Azərbaycan çempionatı (14yaş,16yaş,18yaş)

18 yaş qızlar
Final Ranking after 6 Rounds
1 Ibrahimova Sabina Gən 2171 3.0
2 Zamanova Bikakhanim Qub 1765 2.0
3 Soyunlu Narmin Bak-1968 1.0

18 yaş oğlanlar
Final Ranking after 9 Rounds
1 IM Bajarani Ulvi Bak-2420 6.5
2 Abbasov Amil Gən-2230 6.0 (1)
3 Iskandarov Misratdin Sum 2373 6.0 (0)

16 yaş qızlar
Final Ranking after 11 Rounds
1 WCM Baghirova Khatin Bak 1875 9.5
2 Firidunlu Lala Bey 1721 9.0 (1.0)
3 Amrayeva Aytan Bak 2018 9.0 (0.0)

16 yaş oğlanlar
Final Ranking after 11 Rounds
1 Nuri Murad Sum 2179 8.5 (1.0)
2 Zeynalli Miradil Bak 2067 8.5 (0.0)
3 Bayramov Zaur Sum 1975 7.5 (1.0)
4 Zeynalzada Vali Bak 1860 7.5 (0.0)

14 yaş qızlar
Final Ranking after 11 Rounds
1 WFM Mammadzada Gunay Bak 1971 11.0
2 WCM Hojjatova Aydan Bak 1946 10.0
3 Mammadova Narmin Bak 1953 8.5

14 yaş oğlanlar
Final Ranking after 11 Rounds
1 Shahaliyev Ismayil Bak 2036 8.0
2 Abishli Oguz Bak 1854 7.5 (1.5) (38.00)
3 Nagdiyev Niyazi Bak 1856 7.5 (1.5) (37.75)
4 Mammadov Gulam Bak 1856 7.5 (0.0) (35.25)

Read more

Novruz uşaq turniri

Novruz uşaq şahmat turniri.

Turnir Bakı şəhərin15-21 mart 2013-ci il tarixlərində FIDE qaydaları üzrə keçirilirdi.

 



 


 

 













 

Final Vəziyyət.

Siyahı U8

U8 Oğlanlar

1.Süleymanlı Aydın 2000 RŞM 7.0 xal ("Sony" fotoappartı)

2.Mollayev Abusəddin 1800 Sumqayıt 5.5 xal

3.Əliyev Sənan 2000 RŞM 5.0 xal

U8 Qızlar

1.Təbatəbai Mehin 1700 Nəsimi 4.0 xal

2.İsmayılova Stefaniya 1500 Səbail3.0 xal

3. Kərimli Jalə1700 Sumqayıt 3.0 xal

Siyahı U11-U15

U11 Oğlanlar

1Mustafayev Fərid 2000 Nəsimi 6.5 xal (ACER netbuku)

2.Mehrəliyev Sahil 2000 Sumqayıt 5.5 xal

3.Əliyev Adnan 2000 Səbail 5.0 xal

U11 Qızlar

1.İsmayıl Mələk 1900 Sumqayıt 5.0 xal

2.Beydullayeva Gövhər 1900 AHİTA 4.5 xal

3.Ismayılzadə Zeynəb 1900 Mingəçevir 4.0 xal

U15 Oğlanlar

1.Möhsunov Məhamməd 2000 RŞM 5.5xal ("Sony" fotoappartı)

2.Qocayev Kamal 2000 Nəsimi 5.5 xal

3.Nurməmmədli Amal 2000 Səbail 5.0 xal

U15 Qızlar

1.Mirzəyeva Tofiqa-Xanim 1900 Nəsimi 4.5 xal

2.Ibrahimli Leyla 1900 Nəsimi 4.0 xal

3.Imamverdiyeva Adilə 1900 RŞM 3.0 xal
Read more

Qadınlar arasında Azərbaycan Çempionatı

Yarış Cədvəli

Son Turdan Sonra
1 WIM Abdulla Khayala 2203 5.5
2 WIM Umudova Nargiz 2234 5.0 29.50
3 WGM Mamedjarova Zeinab 2296 AZE 5.0 27.00
4 WIM Kazimova Narmin 2192 AZE 4.5 24.50
5 Soyunlu Narmin 1968 AZE 4.5 20.75
6 WFM Mammadzada Gunay 1971 AZE 4.0
7 Guliyeva Sabina 2019 AZE 2.5 15.00
8 Huseynova Sahar 2093 AZE 2.5 14.50
9 WGM Mamedjarova Turkan 2285 AZE 2.5 11.75

Read more

Şahbuzun qızlar arasında bayram turniri

Şahbuzun qızlar arasında bayram turniri  

 Şahbuz Şahmat məktəbi.5 mart

Final nəticə

Rk.   Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1 
1   Cəfərli Qəndab AZE 0 Şahbuz 5.0 14.0
2   Quluzadə Nuray AZE 0 Şahbuz 4.0 13.5
3   Quluzadə Fidan AZE 0 Şahbuz 3.0 15.0
4   Əliyeva Gülnar AZE 0 Şahbuz 3.0 11.5
5   Məmmədova Əskinaz AZE 0 Şahbuz 2.0 16.5
6   Sadiqli Özləm AZE 0 Şahbuz 2.0 12.5
7   Mustafayeva Zəhra AZE 0 Ayrınc 2.0 12.0
8   Nağıyeva Sahibə AZE 0 Şahbuz 1.5 10.5
9   Quliyeva Mətanət AZE 0 Şahbuz 1.5 9.5
10   Rustəmli Səlbi AZE 0 Şahbuz 1.0 10.0
Read more

27ème Festival International des Jeux "Open Pierre et Vacances" A

Final Standings
1 m AKSHAYRAJ Kore 2455 7½ 2743 41½
2 g FELGAER Ruben 2557 7 2646 39
3 g SAFARLI Eltaj 2638 7 2645 41½
4 m ROMBALDONI Axel 2472 6½ 2569 37
5 g IORDACHESCU Viorel 2610 6½ 2553 35½
6 g DOBROV Vladimir 2537 F 6 2550 42½
7 m DONCHENKO Alexander 2412 6 2529 42½
8 m MOGRANZINI Roberto 2507 6 2512 39
9 g GODENA Michele 2516 6 2465 36½
10 g SANCHEZ Joseph 2533 6 2440 34½

Offical Site

Read more

Naxçıvan MR komanda birinciliyi

Naxçıvan MR məktəblilərinin  komanda birinciliyi ,  2-4 mart 2013, Babək rayonu

 Fotoalbom

 

 

Nəticələr

Yekun nəticə

 

Rk. SNo Team Games   +    =    -   TB1   TB2    
1 7 Naxçıvan 7 7 0 0 14 36.5  
2 1 Ordubad 7 5 1 1 11 26.5  
3 4 Sahbuz 7 4 1 2 9 24.5  
4 5 Şərur 7 3 2 2 8 27.0  
5 8 Babək 7 2 2 3 6 22.5  
6 2 Culfa 7 3 0 4 6 21.0  
7 6 Kəngərli 7 0 1 6 1 6.0  
8 3 Sədərək 7 0 1 6 1 4.0

 

  

Read more