Elmar Abdullayev - 30 ildönümü yarışı, 2016 (#3)

Elmar Abdullayev - 30 yubiley yarışı, 2016

(#3 – Üçgedişli)

 

   Azərbaycan Şahmat Bəstəçiliyi Komissiyası  ölkəmizin tanınmış şahmat bəstəçisi Elmar Abdullayevin 30 illiyinə həsr olunmuş üçgedişli (#3) şahmat məsələlərinin tərtibi üzrə yubiley yarışının nəticələrini elan edir.

  Fürsətdən istifadə edib, bütün şahmatçıları və həmvətənlərimizi Yeni il və 31 dekabr Dünya azərbaycanlılarının həmrəylik günü münasibəti ilə ürəkdən təbrik edirik! 

Yarışda 10 ölkədən 31 müəllifin 50 məsələsi iştirak etdi. Hakim - yubilyar təltifə 26 məsələ seçib.
Yarışın hakimi: Elmar Abdullayev (Şirvan, Azərbaycan)
TƏLTİF / AWARD: elmar-abdullayev-30-jt-2016-award-3.pdf [750,57 Kb] (downloads: 172)
See the file online: elmar-abdullayev-30-jt-2016-award-3.pdf

Read more

40. Zürcher Weihnachtsopen (Zurich, SUI, 26-30.12.2016)

Official Site
Chess-Results Main Tournament
Final Ranking after 7 Rounds (Main tournament, 115 players)
Rk.
Name Rtg FED Pts. TB1 TB2 TB3
1 GM Abasov Nijat 2561 AZE 5,5 32,5 199,5 24,0
2 GM Laznicka Viktor 2661 CZE 5,5 31,0 204,0 21,5
3 GM Wagner Dennis 2548 GER 5,5 30,5 199,0 22,5
4 GM Bauer Christian 2635 FRA 5,5 29,5 199,5 21,0
5 GM Bartel Mateusz 2641 POL 5,5 29,5 194,0 21,5
6 GM Michalik Peter 2551 CZE 5,5 27,5 194,5 19,5
13 GM Safarli Eltai 2691 AZE 4,5 32,0 191,0 23,0
33 FM Asadli Vugar 2426 AZE 4,0 29,5 177,0 21,5

Chess-Results Blitz Tournament
Final Ranking after 9 Rounds (Blitz tournament, 109 players)
Rk. SNo
Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 16 FM Asadli Vugar AZE 2427 8,0 54,0 42,5 46,50
2 7 GM Abasov Nijat AZE 2561 7,5 52,0 41,0 41,25
3 2 GM Laznicka Viktor CZE 2661 7,5 51,5 40,5 42,25
4 12 GM Stojanovic Mihajlo SRB 2515 7,0 50,0 39,5 37,50
5 4 GM Vorobiov Evgeny E. RUS 2583 6,5 57,0 44,0 38,75
6 14 IM Henrichs Thomas GER 2483 6,5 54,0 42,0 36,75
7 13 GM Cvitan Ognjen CRO 2491 6,5 52,0 40,0 33,50
8 20 WGM Berend Elvira LUX 2349 6,5 51,5 40,0 35,00
9 10 GM Schroeder Jan-Christian GER 2541 6,5 50,5 39,5 35,50
10 11 GM Burmakin Vladimir RUS 2535 6,5 50,0 39,5 34,50
11 22 IM Arapovic Vitomir BIH 2322 6,5 50,0 39,0 34,25
12 17 IM Gähwiler Gabriel SUI 2415 6,5 49,0 37,5 34,25
13 27 IM Florescu Codrut-Constantin ROU 2283 6,5 45,5 35,5 29,7
14 1 GM Safarli Eltaj AZE 2691 6,0 52,5 41,5 32,50
Read more

VII Sharjah Cup International Chess Championship for Women (18-26.12.2016)

Official Site
Chess-results
Final Ranking after 9 Rounds (37 players)
Rk. SNo
Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 3 IM Zozulia Anna BEL 2294 7,5 0,0 51,5 47,5
2 7 WGM Abdulla Khayala AZE 2186 7,0 0,0 51,0 48,0
3 5 WIM Gevorgyan Maria ARM 2197 6,5 0,0 50,0 46,0
4 2 WIM Schepetkova Margarita RUS 2302 6,5 0,0 48,5 45,0
13 14
Asgarova Turan AZE 1963 5,0 0,0 45,5 41,5
Read more

Vugar Gashimov Chess Academy Solidarity Day Tournaments


15-25 Dekabr 2016 cı il tarixlərində Vüqar Həşimov Şahmat Akademiyasında Beynəlxalq retinqli (RAPİD, BLİTZ, CLASSİC) Şahmat yarışları keçirildi.
Ümumi mükafat fondu (RAPİD, BLİTZ, CLASSİC) 5000 AZN idi.
Open Chess-Results
Children Chess-Results
7 turdan sonra yekun sıralama - Uşaqlar (34 oyunçu)
Rk. SNo Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 10 Mammadov Ziya AZE 1206 6,0 30,5 5,0 0,0
2 7 Abdinova Narmin AZE 1241 5,5 27,5 5,0 0,0
3 3 Ahmadov Ramil AZE 1299 5,0 31,0 4,0 0,0
4 4 Hasanzade Mahammad AZE 1297 5,0 28,0 4,0 0,0
5 25 Gurbanov Toghrul AZE 0 5,0 25,0 3,0 0,0
6 15 Hasanzada Farid AZE 1076 4,5 29,5 3,0 0,0
7 5 Abaszada Suada AZE 1272 4,5 28,0 4,0 0,0
8 21 Allahverdiyeva Gulshan AZE 0 4,5 26,5 3,0 0,0
9 11 Ahmadov Rovnag AZE 1193 4,5 22,5 4,0 0,0

9 turdan sonra yekun sıralama - Open (89 oyunçu)
Rk. SNo
Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 GM Bajarani Ulvi AZE 2486 7,5 56,5 6,0 0,0
2 10 CM Suleymanli Aydin AZE 2115 7,5 53,5 6,0 0,0
3 3 FM Zeynalov Farid AZE 2303 7,0 54,5 6,0 0,0
4 8
Musayev Eldar AZE 2159 7,0 53,5 5,0 0,0
5 11
Eynullayev Altay AZE 2062 7,0 51,5 6,0 0,0
6 7 FM Muradli Mahammad AZE 2257 6,5 54,5 5,0 0,0
7 13 CM Ahmadzada Ahmad AZE 2016 6,5 50,5 6,0 0,0
8 9
Abbasov Amil AZE 2154 6,5 46,5 6,0 0,0
9 12
Mustafayev Farid AZE 2021 6,5 45,5 5,0 0,0

7 turdan sonra yekun sıralama - Rapid (46 oyunçu)
Rk.
SNo
Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 2 GM Rasulov Vugar AZE 2456 6,0 30,5 5,0 0,0
2 6 FM Zeynalov Farid AZE 2280 5,5 32,5 5,0 0,0
3 3 GM Mammadov Zaur AZE 2435 5,5 32,0 5,0 0,0
4 9 FM Asadli Vugar AZE 2147 5,5 31,5 4,0 0,0
5 16 CM Ahmadzada Ahmad AZE 1974 5,0 29,0 5,0 0,0
6 4 FM Hasanzade Toghrul AZE 2418 5,0 27,5 4,0 0,0
7 1 GM Bajarani Ulvi AZE 2540 5,0 26,5 5,0 0,0
8 19
Eynullayev Altay AZE 1871 5,0 25,5 5,0 0,0
9 14
Aliyev Ravan AZE 1996 5,0 23,0 5,0 0,0

9 turdan sonra yekun sıralama - Blitz (38 oyunçu)
Rk.
SNo
Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 GM Guseinov Gadir AZE 2676 9,0 51,5 9,0 0,0
2 12 IM Bashirli Nail AZE 2107 7,0 49,5 6,0 0,0
3 6 FM Bayramov Elvin AZE 2258 6,5 52,5 6,0 0,0
4 2 GM Rasulov Vugar AZE 2452 6,5 49,0 5,0 0,0
5 11 WIM Khalafova Narmin AZE 2121 6,0 50,5 6,0 0,0
6 15 FM Muradli Mahammad AZE 2016 6,0 45,0 6,0 0,0
7 5 IM Abdulov Orkhan AZE 2294 6,0 45,0 5,0 0,0
esasnamebutunqruplar.pdf [504,65 Kb] (downloads: 171)
See the file online: esasnamebutunqruplar.pdf
Read more

Golden Cleopatra (Cairo, EGY, 13-21.12.2016)


Final Ranking after 10 Rounds (398 players)
Rk. SNo
Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 GM Georgiev Kiril BUL 2618 9,0 0,0 57,5 8,0
2 2 GM Korneev Oleg ESP 2590 8,5 0,0 57,0 8,0
3 3 GM Mirzoev Azer AZE 2527 8,5 0,0 56,5 7,0
4 6 GM Hesham Abdelrahman EGY 2408 8,5 0,0 55,5 8,0
5 9 IM Abdel Razik Khaled EGY 2375 8,0 0,0 54,5 8,0
6 35 FM Ashraf Shereif EGY 2195 8,0 0,0 53,5 8,0
7 42 IM Nader Mohamed EGY 2177 8,0 0,0 51,0 7,0
8 22 IM Wagdy Andro EGY 2266 8,0 0,0 50,5 7,0
9 14 FM Yousry Salah EGY 2319 8,0 0,0 49,0 8,0
10 12 IM Hassan Sayed Barakat EGY 2332 8,0 0,0 47,5 7,0
Read more

London Chess Classic (London, ENG, 9-18.12.2016)

Chess-Results
Final standings of Super Rapidplay after Round 10
Rk. SNo
Name Fed Rtg
Pts.
1 33 GM Gunina Valentina RUS 2491 9,0
2 9 GM Safarli Eltaj AZE 2653 8,5
3 3 GM Bacrot Etienne FRA 2700 8,0

4 GM Fressinet Laurent FRA 2676 8,0

5 GM Howell David Wl ENG 2671 8,0

7 GM Istratescu Andrei FRA 2657 8,0

11 GM Jones Gawain Cb ENG 2631 8,0

13 GM Cornette Matthieu FRA 2597 8,0

19 GM Moussard Jules FRA 2571 8,0

21 GM Shabalov Alexander USA 2542 8,0

22 GM Svane Rasmus GER 2532 8,0

28 GM Blomqvist Erik SWE 2509 8,0

35 GM Fodor Tamas Jr HUN 2476 8,0
Read more

European Individual Rapid&Blitz Chess Championship 2016 (Tallinn, EST, 15-18.12.2016)

Official Site
Chess-Results Rapid
Chess-Results Blitz
Final Ranking of Blitz after 13 doubled Rounds (17-18.12.2016, 473 players)
Rk. SNo
Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 7 GM Andreikin Dmitry RUS 2719 22,0 0,0 439,5 454,0
2 1 GM Mamedov Rauf AZE 2770 20,5 0,0 449,0 462,0
3 8 GM Zhigalko Sergei BLR 2699 19,5 0,0 416,5 430,0
4 12 GM Matlakov Maxim RUS 2668 19,5 0,0 408,5 421,0
5 9 GM Leko Peter HUN 2697 19,0 0,0 443,5 458,0
6 6 GM Andriasian Zaven ARM 2720 19,0 0,0 423,0 436,0
7 4 GM Bortnyk Olexandr UKR 2741 19,0 0,0 418,5 431,0
8 39 GM Bologan Victor MDA 2584 19,0 0,0 416,5 428,0
9 2 GM Navara David CZE 2754 19,0 0,0 408,0 421,0
10 34 GM Anton Guijarro David ESP 2600 19,0 0,0 403,0 415,0
28 23 GM Naiditsch Arkadij AZE 2647 17,5 0,0 393,5 407,0

Final Ranking of Rapid after 11 Rounds (15-16.12.2016, 450 players)
Rk. SNo
Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 14 GM Riazantsev Alexander RUS 2671 9,5 0,0 74,5 80,5
2 18 GM Matlakov Maxim RUS 2662 9,5 0,0 73,5 79,5
3 15 GM Mamedov Rauf AZE 2670 9,0 2,0 79,5 85,5
4 5 GM Onischuk Vladimir UKR 2720 9,0 0,0 77,5 83,0
5 4 GM Wojtaszek Radoslaw POL 2721 9,0 0,0 76,5 81,0
21 12 GM Naiditsch Arkadij AZE 2672 8,0 0,0 75,0 80,5
Read more

World School Championship (Sochi, RUS, 03-11.12.2016)

Chess-Results AZE players
SNo Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Rk. Group
4 Abaszada Suada 1272 AZE 1 0 1 1 0 1 0 1 1 6,0 6 G7
13 Suleymanli Ismayil 1235 AZE 1 ½ 0 0 1 1 1 ½ 0 5,0 21 U7
6 Gasimova Samra 1495 AZE 1 1 1 0 1 1 1 1 ½ 7,5 1 G9
20 Shukurova Aydan 1217 AZE 1 ½ 0 0 1 1 1 1 0 5,5 11 G9
21 WCM Budagova Leyla 1190 AZE ½ 0 1 1 0 1 0 1 ½ 5,0 16 G9
30 Akbarov Aydin 1375 AZE 0 1 1 1 0 ½ 1 0 1 5,5 19 U9
31 Abasov Yusif 1369 AZE 1 1 ½ 0 ½ ½ 0 ½ 1 5,0 27 U9
30 Karimli Zhala 1381 AZE ½ ½ 0 1 1 ½ 0 1 1 5,5 12 G11
37 Pashayeva Jamila 1230 AZE 0 0 1 0 ½ 1 0 1 1 4,5 29 G11
9 Babazada Khazar 2002 AZE 1 1 1 ½ 0 1 ½ 0 1 6,0 11 U11
18 CM Suleymanli Suleyman 1732 AZE 1 1 0 1 0 0 1 1 0 5,0 22 U11
42 Aghayev Nariman 1393 AZE 1 1 0 1 ½ 0 1 0 ½ 5,0 21 U11
6 Hajiyeva Laman 1818 AZE 1 1 0 ½ 1 1 ½ 0 ½ 5,5 7 G13
14 Manafov Vugar 1963 AZE 1 1 0 1 ½ 1 ½ 1 0 6,0 7 U13
35 Ahadzade Hajiali 1658 AZE 1 ½ 0 0 0 1 1 1 0 4,5 31 U13
12 Heydarova Aytaj 1724 AZE 1 0 1 ½ 0 1 ½ 1 1 6,0 5 G15
4 Ibrahimli Murad 2222 AZE 1 1 1 1 ½ 1 0 1 1 7,5 2 U15
13 Ahadzade Kanan 2024 AZE 1 0 1 ½ 1 1 ½ 0 1 6,0 4 U15
7 Mirzazada Nazrin 1706 AZE 0 ½ 1 ½ 1 0 1 1 ½ 5,5 5 G17
2 IM Bashirli Nail 2381 AZE 1 0 1 0 1 1 0 1 1 6,0 4 U17
16 Isgandarov Shahriyar 1899 AZE 0 1 1 0 0 1 0 0 1 4,0 13 U17
Read more