Chess sets and Clocks

Satışda İran istehsalı olan şahmat var.

Müraciət üçün (055)-7830522 e-mail: azerichess@gmail.com 
İlqar



Şahmat dərslikləri:

1.İvaşenko 1-3-cü sinif (yeni başlayanlar üçün)

2.İvaşenko 4-5-ci sinif (IV-III dərəcə səviyyəsi)

3.İvaşenko 6-8-ci sinif (III-II dərəcə səviyyəsi)

4.İvaşenko 9-11-ci sinif (II-I dərəcə səviyyəsi)

Read more

ULVI BAJARANI

ULVI BAJARANI

Date and Place of Birth: 27th January, 1995, Baku, Azerbaijan
General background:
He is a chess player since 5.

Achieved 1-st category at 7.
Became a FIDE Master at 10.
Became an International Master at 15 (Awarded in 14, fulfilled FIDE rating requirements in 15).
An International Grandmaster since 18 (Awarded in 16, fulfilled FIDE rating requirements in 18).

Coachs:Ilgar Bajarani (IM) father

Results:
A Prize-winner in the 2020 Charlotte Open (Charlotte, North Carolina, the USA, January, 2020)
The co-winner of the Final Four tournament in the UTRGV II team (Dallas, the USA, October, 2019)
The winner of “Baku's Summer” blitz tournament (Baku, Azerbaijan, July, 2019)
A Prize-winner in the 10th Beirut International Open Chess Championship (Beirut, Lebanon, April-May, 2019)
The winner of Fischer Random Chess group in “Peterburgskaya Leto” tournament (Russia, August, 2018)
A Prize-winner in the Stockholm Chess Challenge (Sweden, March, 2017)
The winner of Solidarity Day – Vugar Gashimov Chess Academy Classic tournament (Baku, Azerbaijan, December, 2016)
The winner of Zire Open Flag day rapid tournament (Baku, Azerbaijan, November, 2016)
The winner of Chess day IM norm tournament (Poselok Molodejnaya, July, 2016)
The winner of Chess day rapid tournament (Poselok Molodejnaya, July, 2016)
The winner of Army day blitz tournament (Baku, Azerbaijan, June, 2016)
The winner of Army day rapid tournament (Baku, Azerbaijan, June, 2016)
The winner of Fuad Djafarov Memorial in the blitz category (Baku, Azerbaijan, December, 2015)
The winner of “Brasschaat open” (Brasschaat, Belgium, August, 2015)
A prize-winner in the Arad open tournament (Arad, Romania, August, 2015)
A prize-winner in the Arad blitz tournament (Arad, Romania, August, 2015)
The winner of U20 category in Najdorf Memorial Open A 2015 (Warsaw, Poland, July, 2015)
The winner of Memorial of Fuad Djafarov in the play-off category (Baku, Azerbaijan, November, 2014)
The winner of men championship of Azerbaijan (Baku, June, 2014)
The winner of Solidarity Day blitz tournament (Baku, Azerbaijan, December, 2013)
The winner of Independence Day open tournament (Baku, Azerbaijan, October, 2013)
The winner of Alushta GM Autumn tournament (Ukraine, September 2013)
The winner of Abu-Dhabi Ramadan blitz tournament (Abu-Dhabi, the UAE, July, 2013)
The winner of U18 category in Azerbaijan Junior championship, (Baku, Azerbaijan, March, 2013)
The winner of the 1st league of Azerbaijan (Baku, November-December, 2012)
The winner of Solidarity Day close tournament (Baku, Azerbaijan, December, 2011)
The winner of U18 category in Baku-open 2011 (Baku, Azerbaijan, August, 2011)
A Prize-winner in the Avicenna Cup Open Tournament (Hamadan, Iran, July, 2011)
A Prize-winner in the “World Youth Stars” tournament (Kirishi, Russia, May 2011)
Second place in the tournament “Petrovskaya Ladya” (Petergof, Russia, July 2010)
The winner of category U20 in the A2 Group of international chess tournament “Aeroflot-Open” (Moscow, Russia, February, 2010)
The winner of U14 chess tournament “Dubai-Open” (Dubai, the UAE, July, 2009)
The winner of U20 category in Azerbaijan Youth Championship (Baku, Azerbaijan, April, 2009)
The winner of U14 category in Azerbaijan Youth Championship (Baku, Azerbaijan, March, 2009)
The winner of category U14 in the international chess tournament “Cappelle la Grande” (Cappelle la Grande, France, March, 2009)
The winner of category U20 in the international chess tournament “Ramadan cup” (Abu-Dhabi, the UAE, September, 2008)
The winner of U12 category in the Dubai children tournament (Dubai, the UAE, July, 2007)
The winner of U16 category in the international chess tournament “Caspian cup” (Rasht, Iran, December, 2007)
A prize-winner of Abu-Dhabi open-chess tournament (the UAE, August, 2006)
The winner of U14 category in the international chess tournament "President cup" in Baku (May, 2006)
The winner of U10 category in the international chess tournament in Tehran (Iran, February, 2005)
The triple champion in the category U12 tournament in Abu-Dhabi (Abu-Dhabi, the UAE, August, years 2005, 2006, and 2007)
The winner of Baku championship in the U10 Boys category (2004 and 2005)
The winner of Autumn tournament of Republic Chess Centre U14 (Baku, Azerbaijan, November, 2004)




He has 3 medals from Europe Youth and 1 medal from World Youth.
The silver medal in the U10 category of Europe youth championship (Herceg-Novi, Serbia and Montenegro, 2005);
The bronze medal in the U10 category of World youth championship (Belfort, France, 2005);
The bronze medal in the U12 category of Europe youth championship (Herceg-Novi, Montenegro, 2006);
The silver medal in the U12 category of Europe youth championship (Rijeka, Croatia, 2007);
4th place in the U14 category of World Youth Championship (Vung Tau, Vietnam, 2008);
---
Read more

GM Swiss "Orbis-3 2021" (Paracin, SRB, 17-23.07.2021)

Official Site
Chess-Results
https://paracinchess.weebly.com/
Final Ranking after 9 Rounds (GM-Orbis-3)

Rk. SNo Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 rtg+/-
1 1 GM Safarli Eltaj AZE 2604 6,0 41,0 35,5 4 -8,9
2 4 FM Polschikov Alexey RUS 2420 6,0 39,5 26,5 4 14,6
3 5 GM Kosic Dragan MNE 2419 5,5 39,0 27,0 2 7,3
4 8 FM Khayrullin Denis RUS 2376 5,5 35,0 23,0 4 22,4
5 13 FM Ohanyan Emin ARM 2324 5,0 42,0 29,5 2 34,8
6 6 GM Abergel Thal FRA 2414 5,0 38,5 23,0 4 5,1
7 10 Pranav V IND 2366 5,0 36,5 23,0 3 17,8
8 3 IM Aditya Mittal IND 2438 4,5 41,0 26,0 2 -2,3
9 2 IM Aitbayev Aslan KAZ 2475 4,5 37,5 25,0 2 -8,5
10 11 IM Ramoutar Alan-Safar TTO 2344 4,0 36,0 23,5 2 -0,4
11 7 GM Simantsev Mikhail UKR 2398 4,0 34,0 15,5 3 -6,8
12 12 FM Csiki Endre HUN 2341 3,0 36,0 11,5 1 -18,8
13 14 FM Kurmangaliyeva Liya KAZ 2322 2,5 38,0 16,5 1 -20,6
14 9 FM Vatsal Singhania IND 2371 2,5 36,5 9,5 2 -36,2
Read more

Paracin 2021 (Paracin, SRB, 9-16.07.2021)

Official Site
Chess-Results

Final Ranking after 9 Rounds (Open A, 181 players)

Rk. SNo Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 K rtg+/-
1 21 IM Muradli Mahammad AZE 2461 7,5 48,5 40,0 6 10 27,8
2 6 GM Erigaisi Arjun IND 2567 7,0 48,5 37,0 5 10 10,9
3 10 IM Annaberdiev Meilis TKM 2532 7,0 43,5 33,5 6 10 6,3
4 9 GM Iskandarov Misratdin AZE 2533 7,0 42,0 31,5 6 10 2,0
5 2 GM Petrosyan Manuel ARM 2632 6,5 49,5 35,5 4 10 -3,5
6 5 GM Postny Evgeny ISR 2578 6,5 48,0 35,0 4 10 0,1
7 12 IM Sturt Raven USA 2500 6,5 45,5 37,0 5 10 9,9
8 19 IM Gharibyan Mamikon ARM 2464 6,5 45,5 36,0 5 10 11,1
9 8 GM Aleksandrov Aleksej BLR 2535 6,5 44,5 33,0 4 10 -2,4
10 47 Pranav V IND 2366 6,5 44,5 32,5 5 20 39,0
11 25 IM Ahmadzada Ahmad AZE 2431 6,5 44,0 35,0 5 10 15,0
22 3 GM Safarli Eltaj AZE 2604 6,0 42,5 31,0 3 10 -12,0
30 34 FM Babazada Khazar AZE 2409 5,5 45,0 31,0 4 10 10,2
37 7 IM Suleymanli Aydin AZE 2563 5,5 42,5 29,0 4 10 -16,1
84 80 WIM Beydullayeva Govhar AZE 2264 4,5 38,0 24,0 2 20 -16,0
90 152 CM Orujov Farid AZE 2039 4,5 36,0 22,0 2 40 66,4
101 13 GM Sadikhov Ulvi AZE 2490 4,0 40,5 26,5 3 10 -10,0
133 159 CM Aslanov Umid AZE 2019 3,5 33,5 19,5 1 40 56,4


Read more

Albert Aqarunovun xatirəsinə həsr olunmuş beynəlxalq reytinq turniri (6-14.07.2021)

Chess-Results

7 turdan sonra yekun sıralama (59 iştirakçı)

Rk. SNo Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 8 Asadov Farrukh AZE 1318 6,5 0,0 6 32,0
2 4 Khalilzade Murad AZE 1382 6,0 0,0 6 31,5
3 2 Novruzov Muhammad AZE 1492 5,5 0,0 5 28,5
4 9 Gurbanov Amin Novruz AZE 1316 5,5 0,0 5 28,5
5 23 Fatullayev Emin AZE 1111 5,0 0,0 5 30,5
6 3 Rahimova Aysel AZE 1470 5,0 0,0 5 25,5
7 7 Shatirov Ravan AZE 1319 5,0 0,0 4 33,0
8 10 Gulumov Muthat AZE 1298 5,0 0,0 4 31,5
9 21 Shikhahmadi Nihat AZE 1134 5,0 0,0 4 27,5
Read more

Qusar Open 2021 (Qusar, AZE, 1-4.07.2021)

Chess-Results

9 turdan sonra yekun sıralama (66 iştirakçı)

Rk. SNo Ad FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 Seyidov Ibrahim AZE 1757 8,0 0,0 52,0 7
2 3 Rustamov Rustam AZE 1485 7,5 0,0 55,0 6
3 2 Alizada Pasham AZE 1537 6,5 0,0 53,5 6
43 Gasimzade Rahim AZE 0 6,5 0,0 53,5 6
5 49 Hamidov Allahverdi AZE 0 6,5 0,0 52,0 5
6 31 Asgarov Sahib AZE 0 6,5 0,0 50,0 6
7 45 Guliyev Turan AZE 0 6,5 0,0 48,5 6
8 12 Isbatov Kanan AZE 1193 6,5 0,0 47,0 6
Read more

Serbia Chess Open 2021 (2-8.7.2021)

Official Site
Chess-Results
Final Ranking after 9 Rounds (Masters group, 289 players)

Rk. SNo Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3 TB4 Rp rtg+/-
1 8 GM Nihal Sarin IND 2620 7,5 0,0 46,5 40,25 6 2786 17,6
2 6 GM Petrosyan Manuel ARM 2632 7,0 0,0 49,5 41,00 5 2719 9,7
3 1 GM Fedoseev Vladimir RUS 2696 7,0 0,0 49,5 39,50 6 2731 4,3
4 12 GM Shevchenko Kirill UKR 2605 7,0 0,0 47,5 39,25 5 2730 14,4
5 10 GM Bernadskiy Vitaliy UKR 2606 7,0 0,0 47,5 39,00 5 2636 3,9
6 45 GM Sadikhov Ulvi AZE 2490 7,0 0,0 45,0 34,25 6 2699 24,1
7 21 GM Erigaisi Arjun IND 2567 7,0 0,0 44,5 37,00 6 2670 11,1
8 32 GM Iskandarov Misratdin AZE 2533 7,0 0,0 44,5 33,75 6 2679 17,2
9 30 GM Warmerdam Max NED 2535 7,0 0,0 43,5 37,00 6 2648 12,5
10 64 IM Aditya Mittal IND 2438 7,0 0,0 40,0 33,00 6 2626 21,2
13 13 GM Safarli Eltaj AZE 2604 6,5 0,0 46,0 34,50 4 2612 2,1
14 18 GM Asadli Vugar AZE 2574 6,5 0,0 45,5 34,25 5 2603 4,0
32 69 IM Ahmadzada Ahmad AZE 2431 6,0 0,0 44,0 27,75 4 2552 16,1
39 57 IM Muradli Mahammad AZE 2461 6,0 0,0 41,5 27,50 5 2513 6,6
48 121 FM Gasimov Parviz AZE 2353 5,5 0,0 43,0 22,25 5 2493 17,4
49 24 IM Suleymanli Aydin AZE 2563 5,5 0,0 42,5 27,75 3 2463 -10,9
57 84 FM Babazada Khazar AZE 2409 5,5 0,0 42,0 24,50 3 2462 7,6
95 180 WIM Beydullayeva Govhar AZE 2264 5,0 0,0 39,5 23,00 3 2425 33,8
119 132 FM Samadov Read AZE 2332 4,5 0,0 41,5 19,25 3 2364 10,2
240 142 IM Hasanzade Toghrul AZE 2323 3,0 0,0 36,0 12,00 1 2074 -28,7


Read more

Şahmat bəstəçiliyi üzrə 5-ci Azərbaycan kuboku, 2021

Şahmat bəstəçiliyi üzrə 5-ci Azərbaycan kuboku, 2021

5th Azerbaijan Chess Composition Cup, 2021

SON NƏTICƏ / FINAL AWARD

 

 5-ci Azərbaycan kubokunun təşkilatçısı Azərbaycan Şahmat Federasiyası Bəstəçilik komissiyasıdır. Kubok 6 bölmə üzrə (ikigedişli - #2, üçgedişli - #3, çoxgedişli - #N, etüdlər - +=, yardımmat - H#, əks-mat - S#) keçirilirdi. Hər müəllif hər bölməyə yalnız bir orijinal (heç yerdə dərc olunmamış) məsələ və ya etüd göndərə bilərdi.  Bu kubokda ilk dəfə olaraq birgə (həmçinin xarici vətəndaşlarla) əsərlərin iştirakına da icazə verilmişdi. 

 5-ci Azərbaycan kubokunun direktoru beynəlxalq hakim İlham Əliyev (Sumqayıt) idi.

 

5-ci Azərbaycan kubokunun qaliblərini təqdim edirik.
 

1-ci bölmə - İkigedişli – Hakim: Aleksandr Melniçuk (Rusiya). 1-ci yer - Elmar Abdullayev (Sumqayıt), 2-ci yer - Vidadi Zamanov (Göyçay) və Zoltan Labai (Slovakiya), 3-cü yer - Salman Cavadzadə (Gəncə).

2-ci bölmə - Üçgedişli – Hakim: Aleksandr Melniçuk (Rusiya). 1-ci yer: Ülvi Bacarani (Bakı), 2-ci yer: Elmar Abdullayev (Sumqayıt), 3-cü yer: Vidadi Zamanov (Göyçay) və Viktor Volçek (Belarus).                                                 

3-cü bölmə - Çoxgedişli – Hakim: Aleksandr Melniçuk (Rusiya). 1-ci yer - Elmar Abdullayev (Sumqayıt)    2-ci yer - Vidadi Zamanov (Göyçay) və Zoltan Labai (Slovakiya), 3-cü yer - Ülvi Bacarani (Bakı).                                       

4-cü bölmə - Etüdlər – Hakim: İlham Əliyev (Sumqayıt). 1-ci yer - Ülvi Bacarani (Bakı), 2-ci yer - Elmar Qasımov (Bakı), 3-cü yer - Fazil Şükürov (Bakı).

5-ci bölmə - Yardımmat – Hakim: Rauf Əlövəstzadə (ABŞ). 1-ci yer - Salman Cavadzadə (Gəncə), 2-ci yer - Vidadi Zamanov (Göyçay), 3-cü yer - Anatoli Piriverdiyev (Bakı).  

6-cı bölmə - Əks-mat – Hakim: Rauf Əlövəstzadə (ABŞ). 1-ci yer - Salman Cavadzadə (Gəncə), 2-ci yer - Vidadi Zamanov (Göyçay) və Zoltan Labai (Slovakiya), 3-cü yer - Ramil Səfərəliyev (Şabran).

TƏLTİF / AWARD: 5-ci-azerbaycan-kuboku-2021.pdf [1,3 Mb] (downloads: 42)
See the file online: 5-ci-azerbaycan-kuboku-2021.pdf

Read more

2021 Superbet Chess Classic (Bucharest, ROU, 3-15.06.2021)

Official Site

Cross table after round 9

RankNameFed.Rating12345678910Score
1GM Mamedyarov, ShakhriyarAZE2770x1 ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 6.0
2GM Aronian, LevonARM27810 x1 ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 5.0
3GM Grischuk, AlexanderRUS2776½ 0 x½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 5.0
4GM So, WesleyUSA2770½ ½ ½ x½ ½ 1 ½ ½ ½ 5.0
5GM Giri, AnishNED2780½ ½ ½ ½ x½ ½ ½ 1 0 4.5
6GM Radjabov, TeimourAZE2765½ ½ ½ ½ ½ x½ ½ ½ ½ 4.5
7GM Caruana, FabianoUSA28200 ½ ½ 0 ½ ½ x½ ½ 1 4.0
8GM Deac, Bogdan-DanielROU2627½ 0 0 ½ ½ ½ ½ x1 ½ 4.0
9GM Vachier-Lagrave, MaximeFRA2760½ ½ ½ ½ 0 ½ ½ 0 x½ 3.5
10GM Lupulescu, ConstantinROU26560 ½ 0 ½ 1 ½ 0 ½ ½ x3.5

Read more

Women's FIDE Grand Prix Series 2019 (Gibraltar, 22.05-02.06.2021)

Official Site
Chess-Results


Final Ranking crosstable after 11 Rounds
Rk. 
NameRtgFED123456789101112Pts. TB1  TB2  TB3 
1
IMAbdumalik Zhansaya2472KAZ*½½½11½1111½8,50,0643,75
2
GMMuzychuk Mariya2544UKR½*1½½½½0½1117,00,0435,50
3
IMMammadzada Gunay2443AZE½0*1½½01½1½16,51,0432,50
4
GMLagno Kateryna2546RUS½½0*½½½1½1½16,50,0332,25
5
IMPaehtz Elisabeth2456GER0½½½*1½1½0½16,01,0330,00
6
GMDzagnidze Nana2524GEO0½½½0*½½1½116,00,0328,00
7
GMMuzychuk Anna2535UKR½½1½½½*0½10½5,50,0231,25
8
IMKashlinskaya Alina2494RUS01000½1*10½15,00,0424,00
9
GMStefanova Antoaneta2470BUL0½½½½0½0*1104,51,0224,25
10
GMGunina Valentina2421RUS00001½010*114,50,0420,00
11
IMSaduakassova Dinara2500KAZ00½½½01½00*14,00,0219,50
12
IMBulmaga Irina2440ROU½00000½0100*2,00,0111,50
Read more

Simultanément au tournoi de GMI, le Club de Chartres (Chartres, FRA, 21.05.2021)

Official Site

Final Standings (Blitz)

RgTitNomEloFED123456PtsDep.1Dep.2Dep.3
1GMGuliyev Namig2483AZE
***1 ½0 11 01 11 ½7,031,2562625
2GMKamsky Gata2644USA
0 ½***0 10 11 11 16,52662553
3GMLagarde Maxime2630FRA
1 01 0***½ 11 0½ 16,027,2552518
4GMÉdouard Romain2521FRA
0 11 0½ 0***1 00 14,522,542432
5IMCornette Deimanté2285FRA
0 00 00 10 1***1 14,014,542443
6IMSkripchenko Almira2298FRA
0 ½0 0½ 01 00 0***2,01112273

Read more

«THE MYSTERIOUS PAWN»


«THE MYSTERIOUS PAWN»
 
  In the new book (200 pages, 165x240) by Ilham Aliev (together with Shaig Guliyev) "THE Mysterious PAWN", one can get acquainted with the mysterious world of the pawn. The 5-part book contains over 600 examples: opening traps, games, combinations, endgame positions and 67 studies.
 The book is intended for a wide range of readers - from amateur to high-level chess players.
 
1st section: FROM GRECO TO CARLSEN.
2nd section: OPENING TRAPS.
3rd section: COMBINATIONS.
4th section: ENDGAMES. 
5th section: ENDGAME STUDIES.
 
«ПЕШКА - ЗАГАДКА»
 
 В новой книге  Ильгам Алиева и Шаиг Гулиевa  "ПЕШКА - ЗАГАДКА" («THE MYSTERIOUS PAWN») можно познакомиться с загадочным миром пешки. Книга (200 страниц, 165х 240) из 5 частей содержит более 600 примеров: дебютных ловушек, партий, комбинаций, эндшпильных позиций и 67 этюдов.
 Книга рассчитана на широкий круг читателей - от любителя до шахматистов высокого уровня.
 
Раздел 1: ОТ ГРЕКО ДО КАРЛСЕНА.
Раздел 2: ДЕБЮТНЫЕ ЛОВУШКИ. 
Раздел 3: КОМБИНАЦИИ.
Раздел 4: ЭНДШПИЛЬ. 
Раздел 5: ЭТЮДЫ. 

 


Read more

«SİRLİ PİYADA» şahmat kitabı

«SİRLİ PİYADA» şahmat kitabı
 
«SİRLİ PİYADA»    «THE mysterious PAWN» 
«GİZEMLİ PİYON»         «ПЕШКА ЗАГАДКА»
 
 Əməkdar məşqçilər İLHAM ƏLİYEV (Sumqayıt) və ŞAİQ QULİYEV-in (Gəncə) yeni şahmat kitabı. «SİRLİ PİYADA». Kitabda debüt tələləri, oyunlar, kombinasiyalar, sonluq və etüdlərdən ibarət 600-dən artıq nümunə toplanıb. AZƏRBAYCAN  ŞAHMAT FEDERASİYASI «Sirli piyada» kitabını Uşaq Gənclər İdman Şahmat Məktəblərinə dərs vəsaiti kimi tövsiyə edib. 
Kitaba ön sözü Azərbaycan Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyasının elmi katibi, riyaziyyat üzrə elmlər doktoru, Professor,  əməkdar müəllim, şahmat üzrə əməkdar məşqçi, Beynəlxalq hakim,  Əməkdar bədən tərbiyəsi və idman xadimi BƏXTİYAR RÜSTƏMOV yazıb. 
Kitab 5 bölmədən ibarətdir. 
1-ci bölmə: «QREKO-dan KARLSEN-ə kimi». Bu bölmədə maraqlı formada piyadanın sirli dünyası göstərilib və şahmatçıların tipik səhvlərinə geniş yer ayrılıb.
2-ci bölmə: «DEBÜT TƏLƏLƏRİ». Bu bölmədə çoxsaylı nümunələrlə müxtəlif piyada vuruşlarının oyunun əvvəlində  faciəyə səbəb olmasının şahidi olacaqsınız.
3-4-5-ci bölmələr: 3-cü bölmə - KOMBİNASİYA, 4-cü bölmə - SONLUQ, 5-ci bölmə- ETÜDLƏR.
Bu bölmələr müstəqil həll üçün təklif olunub. Burada «Zəhərli piyada» mövzusuna aid 500-ə yaxın tapşırıqları həll edib, hesablama texnikanızı və məntiqi düşüncənizi inkişaf etdirə bilərsiniz.
Kitab 200 səhifədən ibarətdir və ölçüsü 165x240-dır. Kitabda piyadaya aid çoxsaylı kəlamlarla da tanış ola bilərsiniz. Kitabın məşqçi-müəllimlər üçün əla dərs vəsaiti olacağını əminliklə söyləyə bilərik. 
Kitabın qiyməti 12 manatdır. Topdan satış üçün məşqçi-müəllimlər müraciət edə bilər. Daha ətraflı buradan məlumat ala bilərsiniz: https://www.facebook.com/ilhamaliev1967
 
Əlaqə üçün telefonlar:
İlham Əliyev (Sumqayıt)  (050) 515 40 99 whatsapp, 
Şaiq Quliyev (Gəncə) (055) 327 07 17  whatsapp.

KİTABIN REKLAM ÇARXINI TƏQDİM EDİRƏM: 

Read more

New in Chess Classic (24.04-02.05.2021)

Official Site

Preliminary Stage


RankPlayer12345678910111213141516RP
1
GM Carlsen, Magnus (2881)

½½½½11½11½½1½1½1510½
2
GM Nakamura, Hikaru (2829)
½
1½½½½½½1½½½½1115
3
GM Mamedyarov, Shakhriyar (2761)
½0
0½10½111½11½115
4
GM So, Wesley (2741)
½½1
½0½½½1110101159
5
GM Aronian, Levon (2778)
½½½½
01½½½½11½1½159
6
GM Firouzja, Alireza (2703)
0½011
½½10½½011115
7
GM Le, Quang Liem (2744)
0½1½0½
½½½110½1115
8
GM Radjabov, Teimour (2758)
½½½½½½½
½1½0½½1115
9
GM Dominguez Perez, Leinier (2786)
0½0½½0½½
1½1½½11158
10
GM Tari, Aryan (2531)
0000½1½00
½111½1157
11
GM Vidit, Santosh Gujrathi (2636)
½½00½½0½½½
½1011157
12
GM Praggnanandhaa R (1781)
½½½00½0100½
11½1157
13
GM Duda, Jan-Krzysztof (2774)
0½01011½½000
½11157
14
GM Karjakin, Sergey (2709)
½½00½0½½½010½
1115
15
GM Jones, Gawain C B (2615)
00½100000½0½00
½153
16
GM Christiansen, Johan-Sebastian (2521)
½000½000000000½
15

Final Stage


Read more

Memorijal Niksic (Niksic, MNE, 23-29.04.2021)

Chess-Results

9 turdan sonra yekun sıralama


Rk.SNo
AdFEDRtgPts.TB1TB2TB3rtg+/-
13IMSuleymanli AydinAZE25208,040,543,040,025,1
24GMNiemann Hans MokeUSA25087,541,045,039,020,5
32GMBogosavljevic BobanSRB25236,541,044,529,08,9
411IMNikac PredragMNE23184,543,546,524,54,4
56IMOsmak IulijaUKR24284,542,045,024,5-7,0
65IMDraskovic LukaMNE24724,542,044,525,0-5,8
71GMSanal VahapTUR25724,540,543,023,5-17,0
812FMGirel JosephFRA23104,540,543,021,010,6
915
Pobor MiloMNE20714,529,532,017,5102,4
107IMTravadon LoicFRA24144,044,047,523,5-7,3
1113FMSukovic AndrejMNE22834,034,036,519,06,8
1214
Sahin OzgunTUR22813,533,035,518,0-9,4
1310FMPecurica MilosMNE23283,533,035,513,5-18,6
1416
Djurovic PekoMNE20583,031,534,014,547,6
158GMNikcevic NebojsaMNE23932,535,538,016,0-26,5
169FMTomic AleksandarMNE23772,532,034,511,5-55,0
Read more