» Материалы за Май 2011 года

 
 
 
Сортировать статьи по: дате | популярности | посещаемости | комментариям | алфавиту

İqtisad Universitetində turnir

Автор: ilgar от 30-05-2011, 22:29, посмотрело: 1760

0

Iqtisad universiteti turniri

Respublika gününə həsr olunmuş rapid şahmat turniri
30 iştirakçı (4 GM,4 İM, 2 FM)

Final Ranking
1 GM Safarli Eltaj 2624 AZE 6.5
2 GM Mamedyarov Shahriyar 2772 AZE 6
3 Aliakbarov Anar 2152 AZE 5
4 IM Dovliatov Sanan 2411 AZE 5
5 GM Mamedov Rauf 2679 AZE 4.5
6 Rzayev Bahruz 2292 AZE 4.5
7 FM Mammadov Ayaz 2402 AZE 4.5
8 IM Mammadov Zaur 2351 AZE 4.5
9 Agasiyev Kamal 2238 AZE 4.5

http://www.chess-results.com/tnr50751.aspx?art=1&lan=1&wi=1000

Növbəti rapid turniri şənbə günü saat 15-də

İqtisad universitetinin şahmat klubunda keçirildi.
Qalib Məmmdyarov Şəhriyar oldu-6 xal.
2-ci yer Bacarani Ülvi -5.5 xal.

Official Site

Категория: Chess News In Azerbaijan

 

Federasiya kuboku-2011

Автор: ilgar от 23-05-2011, 23:09, посмотрело: 1810

0

Azərbaycan Şahmat Federasiyasının kuboku uğrunda
Respublika Gününə həsr olunmuş
komanda şahmat turninin
Əsasnaməsi

1.Yarış 28 - 30 may 2011-ci il tarixində Bakı şəhərində keçirilir.
2.Turnir dairəvi sistem üzrə 4 komandanın iştirakı ilə təşkil olunur.
3.Komandanın tərkibində - 1 kapitan (usta ya qrossmeyster),6 şahmatçıdan - 5 oğlan və 1 qızdan ibarətdir.
4.Kapitan digər komandanın üzvlərinə saatla eynivaxtlı oyun seansı keçirir.
Nəzarət vaxtı - 90 dəqiqə oyunun sonunadək verilir.
5.Xallar kapitanın və uşaqların topladığı xalların cəmi ilə hesablanır.
6.Turnirdə
Nəsimi rayonu şahmat məktəbi (Bakı),
Həmkarlar ittifaqi şahmat məktəbi (Bakı),
Respublika şahmat məktəbi (Bakı) və
Jurnalitlar komandaları iştirak edirlər.
ilk tur - 28 may 11-00 şahmat fedrasiyasinda olacaq
7.Qalib komanda Azərbaycan Şahmat Federasiyasının kuboku ilə mükafatlandırılacaq.
Digər mukafatçilar və qaliblər diplomlar va hədiyyəlar qazanacaq.

CUP of Federation
Round 1-28/05/2011 , 11-00
Olimpiya ehtiyatı - Jurnalistlər 7.5-4.5


Nasimi məktabi - AHITA 6.5-5.5


Round 2 - 29/05/2011, 11-00
Jurnalistlər - AHITA 4-8


Olimpiya ehtiyatı - Nasimi maktabi 7.5-4.5 


Round 3 - 30/05/2011, 11-00

Nasimi məktəbi 8-4 Jurnalistlar

AHITA 5-7 Olimpiya ehtiyatı


Nəticələr
1 Olimpiya ehtiyatı 17+5=22
2 Nəsimi məktəbi 16+3=19
3 AHITA 16+2.5=18.5
4 Jurnalistlər 12.5+0=12.5

Best player (boy) - Aqil Piriverdiev - 2 points from 3
Best player (girl) - Soyunlu Narmin
Best Capitan - Safarli Eltaj - 11 points from 12 - (92 %)

1-turcup.xls [0 b] (cкачиваний: 98)
2-tur.xls [0 b] (cкачиваний: 90)
3-turcup.xls [0 b] (cкачиваний: 79)

Категория: Chess News In Azerbaijan

 

«World’s Youth Stars»-2011

Автор: ilgar от 9-05-2011, 12:59, посмотрело: 1638

0

IX International Chess Tournament - «World’s Youth Stars»
Standing after 11 rounds
1 Grigoryan, Karen 1995 f ARM 2463 8.0
2-6 Goganov Aleksey 1991 m RUS 2480 7.0
Bajarani Ulvi 1995 m AZE 2437 7.0
Atabayev Yusup 1994 f TKM 2319 7.0
Eliseev Urii 1996 RUS 2433 7.0
Alekseenko Kirill 1997 f RUS 2317 7.0
7 Stukopin, Andrey 1994 m RUS 2471 6.0
8 Atabayev Maksat 1994 f TKM 2355 5.5
9 Mammadov Zaur 1994 m AZE 2351 5.0
10 Usmanov Vasily 1996 RUS 2289 4.5
11 Styazhkina Anna 1997 wf RUS 2026 1.5
12 Smirnov Vladislav 1994 RUS 1957 0.5

http://www.somovs-memorial.ru/table.html

http://bs-chess.com/russian.html

http://bs-chess.com/tourn/spb/26/kirishi11/view_game.html

Категория: Chess News In The World

 
 

Matches Candidates

Автор: ilgar от 8-05-2011, 03:41, посмотрело: 1499

0

Final
GM Alexander Grischuk 2747 2½-3½ GM Boris Gelfand 2733

Stage 2
GM Alexander Grischuk 2747 2-2 (R 2-2)(B 1½-½) GM Vladimir Kramnik 2785
GM Gata Kamsky 2732 2-2 (R 2-2)(B 0-2) GM Boris Gelfand 2733

Stage 1
GM Levon Aronian 2808 2-2 (R 1½-2½) GM Alexander Grischuk 2747
GM Teimour Radjabov 2744 2-2 (R 2-2)(B 1½-2½) GM Vladimir Kramnik 2785
GM Gata Kamsky 2732 2½- 1½ GM Veselin Topalov 2775
GM Sh. Mamedyarov 2772 1½ - 2½ GM Boris Gelfand 2733

Offical Site

Stage 1 target=

Категория: Chess News In The World

 
 
: