3-cü Azərbaycan kuboku, 2017

Şahmat bəstəçiliyi üzrə 3-cü Azərbaycan kubokunun

REQLAMENTİ

1.3-cü Azərbaycan kubokunu Azərbaycan Şahmat Federasiyası Bəstəçilik komissiyası keçirir.

2.Yarış 6 bölmə üzrə (ikigedişli-#2, üçgedişli-#3, çoxgedişli-N#, etüdlər -+=, yardımmat – H#, əksmat- S#) keçirilir.

3.Hər müəllif hər bölməyə yalnız bir orijinal (heç yerdə dərc olunmamış) məsələ və ya etüd göndərə bilər. Birgə (şərikli) əsərlərin iştirakına icazə verilmir.

4.Hər hansı bir bölmədə iştirakçıların sayı üç nəfərdən az olarsa, həmin bölmə üzrə yarış keçirilməyəcək.

5.Bəstələr hakimlərə anonim olaraq, yəni müəlliflər göstərilmədən göndəriləcək.

6.Anonimliyi qorumaq üçün 3-cü Azərbaycan kubokunun hakimləri barədə əlavə məlumat veriləcək.

7.Yarışın elan tarixi: 5.03.2017.

8.Şahmat bəstələrinin yarışın direktoruna son göndəriş tarixi – 31.05.2017.

9.Nəticələrin ilkin elanı – 31.06.2017.

10.3-cü Azərbaycan kubokunun direktoru – Elmar Abdullayev (Şirvan).

11.Məsələ və etüdləri aşağıda göstərilən elektron ünvana, vhatsapa və ya telefona göndərmək olar.

E-mail: abdullaev-elmar@bk.ru Tel: 070 324 16 50.

12.Hakimlərlə əlaqə yalnız çempionatın direktoru vasitəsi ilə aparılacaq. Hakimlə birbaşa əlaqə yaradan şəxs cəzalandırılacaq.

13.Yarışda hakimlər yalnız qalib 1-3-cü yerləri müəyyən edəcəklər, təltifə düşməyən digər məsələ və etüdlər müəlliflərə qaytarılacaq və onlar həmin bəstələrdən digər yarışlarda istifadə edə bilərlər.

14.Qaliblər fəxri fərman, medal vəkubokla təltif olunacaqlar.

15.3-ci Azərbaycan kubokunun bağlanışı A.Sarıçevin xatirəsinə həsr olunmuş şahmat həlletməsi 2-ci Azərbaycan kuboku zamanı keçiriləcək.

Azərbaycan Şahmat Federasiyası Bəstəçilik komissiyası

 
3-cü Azərbaycan kuboku, 2017
Kuboklar və medallar


Read more

Aeroflot Open 2017 (Moscow, RUS, 21.02-01.03.2017)

Official Site
Chess-Results Main tournaments AZE Players
Blitz Tournament

Final Standings of Blitz After 9 double rounds  (200 players)
Place Title Name Fed. FIDE Total Bch.
1 GM Korobov, Anton UKR B 2734 15.5 100
2 GM Mamedov, Rauf AZE B 2765 13.5 107
3 GM Dubov, Daniil RUS B 2804 13 96
4 GM Ramirez, Alejandro USA B 2657 13 92.5
5 GM Artemiev, Vladislav RUS B 2785 13 88
6 GM Yu, Yangyi CHN B 2720 12.5 106
7 GM Vitiugov, Nikita RUS B 2670 12.5 98
8 GM Jobava, Baadur GEO B 2758 12.5 96
9 GM Kamsky, Gata USA B 2675 12.5 95.5
10 GM Khismatullin, Denis RUS B 2633 12.5 94.5
11 GM Gunina, Valentina RUS B 2595 12.5 88
Read more