5 3

7 turdan sonra yekun sıralama (Uşaqlar, U12, 59 iştirakçı)
Rk. SNo Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 5 Mehdiyev Alimirza AZE 1370 6,0 32,0 24,0 5
2 9 Zuqanov Ali AZE 1300 6,0 31,5 22,5 6
3 12 Karimov Nihad AZE 1278 6,0 26,5 18,5 6
4 7 Gurbanov Toghrul AZE 1336 5,5 28,0 20,5 5
5 3 Suleymanli Ismayil AZE 1401 5,0 31,0 22,5 5
6 2 Sadigzada Ravan AZE 1413 5,0 28,0 20,5 5
7 18 Orujov Hasan AZE 1162 5,0 26,0 18,0 4
8 29 Azimzada Mahammad AZE 1048 5,0 25,0 17,0 5
9 8 Abaszada Suada AZE 1302 5,0 24,5 17,5 5
10 14 Nurahmadov Tabriz AZE 1213 5,0 24,0 17,0 5

7 turdan sonra yekun sıralama (Rapid, 40 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 2
Bayramov Zaur AZE 2182 6,5 33,0 22,5 6
2 7 FM Ibrahimli Murad AZE 1964 6,5 30,0 21,0 6
3 8
Mehtiyev Elnur AZE 1950 5,5 24,5 19,0 5
4 11
Ilyasli Ughur AZE 1847 5,0 31,0 21,5 5
5 12 WCM Allahverdiyeva Ayan AZE 1735 5,0 26,5 18,0 5

7 turdan sonra yekun sıralama (Blitz, 17 komanda)
Rk. SNo Komanda Oyunlar + = - TB1 TB2 TB3
1 1 Praga 7 6 1 0 13,0 13 0
2 2 Guba chess 7 5 1 1 11,0 11 0
3 3 Sumgait 7 4 2 1 9,5 10 0
4 5 Baku 4 school 7 3 3 1 9,0 9 0
5 11 Favorit 7 3 2 2 8,0 8 0
6 4 RSM 7 3 2 2 7,5 8 0
7 6 Behemoth 7 3 1 3 7,5 7 0
8 16 Antonyms 7 2 1 4 7,5 5 0

Категория: Chess News In Azerbaijan

 

6th IRAQ INTERNATIONAL CHESS CHAMPIONSHIP 2018 (Baghdad, IRQ, 14-19.03.2018)

Автор: ulvich от 20-03-2018, 09:55, посмотрело: 277

0 Official Site
Chess-Results

9 turdan sonra yekun sıralama (Standard, 62 iştirakçı)
Rk. SNo
Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 n w we w-we K rtg+/-
1 1 GM Gagunashvili Merab GEO 2576 7,0 0,5 53,0 41,5 9 7 6,82 0,18 10 1,8
2 18
Koniahli Malek SYR 2211 7,0 0,5 48,5 37,5 9 7 4,30 2,70 40 108,0
3 2 GM Tarlev Konstantin UKR 2546 6,5 0,0 55,0 43,0 9 6,5 6,24 0,26 10 2,6
4 7 IM Khodashenas Mersad IRI 2404 6,5 0,0 54,5 43,0 9 6,5 5,04 1,46 10 14,6
5 4 GM Mirzoev Azer AZE 2501 6,5 0,0 52,0 41,0 9 6,5 6,21 0,29 10 2,9
6 5 GM Karpatchev Aleksandr RUS 2478 6,5 0,0 51,0 40,0 9 6,5 6,61 -0,11 10 -1,1
7 9 IM Al-Saffar Araz Basim Mohammed S IRQ 2368 6,5 0,0 50,5 40,0 9 6,5 5,80 0,70 20 14,0
8 6 IM Gholami Aryan IRI 2473 6,5 0,0 50,5 39,5 9 6,5 5,78 0,72 10 7,2

Категория: Chess News In The World

 

39-cu Azərbaycan Şahmat Həlletməsi Çempionatı / 39th Azerbaijan Chess Solving Championship

Автор: ilham от 16-03-2018, 18:50, посмотрело: 351

0

39-cu Şahmat Həlletməsi Azərbaycan çempionatına qeydiyyat başladı.


39-cu Azərbaycan Şahmat Həlletməsi Çempionatı
39th Azerbaijan Chess Solving Championship
Bakı, 7-8 Aprel 2018

   Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi və Azərbaycan Şahmat Federasiyasının birgə təsdiq etdiyi şahmat yarışlarının illik əsasnaməsinə uyğun olaraq 6 (gəlmə) – 9 (getmə) aprel 2018 tarixində Bakı şəhərində Respublika Şahmat Mərkəzində (klubu) Şahmat Həlletməsi 39-cu Azərbaycan Çempionatı keçiriləcək.
Çempionatda hər birində 3 şahmat məsələsi olmaqla 6 bölmə üzrə (ikigedişli -20 dəq, üçgedişli -60 dəq, etüdlər -100 dəq, çoxgedişli-80 dəq, yardımmat-50 dəq, əks-mat-50 dəq), ümumi 18 məsələ təqdim olunmaqla keçiriləcək. Hər düzgün həll edilmiş tapşırığa görə 5 xal verilir.
Ölkə çempionatımız WFCC-nin (Dünta Şahmat Bəstəçiliyi Federasiyası) Şahmat Həlletməsi Dünya kubokunun mərhələlərindən biri kimi qeydiyyatdan keçib və çempionatda beynəlxalq həlletmə əmsalı hesablanır.

Yarışda 1-ci və daha yüksək şahmat dərəcəsi olan şahmatçılar, şahmat bəstəçiləri və həllçilər buraxılır. 10 yaşdan aşağı şahmatçılar yarışa buraxılmır.


Çempionatın proqramı:

7 Aprel 9.30-10.00 Qeydiyyatın təsdiqi.
10.30 (start) – 1-3-cü tur.
8 Aprel 10.00 (2-ci günün startı) – 4-6-cı tur.
15.00 – Mükafatlandırma.

Hakimlər: İlham Əliyev (beynəlxalq hakim) və Elmar Abdullayev (respublika dərəcəli hakim).

Mükafatlar: Pul, kitab, medal, diplom. Qadınlar, veteranlar və gənc şahmatçılar nominasiyası üzrə də mükafatlar təqdim edilir. Ənənəvi olaraq çempionatda Bakı çempionatının da nəticələri elan ediləcək və qaliblərə hədiyyə və diplomlar təqdim ediləcək.
Son qeydiyyat tarixi: 6 aprel (saat 17.00). Çempionatda qeydiyyatdan keçmək üçün aşağıda göstərilənlərə ad, soyad, hansı şəhəri təmsil etdiyinizi və təvəllüdünüzü göndərin.

Əlaqə: İlham Əliyev, Tel (mobil): 050 515 40 99 (xahiş olunur zəng etməyin), SMS, WhatsApp. E-mail: bestechi@mail.ru

Категория: Chess Composition

 

3-cü Hamlet Rzayev Memorialı (Sumqayıt, 3-7.03.2018)

Автор: ulvich от 8-03-2018, 18:50, посмотрело: 462

0 Chess-Results
9 turdan sonra yekun sıralama (63 iştirakçı)
Rk.
Ad Rtg FED Pts. TB1 TB2 TB3
1
Bayramov Zaur 2256 AZE 9,0 53,5 41,0 0,0
2 FM Ibrahimli Murad 2303 AZE 8,0 55,0 43,0 0,0
3
Ilyasli Ughur 1964 AZE 6,5 55,5 42,0 0,0
4
Farhadli Farhad 1901 AZE 6,5 53,0 40,5 0,0
5
Aliyev Rahim 1855 AZE 6,5 53,0 40,5 0,0
6
Yagublu Abil 1536 AZE 6,5 51,0 39,0 0,0

Категория: Chess News In Azerbaijan

 
 

11th Tal Memorial (Moscow, RUS, 2-5.03.2018)

Автор: ulvich от 6-03-2018, 23:35, посмотрело: 64

0 Chess-Results Rapid
Chess-Results Blitz

9 turdan sonra yekun sıralama (Rapid)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 3 GM Anand Viswanathan IND 2805 6,0 0,0 25,50 3,0
2 1 GM Mamedyarov Shakhriyar AZE 2755 5,0 1,0 22,75 3,0
3 5 GM Karjakin Sergey RUS 2724 5,0 1,0 22,00 2,5
4 4 GM Nakamura Hikaru USA 2820 5,0 1,0 21,00 2,5
5 7 GM Gelfand Boris ISR 2644 4,5 0,5 19,75 2,0
6 6 GM Grischuk Alexander RUS 2792 4,5 0,5 19,25 2,0
7 10 GM Kramnik Vladimir RUS 2795 4,0 1,0 17,00 1,5
8 8 GM Dubov Daniil RUS 2663 4,0 0,0 18,25 3,0
9 2 GM Svidler Peter RUS 2770 3,5 0,5 16,25 2,5
10 9 GM Nepomniachtchi Ian RUS 2803 3,5 0,5 15,25 2,0

Категория: Chess News In The World

 
 

Aeroflot Open 2018 (Moscow, RUS, 20.02-01.03.2018)

Автор: ulvich от 1-03-2018, 12:06, посмотрело: 305

0 Chess-Results Group A
Chess-Results Group B
Chess-Results Group C

Azərbaycanlı iştirakçıların nəticələri
SNo
Ad Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Rk. Qrup
4 GM Mamedov Rauf 2709 AZE 0 1 1 0 1 ½ 1 ½ 1 6,0 10 Open A
19 IM Asadli Vugar 2449 AZE 1 ½ 1 1 0 1 1 ½ 0 6,0 12 Open B
104 WGM Khalafova Narmin 2234 AZE ½ 0 0 0 1 0 1 1 1 4,5 58 Open B

Blitz - "Region" Cup

9 iki-oyunluq turdan sonra yekun nəticələr (210 iştirakçı)
Place Title Code Name
Fed. FIDE Total Bch. Wins
1 GM 4168119 Nepomniachtchi, Ian RUS RUS B 2768 15.0 101.00 7
2 GM 2016192 Nakamura, Hikaru USA USA B 2842 14.0 98.00 6
2 GM 13302000 Andriasian, Zaven ARM ARM B 2715 14.0 98.00 6
4 GM 13401653 Mamedov, Rauf AZE AZE B 2690 13.0 103.50 6
5 GM 24101605 Artemiev, Vladislav RUS RUS B 2834 13.0 103.00 6
6 GM 2805677 Gelfand, Boris ISR ISR B 2745 13.0 98.50 6
7 GM 12539929 Maghsoodloo, Parham IRI IRI B 2635 13.0 97.50 5
8 GM 5029465 Vidit, Santosh Gujrathi IND IND B 2706 13.0 96.50 6
9 GM 4189302 Sjugirov, Sanan RUS RUS B 2703 12.5 99.00 6
10 FM 24175439 Esipenko, Andrey RUS RUS B 2683 12.5 92.50 5
11 IM 12573981 Firouzja, Alireza IRI IRI B 2641 12.5 86.00 5
12 GM 13401319 Mamedyarov, Shakhriyar AZE AZE B 2714 12.0 108.50 6
72 IM 13405764 Asadli, Vugar AZE AZE B 2256 10.0 79.50 3
178 WGM 13402625 Khalafova, Narmin AZE AZE B 2145 7.0 59.50 3

Категория: Chess News In The World

 
 
: