» Материалы за Август 2017 года

 
 
 
Сортировать статьи по: дате | популярности | посещаемости | комментариям | алфавиту

Aslanov Memorial Rapid (31.08.2017)

Автор: ulvich от 31-08-2017, 22:11, посмотрело: 175

0 Chess-Results
7 turdan sonra yekun sıralama (111 iştirakçı)

Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 GM Mamedov Rauf AZE 2674 6,5 35,0 25,0 6,0
2 5 IM Abdulov Orkhan AZE 2360 6,5 33,5 24,0 6,0
3 14 FM Karayev Kanan AZE 2110 6,0 32,5 23,0 6,0
4 2 GM Abasov Nijat AZE 2539 5,5 35,0 26,5 5,0
5 22 FM Aliyev Ravan AZE 2065 5,5 31,5 23,5 5,0
6 9
Shahaliyev Ismayil AZE 2185 5,5 31,0 22,0 5,0
7 7 FM Zeynalov Farid AZE 2264 5,5 29,5 21,5 5,0
8 21
Abdullayev Elshad AZE 2066 5,5 29,5 21,0 5,0
9 30 FM Eynullayev Altay AZE 1911 5,5 29,5 20,5 5,0

Категория: Chess News In Azerbaijan

 

5th International Golden Apricot Chess Tournament (Malatya, TUR, 25-30.08.2017

Автор: ulvich от 30-08-2017, 23:08, посмотрело: 161

0
Final standings after round 9 (Category A, 108 players)
Sira SNo. isim IRtg FED Puanlar BH. SB Res. Vict
1 2 GM ZHIGALKO ANDREY 2571 BLR 7 49½ 39,25 0 5
2 1 GM SOLODOVNICHENKO YURI 2586 UKR 7 45½ 38,50 0 7
3 5 IM HAMITEVICI VLADIMIR 2512 MDA 7 45½ 35,50 0 6
4 8 IM YILMAZYERLİ MERT 2478 TUR 7 44 36,75 0 6
5 6 GM SHANAVA KONSTANTINE 2504 GEO 49 36,75 0 5
6 3 GM IDANI POUYA 2569 IRI 48 37,25 0 4
7 19 IM BASHIRLI NAIL 2345 AZE 48 36,00 0 5
8 7 GM MAGHALASHVILI DAVIT 2500 GEO 45½ 34,25 0 4
9 10 IM NAGY GABOR 2472 HUN 44½ 33,50 0 4
10 13 GM MAMMADOV ZAUR 2424 AZE 44 33,50 0 4
11 4 GM QUPARADZE GIGA 2528 GEO 42½ 32,75 0 6
13 24 IM BABAYEV TALIB 2301 AZE 6 46 31,50 0 6
22 14 FM GADIMBAYLI ABDULLA 2412 AZE 45½ 28,50 0 3
28 28 BAYRAMOV ZAUR 2207 AZE 41 23,50 0 4
30 27 FM BAYRAMOV ELVIN 2254 AZE 37½ 21,25 0 5
31 87 WCM BAGHIROVA KHATUN 1787 AZE 36 22,75 0 5
34 50 RAHIMLI ILKIN 1988 AZE 5 44½ 24,50 0 5
36 39 ISGANDAROV SHAHRIYAR 2071 AZE 5 42 21,50 0 5
38 57 MAMMADOVA AYSEL 1928 AZE 5 38½ 20,25 0 4
69 51 MAMMADOV MUSTAFA 1982 AZE 4 39 15,50 0 3
96 90 KARIMOV JOSHGUN 1765 AZE 33 8,25 0 2

Final standings after round 9 (Category U14, 57 players)
Sira SNo. isim IRtg FED Tip Puanlar BH. SB Res. Vict
1 1 POLAT AHMET EREN 1582 TUR U14 48½ 42,75 0 6
2 6 ALIYEV ALI 1553 AZE U14 7 49½ 40,00 0 6
3 4 GENÇ UĞUR CAN 1378 TUR U14 7 49½ 39,00 0 6
4 5 BÖLÜKBAŞ EMRE 1618 TUR U14 7 48 38,00 0 5
5 2 BAŞPINAR MEHMET 1457 TUR U14 49 34,00 0 5
6 19 BOSTANCI MURAT   TUR U14 41½ 29,25 0 6
7 12 CAN MEHMET EMİR 1224 TUR U14 6 43½ 27,50 0 6
8 33 BABAYEVA NASRIN 1252 AZE U14 6 43 29,25 0 4
9 7 TASLIOĞLU GÖKAY DENİZ 1240 TUR U14 6 40 27,50 0 5
20 15 ISMAYILOV ARTURAN 1415 AZE U14 5 44 24,75 0 4

Final standings after round 9 (Category U8, 55 players)
Sira SNo. isim NRtg IRtg FED Puanlar BH. SB Res. Vict
1 3 GÜZEL EREN 1437 1286 TUR 9 46½ 50,50 0 8
2 23 JABBARLI OGHUZ   1164 AZE 50½ 41,25 0 7
3 12 TOPRAK EKIN DENIZ 1305   TUR 7 48 36,00 0 7
4 1 BÜYÜK ELVİN ESMA 1465 1225 TUR 47½ 31,50 0 6
5 2 KARACAN ARDA TUNA 1465   TUR 44½ 33,75 ½ 6
30 ERBAŞ ALİ İMRAN 1113   TUR 44½ 33,75 ½ 6
7 24 ÖZEN İLHAMİ GÖKTUĞ 1158   TUR 6 47½ 29,50 0 6
8 4 BAKIMLI HÜSEYİN 1385   TUR 6 44 29,50 0 6
9 18 GEDİKKAYA HASAN DEMİR 1214   TUR 6 42 26,00 0 6
10 15 ŞAHAN İSMAİL EVRİM 1237   TUR 6 40½ 27,00 0 6
14 25 ALIYEV YAGUB   1156 AZE 40 20,75 0 5


Final standings after round 9 (Category B, 191 players)
Sira SNo. isim IRtg FED Puanlar BH. SB Res. Vict
1 19 ÜNAL YUSUF EVCİM 1633 TUR 8 48 44,00 0 8
2 59 TOKSAN HAYATİ 1481 TUR 8 44½ 41,00 0 8
3 22 ARSLAN MUHAMMED EMİN 1573 TUR 49½ 41,25 0 7
4 7 EKİCİ CANER 1628 TUR 47½ 41,75 0 7
5 4 TAY UĞUR CAN 1508 TUR 7 50½ 42,00 0 6
6 113 KALKAN MESUT   TUR 7 49½ 39,00 0 6
7 14 ZEYNALOV TURAL 1671 AZE 7 47 36,50 0 6
8 16 ÇELİK CEM AKIN 1537 TUR 7 47 36,00 0 7
9 76 AKTAŞ MEHMET 1458 TUR 7 46½ 38,00 0 7
10 30 MAMMADOV ANAR 1626 AZE 7 46 35,00 0 7
21 15 ÖZTEKİN AZAD 1539 TUR 6 46 32,00 0 5
22 3 SHABANOV ABDULLA 1691 AZE 6 45½ 32,50 0 6
37 53 BAYRAMOV ALADDIN 1586 AZE 6 31 23,00 0 6
61 87 HATAMOV BAHADDIN 1486 AZE 5 42½ 21,00 0 5
62 122 NASIROV MAHIR 1387 AZE 5 42½ 21,00 0 5

Категория: Chess News In The World

 

"Каспий море - дружбы"

Автор: ilgar от 27-08-2017, 16:59, посмотрело: 167

0

"Каспий море - дружбы"

Федерация Россия ( RUS )
Главный арбитр Джакаев Джакай
Time controle 25 minuts+ 10 sec/move
Дата 2017/08/26

Итоговое положение после 7 туров

Ст.ном Ст.ном. Команда Партии   +    =    -   Доп1   Доп2   Доп3 
1 1 Астрахань 7 7 0 0 14 22,0 0
2 11 Махачкала 2 7 5 1 1 11 16,5 0
3 13 Баку 3 7 4 2 1 10 18,5 0
4 14 Баку 2 7 5 0 2 10 17,5 0
5 12 Баку 1 7 4 1 2 9 16,0 0
6 6 Владикавказ 7 4 0 3 8 14,5 0
7 5 Избербаш 7 3 1 3 7 17,0 0
8 2 Волгоград 7 3 1 3 7 16,0 0
9 3 Элиста 7 3 1 3 7 15,0 0
10 9 Грозный 7 3 1 3 7 15,0 0
11 4 Махачкала 1 7 3 0 4 6 15,5 2
12 8 Беслан 7 3 0 4 6 15,5 0
13 10 Махачкала 3 7 2 2 3 6 13,0 0
14 16 Гимназия Гамзатова 7 2 2 3 6 10,5 0
15 7 Дербент 7 2 1 4 5 11,5 0
16 18 Каякентский р-он. 7 2 0 5 4 7,0 0
17 15 Ахвахский р-он. 7 1 0 6 2 6,0 0
18 17 Буйнакский р-он. 7 0 1 6 1 5,0 0
 

Категория: Chess News In The World

 

3RD CUBUK MUNICIPALITY INTERNATIONAL OPEN CHESS TOURNAMENT (Cubuk, Ankara, 19-24.08.2017)

Автор: ulvich от 25-08-2017, 20:54, посмотрело: 133

0 Official Site
CATEGORY A
Final Ranking after round 9 (146 players)
Rank S.No. Name IRtg FED Country/City Birthday Points BH. SB Res. Vict
1 6 GM BENIDZE DAVIT 2476 GEO GÜRCİSTAN 00.00.1991 50 44,00 0 6
2 4 GM MAGHALASHVILI DAVIT 2500 GEO GÜRCİSTAN 01.01.1987 7 50½ 41,00 0 5
3 3 GM SHANAVA KONSTANTINE 2504 GEO GÜRCİSTAN 01.01.1985 7 50½ 40,00 0 5
4 5 IM YILMAZYERLI MERT 2478 TUR MANISA 01.01.1992 7 49 38,25 0 5
5 15 IM BASHIRLI NAIL 2345 AZE AZERBAYCAN 00.00.2000 7 46 36,75 0 6
6 9 FM GADIMBAYLI ABDULLA 2412 AZE AZERBAYCAN 00.00.2002 7 43 35,50 0 6
7 14 GM SEVDIMALIYEV URFAN 2391 AZE AZERBAYCAN 01.01.1989 48 37,25 0 5
8 17 IM CHIGHLADZE IVERI 2334 GEO GÜRCİSTAN 00.00.1984 46 34,50 0 5
9 18 FM TAMAZ MGELADZE 2328 GEO GÜRCİSTAN 01.01.1981 45½ 34,25 0 5
10 22 IM BABAYEV TALIB 2301 AZE AZERBAYCAN 00.00.1971 45½ 34,00 0 4
15 19 FM RAHMANOV SHAHRIYAR 2327 AZE AZERBAYCAN 01.01.1990 6 46 31,00 0 5
16 24 FM BAYRAMOV ELVIN 2254 AZE AZERBAYCAN 00.00.1997 6 46 30,00 0 6
17 8 IM ASADLI VUGAR 2457 AZE AZERBAYCAN 00.00.2001 6 44½ 32,25 0 4
19 26 BAYRAMOV ZAUR 2207 AZE AZERBAYCAN 00.00.1998 6 44½ 29,75 0 5
22 16 IM HASANZADE TOGHRUL 2342 AZE AZERBAYCAN 00.00.1997 6 43½ 29,50 0 4
24 21 FM NURİ MURAT 2307 AZE AZERBAYCAN 00.00.1997 6 43 29,00 0 5
28 40 ISGANDAROV SHAHRIYAR 2071 AZE AZERBAYCAN 00.00.1976 6 41 29,25 0 5
45 36 JAVADOV RAMIL 2084 AZE AZERBAYCAN 00.00.1984 5 42 21,25 0 4
50 55 MAMMADOV MUSTAFA 1982 AZE AZERBAYCAN 01.01.1992 5 40½ 19,50 0 4
52 53 RAHIMLI ILKIN 1988 AZE AZERBAYCAN 01.01.1998 5 38 20,25 0 3
66 65 MAMMADOVA AYSEL 1928 AZE AZERBAYCAN 01.01.1992 40½ 17,25 0 4
68 110 BAGHIROVA KHATUN 1787 AZE AZERBAYCAN 00.00.1997 39½ 20,25 0 4
133 119 KARIMOV JOSHGUN 1765 AZE AZERBAYCAN 01.01.1992 30 4,50 0 1

CATEGORY B
Final Ranking after round 9 (310 players)
Rank S.No. Name IRtg FED Country/City Birthday Points BH. SB Res. Vict
1 12 HASANOV ORKHAN 1688 AZE AZERBAYCAN 01.01.1986 48½ 48,75 0 8
2 26 ZEYNALOV TURAL 1671 AZE AZERBAYCAN 01.01.1989 52½ 44,50 0 6
3 70 ÇOBAN EREN ÇINAR 1503 TUR ANKARA 25.11.2006 49½ 41,50 0 6
4 62 MAMMADOV ANAR 1626 AZE AZERBAYCAN 01.01.1990 48½ 41,25 0 7
5 307 ZAWAL MOUNES   SYR SURİYE 00.00.1999 47½ 42,25 0 7
6 4 KARABAŞ BARIŞ 1637 TUR ANKARA 17.04.2000 45½ 39,75 0 7
7 18 KARATİKEN SERAY F 1521 TUR MANİSA 11.10.2001 7 49 39,75 0 6
8 37 ÜNAL YUSUF EVCIM 1633 TUR ÇORUM 01.01.1994 7 46½ 38,25 0 5
9 9 ADANMIŞ EZGİ F 1600 TUR ANKARA 07.07.1996 7 45 35,00 0 7
10 95 GANBARLI SAHIL 1591 AZE AZERBAYCAN 01.01.1993 7 45 34,75 0 6
17 6 BAYRAMOV AZAR 1693 AZE AZERBAYCAN 01.01.1992 48 34,25 0 6
31 10 SHABANOV ABDULLA 1691 AZE AZERBAYCAN 01.01.1999 6 51 34,50 0 5

UNDER 10
Final Ranking after round 9 (101 players)
Rank S.No. Name IRtg FED Country/City Points BH. SB Res. Vict
1 1 TÜRKMEN YUSUF ÇAĞAN 1612 TUR MERSİN 9 50 53,50 0 9
2 32 HUMBATOVA NAZLI F 1293 AZE AZERBAYCAN 51½ 43,00 0 7
3 16 TAMER KAYRA   TUR TRABZON 7 47 36,00 0 7
4 10 TUGOLBAEV AKTAN 1137 TUR ADANA 7 43½ 36,50 0 7
45 101 MAMMADOV FAMIL 1212 AZE AZERBAYCAN 39½ 20,25 0 3

Категория: Chess News In The World

 

Abu Dhabi Masters (Abu Dhabi, UAE, 14-22.08.2017)

Автор: ulvich от 24-08-2017, 16:48, посмотрело: 113

0
 
Final Ranking after 9 Rounds (135 players)
Rk. SNo
Name Typ FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 2
Babazada Khazar U12 AZE 2072 8,0 0,0 1769 57,0
2 16
Aditya Varun Gampa U12 IND 1604 7,5 0,5 1813 57,0
3 4
Adnan Habib U16 CAN 2044 7,5 0,5 1707 55,0
4 6 CM Loay Sameer U16 JOR 2023 7,0 0,0 1730 57,0
5 7
Manu David Suthandram R U16 IND 2007 7,0 0,0 1580 53,5
6 8 CM Nikhil Magizhnan U12 IND 1969 7,0 0,0 1532 49,0
7 1
Umbetov Kazybek U16 KAZ 2112 6,5 0,0 1756 54,0
8 9
Rasouli Mehrjardi Amirmohamma U14 IRI 1823 6,5 0,0 1662 54,5
9 12
Saypuri Srithan U12 IND 1666 6,5 0,0 1618 52,5
10 3
Eynullayev Atilla U14 AZE 2072 6,5 0,0 1577 51,0

 
Final Ranking after 9 Rounds (191 players)
Rk. SNo
Name FED Rtg Pts. TB1 TB2
1 13
Abdullayev Elshad AZE 2066 8,0 0,0 1941
2 20
Boricha Ketan IND 2004 7,5 0,0 1921
3 9
Babazada Khazar AZE 2072 7,5 0,0 1919
4 4
Pabalan Rocky PHI 2091 7,5 0,0 1841
5 45
Lagutin Nelman PHI 1849 7,5 0,0 1831
6 22 CM Nikhil Magizhnan IND 1969 7,0 0,0 1908
7 7 IM Sultan Ibrahim UAE 2076 7,0 0,0 1906
8 24
Abdulkarim Ali UAE 1960 7,0 0,0 1846
9 15
Adnan Habib CAN 2044 7,0 0,0 1811
10 19
Mohammed Dilshad IND 2011 7,0 0,0 1750
44 10
Eynullayev Atilla AZE 2072 5,5 0,0 1736
 

Masters Chess-Results
Final Ranking after 9 Rounds (124 players)
Rk. SNo
Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 2 GM Amin Bassem EGY 2680 7,5 0,0 2563 50,0
2 1 GM Short Nigel D ENG 2688 7,0 0,0 2515 48,0
3 35 GM Aryan Chopra IND 2507 6,5 0,0 2558 48,5
4 8 GM Salem A.R. Saleh UAE 2624 6,5 0,0 2535 49,0
5 28 GM Batchuluun Tsegmed MGL 2555 6,5 0,0 2505 47,0
6 3 GM Mamedov Rauf AZE 2680 6,5 0,0 2495 46,5
7 4 GM Korobov Anton UKR 2668 6,5 0,0 2495 45,0
8 39 IM Abdusattorov Nodirbek UZB 2470 6,5 0,0 2477 45,0
9 11 GM Parligras Mircea-Emilian ROU 2616 6,5 0,0 2441 45,0
47 67 FM Muradli Mahammad AZE 2357 5,0 0,0 2438 44,0
54 72 CM Suleymanli Aydin AZE 2328 4,5 0,0 2466 43,5
100 81 FM Eynullayev Altay AZE 2255 3,5 0,0 2216 34,0
108 88
Manafov Vugar AZE 2240 3,0 0,0 2342 37,0

Family Chess-Results
Final Ranking after 7 Rounds (24 teams)
Rk. SNo Team + = - TB1 TB2 TB3
1 3 Bartakke 4 3 0 11 10,5 81,8
2 6 Boricha 3 4 0 10 9,5 61,8
3 21 Manafov 3 3 1 9 9,0 66,0

Категория: Chess News In The World

 

Aqşin Məsimov–55 yubiley yarışı, 2017 (etüdlər)

Автор: ilham от 21-08-2017, 23:17, посмотрело: 277

0

Aqşin Məsimov–55 YY, 2017 (etüdlər) / Agshin Masimov–55 JT, 2017 (studies) İLKİN TƏLTİF / PROVISIONAL AWARD

Şahmat Bəstəçiliyi Komissiyası ölkəmizin tanınmış şahmat bəstəçisi və həllçisi Aqşin Məsimovun  55 illiyinə həsr olunmuş etüdlərin tərtibi üzrə yubiley yarışının nəticələrini elan edir. Yarışa 13 ölkədən 26 müəllif 33 etüd göndərmişdi, təltifə hakim-yubilyar 15 etüd seçib.
Aqşin Məsimov 1962-ci il iyulun 1-də Gürcüstanın Bolnisi (Borçalı mahalı) rayonunun Abdallı kəndində dünyaya göz açıb. 1980–85-ci illərdə Azərbaycan Dövlət Universitetinin kimya fakültəsində təhsil alıb. Ali təhsil aldığı illərdə "Bakı", "Baku", "Kommunist", "Şahmat–Şaxmatı" qəzetlərinin təşkil etdiyi şahmat bəstələrinin qiyabi həlli üzrə müsabiqələrin dəfələrlə qalibi olub. A.Məsimov şahmat həlletməsi üzrə Azərbaycanın 9-cu çempionu, idman ustasıdır (1998).
A.Məsimov şahmat həlletməsi üzrə Azərbaycan çempionatlarında 7 dəfə 2-ci (1993, 1995, 1996, 1997, 1999, 2001, 2002), 8 dəfə 3-cü (1987, 1991, 1994, 2003, 2005, 2006, 2007, 2010) yeri tutub. O həmçinin 1990-cı ildə Gürcüstanın 1-ci çempionatının bürünc mükafatçısı olub.
Şahmat həlletməsi üzrə dünya çempionatlarında Azərbaycanı ilk dəfə məhz Aqşin Məsimov təmsil edib: 5–15 sentyabr 1997-ci il – Pula şəhəri, Xorvatiya. O, 40-cı beynəlxalq konqresdə Azərbaycanı FİDE nəzdində Şahmat Bəstəçiliyi Daimi Komissiyasına 35-ci üzv seçdirib və 1997–2010-cu illər ərzində bu təşkilatda ölkəmizin nümayəndəsi olub.
Aqşin Məsimov ölkəmizi həlletmə üzrə dünya çempionatlarında 7 dəfə, Avropa çempionatlarında 4 dəfə, Dünya kubokunda isə 2 dəfə təmsil edib.
İlkin təltif / Provisional award: agshin-masimov-55-jt-2017-award.pdf [519,17 Kb] (cкачиваний: 83)

Категория: Chess Composition

 

BURDUR GÖLÜ ULUSLARARASI 3. AÇIK SATRANÇ TURNUVASI (Burdur, TUR, 13-18.08.2017)

Автор: ulvich от 18-08-2017, 22:51, посмотрело: 112

0 Official site

Final standings of A Group after round 9 (49 players)
Sıra SNo. isim Rtg FED İl Puanlar BH. SB Res. Vict
1 2 GM MAGHALASHVILI DAVID 2500 GEO GEO 45½ 40.25 0 6
2 3 GM MAMMADOV ZAUR 2424 AZE AZE 7 49½ 42.00 0 5
3 1 GM SHANAVA KONSTANTIN 2504 GEO GEO 50 35.75 0 5
4 4 GM BAGATUROV GIORGI 2408 GEO GEO 45½ 34.00 0 5
5 9 YELLİGEDİK MURAT 2099 TUR DENİZLİ 45 32.00 0 6

Категория: Chess News In Azerbaijan

 

KEŞAN MUNICIPALITY 15th INTERNATIONAL OPEN CHESS TOURNAMENT (Keşan, TUR, 13-18.08.2017)

Автор: ulvich от 18-08-2017, 22:28, посмотрело: 102

0 Official Site

Final standings Group after round 9 (166 players)
Rank
Name Rtg FED Club Pts BH. SB Res. Vict
1 GM SANİKİDZE TORNİKE 2533 GEO GÜRCİSTAN 8 49 46,50 0 6
2 IM ANNABERDİEV MEİLİS 2487 TKM TÜRKMENİSTAN 50½ 44,75 0 6
3 GM RASULOV VUGAR 2509 AZE AZERBAYCAN 49 44,00 0 6
4 FM BÜYÜKAŞIK DİYAP 2285 TUR ÇANAKKALE 7 53½ 42,75 0 5
5
GUSEYNOV ALİHAN 2399 UZB ÖZBEKİSTAN 7 48½ 41,00 0 5
6
SEYHANOĞLU DENİZ 2127 TUR İSTANBUL 7 48½ 39,00 0 6
7
ALİYEV ELNUR 2150 AZE AZERBAYCAN 7 47 39,75 0 5
8 FM ANNABERDİYEV BABAGELDİ 2234 TUR MERSİN 7 46 37,50 0 7
9 IM DİMİTROV ATANAS 2317 GRE YUNANİSTAN 7 45½ 37,75 0 6
15 FM RAHMANOV SHAHRİYAR 2327 AZE AZERBAYCAN 45½ 32,00 0 6

Категория: Chess News In The World

 

25.TROYA ULUSLARARASI AÇIK SATRANÇ TURNUVASI (Çanakkale, TUR, 7-12.8.2017)

Автор: ulvich от 15-08-2017, 19:17, посмотрело: 90

0 Official site
Final standings of A Group after round 9 (84 players)
Sira SNo.
isim Rtg FED Tip Puanlar BH. SB Res. Vict
1 1 GM SAVCHENKO BORIS 2602 RUS
8 47½ 43,00 0 7
2 2 GM RASULOV VUGAR 2509 AZE
49½ 43,25 0 6
3 3 GM BENIDZE DAVIT 2476 GEO
7 45½ 35,75 0 6
4 26
BALTACI İSMAİL TARIK 2012 TUR
48 34,00 0 6
5 6 FM SEVGİ VOLKAN 2233 TUR
44½ 31,25 0 6
6 7
GRIGORIEV ARMEN 2160 GEO O50 42½ 32,25 0 6
7 8
ALIYEV ELNUR 2150 AZE
6 44½ 28,50 0 4
8 4
GUSEYNOV ALIHAN 2399 UZB
6 42½ 29,75 0 5
9 9
RZAYEV ASKAR 2133 TUR
6 42½ 28,50 0 4
10 11
ALAZ AHMET EFEKAN 2092 TUR
6 42 25,50 0 4
13 5 FM RAHMANOV SHAHRIYAR 2327 AZE
49 28,00 0 5

Final standings of blitz Group after round 9
GM Vugar RASULOV 9/9
GM David BENITZE 7.5/9
GM Boris SAVCHENKO 7.5/9

Категория: Chess News In The World

 

SÜLEYMAN ABDULLAYEV–50 YUBİLEY YARIŞI, 2017

Автор: ilham от 13-08-2017, 16:50, посмотрело: 140

0

SÜLEYMAN ABDULLAYEV – 50 YUBİLEY YARIŞI, 2017

 

Suleyman Abdullayev–50 JT, 2017

(#2 – İkigedişli / Twomovers)

 
 

  Şahmat Bəstəçiliyi Komissiyası ölkəmizin tanınmış şahmat bəstəçisi Süleyman Abdullayevin 50 illiyinə həsr olunmuş ikigedişli (#2) miniatür  məsələlərin tərtibi üzrə ildönümü yarışının nəticələrini elan edir.

  Süleyman Ərrahman oğlu Abdullayev (3.09.1967) – Naxçıvan MR Şərur rayonunun Cəlilkənd kəndində anadan olub. 1992-ci ildə Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetini bitirib. 1984-cü ildən Bakıda yaşayır. İkigedişli məsələlər tərtib edir və miniatür janra (daşların sayı 7-dən çox olmayan) daha çox üstünlük verir. İndiyə kimi 200-ə yaxın ikigedişli məsələ dərc edib ki, bunlardan da 80-dən çoxu beynəlxalq yarışlarda uğur qazanıb.

TƏLTİF / AWARD: sleyman-abdullayev-50-jt-2017-award-2.pdf [776,06 Kb] (cкачиваний: 652)

Категория: Chess Composition

 

Prague Open (4-11.08.2017)

Автор: ulvich от 11-08-2017, 17:08, посмотрело: 98

0 Open Chess-Results
Final Ranking after 9 Rounds (135 players)
Rk. SNo
Name FED RtgI Pts. TB1 TB2 TB3 K rtg+/-
1 8 GM Mammadov Zaur AZE 2424 8,0 39,5 50,0 7 10 25,1
2 10 FM Urtnasan Nasanjargal MGL 2419 7,5 39,5 51,5 7 10 20,3
3 1 GM Iordachescu Viorel MDA 2581 7,0 45,0 56,5 6 10 2,8
4 11
Brokken Dennis NED 2401 7,0 42,5 55,0 6 10 20,3
5 5 GM Lin Chen CHN 2450 7,0 41,5 52,5 5 10 13,7
6 7 FM Vichnar David CZE 2428 7,0 38,5 50,0 6 10 6,0
16 34 FM Karayev Kanan AZE 2228 6,0 35,5 44,5 5 20 23,0
17 18 FM Aliyev Ravan AZE 2346 6,0 35,0 47,0 4 20 -4,6
43 67
Mustafayev Farid AZE 2076 5,0 40,0 47,5 5 40 105,2
54 24 WIM Mammadova Narmin AZE 2277 4,5 36,0 48,0 3 40 -67,6

Blitz Chess-Results
Final Ranking after 11 Rounds (65 players)
Rk. SNo
Name FED RtgI Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 FM Pulpan Jakub CZE 2417 9,0 61,0 74,5 8
2 2 FM Nasanjargal Urtnasan MGL 2382 8,5 66,5 81,0 8
3 7 GM Mammadov Zaur AZE 2303 8,5 59,5 73,0 8
4 4 FM Tokman Ariel ARG 2321 8,0 65,0 79,0 6
5 17
Lushnikov Evgeny RUS 2128 8,0 56,0 68,5 7
16 29
Mustafayev Farid AZE 1965 6,5 58,0 71,5 5
49 54
Khudiyev Sanan AZE 1491 4,5 50,5 61,5 4

Rapid Chess-Results
Final Ranking after 7 Rounds (85 players)
Rk. SNo
Name FED RtgI Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 GM Mammadov Zaur AZE 2451 7,0 24,5 34,0 7
2 6 FM Chkhaidze Nikoloz GEO 2295 6,0 24,0 35,0 6
3 4
Ondrus Martin SVK 2335 5,5 25,0 36,0 5
4 3 IM Plischki Sebastian GER 2421 5,5 23,0 32,5 5
5 22
Hiller Simon GER 2050 5,5 22,0 30,5 5
6 7 FM Nasanjargal Urtnasan MGL 2284 5,5 21,5 30,5 5

Категория: Chess News In The World

 

İSLAM KAZIMOV– 65 YUBİLEY YARIŞI (#2, #3)

Автор: ilham от 7-08-2017, 23:17, посмотрело: 525

0
İSLAM KAZIMOV– 65 YUBİLEY YARIŞI, 2017
(#2, #3)

Azərbaycan Şahmat Bəstəçiliyi Komissiyası ölkəmizin tanınmış şahmat bəstəçisi İslam Kazımovun 65 illik yubileyinə həsr olunmuş ikigedişli və üçgedişli məsələlərin tərtibi üzrə beynəlxalq yarışların nəticəsini elan edir.

İslam Kazımov 12 iyul 1952-ci ildə İsmayillı rayonu Tircan kəndində anadan olub. Bakıda yaşayır, pensiyaçıdır. Azərbaycan Dövlət İncəsənət Universitetini bitirib. İlk məsələsi 1984-cü ildə "Şahmat (Bakı)” qəzetində dərc edilib. Əsasən ikigedişli, üçgedişli və yardımmat məsələləri tərtib edir. Yerli və xarici mətbuatda 200-ə yaxın məsələsi dərc edilib ki, bunlardan bir çoxu yarışlarda mükafat qazanıb.

İkigedişli bölmədə 15 ölkədən 46 müəllifin 67, üçgedişli bölmədə isə 15 ölkədən 40 müəllifin 53 məsələsi iştirak etdi. İkigedişli bölmədə təltifə 21, üçgedişlidə isə 17 məsələ seçilib.
TƏLTİF: islam-kazimov-65-jt-2017-23.-final-award.pdf [1,07 Mb] (cкачиваний: 33)

Категория: Chess Composition

 

Child tournament "Vugar Gashimov birthdays Memorial" U12, 2017 (24.07-01.08.2017)

Автор: ulvich от 4-08-2017, 12:55, посмотрело: 115

0 Chess-Results
Final Ranking after 9 Rounds (72 players)
Rk. Name FED Rtg Pts.
1 Babazada Khazar AZE 2058 8,5
2 Aliyev Toghrul AZE 1563 7,5
3 Seyid Huseyn AZE 1526 7,0

Категория: Chess News In Azerbaijan

 

“Aslanov Memorial” Şahmat festivalı (1-10.8.2017)

Автор: ilgar от 4-08-2017, 12:16, посмотрело: 255

0 Festival 01 (gəlmə günü) - 10 avqust 2017-ci il tarixlərində Sabunçu gənclər evində keçiriləcək.

Classic Open Chess-Results (2-8 august)
9 turdan sonra yekun sıralama (65 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 5
Bayramov Zaur AZE 2207 8,0 1977 53,0 0,0
2 1 FM Ibrahimli Murad AZE 2281 7,0 1991 52,5 0,0
3 6
Asgarov Mushfig AZE 2165 7,0 1957 55,0 0,0
4 13
Mehtiyev Elnur AZE 1886 7,0 1842 50,5 0,0
5 3
Zeynalli Rashad AZE 2242 6,5 2030 54,0 0,0
6 8
Babazada Khazar AZE 2072 6,5 1814 51,5 0,0

Rapid Chess-Results (9 august)

7 turdan sonra yekun sıralama (50 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 13 FM Muradli Mahammad AZE 2021 6,0 0,0 6,0 31,5
2 1 IM Iskandarov Misratdin AZE 2383 6,0 0,0 6,0 30,0
3 5 FM Bayramov Elvin AZE 2146 5,5 0,0 5,0 29,0
4 10
Zeynalli Rashad AZE 2098 5,5 0,0 5,0 27,5
5 17
Atakishiyev Elmar AZE 1801 5,5 0,0 5,0 27,0
 
9 turdan sonra yekun sıralama (58 iştirakçı)
Rk. SNo
Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 GM Abasov Nijat AZE 2467 8,0 0,0 7,0 54,0
2 9 FM Gadimbayli Abdulla AZE 2206 7,0 0,5 6,0 52,5
3 5 FM Bayramov Elvin AZE 2248 7,0 0,5 6,0 52,0
4 3 IM Bashirli Nail AZE 2290 6,5 0,0 6,0 52,0
5 11
Bayramov Elkhan AZE 2139 6,5 0,0 6,0 47,5
6 4 IM Heydarli Kanan AZE 2269 6,5 0,0 5,0 55,5
7 10 FM Muradli Mahammad AZE 2188 6,5 0,0 5,0 50,5

Категория: Chess News In Azerbaijan

 

Aslanov Memorial- GM

Автор: ilgar от 1-08-2017, 15:36, посмотрело: 152

0 Chess-results
aslanov-memorial.pgn [34,21 Kb] (cкачиваний: 1)
Результаты

1. Experts (РейтСр:2397, Доп1: 26 / Доп2: 10)
Bo.
Имя Рейт. ФЕД. код FIDE 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Очки Партии РейтСр
1 GM Malakhatko Vadim 2511 BEL 14104202 ½ 1 ½ ½ 1 ½ ½ ½ 1 ½ 6,5 10 2290
2 GM Bajarani Ulvi 2451 AZE 13403028 1 ½ 0 ½ 1 1 1 0 1 ½ 6,5 10 2290
3
Idrisov Tabriz 2271 AZE 13402870 0 ½ ½ ½ ½ 0 1 ½ 0 0 3,5 10 2290
4 GM Gaprindashvili Valeriane 2360 GEO 13601091 1 ½ 0 1 ½ ½ ½ 0 ½ ½ 5,0 10 2290
5 GM Sevdimaliyev Urfan 2391 AZE 13402463 0 0 1 1 ½ ½ 1 0 0 ½ 4,5 10 2290
2. Young stars (РейтСр:2290, Доп1: 24 / Доп2: 10)
Bo.
Имя Рейт. ФЕД. код FIDE 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Очки Партии РейтСр
1
Shahaliyev Ismayil 2379 AZE 13406388 ½ 1 1 ½ 0 ½ 0 1 1 ½ 6,0 10 2397
2
Soyunlu Narmin 2011 AZE 13400843 0 0 0 0 ½ 0 ½ 1 ½ 1 3,5 10 2397
3 WFM Hojjatova Aydan 2308 AZE 13401491 1 ½ ½ 0 ½ 1 0 ½ 1 ½ 5,5 10 2397
4 FM Ahmadzada Ahmad 2340 AZE 13413007 0 ½ 1 ½ ½ ½ 0 1 0 ½ 4,5 10 2397
5 FM Gadimbayli Abdulla 2412 AZE 13404938 1 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ 0 ½ 4,5 10 2397

Категория: Chess News In Azerbaijan

 
 
: