ƏLİ TƏBRİZİ ŞƏTRƏNCİ XATİRƏ YARIŞI (H#2), 2016

ƏLİ TƏBRİZİ ŞƏTRƏNCİ XATİRƏ YARIŞI (Yardımmat, H#2), 2016

ALI TEBRIZI SHATRANJI MT (Helpmate, H#2), 2016


Azərbaycan Şahmat Federasiyası Şahmat Bəstəçiliyi komissiyası 14-15-ci əsr Azərbaycan şahmatçısı Əli Təbrizi Şətrəncinin xatirəsinə həsr olunmuş Yardımmat şahmat məsələlərinin (H#2) tərtibi üzrə beynəlxalq yarışın nəticələrini elan edib.
Yarışda 20 ölkədən 41 müəllifin 61 ikigedişli yardımmat məsələsi iştirak etdi. Hakim təltifə 17 məsələ seçib.
Yarışın direktoru: Elmar Abdullayev (Şirvan, Azərbaycan)
Yarışın hakimi: Valeri Barsukov (Sankt-Peterburq, Rusiya).

TƏLTİF / AWARD:ali-tebrizi-shatranji-mt-2016-h2-award.pdf [1,03 Mb] (downloads: 46)
See the file online: ali-tebrizi-shatranji-mt-2016-h2-award.pdf

P.S Fayl yenidən dəyişib / File updated again.

Read more

World Cadets U8, U10, U12 Championships 2016

FIDE World Cadets Championship 2016
18 - 31 October 2016, Batumi - Georgia
 

AZE

SNo

Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Pts. Rk. K rtg+/- Group
16 CM Suleymanli Aydin 2119 AZE 1 ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 ½ 1 0 7,5 14 40 -3,60 Open U12
23
Babazada Khazar 2092 AZE 1 1 0 1 1 0 1 0 0 0 0 5,0 79 40 -92,80 Open U12
32 CM Ahmadzada Ahmad 2048 AZE 1 1 0 0 1 1 ½ 1 0 ½ ½ 6,5 36 40 -32,00 Open U12
33
Eynullayev Altay 2042 AZE 1 1 0 1 ½ ½ ½ 1 ½ 0 ½ 6,5 30 40 20,80 Open U12
37
Manafov Vugar 2016 AZE ½ 0 1 1 ½ 1 0 1 1 0 0 6,0 55 40 -52,80 Open U12
40
Mustafayev Farid 2005 AZE 1 0 1 1 ½ 0 1 0 ½ 1 1 7,0 20 40 16,00 Open U12
47
Eynullayev Atilla 1963 AZE 1 0 1 1 0 0 1 ½ 0 1 0 5,5 62 40 -50,80 Open U12
61
Atakishiyev Elmar 1875 AZE 1 1 ½ 0 0 1 1 0 ½ 1 0 6,0 48 40 76,80 Open U12
71
Ilyasli Ughur 1831 AZE 0 1 1 ½ 1 0 0 0 1 1 1 6,5 45 40 82,80 Open U12
88
Asgarov Nihad 1686 AZE 0 1 1 0 0 0 1 0 1 ½ 1 5,5 74 40 62,80 Open U12
121
Aslanov Pasha 1263 AZE 0 0 1 0 0 1 0 0 1 0 1 4,0 118 40 17,60 Open U12
35 CM Samadov Read 1735 AZE 1 1 ½ 0 1 0 0 ½ ½ 1 1 6,5 37 40 -27,20 Open U10
40 CM Suleymanli Suleyman 1714 AZE 1 ½ 0 1 ½ ½ ½ ½ 1 1 ½ 7,0 24 40 17,60 Open U10
63
Khudiyev Sanan 1539 AZE 1 1 ½ 1 ½ ½ 0 0 ½ 0 1 6,0 50 40 99,60 Open U10
83
Israilov Agil 1475 AZE ½ 1 ½ 0 0 1 0 ½ 1 1 0 5,5 75 40 52,00 Open U10
104
Akhmedov Novruz 1329 AZE 0 1 0 1 ½ 1 0 ½ 0 ½ ½ 5,0 91 40 96,00 Open U10
109
Ahmadov Ramil 1238 AZE 0 0 ½ 1 0 0 1 1 ½ 1 0 5,0 101 40 60,80 Open U10
139
Mustafayev Ilgar 0 AZE 0 1 0 0 1 ½ 0 ½ 0 0 1 4,0 128 0 0,00 Open U10
19
Suleymanov Ali 1461 AZE 1 0 1 1 ½ 0 1 1 0 1 0 6,5 30 40 -70,40 Open U08
23
Mukhtarov Raul 1442 AZE 1 ½ ½ 1 1 0 0 ½ 1 0 0 5,5 59 40 -76,80 Open U08
33
Orujov Farid 1377 AZE 1 0 1 1 1 1 1 0 1 ½ 1 8,5 3 40 119,20 Open U08
56
Mammadov Ziya 1244 AZE 1 0 1 0 1 0 1 0 0 1 ½ 5,5 67 40 -38,00 Open U08
68
Rasulzada Murad 1195 AZE ½ 1 0 0 ½ ½ 1 ½ 0 1 0 5,0 89 40 34,80 Open U08
97
Gafarov Haji-Ali 0 AZE ½ 0 ½ 0 1 0 0 1 0 0 0 3,0 130 0 0,00 Open U08
102
Huseynli Gabil 0 AZE 0 1 0 1 1 0 0 1 0 1 ½ 5,5 72 0 0,00 Open U08
103
Huseynli Mahammadbaghir 0 AZE 0 0 0 1 1 1 1 1 0 0 0 5,0 84 0 0,00 Open U08
9 WCM Allahverdiyeva Ayan 1906 AZE 1 1 1 0 ½ 1 1 1 0 0 ½ 7,0 14 40 11,60 Girls U12
86
Pashayeva Jamila 1223 AZE 0 0 0 ½ ½ 0 1 0 ½ 0 1 3,5 94 40 6,80 Girls U12
87
Ismayilova Stefaniya 1207 AZE 0 1 0 0 ½ ½ 0 1 1 0 0 4,0 83 40 44,00 Girls U12
23
Gasimova Samra 1479 AZE 1 0 0 1 1 1 1 ½ 1 0 1 7,5 12 40 16,00 Girls U10
29
Nasibova Narmin 1430 AZE 1 1 1 0 0 ½ 1 0 0 0 0 4,5 77 40 -59,60 Girls U10
35
Zulfugarli Mahluga 1394 AZE 1 0 0 ½ ½ 1 1 1 0 1 0 6,0 44 40 -21,60 Girls U10
46
Mirza Nur 1338 AZE ½ 0 0 0 1 1 1 1 ½ 0 0 5,0 72 40 16,00 Girls U10
59
Maharramova Khumar 1274 AZE 0 1 0 1 0 0 1 ½ 0 ½ 1 5,0 75 40 -17,60 Girls U10
64
Novruzlu Nushaba 1257 AZE 0 1 0 1 0 1 0 0 0 1 ½ 4,5 85 40 -57,20 Girls U10
68
Guliyeva Leyla 1239 AZE 1 1 0 0 ½ 0 0 0 1 1 0 4,5 78 40 30,00 Girls U10
7
Abaszada Suada 1263 AZE 0 1 0 1 0 1 0 1 1 0 0 5,0 53 40 8,80 Girls U08
17 WCM Budagova Leyla 1166 AZE 1 ½ 0 1 ½ 1 1 1 0 0 1 7,0 15 40 24,00 Girls U08
Read more

18 oktyabr - Milli Müstəqillik günü

15-16 oktyabr 2016-cı il tarixlərində Sabunçu rayon Gənclər evində "18 oktyabr - Milli Müstəqillik günü"nə həsr olunmuş Rapid və Blits turnir keçirildi. İlk 10 lövhə chess24.com və chessbomb.com saytlarında canlı yayımlandı.
Qeyd edək ki, turnirdə mükafatçılara əlavə olaraq "NICOS" firmasından hədiyyə dəsti verildi.
Rapid Chess-Results (15 oktyabr)
Blitz Chess-Results (16 oktyabr)
Read more

3rd Millionaire Chess Open (Atlantic City, New Jersey st., USA, 6-10.09.2016)

Official Site
After 7 Rounds (first 4 played in KO for main 4 prices)
1 Jones, Gawain C B GM 2647 6
2 Mamedov, Rauf GM 2678 5.5
3 Xiong, Jeffery GM 2647 5.5
4 Cordova, Emilio GM 2637 5.5
5 Swiercz, Dariusz GM 2636 5.5
6 Zhou, Jianchao GM 2630
5.5
Tie Break 1
Rk
Name Ti FED Rtg 1 2 3 4 5 Pts TPR
1 Zhou, Jianchao GM CHN 2630 # = = = 1 2.5 2745
2 Cordova, Emilio GM PER 2637 = # 0 1 1 2.5 2743
3 Swiercz, Dariusz GM POL 2636 = 1 # 0 = 2 2648
4 Mamedov, Rauf GM AZE 2678 = 0 1 # = 2 2638
5 Xiong, Jeffery GM USA 2647 0 0 = = # 1 2452
Tie Break 2
Rk Name Ti FED Rtg 1 2 Pts
1 Swiercz, Dariusz GM POL 2636 1 1 2
2 Mamedov, Rauf GM AZE 2678 0 0 0
1/2 Final
1 Swiercz, Dariusz GM POL 2636 1 1 2
2 Cordova, Emilio GM PER 2637 0 0 0
1 Jones, Gawain C B GM ENG 2647 1 = 1.5
2 Zhou, Jianchao GM CHN 2630 0 = 0.5
3rd place match
3 Zhou, Jianchao GM CHN 2630 1 1 2
4 Cordova, Emilio GM PER 2637 0 0 0
1st place match
1
Swiercz, Dariusz GM POL 2636 1 1 2
2 Jones, Gawain C B GM ENG 2647 0 0 0
Open - Standings after round 9 (for other prices from 5th)
1
GM Rauf Mamedov 14255497 2678 6.5
2 GM Jeffery Xiong 13648621 2647 6.5
3 GM Varuzhan Akobian 12740522 2625 6.5
4 GM Lazaro Bruzon Batista 16113676 2615 6.5
5 GM Yaroslav Zherebukh 15105277 2612 6.5
6 GM Samuel L Shankland 12852765 2679 6.0
8 GM Alexander Stripunsky 12715435 2548 6.0
9 GM Magesh Chandran Panchanathan 12900032 2509 6.0
10 GM Eugene Perelshteyn 12627196 2489 6.0
11 IM Aman Hambleton 13468545 2436 6.0
12 FM Alexander Kaliksteyn 12579305 2412 6.0
Read more

ƏLİ TƏBRİZİ ŞƏTRƏNCİ XATİRƏ YARIŞI (etüdlər), 2016

ƏLİ TƏBRİZİ ŞƏTRƏNCİ XATİRƏ YARIŞI (etüdlər), 2016
ALI TEBRIZI SHATRANJI MT (studies), 2016

Azərbaycan Şahmat Federasiyası Şahmat Bəstəçiliyi komissiyası 14-15-ci əsr Azərbaycan şahmatçısı Əli Təbrizi Şətrəncinin xatirəsinə həsr olunmuş şahmat etüdlərinin tərtibi üzrə 2-ci beynəlxalq yarışın nəticələrini elan edib.
Yarışda 16 ölkədən 24 müəllifin 31 etüdü iştirak etdi. Hakim təltifə 12 etüd seçib.
Yarışın direktoru: Elmar Abdullayev (Şirvan, Azərbaycan)
Yarışın hakimi: Muradxan Muradov (Qobustan, Azərbaycan).
TƏLTİF / AWARD: ali-tebrizi-shatranji-mt2016-award.pdf [817,7 Kb] (downloads: 100)
See the file online: ali-tebrizi-shatranji-mt2016-award.pdf

PGN: ali-tebrizi-shatranji-mt-2016-award.pgn [13,24 Kb] (downloads: 45)
 

QEYD / NOTED: 3rd Prize, S.S.Nielsen - Cook 9.Kb4!=.

Read more