Chess sets and Clocks

Satışda İran istehsalı olan şahmat var.

Müraciət üçün (055)-7830522 e-mail: azerichess@gmail.com 
İlqar



Şahmat dərslikləri:

1.İvaşenko 1-3-cü sinif (yeni başlayanlar üçün)

2.İvaşenko 4-5-ci sinif (IV-III dərəcə səviyyəsi)

3.İvaşenko 6-8-ci sinif (III-II dərəcə səviyyəsi)

4.İvaşenko 9-11-ci sinif (II-I dərəcə səviyyəsi)

Read more

ULVI BAJARANI

ULVI BAJARANI

Date and Place of Birth: 27th January, 1995, Baku, Azerbaijan
General background:
He is a chess player since 5.

Achieved 1-st category at 7.
Became a FIDE Master at 10.
Became an International Master at 15 (Awarded in 14, fulfilled FIDE rating requirements in 15).
An International Grandmaster since 18 (Awarded in 16, fulfilled FIDE rating requirements in 18).

Coachs:Ilgar Bajarani (IM) father

Results:
A Prize-winner in the 2020 Charlotte Open (Charlotte, North Carolina, the USA, January, 2020)
The co-winner of the Final Four tournament in the UTRGV II team (Dallas, the USA, October, 2019)
The winner of “Baku's Summer” blitz tournament (Baku, Azerbaijan, July, 2019)
A Prize-winner in the 10th Beirut International Open Chess Championship (Beirut, Lebanon, April-May, 2019)
The winner of Fischer Random Chess group in “Peterburgskaya Leto” tournament (Russia, August, 2018)
A Prize-winner in the Stockholm Chess Challenge (Sweden, March, 2017)
The winner of Solidarity Day – Vugar Gashimov Chess Academy Classic tournament (Baku, Azerbaijan, December, 2016)
The winner of Zire Open Flag day rapid tournament (Baku, Azerbaijan, November, 2016)
The winner of Chess day IM norm tournament (Poselok Molodejnaya, July, 2016)
The winner of Chess day rapid tournament (Poselok Molodejnaya, July, 2016)
The winner of Army day blitz tournament (Baku, Azerbaijan, June, 2016)
The winner of Army day rapid tournament (Baku, Azerbaijan, June, 2016)
The winner of Fuad Djafarov Memorial in the blitz category (Baku, Azerbaijan, December, 2015)
The winner of “Brasschaat open” (Brasschaat, Belgium, August, 2015)
A prize-winner in the Arad open tournament (Arad, Romania, August, 2015)
A prize-winner in the Arad blitz tournament (Arad, Romania, August, 2015)
The winner of U20 category in Najdorf Memorial Open A 2015 (Warsaw, Poland, July, 2015)
The winner of Memorial of Fuad Djafarov in the play-off category (Baku, Azerbaijan, November, 2014)
The winner of men championship of Azerbaijan (Baku, June, 2014)
The winner of Solidarity Day blitz tournament (Baku, Azerbaijan, December, 2013)
The winner of Independence Day open tournament (Baku, Azerbaijan, October, 2013)
The winner of Alushta GM Autumn tournament (Ukraine, September 2013)
The winner of Abu-Dhabi Ramadan blitz tournament (Abu-Dhabi, the UAE, July, 2013)
The winner of U18 category in Azerbaijan Junior championship, (Baku, Azerbaijan, March, 2013)
The winner of the 1st league of Azerbaijan (Baku, November-December, 2012)
The winner of Solidarity Day close tournament (Baku, Azerbaijan, December, 2011)
The winner of U18 category in Baku-open 2011 (Baku, Azerbaijan, August, 2011)
A Prize-winner in the Avicenna Cup Open Tournament (Hamadan, Iran, July, 2011)
A Prize-winner in the “World Youth Stars” tournament (Kirishi, Russia, May 2011)
Second place in the tournament “Petrovskaya Ladya” (Petergof, Russia, July 2010)
The winner of category U20 in the A2 Group of international chess tournament “Aeroflot-Open” (Moscow, Russia, February, 2010)
The winner of U14 chess tournament “Dubai-Open” (Dubai, the UAE, July, 2009)
The winner of U20 category in Azerbaijan Youth Championship (Baku, Azerbaijan, April, 2009)
The winner of U14 category in Azerbaijan Youth Championship (Baku, Azerbaijan, March, 2009)
The winner of category U14 in the international chess tournament “Cappelle la Grande” (Cappelle la Grande, France, March, 2009)
The winner of category U20 in the international chess tournament “Ramadan cup” (Abu-Dhabi, the UAE, September, 2008)
The winner of U12 category in the Dubai children tournament (Dubai, the UAE, July, 2007)
The winner of U16 category in the international chess tournament “Caspian cup” (Rasht, Iran, December, 2007)
A prize-winner of Abu-Dhabi open-chess tournament (the UAE, August, 2006)
The winner of U14 category in the international chess tournament "President cup" in Baku (May, 2006)
The winner of U10 category in the international chess tournament in Tehran (Iran, February, 2005)
The triple champion in the category U12 tournament in Abu-Dhabi (Abu-Dhabi, the UAE, August, years 2005, 2006, and 2007)
The winner of Baku championship in the U10 Boys category (2004 and 2005)
The winner of Autumn tournament of Republic Chess Centre U14 (Baku, Azerbaijan, November, 2004)




He has 3 medals from Europe Youth and 1 medal from World Youth.
The silver medal in the U10 category of Europe youth championship (Herceg-Novi, Serbia and Montenegro, 2005);
The bronze medal in the U10 category of World youth championship (Belfort, France, 2005);
The bronze medal in the U12 category of Europe youth championship (Herceg-Novi, Montenegro, 2006);
The silver medal in the U12 category of Europe youth championship (Rijeka, Croatia, 2007);
4th place in the U14 category of World Youth Championship (Vung Tau, Vietnam, 2008);
---
Read more

36th European Chess Club Cup 2021 (Struga, MKD, 18-24.09.2021)

Official Site
Chess-Results
Final Ranking after 7 Rounds (Open Category, 38 teams)

Rk. SNo FED Team + = - TB1 TB2 TB3 TB4
1 2 RUS Mednyi Vsadnik 6 1 0 13 236,5 29,5 174,0
2 3 CZE AVE Novy Bor 5 2 0 12 201,5 27,5 172,5
3 9 AZE Vugar Gashimov 5 1 1 11 191,0 28,5 164,0
4 4 RUS KPRF 5 0 2 10 201,5 27,5 171,5
5 11 ISL Skakfelag Selfoss 5 0 2 10 188,5 28,0 157,0
6 6 DEN Team XtraCon 5 0 2 10 175,5 26,5 166,5
7 10 SRB Sloven Ruma 5 0 2 10 150,5 24,0 162,5


Team-Composition with round-results

3. Vugar Gashimov (RtgAvg:2562, Captain: Allahverdiyev Anar / TB1: 11 / TB2: 191)
Bo. Name RtgI FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg n w K rtg+/-
1 GM Mamedov Rauf 2654 AZE 13401653 ½ ½ 1 1 ½ 3,5 5 2645 5 3,5 10 9,5
2 GM Shevchenko Kirill 2633 UKR 14129574 ½ ½ 0 1 1 ½ ½ 4,0 7 2569 7 4 10 -0,8
3 GM Asadli Vugar 2578 AZE 13405764 ½ 1 ½ ½ 1 ½ 4,0 6 2530 6 4 10 6,5
4 GM Suleymanli Aydin 2536 AZE 13413937 1 1 ½ ½ ½ ½ 1 5,0 7 2504 7 5 10 12,5
5 GM Sadikhov Ulvi 2509 AZE 13401416 1 1 ½ 0 1 ½ 1 5,0 7 2405 7 5 10 7,5
6 IM Ahmadzada Ahmad 2462 AZE 13413007 ½ 1 ½ 1 1 0 4,0 6 2394 6 4 10 5,1
7 IM Ibrahimli Murad 2436 AZE 13410229 1 1 0 1 3,0 4 2176 4 3 10 -0,5


Read more

European Individual Chess Championship 2021 (Reykjavik, ISL, 26.08-05.09.2021)

Official Site
Chess-Results

Final Ranking after 11 Rounds (180 players)

Rk. Name Typ FED Rtg Pts.  TB1 TB2 TB3 Rp rtg+/-
1 GM Demchenko Anton RUS 2597 8,5 2617 72,5 77,5 2786 28,7
2 GM Keymer Vincent U18 GER 2602 8,5 2577 71,0 76,5 2751 22,5
3 GM Sarana Alexey RUS 2643 8,0 2592 75,5 80,5 2743 14,3
4 GM Deac Bogdan-Daniel U20 ROU 2639 8,0 2510 65,5 71,0 2666 4,3
5 GM Piorun Kacper POL 2608 7,5 2605 71,5 75,5 2701 15,5
6 GM Mamedov Rauf AZE 2654 7,5 2599 72,0 77,5 2711 9,1
17 GM Mamedov Nidjat AZE 2595 7,5 2528 67,5 72,5 2627 9,1
42 GM Abasov Nijat AZE 2656 6,5 2520 63,5 69,0 2571 -11,5
67 IM Suleymanli Aydin U18 AZE 2536 6,0 2478 60,0 64,0 2467 -7,1
91 FM Samadov Read U18 AZE 2360 5,5 2417 60,0 64,0 2412 15,4
171 GM Durarbayli Vasif AZE 2625 2,0 2486 52,0 55,0 2536 -2,8


Read more

European Individual Women’s Chess Championship 2021 (Iasi, ROU, 9-20.08.2021)

Official Site
Chess-Results
Player overview for Azerbaijan (117 players)
AZE

Name RtgI FED Pts. Rk.
IM Mammadzada Gunay 2460 AZE 7,0 15
IM Mammadova Gulnar 2385 AZE 7,5 6
WGM Balajayeva Khanim 2376 AZE 6,5 28
WGM Mamedjarova Turkan 2309 AZE 6,0 52
WIM Beydullayeva Govhar 2282 AZE 6,0 41
WGM Mamedjarova Zeinab 2272 AZE 5,5 58
WGM Abdulla Khayala 2264 AZE 5,5 68
WGM Fataliyeva Ulviyya 2253 AZE 5,5 53
WFM Allahverdiyeva Ayan 2095 AZE 5,0 86
Babayeva Nasrin 1889 AZE 4,5 92
Read more

Elmar Abdullayev - 35 yubiley yarışı

Elmar Abdullayev - 35yubiley yarışı, 2021 

   Azərbaycan Şahmat Bəstəçiliyi Komissiyası  ölkəmizin tanınmış şahmat bəstəçisi Elmar Abdullayevin 35 illiyinə həsr olunmuş çoxgedişli (#N) şahmat məsələlərinin tərtibi üzrə yubiley yarışı keçirir.

   Hakim: Elmar Abdullayev (Sumqayıt, Azərbaycan). Mövzu azaddır. Məsələləri hər müəllifdən üç məsələdən artıq olamayarq abdullaev-elmar@bk.ru elektron ünvanına göndərmək lazımdır.

Mükafat: Şahmat kitabları və fəxri fərmanlar. Son göndəriş tarixi 15.11.2021. Təltifin elanı 2021-cı il.

 

Elmar Abdullayev -35 JT, 2021


   The Azerbaijan Chess Composition Commission announces an International Composing

Jubilee tournament Elmar Abdullayev-35 (Moremovers, #N). Free theme.

Judge: Elmar Abdullayev (Azerbaijan). 

Prize: Chess books (prize places) and diplomas.
Send to (maximum 3 problems): abdullaev-elmar@bk.ru 

Closing date: 15.11.2021. The award - 2021. bet 365

Read more

GM Swiss "Orbis-4 2021" (Paracin, SRB, 24-30.07.2021)

Official Site
Chess-Results
Final Ranking crosstable after 9 Rounds

Rk. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts. TB1 TB2 TB3
1
GM Safarli Eltaj 2604 AZE * ½ ½ 1 1 ½ 1 1 1 0 6,5 28,00 0,0 5
2
GM Kosic Dragan 2419 MNE ½ * 0 ½ 1 1 ½ 1 ½ 1 6,0 25,00 0,0 4
3
IM Aditya Mittal 2438 IND ½ 1 * 0 ½ ½ ½ ½ ½ 1 5,0 21,75 0,0 2
4
GM Abergel Thal 2414 FRA 0 ½ 1 * 0 1 ½ 1 0 1 5,0 21,00 0,0 4
5
IM Rozen Eytan 2386 ISR 0 0 ½ 1 * ½ 1 0 1 1 5,0 19,00 0,5 4
6
IM Ramoutar Alan-Safar 2344 TTO ½ 0 ½ 0 ½ * 1 ½ 1 1 5,0 19,00 0,5 3
7
GM Simantsev Mikhail 2398 UKR 0 ½ ½ ½ 0 0 * 1 1 ½ 4,0 15,25 0,0 2
8
FM Ohanyan Emin 2324 ARM 0 0 ½ 0 1 ½ 0 * ½ 1 3,5 13,75 0,0 2
9
FM Vatsal Singhania 2371 IND 0 ½ ½ 1 0 0 0 ½ * 0 2,5 12,25 0,0 1
10
Prilleltensky Matan 2131 USA 1 0 0 0 0 0 ½ 0 1 * 2,5 11,00 0,0 2
Read more

GM Swiss "Orbis-3 2021" (Paracin, SRB, 17-23.07.2021)

Official Site
Chess-Results
https://paracinchess.weebly.com/
Final Ranking after 9 Rounds (GM-Orbis-3)

Rk. SNo Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 rtg+/-
1 1 GM Safarli Eltaj AZE 2604 6,0 41,0 35,5 4 -8,9
2 4 FM Polschikov Alexey RUS 2420 6,0 39,5 26,5 4 14,6
3 5 GM Kosic Dragan MNE 2419 5,5 39,0 27,0 2 7,3
4 8 FM Khayrullin Denis RUS 2376 5,5 35,0 23,0 4 22,4
5 13 FM Ohanyan Emin ARM 2324 5,0 42,0 29,5 2 34,8
6 6 GM Abergel Thal FRA 2414 5,0 38,5 23,0 4 5,1
7 10 Pranav V IND 2366 5,0 36,5 23,0 3 17,8
8 3 IM Aditya Mittal IND 2438 4,5 41,0 26,0 2 -2,3
9 2 IM Aitbayev Aslan KAZ 2475 4,5 37,5 25,0 2 -8,5
10 11 IM Ramoutar Alan-Safar TTO 2344 4,0 36,0 23,5 2 -0,4
11 7 GM Simantsev Mikhail UKR 2398 4,0 34,0 15,5 3 -6,8
12 12 FM Csiki Endre HUN 2341 3,0 36,0 11,5 1 -18,8
13 14 FM Kurmangaliyeva Liya KAZ 2322 2,5 38,0 16,5 1 -20,6
14 9 FM Vatsal Singhania IND 2371 2,5 36,5 9,5 2 -36,2
Read more

Paracin 2021 (Paracin, SRB, 9-16.07.2021)

Official Site
Chess-Results

Final Ranking after 9 Rounds (Open A, 181 players)

Rk. SNo Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 K rtg+/-
1 21 IM Muradli Mahammad AZE 2461 7,5 48,5 40,0 6 10 27,8
2 6 GM Erigaisi Arjun IND 2567 7,0 48,5 37,0 5 10 10,9
3 10 IM Annaberdiev Meilis TKM 2532 7,0 43,5 33,5 6 10 6,3
4 9 GM Iskandarov Misratdin AZE 2533 7,0 42,0 31,5 6 10 2,0
5 2 GM Petrosyan Manuel ARM 2632 6,5 49,5 35,5 4 10 -3,5
6 5 GM Postny Evgeny ISR 2578 6,5 48,0 35,0 4 10 0,1
7 12 IM Sturt Raven USA 2500 6,5 45,5 37,0 5 10 9,9
8 19 IM Gharibyan Mamikon ARM 2464 6,5 45,5 36,0 5 10 11,1
9 8 GM Aleksandrov Aleksej BLR 2535 6,5 44,5 33,0 4 10 -2,4
10 47 Pranav V IND 2366 6,5 44,5 32,5 5 20 39,0
11 25 IM Ahmadzada Ahmad AZE 2431 6,5 44,0 35,0 5 10 15,0
22 3 GM Safarli Eltaj AZE 2604 6,0 42,5 31,0 3 10 -12,0
30 34 FM Babazada Khazar AZE 2409 5,5 45,0 31,0 4 10 10,2
37 7 IM Suleymanli Aydin AZE 2563 5,5 42,5 29,0 4 10 -16,1
84 80 WIM Beydullayeva Govhar AZE 2264 4,5 38,0 24,0 2 20 -16,0
90 152 CM Orujov Farid AZE 2039 4,5 36,0 22,0 2 40 66,4
101 13 GM Sadikhov Ulvi AZE 2490 4,0 40,5 26,5 3 10 -10,0
133 159 CM Aslanov Umid AZE 2019 3,5 33,5 19,5 1 40 56,4


Read more

Albert Aqarunovun xatirəsinə həsr olunmuş beynəlxalq reytinq turniri (6-14.07.2021)

Chess-Results

7 turdan sonra yekun sıralama (59 iştirakçı)

Rk. SNo Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 8 Asadov Farrukh AZE 1318 6,5 0,0 6 32,0
2 4 Khalilzade Murad AZE 1382 6,0 0,0 6 31,5
3 2 Novruzov Muhammad AZE 1492 5,5 0,0 5 28,5
4 9 Gurbanov Amin Novruz AZE 1316 5,5 0,0 5 28,5
5 23 Fatullayev Emin AZE 1111 5,0 0,0 5 30,5
6 3 Rahimova Aysel AZE 1470 5,0 0,0 5 25,5
7 7 Shatirov Ravan AZE 1319 5,0 0,0 4 33,0
8 10 Gulumov Muthat AZE 1298 5,0 0,0 4 31,5
9 21 Shikhahmadi Nihat AZE 1134 5,0 0,0 4 27,5
Read more

Qusar Open 2021 (Qusar, AZE, 1-4.07.2021)

Chess-Results

9 turdan sonra yekun sıralama (66 iştirakçı)

Rk. SNo Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 Seyidov Ibrahim AZE 1757 8,0 0,0 52,0 7
2 3 Rustamov Rustam AZE 1485 7,5 0,0 55,0 6
3 2 Alizada Pasham AZE 1537 6,5 0,0 53,5 6
43 Gasimzade Rahim AZE 0 6,5 0,0 53,5 6
5 49 Hamidov Allahverdi AZE 0 6,5 0,0 52,0 5
6 31 Asgarov Sahib AZE 0 6,5 0,0 50,0 6
7 45 Guliyev Turan AZE 0 6,5 0,0 48,5 6
8 12 Isbatov Kanan AZE 1193 6,5 0,0 47,0 6
Read more

Serbia Chess Open 2021 (2-8.7.2021)

Official Site
Chess-Results
Final Ranking after 9 Rounds (Masters group, 289 players)

Rk. SNo Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 TB4 Rp rtg+/-
1 8 GM Nihal Sarin IND 2620 7,5 0,0 46,5 40,25 6 2786 17,6
2 6 GM Petrosyan Manuel ARM 2632 7,0 0,0 49,5 41,00 5 2719 9,7
3 1 GM Fedoseev Vladimir RUS 2696 7,0 0,0 49,5 39,50 6 2731 4,3
4 12 GM Shevchenko Kirill UKR 2605 7,0 0,0 47,5 39,25 5 2730 14,4
5 10 GM Bernadskiy Vitaliy UKR 2606 7,0 0,0 47,5 39,00 5 2636 3,9
6 45 GM Sadikhov Ulvi AZE 2490 7,0 0,0 45,0 34,25 6 2699 24,1
7 21 GM Erigaisi Arjun IND 2567 7,0 0,0 44,5 37,00 6 2670 11,1
8 32 GM Iskandarov Misratdin AZE 2533 7,0 0,0 44,5 33,75 6 2679 17,2
9 30 GM Warmerdam Max NED 2535 7,0 0,0 43,5 37,00 6 2648 12,5
10 64 IM Aditya Mittal IND 2438 7,0 0,0 40,0 33,00 6 2626 21,2
13 13 GM Safarli Eltaj AZE 2604 6,5 0,0 46,0 34,50 4 2612 2,1
14 18 GM Asadli Vugar AZE 2574 6,5 0,0 45,5 34,25 5 2603 4,0
32 69 IM Ahmadzada Ahmad AZE 2431 6,0 0,0 44,0 27,75 4 2552 16,1
39 57 IM Muradli Mahammad AZE 2461 6,0 0,0 41,5 27,50 5 2513 6,6
48 121 FM Gasimov Parviz AZE 2353 5,5 0,0 43,0 22,25 5 2493 17,4
49 24 IM Suleymanli Aydin AZE 2563 5,5 0,0 42,5 27,75 3 2463 -10,9
57 84 FM Babazada Khazar AZE 2409 5,5 0,0 42,0 24,50 3 2462 7,6
95 180 WIM Beydullayeva Govhar AZE 2264 5,0 0,0 39,5 23,00 3 2425 33,8
119 132 FM Samadov Read AZE 2332 4,5 0,0 41,5 19,25 3 2364 10,2
240 142 IM Hasanzade Toghrul AZE 2323 3,0 0,0 36,0 12,00 1 2074 -28,7


Read more

Şahmat bəstəçiliyi üzrə 5-ci Azərbaycan kuboku, 2021

Şahmat bəstəçiliyi üzrə 5-ci Azərbaycan kuboku, 2021

5th Azerbaijan Chess Composition Cup, 2021

SON NƏTICƏ / FINAL AWARD

 

 5-ci Azərbaycan kubokunun təşkilatçısı Azərbaycan Şahmat Federasiyası Bəstəçilik komissiyasıdır. Kubok 6 bölmə üzrə (ikigedişli - #2, üçgedişli - #3, çoxgedişli - #N, etüdlər - +=, yardımmat - H#, əks-mat - S#) keçirilirdi. Hər müəllif hər bölməyə yalnız bir orijinal (heç yerdə dərc olunmamış) məsələ və ya etüd göndərə bilərdi.  Bu kubokda ilk dəfə olaraq birgə (həmçinin xarici vətəndaşlarla) əsərlərin iştirakına da icazə verilmişdi. 

 5-ci Azərbaycan kubokunun direktoru beynəlxalq hakim İlham Əliyev (Sumqayıt) idi.

 

5-ci Azərbaycan kubokunun qaliblərini təqdim edirik.
 

1-ci bölmə - İkigedişli – Hakim: Aleksandr Melniçuk (Rusiya). 1-ci yer - Elmar Abdullayev (Sumqayıt), 2-ci yer - Vidadi Zamanov (Göyçay) və Zoltan Labai (Slovakiya), 3-cü yer - Salman Cavadzadə (Gəncə).

2-ci bölmə - Üçgedişli – Hakim: Aleksandr Melniçuk (Rusiya). 1-ci yer: Ülvi Bacarani (Bakı), 2-ci yer: Elmar Abdullayev (Sumqayıt), 3-cü yer: Vidadi Zamanov (Göyçay) və Viktor Volçek (Belarus).                                                 

3-cü bölmə - Çoxgedişli – Hakim: Aleksandr Melniçuk (Rusiya). 1-ci yer - Elmar Abdullayev (Sumqayıt)    2-ci yer - Vidadi Zamanov (Göyçay) və Zoltan Labai (Slovakiya), 3-cü yer - Ülvi Bacarani (Bakı).                                       

4-cü bölmə - Etüdlər – Hakim: İlham Əliyev (Sumqayıt). 1-ci yer - Ülvi Bacarani (Bakı), 2-ci yer - Elmar Qasımov (Bakı), 3-cü yer - Fazil Şükürov (Bakı).

5-ci bölmə - Yardımmat – Hakim: Rauf Əlövəstzadə (ABŞ). 1-ci yer - Salman Cavadzadə (Gəncə), 2-ci yer - Vidadi Zamanov (Göyçay), 3-cü yer - Anatoli Piriverdiyev (Bakı).  

6-cı bölmə - Əks-mat – Hakim: Rauf Əlövəstzadə (ABŞ). 1-ci yer - Salman Cavadzadə (Gəncə), 2-ci yer - Vidadi Zamanov (Göyçay) və Zoltan Labai (Slovakiya), 3-cü yer - Ramil Səfərəliyev (Şabran).

TƏLTİF / AWARD: 5-ci-azerbaycan-kuboku-2021.pdf [1.3 Mb] (downloads: 270)
See the file online: 5-ci-azerbaycan-kuboku-2021.pdf

Read more

2021 Superbet Chess Classic (Bucharest, ROU, 3-15.06.2021)

Official Site

Cross table after round 9

RankNameFed.Rating12345678910Score
1GM Mamedyarov, ShakhriyarAZE2770x1 ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 6.0
2GM Aronian, LevonARM27810 x1 ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 5.0
3GM Grischuk, AlexanderRUS2776½ 0 x½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 5.0
4GM So, WesleyUSA2770½ ½ ½ x½ ½ 1 ½ ½ ½ 5.0
5GM Giri, AnishNED2780½ ½ ½ ½ x½ ½ ½ 1 0 4.5
6GM Radjabov, TeimourAZE2765½ ½ ½ ½ ½ x½ ½ ½ ½ 4.5
7GM Caruana, FabianoUSA28200 ½ ½ 0 ½ ½ x½ ½ 1 4.0
8GM Deac, Bogdan-DanielROU2627½ 0 0 ½ ½ ½ ½ x1 ½ 4.0
9GM Vachier-Lagrave, MaximeFRA2760½ ½ ½ ½ 0 ½ ½ 0 x½ 3.5
10GM Lupulescu, ConstantinROU26560 ½ 0 ½ 1 ½ 0 ½ ½ x3.5

Read more

Women's FIDE Grand Prix Series 2019 (Gibraltar, 22.05-02.06.2021)

Official Site
Chess-Results


Final Ranking crosstable after 11 Rounds
Rk. 
NameRtgFED123456789101112Pts. TB1  TB2  TB3 
1
IMAbdumalik Zhansaya2472KAZ*½½½11½1111½8,50,0643,75
2
GMMuzychuk Mariya2544UKR½*1½½½½0½1117,00,0435,50
3
IMMammadzada Gunay2443AZE½0*1½½01½1½16,51,0432,50
4
GMLagno Kateryna2546RUS½½0*½½½1½1½16,50,0332,25
5
IMPaehtz Elisabeth2456GER0½½½*1½1½0½16,01,0330,00
6
GMDzagnidze Nana2524GEO0½½½0*½½1½116,00,0328,00
7
GMMuzychuk Anna2535UKR½½1½½½*0½10½5,50,0231,25
8
IMKashlinskaya Alina2494RUS01000½1*10½15,00,0424,00
9
GMStefanova Antoaneta2470BUL0½½½½0½0*1104,51,0224,25
10
GMGunina Valentina2421RUS00001½010*114,50,0420,00
11
IMSaduakassova Dinara2500KAZ00½½½01½00*14,00,0219,50
12
IMBulmaga Irina2440ROU½00000½0100*2,00,0111,50
Read more

Simultanément au tournoi de GMI, le Club de Chartres (Chartres, FRA, 21.05.2021)

Official Site

Final Standings (Blitz)

RgTitNomEloFED123456PtsDep.1Dep.2Dep.3
1GMGuliyev Namig2483AZE
***1 ½0 11 01 11 ½7,031,2562625
2GMKamsky Gata2644USA
0 ½***0 10 11 11 16,52662553
3GMLagarde Maxime2630FRA
1 01 0***½ 11 0½ 16,027,2552518
4GMÉdouard Romain2521FRA
0 11 0½ 0***1 00 14,522,542432
5IMCornette Deimanté2285FRA
0 00 00 10 1***1 14,014,542443
6IMSkripchenko Almira2298FRA
0 ½0 0½ 01 00 0***2,01112273

Read more