Сортировать статьи по: дате | популярности | посещаемости | комментариям | алфавиту

ULVI BAJARANI

Автор: ilgar от 29-04-2012, 01:05, посмотрело: 66394

ULVI BAJARANI
Date and Place of Birth: 27th January, 1995, Baku, Azerbaijan
General background:
He is a chess player since he was 5.
1-st category from 7 years old
Fide master from 10 years old
International master from 14 years old
Grand master from 16 years old
Coachs: Ilgar Bajarani (IM) father,
Samir Badalov (1962-2011),Rauf Hadjily (IM)

Results:
Champion of Baku in the category under 10 years old–boys (2004 and 2005)
3 time Champion in the category U12 in Abu-Dhabi (UAE,August, 2005,2006 and 2007)
Prize-winner in the open-chess tournament in Abu-Dhabi (UAE,August, 2006)
Winner in the category of in the tournament in Dubai-U12 (July,2007)
Winner of the autumn championship of Republic Chess Centre in the category of U14, Baku (November,2004)
Winner in the category U10 years old in the int. chess tournament in Teheran (Iran,February,2005)
Winner in the category U14 in the int. chess tournament ”President cup” in Baku (May, 2006)
Winner in the category U16 in the int. chess tournament ”Caspian cup” in Rasht, Iran (December,2007)
Winner in the category U20 in the int. chess tournament ”Ramadan cup” in Abu-Dhabi,UAE (September,2008)
Winner in the category U14 in the int. open chess tournament ”Capella La Grande” in France (March,2009)
Winner in the category U14 and U20 in Azerbaijan Junior championship,Baku (April,2009)
Winner in the int. U14 open chess tournament ”Dubai-Open” in UAE (July,2009)
Winner in the int. U18 chess tournament ”Aeroflot -Open” in Moscow, Group A2(February, 2010)
Second place in tournament "PETROVSKAYA LADYA" (Petergof, Russia,July 2010)
Prize-winner in the "World youth stars" tournament in Kirishi (Russia,May 2011)
Prize-winner in Open of Avicenna CUP (Hamedan, Iran, July, 2011)
Winner U18 category in Baku-open 2011 (Baku, Azerbaijan,August, 2011)

Winner of Solidarity Day close tournament (Baku, Azerbaijan,December, 2011)
Winner in the 1-st league of Azerbaijan(Baku,November-December 2012)
Winner in the category 18 in Azerbaijan Junior championship,Baku (March,2013)
Winner of Abu-Dhabi ramadan blitz tournament (July,2013)
Winner of Alushta GM Autumn tournament Ukraina,september 2013)
Winner of İndependence Day open tournament (Baku, Azerbaijan,October, 2013)
Winner of Solidarity Day blitz tournament (Baku,December, 2013)
Winner of men championship of Azerbaijan (June ,2014)

ULVI BAJARANI
ULVI BAJARANI ULVI BAJARANI
He has 3 medals from Europe Youth and 1 medal from World Youth.

Silver medal in Europe Youth U10 boy group (2005)
Bronze medal in World youth U10 boy group (2005)
Bronze medal in Europe youth U12 boy group (2006)
Silver medal in Europe Youth U12 boy group (2007)
4th place in World youth U-14 boy group (Vietnam, 2008)

Категория: ---

 

Chess sets and Clocks

Автор: ilgar от 28-04-2012, 08:47, посмотрело: 1905

Satışda İran istehsalı olan şahmat və elektron saatlar var.

Muraciət üçün (055)-7830522 e-mail:azerichess@gmail.com
İlqar



Şahmat dərslikləri:

1.İvaşenko 1-3 cü sinif (yeni başlayanlar üçün)

2.İvaşenko 4-5 ci sinif (İV-İİİ dərəcə səviyyəsi)

3.İvaşenko 6-8 ci sinif (İİİ -İİ dərəcə səviyyəsi)

4.İvaşenko 9-11 ci sinif (İİ-İ dərəcə səviyyəsi)

Категория: Chess News In Azerbaijan

 

7th International Paleochora Chess Tournament 2014 (GRE 21-28 July)

Автор: ulvich от Вчера, 10:04, посмотрело: 5

0

Chess-Results Final Standings
9 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo   Name FED RtgI Pts. TB1 TB2 TB3 TB4
1 9 GM Rychagov Andrey RUS 2543 7.5 0.5 56.5 45.0 46.50
2 7 GM Mirzoev Azer AZE 2554 7.5 0.5 54.5 42.0 44.50
3 2 GM Gupta Abhijeet IND 2634 7.0 0.0 56.5 44.5 42.50
4 1 GM Delchev Aleksander BUL 2644 7.0 0.0 56.0 44.0 42.50
5 6 GM Kharitonov Alexandr RUS 2554 7.0 0.0 54.0 42.5 40.75
6 8 GM David Alberto ITA 2553 7.0 0.0 53.0 41.5 40.25
7 10 GM Zinchenko Yaroslav UKR 2532 7.0 0.0 53.0 41.5 39.25
8 3 GM Zubarev Alexander UKR 2583 7.0 0.0 52.5 40.5 39.50
9 23 IM Lekic Dusan MNE 2433 7.0 0.0 52.0 40.5 39.25
10 17 IM Stopa Jacek POL 2482 7.0 0.0 52.0 40.5 38.00
11 13 GM Rombaldoni Axel ITA 2505 7.0 0.0 49.0 38.0 37.50
12 39   Theodorou Nikolas GRE 2257 7.0 0.0 47.5 36.0 35.00

Категория: Chess News In The World

 
 

Naxçıvan yay birinciliyi(rapid)

Автор: ilgar от 26-07-2014, 07:13, посмотрело: 8

0

Naxçıvan yay birinciliyi(rapid 26 iyul 2014)

Fotogalereya
7 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 Həmdiyev Fətulla AZE 2100 6.5 34.0 25.0 31.25
2 3 Həsənzadə Toğrul AZE 2000 6.0 34.5 24.0 28.00
3 12 Kətanova Aynur AZE 1900 6.0 31.5 22.0 25.00
4 14 Məmmədov Əli AZE 1900 6.0 28.0 20.0 22.00
5 2 Qasımov Pərviz AZE 2050 5.5 35.5 25.0 26.25
6 13 Mustafayev Həbib AZE 1900 5.5 29.5 21.5 21.75
7 4 Kəngərli Əlibəy AZE 2000 5.5 28.0 20.0 21.25
8 6 Həsənov Orxan AZE 1986 5.0 31.5 22.5 19.00
9 10 Bağırov Siyavuş AZE 1900 5.0 31.0 22.5 20.50
10 9 Kətanov Hatəm AZE 1950 5.0 28.5 20.5 17.00
11 25 Allahverdiyev Zahid AZE 1700 5.0 28.0 20.0 18.00
12 11 Cəfərli Qəndab AZE 1900 5.0 27.5 20.5 16.00

Категория: Chess News In Azerbaijan

 

Baku Open 2014

Автор: ulvich от 24-07-2014, 10:39, посмотрело: 22

0

Starting List (Periodically will be update)

 

Əsasnaməbaku_open_2014.docx [1,78 Mb] (cкачиваний: 40)
Положениеbaku_open_2014_-_rus.doc [88 Kb] (cкачиваний: 12)
Regulationbaku_open_2014_-_eng.doc [72 Kb] (cкачиваний: 5)

Категория: Chess News In Azerbaijan, Chess Calendar & Future Tournaments

 

21st Abu Dhabi International Chess Festival

Автор: ilgar от 22-07-2014, 22:36, посмотрело: 215

0

August 20(1-st round) till August 29 (departure day) 2014
Abu Dhabi Chess Festival Committee has the honor of inviting you to take part in this distinguished chess annual event in Abu Dhabi city the capital of the UAE. This event includes many FIDE registered tournaments.

Organizers:

Abu Dhabi chess & Culture Club organizes this event in cooperation with Abu Dhabi Sport Council. Abu Dhabi chess & Culture Club monitors the tournament making sure it’s in line with the FIDE chess rules and regulations.
Tournaments:
1-Masters open (>2000 ELO)
2-Open (under 2000 ELO)
3-Junior open (U16 years old)

regulation regulations_21st_ad_festival.pdf [410,33 Kb] (cкачиваний: 77)
Scheduleresults-21st-en.pdf [211,09 Kb] (cкачиваний: 99)
prizesrewards21sten2.pdf [48,25 Kb] (cкачиваний: 63)
===
Turnirdə iştirak etmək istəyənlər İlqar Bacarani ilə əlaqə saxlasınlar.
azerichess@gmail.com ya mob:055-7830522

Категория: Chess News In The World, Chess Calendar & Future Tournaments

 

16 yaşadək yeniyetmələrin Respublika Şahmat Olimpiadası

Автор: ilgar от 22-07-2014, 22:35, посмотрело: 27

0

İsmayıllı,12-23 iyul 2014
16 yaşlılar qrupu
11 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo Ad Tip Gr FED Rtg Klub/Şəhər Pts. TB1 TB2 TB3
1 3 Gasimov Parviz U14 A NAK 1928 Nakhchivan 9.0 76.0 62.5 8
2 4 Mustafin Andrey U14 A SBL 1897 Baku Ugsim-2 8.5 80.0 66.5 6
3 2 Rahimli Ilkin U16 A RSM 1931 Baku Rsm 8.5 79.0 65.0 8
4 6 Mammadov Gulam U16 A NSM 1868 Baku Ioeugsdim-1 8.5 78.5 64.5 7
5 16 Huseynzade Jeyhun U14 A SMQ 1761 Sumqayit 8.5 77.5 63.5 7
6 8 Feyzullayev Tofig U14 A BNG 1835 Baku Ugsim-3 8.5 72.0 59.0 8
7 9 Isgandarov Shahriyar U14 A GUB 1795 Guba 8.5 67.5 56.0 8

12 yaşlılar qrupu
11 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo   Ad Tip FED Rtg Klub/Şəhər Pts. TB1 TB2 TB3
1 1   Ibrahimli Murad U12 SMQ 1922 Sumqayit 11.0 85.0 70.0 11
2 2   Mammadov Sadig U12 NAK 1820 Nakhchivan 9.0 84.0 70.0 8
3 12   Babazada Khazar U10 BLS 1571 Bilasuvar 9.0 84.0 69.5 8
4 9   Aliyev Rahim U10 SMQ 1601 Sumqayit 9.0 81.0 66.5 8
  39   Mehraliyev Sahil U12 SMQ 2000 Sumqayit 9.0 81.0 66.5 8
6 3 CM Aslanov Farid U12 SMQ 1768 Sumqayit 9.0 81.0 65.5 9
7 13   Ismayilov Muhammad U12 UGY 1558 Baku Ugys 9.0 77.0 65.0 7
8 16   Eynullayev Atilla U10 RSM 1445 Baku Rsm 9.0 72.5 59.5 8

Категория: Chess News In Azerbaijan

 

ÇANAKKALE TROYA FESTİVALİ

Автор: ilgar от 22-07-2014, 00:37, посмотрело: 68

0

22nd TROYA INTERNATIONAL CHESS TOURNAMENT
Regulation
PARTICIPATION - APPLICATION - CATEGORIES:Category A
 Players who have an ELO RATING over 1800 and players who have a NAT RATING over 1800 may apply for Category A.
 For the players who want to apply to Category A, either condition (ELO and/or NAT RATING over 1800) is required as a qualification.
Category B
 Players under 1800 ELO, players who only have a NAT or players without any NAT (National Rating) may apply to Category B.

The players with a GM/IM title are allowed to apply free of charge.

DEADLINE 8 August 2014 ,18.00 SYSTEM 9 Round Swiss SystemTIME CONTROL 90 minutes + 30 seconds increment per move
CATEGORIES The tournament will be held in two categories. (See: Article 2)
ORGANISATION Turkish Chess Federation, Çanakkale1915 Chess Club

Категория: Chess News In The World

 

13th DUBAI Juniors CHESS CHAMPIONSHIP

Автор: ilgar от 22-07-2014, 00:33, посмотрело: 91

0

13th DUBAI Juniors CHESS CHAMPIONSHIP 11th To 19th Aug. 2014

The Dubai Chess & Culture Club has the pleasure to invite under 14 years (Boys and Girls) (Born in 2000) to participate in 13th DUBAI Juniors CHESS CHAMPIONSHIP which is going to be held in Dubai from 11th To 19th August 2014.

PARTICIPATION
Participation in 13th DUBAI Juniors CHESS CHAMPIONSHIP is open only for players under 14 years (Boys and Girls) (2000) and have FIDE ID.


Turnirdə iştirak etmək istəyənlər İlqar Bacarani ilə əlaqə saxlasınlar.
azerichess@gmail.com ya mob:055-7830522

Категория: Chess News In The World

 
 

Nana Aleksandria Cup-2014 (12-20 July)

Автор: ilgar от 20-07-2014, 05:06, посмотрело: 49

0

Live games

Chess-results
Official site
9 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo   Ad FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3  K rtg+/-
1 2 GM Golod Vitali ISR 2565 7.5 45.5 49.0 6 10 8.9
2 8 GM Babujian Levon ARM 2469 7.5 44.5 47.5 6 10 15.2
3 10 GM Hayrapetyan Hovik ARM 2422 6.5 49.5 52.0 4 10 16.0
4 1 GM Pantsulaia Levan GEO 2591 6.5 40.5 44.5 4 10 -10.3
5 6 GM Bajarani Ulvi AZE 2486 6.5 40.5 43.5 6 10 -2.6
6 16 FM Mgeladze Tamaz GEO 2325 6.0 42.5 46.5 5 15 8.3
7 5 GM Andreev Eduard UKR 2493 6.0 40.5 44.5 5 10 -15.1
8 13 IM Chighladze Iveri GEO 2357 6.0 36.0 39.0 5 10 -8.7
9 4 IM Quparadze Giga GEO 2504 6.0 35.0 38.0 5 10 -12.9
10 3 GM Rasulov Vugar AZE 2521 5.5 45.0 49.0 4 10 -11.6

Категория: Chess News In The World

 
 

15th European Individual Women's Chess Championship (Plovdiv, BUL) (6-17 June)

Автор: ulvich от 7-07-2014, 03:39, посмотрело: 40

0

Official Site
Chess-Results AZE Players

SNo   Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Pts. Rk.
44 WGM Mammadova Gulnar 2331 AZE ½ 1 0 ½ 1 ½ 1 ½ 0 ½ 1 6.5 29
67 WIM Abdulla Khayala 2233 AZE 0 1 1 0 1 1 0 ½ 0 1 ½ 6.0 37
73 WIM Ibrahimova Sabina 2218 AZE 1 ½ ½ 0 ½ 0 1 1 ½ 0 1 6.0 39
75 WGM Mamedjarova Turkan 2205 AZE 1 ½ 0 1 0 1 ½ ½ ½ ½ 1 6.5 22
76 WFM Khalafova Narmin 2191 AZE 0 1 0 1 0 ½ 1 0 0 0 1 4.5 91
79 WFM Mammadzada Gunay 2182 AZE 1 ½ 0 ½ 1 1 1 0 0 ½ ½ 6.0 38
80 WIM Kazimova Narmin 2180 AZE ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ 0 ½ ½ 1 6.0 40
95   Amrayeva Aytan 2065 AZE 0 ½ 1 0 0 1 ½ 0 1 1 1 6.0 51
101   Mammadova Narmin 2019 AZE 0 ½ 0 ½ 0 1 1 0 ½ 0 1 4.5 87
109   Soyunlu Narmin 1936 AZE 1 0 0 0 0 ½ 0 1 0 0 0 2.5 112

Mammadzada Gunay və Abdulla Khayala qrossmeyster norması yerinə yetirmişlər.Təbrik edirik!

Категория: Chess News In The World

 

Azərbaycan Mərakeşə qalib gəldi: 44-40 / Azerbaijan-Morocco match: 44-40

Автор: ulvich от 5-07-2014, 11:09, посмотрело: 23

0

Reqlamenti bu ilin əvvəlindən elan edilən şahmat bəstəçiliyinin üç bölməsi (#2-ikigedişli, #3-üçgedişli, H# -yardımmat) üzrə Azərbaycan-Mərakeş dostluq matçının nəticəsi elan edilib. Matçda Azərbaycan yığmasının kapitanı İlham Əliyev, Mərakeş komandasının kapitanı isə Abdelaziz Onkoud çıxış edirdi. Yarışın direktoru Vadim Vinokurov (Rusiya), bölmələr üzrə hakimlər #2 - Givi Mosiashvili (Gürcüstan), #3 - Valeri Kopıl (Ukrayna), H#- Cristofer Jones (Böyük Britaniya). Yarışın reqlamentinə görə mövzu azad elan edilmişdi.
Reqlamentdə etüd bölməsi olsa da, Mərakeş komandasının xahişi ilə, reqlamentin müddəti bitdikdən sonra, bu bölmə yarışdan çıxarıldı. Çünki onlar tərəfdən verilən müddət ərzində heç bir etüd tərtib olunmamışdı. Etüd bölməsinin ölkəmizdə aparıcı yerdə olmasına baxmayaraq, məhz dostluq matçı olduğu üçün bu addımı atdıq, halbuki komandamızda bəziləri bunun əleyhinə idi. Axı Mərakeş komandasınn lideri şahmat və şahmat bəstəçiliyi üzrə beynəlxalq usta Abdelaziz Onkoud dünyanın aparıcı şahmat bəstəçilərindəndir.
Xatırladaq ki, dostluq matçında hər bölmədə hər komanda iki məsələ təqdim edə bilərdi. Reqlamentə görə 1-ci yer 10 xal, 2-ci yer 8 xal, 3-cü yer 6 xal, 4-cü yer 4 xalla qiymətləndirilirdi. Qeyd edək ki, ikigedişli və üçgedişli bölmələrdə hesab 14-14, yəni heç-heçə bitsə də, yardımmat bölməsində 16 -12 hesabı ilə qalib gəldik və ümumi hesab 44-40 oldu.
Ölkəmizin yığma komandasının fəal üzvləri arasında bir çox iştirakçı olsa da, komandanın kapitanı kimi yarışa göndərilən 18 məsələ arasından 6 məsələ seçdik. Çox heyiflər olsun ki, ölkəmizin bir sıra “tanınmış” şahmat bəstəçiləri bu matça maraq göstərmədilər. Ancaq buna baxmayaraq Kənan Vəlixanov (İmişli), Süleyman Abdullayev (Bakı), Ramil Səfərliyev (Şabran) və komandanın kapitanı İlham Əliyevdən (Sumqayıt) ibarət yığma komanda güclü rəqibə qalib gəlməyi bacardı. Fürsətdən istifadə edib, matça öz məsələlrini təqdim edən hər kəsə öz minnətdarlığımı bildirmək istərdim!


award-aaze-mor-match.pdf [187,71 Kb] (cкачиваний: 7)

Shekilde / Photo - Kənan Vəlixanov və İlham Əliyev, Süleyman Abdullayev, Ramil Səfərəliyev.

Категория: Chess Composition

 
 

V. Dvorkovich Cup 2014 juniors

Автор: ilgar от 29-06-2014, 22:11, посмотрело: 55

0

Table cross
Official site and live games

Turnir cədvəlində mövqe

Rk. Komanda 1 2 3 4 5 6 7 8  TB1   TB2 
1 China  *  2 2 1 10 18.0
2 Ukraine 2  *  2 3 10 16.0
3 Russia 2 2  *  3 2 3 3 9 16.5
4 India 3 1  *  8 15.5
5 Azerbaijan ½ 2  *  ½ 2 8 12.5
6 Armenia ½ 1  *  2 5 13.5
7 V.Dvorkovich Chess Parlour 2  *  3 12.0
8 Serbia ½ 1 1 ½ 2 ½  *  3 8.0

Категория: Chess News In The World

 

İkigedişlidə Azərbaycan mövzuları tematik müsabiqəsi (#2) / Twomovers thematic tourney on themes in Azerbaijan

Автор: ulvich от 29-06-2014, 11:31, посмотрело: 1071

0

İkigedişlidə Azərbaycan mövzuları tematik müsabiqəsi (#2)
Azərbaycan Şahmat Federasiyasının Şahmat Bəstəçiliyi komissiyası “İkigedişlidə (#2) Azərbaycan mövzuları” tematik müsabiqəsini elan edir. Müsabiqədə təqdim edilən beş mövzu ölkəmizin şahmat bəstəçiləri tərəfindən kəşf edilib və şahmat bəstəçiliyi nəzəriyyəsinə daxil edilib. Bu vahid müsabiqədir, beləliklə iştirakçılar aşağıda göstərilmiş hər beş mövzudan məsələ göndərə bilərlər. Azərbaycan mövzularının digər ideyalarla calağ edilməsi təşviq edilir.
Mükafat fondu: 200 ABŞ dolları.
Yarışın direktoru: İlham Əliyev (Azərbaycan,Sumqayıt).
Hakim: Bəxtiyar Rüstəmov (Azərbaycan).
Məsələlərin son göndəriş günü: 10.05.2014.
Nəticələrin elanı: 15.07.2014.
Orijinal məsələlər yarışın direktorunun ünvanına göndərmək lazımdır: bestechi@mail.ru

Twomovers thematic tourney on themes in Azerbaijan
The Azerbaijan Chess Composition Commission announces a #2 (twomovers) tourney on themes introduced in Azerbaijan. This is a united tourney, so participants can chose any theme (s). It is greatly encouraged to combine these themes with other ideas.
Judge: Bakhtiyar Rustamov (Azerbaijan).
Prize fund: 200$.
Deadline: May,10 2014.
Scheduled awards by Jule,15 2014.
Send entries to director Ilham Aliev (Azerbaijan,Sumqayit) at: bestechi@mail.ru

Nəticələr / Awards aze-themes-2014-award.pdf [663,36 Kb] (cкачиваний: 9)

Категория: Chess Composition

 

European School Chess Championships 2014

Автор: ilgar от 26-06-2014, 11:48, посмотрело: 81

0

Oyunçunun ümumi görünüşü AZEAZE

3   Heydarli Nurtaj 0 AZE 1 0 1 0 1 1 1 1 1     7.0 3 Girls under 07
16   Salimova Aysel 0 AZE 1 1 1 1 0 1 1 1 1     8.0 1 Girls under 07
2   Mammadova Narmin 2019 AZE 1 ½ 1 ½ ½ ½ ½ 1 1     6.5 3 Girls under 15
9   Amrayeva Aytan 2065 AZE 1 ½ 1 1 ½ 0 1 1 0 ½ 1 7.5 2 Girls under 17
13   Jabbarli Ayhan 0 AZE 1 1 1 0 1 0 1 1 1     7.0 2 Open under 07
2 CM Suleymanli Aydin 1735 AZE 1 1 1 0 1 ½ 1 ½ 1     7.0 3 Open under 09
11   Muradli Mahammad 1759 AZE ½ 1 1 1 1 1 1 ½ 0     7.0 1 Open under 11
7   Asadli Vugar 1950 AZE 1 1 ½ 1 ½ 1 ½ 0 1     6.5 3 Open under 13
5   Bunyatov Rustam 2003 AZE 1 1 ½ 1 1 ½ ½ ½ ½     6.5 3 Open under 15
8   Gasimov Parviz 1928 AZE 1 1 1 ½ ½ 1 ½ ½ 1     7.0 2 Open under 15

Категория: Chess News In The World

 

26 iyun rapid turniri

Автор: ilgar от 24-06-2014, 10:23, посмотрело: 122

0

Azərbaycan Silahlı qüvvələri gününə həsr olunmuş Şahmat Rapid yarışı

Turnir iyunun 26-da saat 14-30 da Respublika Şahmat Mərkəzində (klubunda) keçirilirdi.
7 turdan sonra yekun sıralama

Rk. SNo   Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 3 IM Iskandarov Misratdin AZE 2411 6.0 33.5 24.5 27.75
2 2 IM Gadjily Raouf AZE 2422 6.0 32.0 23.0 27.50
3 1 GM Bajarani Ulvi AZE 2463 6.0 31.0 23.0 25.75
4 6   Ahmadov Fariz AZE 2180 5.5 33.5 23.5 24.50
5 7   Aliakbarov Anar AZE 2157 5.0 31.0 22.5 19.00
6 21   Mammadov Alamdar AZE 1760 5.0 29.5 20.5 17.50
7 12   Mehtiyev Elnur AZE 1962 5.0 28.0 20.0 16.50
8 14   Ibrahimov Babak AZE 1887 5.0 26.5 19.0 18.75
9 13   Gasimov Elmar AZE 1957 5.0 26.5 18.5 16.50
10 17   Abbasov Mehman AZE 1844 5.0 25.0 18.0 16.00


Категория: Chess News In Azerbaijan

 
Назад Вперед
 
: